Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Ne @#!* Biliyoruz Ki!?
   Ne @#!* Biliyoruz Ki!?
  17 Mart 2006 / 1s 48dk / Belgesel, Dramatik komedi, Fantastik
  Yönetmen William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente
  Oyuncular: Marlee Matlin, Barry Newman, Elaine Hendrix
  Ülke Amerikalı
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  3,1 54 Puanlama ve 8 Eleştiri
  Beyazperde
  1,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Bilim dünyasının popüler sinemayla kurduğu temaslar nadirdir. Ya bilim kurgu filmleriyle çoğu zaman karikatürize edilmiş bir parodi bilim anlayışı ya da korku filmlerinde fon olabilecek sahte bilim anlatıları beyazperde'de yer bulabilmiştir. Ancak "What the Bleep do we Know", bu klişelere yüz vermeyen ve bilim ile popüler sinema anlayışının birbirine yakın durduğu, ilginç bir deneyim olarak karşımıza geliyor. Bunu yaparken de sıkıcı olmayan sorular sormayı başarabiliyor: Günlük yaşamınız birbirinin içine geçmiş, karmaşık olduğu kadar da basit formüllerle ifade edilebilseydi. Aşkın kimyası ve formülleri tartışıla dursun ya gerçekten yaşam bilim adamlarının açıklayabileceği kadar basitse. Kocasının kendisini aldatmasıyla büyük bir depresyon geçirmeye başlayan Amanda mesleğinden ve hayattan giderek soğumaktadır. Günün birinde kendisine hayatın sandığı kadar komplike olmadığı söylenir. Harikalar Diyarı'ndaki Alice gibi kendini tuhaf bir maceranın içinde bulan Amanda'ya, içinde bulunduğu durumun nedenleri bilimsel olarak anlatılmaya başlanır. Sıradan hayatın içinde işleyen düzen, bilinmeyene yapılan bir yolculukla keşfedilecektir artık.
  Orijinal adı

  What the Bleep do we Know !?

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2004
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce, İspanyolca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  1,5
  Kötü
  Ne @#!* Biliyoruz Ki!?

  Kuantumlu Samimiyetsizlik

  Orkan Şancı
  Kuantum fiziği üzerine yazılmış en başarılı kitaplardan biri, Nobel ödüllü Leon Lederman'ın "The God Particle/Tanrı Parçacığı" dır. Stephen Hawking'in "Zamanın Kısa Tarihi"i ile makroevren konusunda yaptığını, Lederman mikroevren konusunda, üstelik çok esprili bir dille yapar. Elindeki elmayı havaya fırlatıp muzip muzip gülümseyen bu kır saçlı adam, "evren yanıtsa soru ne" diye sorar. Şaşırmayın, yazımızın konusu olan Ne biliyoruz Ki adlı filmimizle yakından alakalı bu söylediklerimiz. Amanda, depresif karakter; eşi tarafından aldatılmış, işinden sıkılmış biri. Anti-depresanlarla ayakta duruyor. Konuşmuyor. Konuşamıyor olduğundan değil. Duyamıyor. Duymak istemiyor olduğundan. Amanda, kuantum fiziğinin doğası gereği ortaya çıkıveren enteresan sorular sayesinde hayatına dair gözlem yapma şansı buluyor. Hayatından duyduğu hoşnutsuzluğu, doğru sorularla çözmeye çalışıyor. Algıladığım gerçekl...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Ne @#!* Biliyoruz Ki!? Orijinal Fragman 4:28
  Ne @#!* Biliyoruz Ki!? Orijinal Fragman
  1 392 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Burakrises
  Burakrises

  Takip Et! 37 Takipçi 687 Eleştirisini Oku

  0,5
  27 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Scream izleyipte boşuna kafanızı yormayın eğer fenci iseniz belki ilginizi çeker ama onlar için bile sıkıcı bi 'şeydi' bence bu
  mawi-777
  mawi-777

  Takip Et! 6 Takipçi 144 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Mart 2007 tarihinde eklendi
  insanı felsefeye lisede mecburi olarak gördüğümüz ve hocasıyla hep alay ettiğimiz derse yakınlastırıyor.iş şten geçti belki ama felsefe kitaplarına sardım bu film yüzünden. Freud'un "Psikanaliz Üzerine"sini okuyorum şimdi ... az lkaldı az çözücem her türlü gizemi:)
  e-dione
  e-dione

  Takip Et! 5 Takipçi 113 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Haziran 2006 tarihinde eklendi
  filmin sonunda insanlar çıkıp "şu şu bölümleri bitirip masterımı şu bölümde yaptım sonra da bu oldum" dedi.biz de arkadaşlarla inşallah öss de iyi bir yer kazanırız dedik.kıskandım ama ben bu filmi.felaketim oldu.gidip kuantum okuyacağım.
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 8 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  0,5
  24 Şubat 2006 tarihinde eklendi
  ...belgesel mi yoksa film mi olduguna bir turlu karar veremeyen, bastan sona sIkIcI bir yapida ilerleyen, daginik bir yapim. Baslardaki belgesel havasini ve ciddiyetini sonradan kaybeden, bir fotografci uzerinden derdini anlatmaya calisirken gereksiz bir dugun uzerine fazlaca kafa yoran ve isi sulandiran yapimdaki bu "corba" kivami, saniyorum ki 3 farkli yonetmenin imzasini tasimaktan kaynaklanmis...(1/10)
  8 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  34 Fotoğraf

  Son Haberler

  Dünya Pi Günü'nde Ölen Stephen Hawking Anısına Filmler...
  HABERLER - Özel Dosyalar
  14 Mart 2019 Perşembe

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top