Beyazperdem
Black Panther
Ortalama puan
4,0
135 Puanlama ve 26 Eleştiri
35% (9 Eleştiri)
23% (6 Eleştiri)
23% (6 Eleştiri)
8% (2 Eleştiri)
4% (1 Eleştiri)
8% (2 Eleştiri)
Black Panther hakkında görüşlerin ?

26 kullanıcı eleştirisi

pembeoje

Takip Et! 7 Takipçi 287 Eleştirisini Oku

3,0Ortalama
30.09.2018 tarihinde eklendi

eh işte idare eder bir film.. öyle abartılacak derecede mükemmellikte bir film asla değil.. ben aslında daha iyi bekliyordum, benim açımdan biraz hayal kırıklığı oldu diyebilirim..

Müjdat T

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
22.09.2018 tarihinde eklendi

Güzel filmdi, iyi kurgulanmış, sanki uyumsuz filminin aksiyon hissini uyandırıyor biraz da. İzlemeye değer, tavsiye ederim.

Gökmen Burak  Y.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,0Ortalama
18.06.2018 tarihinde eklendi

Film normal bir süper kahraman filmiydi işte. Büyütülecek pek fazla yanı yok ve film klişelerden oluşuyor.Ama yine de güzeldi.

ÖZLEM Ö.

Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
17.06.2018 tarihinde eklendi

Uzun zamandır bu tarz bir film izlememiş olduğum için gayet etkileyici bulduğumu belirtmeliyim. Tipik bir iyi - kötü mücadelesi üzerine kurulu olan filmi benim için cazip kılan asıl taraf görseller ve spritüel Afro öğeler (kalp şekilli bitkiden yapılan bir özün içirilmesi suretiyle atalarla buluşma ve rehberlik alma) oldu. Her daim görünenin ve bilinenin ötesi olduğunu resmeden hoş ve sürükleyici bir yapım.

rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 569 Eleştirisini Oku

3,5İyi
11.05.2018 tarihinde eklendi

Marvel veya DC evreni fark etmez, son dönemin yine başarılı süper kahraman filmlerinden biri. Bunlar büyük prodüksiyonlar ve hepsi de belli bir kaliteden üzerinde çekiliyor açıkçası. Süper kahraman filmi deyip geçmemekte fayda var, sonuçta bir türün yaratılışı veya en azından köklü bir evrimine tanıklık ediyoruz. Artarak da devam edecek gibi duruyor. Artık özgün aksiyon-maceralar görmek son derece zorlaştı beyazperdede. Çok büyük oranda bir çizgi romana, bir seriye veya o serinin içindeki tek bir karaktere odaklanılan filmler görüyoruz. Bu film de yine görselliğin tavan yaptığı, efsane olmasa da kendi türü içinde yeterli sayılacak bir senaryo, oyuncu performansı vb. unsurlara sahip, keyifli bir seyirlik. Süper kahramanlar son dönemde yalnızca salt aksiyonun ortasında değil, aynı zamanda bir veya daha fazla ahlaki ikilem arasında da kalıyor, karakterleri daha özenli işleniyor. Burada da Wakanda ve geleceği ile ilgili, babasından tahtı devralmak ile ilgili ve hepsinin arka planında "Kara Kıta" Afrika ve yaşadığımız dünyada Afrika'nın konumu gibi çok daha kapsamlı konular ele alınıyor. Türün meraklıları gözü kapalı tercih edebilir.

Nihal H.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
9.03.2018 tarihinde eklendi

It's obvious that it's a perfect movie.It's such a really tough job to succeed.congratulations......

Baris Ö.

Takip Et! 3 Takipçi 61 Eleştirisini Oku

3,0Ortalama
8.03.2018 tarihinde eklendi

Artık çok fazla Marvel ve DC süper kahraman filmi izlediğimden midir nedir bilmiyorum galiba doyuma ulaşmış durumdayım.. Uzun zaman sonra çok fazla övüldüğü ve baş roldeki süper kahramanın Black Panther gibi karizma bir karakter olmasınında etkisi ile sinemaya gittim. Ama filmin sonuna kadar klişe sayılabilecek bir kurgunun üzerine basit bir senaryo geçirilmiş gibi gayet heyecansız ve sakin bir şekilde izledim filmi. Onlarca süper kahraman filminden sonra artık bir şeyler gerçekten yetmiyor. Black Panther'i canlandıran Chadwick Boseman ve filmin baş kötüsü olan Michael B. Jordan'in (erik Killmonger) performanslarının yanı sıra rolü çok fazla olmasa da Andy Serkis'in oyunculuğuna da şapka çıkartmadan edemiycem. Genel olarak aksiyon sahnelerinin her süper kahraman doğuş filmlerinde olduğu gibi sonuna saklanması dolayısı ile çok fazla tadını çıkaramasak da sizi eliniz boş göndermiyor. Ama asla çok derin bir senaryo beklemeyin derin. Avengers İnfinity War öncesi bir ısınma turu atmak gibi olan film size sadece Black Panther'in doğuşunu anlatıyor ama onuda biraz zorlama bir senaryo ve abartılı şekilde yapmayı seçiyor. Kötü bir film asla değil ama herhangi bir Marvel filminden de çok öteye geçmiyor. Sinemaya filan gidilmesi gerekene bir film olmaktan çok evde seyredilecek bir yapım gibi. Hele bir de benim gibi Türkçe dublaj ve 3D saçmalığına gitmek zorunda kaldıysanız Allah yardım etsin size. Hangi akla hizmet Türkçe dublaj bir filmde her şeyi Türkçe telaffuz ederken baş roldeki kahramana Kara Panter demek varken hala Black Panther demeye devam eder insan bunun mantığını çözebilmiş değilim. Hele hele o 3D saçmalığına ettiğim küfrün haddi hesabı yok. Kısacası orta karar bir Marvel filmi izlemek için evinizin rahatından çok da uzakta olmanız gerekmiyor.

sanane B.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
7.03.2018 tarihinde eklendi

Gidip izlenmesi gereken filmler arasında konu ve işleyiş gayet güzel filmin sürükleyiciliği var 3d olarak pek de iyi sayılmaz ama film iyi bir film

Hanife A.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
4.03.2018 tarihinde eklendi

Güzel izlenmeye deger . Değişik ...konusu farkli sıkılmadan daha dogrusu sıkılmaya vakit bulamadan bitiveriyor akıci...ben beğendi :)

Darth Vader

Takip Et! 2 Takipçi 37 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
3.03.2018 tarihinde eklendi

Siyahi süper kahraman hikayesi beyaz süper kahraman hikayelerinden daha iyi olmuş. Dans ve şamanistvari ayinler filmde hoş aroma tadı veriyor. Ayrıca orjinalden izleyecekseniz ve ingilizce biliyorsanız karakterlerin ingilizceyi amerikan siyahisi gibi değilde afrikalı siyahiler gibi konuşması da çok lezzetliydi. Filmin görsel efektleri doyurucu. Müzikler güzel , araba takip sahnesi ve bu sahnede kullanılan tempolu müzik "fast and furius" 'a taş çıkartacak şekilde. Blackpanther'in muzip kızkardeşi rolunü oynayan sanatçı çok üst seviyede iş çıkarmış. Filmin hem avantajı hem dezavantajı olabilecek bir konu ise diğer marvel filmlerinde işlenen konulara gönderme yapılırken bunu fanatik olmayan izleyecilerin anlamaması tam bir dezavantaj ama fanatiklerin anlaması ise güzel bir avantaj. Marvel filmlerinin hepsini izlememe rağmen filmin son saniyelerindeki kapanışta basket oynayan ve blackpanter'e kim olduklarını soran çocuğun olayını bende anlayamadım. Kapanış sahnesi klişelerine göre önemli bir çocuk olmalı veya ilerde önemli biri olacak ama bende çıkaramadım doğrusu. Aile ile izlenebilecek bir film. Sadece uzun süren bir film olmuş. Film ile alakalı olmayan sahneler çıkartılabilirdi.

Özkan Asa

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,5İyi
1.03.2018 tarihinde eklendi

Film çok güzel marvel’in en çok beğendiğim solo film herkese tavsiye ederim emek verildiği belli after credit unutmayın izlemeyi 😉

Allame S.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
26.02.2018 tarihinde eklendi

cok beğenerek izledim , gayet güzel işlenmiş olan bir konu ve akıcılık var herkesin gitmesini tavsiye ederim başarılı bir film

mehmet n.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5Berbat
25.02.2018 tarihinde eklendi

Şu ana kadar izlediğim en saçma sapan filim kimseye tavsiye etmiyorum , giden bin pişman hiç beğenmedim konuda saçma filimde ...

ocu-ozcn

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
23.02.2018 tarihinde eklendi

Ve Marvel'in ilk siyahi kahramanı sahnede.Kahraman özelliklerinin diğer kahramanlarımızdaki gibi doğuştan ya da kendine özgü olmadığı,bir kostüm ve bazı mistik uygulamaların yapıldığı herkese verilebilen özellikler olması sebebiyle tam hayranlık duyamadığım ancak konusu ve dünyamızda ki en ilkel kalmış bölgelerin neden ilkel kaldığı,yardım kabul etmediği gibi şeylerin sebeplerin açıklandığı ve insanın içinde 'ulan acaba öylemi' hissi uyandıracak gerçeklikte yapılmış olması sebebiyle favorilerim arasına girmiş bulunmaktadır.

Kubilay E.

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
22.02.2018 tarihinde eklendi

Kesinlikle hayal kırıklığıydı. Filmde artık bişeyler olsa da izlediğimize değse dedim o derece . Kesinlikle tavsiye etmiyorum

Burak Y.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
20.02.2018 tarihinde eklendi

Marvel tarihindeki en iyi filmler arasında. Bendeki marvel film sıralamasında kesinlikle 1. olan filmdir. 2 defa gittim hiç pişman değilim aksine izlemekten keyif aldım. Çünkü afrikalı insanların ingiliz ve fransız diye kendini lanse eden ama aslında sömürgeci insan müsveddeleri tarafından yıllarca (günümüzde de hala devam ediyor) örselenmesi kadar dehşet verici bir durum yok. Bu film, bir afrika ülkesinin hele hele efsane gelişmiş bir afrika ülkesinin, sömürgeci insanlar olmadan ne kadar rahat, barış ve huzur içinde yaşayabildiklerini çok rahat yansıtıyor. Tavsiyem kesinlikle filme gidin ve Killmonger'ın ölmeden önce T'Challa'ya söylediği sözleri gözünüzle görün. Hatta filmin sonuna kadar kalıp ilk ipucu sahnesini de sonuna kadar izleyin. Bir beyazın afrikalıları nasıl küçük gördüğünü gözünüzle görün. Kesinlikle pişman olmayacaksınız NET.

Hasan E.

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

2,5Geçer
20.02.2018 tarihinde eklendi

film beklediğimin altında çıktı öyle sizi alıp nefessiz bırakacak zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız derecede bir film değil.Haddinden fazla diyaloglar var hareketli sahneler çok az 3 kere bire bir dövüş sahneleri var, senaryonun devamlılığı sürükleyiciliği yok tam hareketli bir sahne beklerken gereksiz diyaloğlara dönüyor film. Kısaca büyük beklentiler içine girmeyin izlenebilir ama öyle ahım şahım bir film değil. Filme puan vermek gerekirse on üzerinden 6.1 ederi var.

Alp T.

Takip Et! 46 Takipçi 431 Eleştirisini Oku

3,5İyi
18.02.2018 tarihinde eklendi

"Black Panther, İç Savaş sırasında babasının ölümünden sonra T'Challa'nın Wakanda kralı olması ile başlıyor. Fakat Killmonger adında bir düşman T'Challa'yı ve onun krallığını tehdit edince büyük sorunlar baş gösterir ve T'Challa, hem Killmonger'ı yenmek ve hem de Wakanda halkının geleceği için en iyisini yapmak zorunda kalır." Black Panther için epey heyecanlıydım çünkü yeni bir süper kahraman filminin vizyona girmesinden ziyade, bu film Ryan Coogler tarafından yönetiliyordu. Coogler'ın vurucu Fruitvale Station'dan ve olması gerektiğinden çok daha iyi olan Creed filminden sonra Coogler'ın böyle dev bütçeli bir süper kahraman filmiyle nasıl bir iş ortaya çıkaracağını merak ediyordum. Bu bakımdan film yüzümü kara çıkarmadı çünkü Black Panther, her haliyle bir Ryan Coogler filmiydi. Bu film hakkında en çok sevdiğim şey, Marvel'ın gidip "başka bir süper kahraman filmi daha" yapmaya çalışmamasıydı. Evet, bu filmde Marvel filmlerinde görmeye geldiğiniz havalı görsel efektler ve eğlenceli aksiyon sahneleri mevcuttu. Ama Black Panther, hikayesini hiçbir zaman bu amaçla ön plana çıkarmıyor. Aslında bu filmin vermeye çalıştığı önemli bir mesaj var. Bu yüzden film bittiğinde aklımda kalan şeyler aksiyon sahneleri ve havalı görsellikler değil, filmdeki karakterlerin yaşadığı yolculuk ile her şeyin finalde bağlanma şekliydi. Normalde Marvel filmlerinde her zaman zayıf olan 2 şey vardır; kötü adam ve müzikler. Fakat Black Panther'da bu iki etmen harikaydı. Michael B. Jordan'ın Killmonger'ı, Loki'den sonra Marvel evreninde gördüğüm en iyi kötü adamdı. Çünkü Killmonger rahatlıkla Thor: The Dark World'deki Malekith gibi 2 boyutlu, hiçbir amacı olmayan bir kötü adam olabilirdi. Fakat bu filmde Killmonger'a empati kurabileceğiniz harika bir geçmiş sunmuşlar. Bu yüzden Killmonger filmde T'Challa'yı tehdit edip amacını açıklayınca onun nereden geldiğini ve yaptığı şeyleri neden yaptığını anlıyorsunuz. Kötücül birisi olmasına rağmen Killmonger'ın harika bir motivasyonu vardı. Bir de Black Panther, muhtemelen Marvel'ın en akılda kalıcı müziklerine sahipti. Film, Kendrick Lamar'ın orijinal bestelerinden bambaşka türlerde müzik türüne geçiş yapıyor ve sahneleri daha da akıcı bir hale getiriyor. Zaman zaman müziğin yersiz kullanımına rağmen filmdeki şarkılara kesinlikle bayıldım. Bunun dışında Ryan Coogler'ın bu filmin yönetmelik koltuğunda başardığı şey gerçekten de etkileyiciydi, özellikle de Wakanda'nın ruhunu yansıtmak adına. Wakanda'nın içeriğinden mitolojisine ve oradaki halkın makyajlardan kostümlerine kadar film boyunca bu mekanda yapılan şeyler ilginizi çekmeyi başarıyor. Oyunculuklar beklediğimden çok daha iyiydi; İç Savaş'daki performansını biraz donuk bulduğum Chadwick Boseman, bu filmde samimi ve havalı bir Black Panther'a imza atmış. Onun karakterini izlemek çok zevkliydi. Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya ve Andy Serkis'in bu filme kattığı hava da bir başkaydı. Fakat Black Panther kusursuz değildi, film hakkında değinmek istediğim bazı sorunlar var doğrusu. Öncelikle, CGI'yı çok beğendiğimi söyleyemem. Filmin eğlenceli aksiyon sahnelerinde bazı havalı görsel efektler olmasının dışında, bu filmdeki hiçbir şey gerçekçi değildi. Film boyunca dev bir yeşil bir ekrana veya bir bilgisayarın elinden çıkmış animasyonlara bakar gibiydim. Üstelik bu filmin bütçesinin 200 milyon dolar olması akıl alır gibi değil. Örneğin Blade Runner 2049'un görsel efektleri kusursuzdu ve o film Black Panther'dan 50 milyon dolar daha az bir bütçeye sahipti. Ayrıca filmin ilk yarısının büyük bir hayranı olduğunu söyleyemeyeceğim. Filmin ikinci yarısının tamamı Wakanda'da geçiyor ve bu bölümde yaşanan her şey son derecede özgün hissettirse de, ilk yarı bilindik bir süper kahraman filminden farksızdı. Burada hikaye bizi yeni karakterlerle ve daha önceden hiç görmediğimiz bir atmosferle tanıştırıyor ve bunu yaparken olabilecek en kolay yolu tercih ediyor. Ayrıca burada Killmonger'ı ekranda ilk defa gördükten sonra karakter nedense 50 dakika boyunca filmden kayboluyor. Bu esnada Andy Serkis'in canlandırdığı diğer kötü adamla yaşanan şeylerse o kadar da ilgi çekici değildi. Hatta bu yüzden filmden rahatça 20 dakika çıkartılabilirdi. Burada filmden nefret etmiş gibi dursam da etmedim aslında. Göze batan kötü yanlarına rağmen Black Panther'da iyi bulduğum o kadar çok şey var ki, filmi izlerken harika bir vakit geçirdim. Wakanda'nın atmosferi ile mitolojisi epey ilgi çekiciydi ve Ryan Coogler'ın Marvel'ın diğer işlerine benzemeyen bir süper kahraman filmi yapmış olmasına hayran kaldım. Eğer bu filme sırf harika görsel efektler ve havalı aksiyon sahneleri izlemek için gidiyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ama eğer iyi bir mesaja ve arkasında durabileceğiniz karakterlere sahip sürükleyici bir film arıyorsanız, Black Panther sizin için doğru adres. Eğer beklentilerinizi düşürüp sadece bir süper kahraman filminden fazlasını beklerseniz, filmden pişman bir şekilde ayrılmayacaksınız. Keyifli seyirler. FİLMİN İYİ YANLARI: + Arkasında durabileceğiniz, güçlü motivasyonlara sahip karakterler. + Eğlenceli aksiyon sahneleri. + Güçlü bir mesaja sahip olması. + Ryan Coogler'ın Wakanda'yı yansıtma şekli. FİLMİN KÖTÜ YANLARI: - İlk yarının sıradan bir süper kahraman filmi gibi hissettirmesi. - Zaman zaman sizi filmden çıkaran zayıf görsel efektler. TOPLAM PUAN: 7.8/10

Atahan A.

Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
18.02.2018 tarihinde eklendi

Her zamanki gibi kaliteli bir marvel filmiydi 👑👑👑❤️❤️👑👑❤️❤️👌👌🎼🎼🎼👌👌müzikleride mükemmeldi

Melih G.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
18.02.2018 tarihinde eklendi

Filme kötü diyen gerizekalı insanlar yanlış filme gitti galiba yada Marvel ın 10 senelik başarısını bu senede Black panther ile taçlandırmaya başlaması zorlarına gidiyor Dc fanlarının Marvel ın m si bile olamazsınız

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top