Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yukarı Bak
  Ortalama puan
  4,4
  1221 Puanlama ve 428 Eleştiri
  dağılımı 428 Eleştiri notla
  109 Eleştiri
  187 Eleştiri
  88 Eleştiri
  39 Eleştiri
  4 Eleştiri
  1 Eleştiri
  Yukarı Bak hakkında görüşlerin ?

  428 kullanıcı eleştirisi

  Sarp Baran
  Sarp Baran

  Takip Et! 4 Takipçi 118 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Eğleneceğiniz güzel bir aile filmi.
  kadir tuğsan y.
  kadir tuğsan y.

  Takip Et! 2 Takipçi 34 Eleştirisini Oku

  4,5
  18 Ocak 2016 tarihinde eklendi
  Animasyonun içindeki saçmalıklar ve duyguların mantıklılığı aynı zamanda hem tutarsız hem de çok dengeli. En büyük örnek evi uçurma hayali. Bu mantıksız, ama bir hayalin bu kadar ''hayal'' olması çok gerçekçi. Gerçek olamayacak, hayal ettiğimiz şeyler ne kadar ''olamayacak''sa, burada evi uçurabiliyorlar ve oluyor. Varacakları yerin bütün dünya tarafından bilinmemesi ve bunun bir animasyon olarak hikayeleştirilmesi, yazının başındaki söylediğim tutarsızlığın ve mantığın dengesidir. Bu animasyonu yetişkin animasyonu yapan etken, animasyonun baş karakteri olan dedenin animasyon boyunca geçirdiği radikal davranış değişiklikleri. Hiç bir zaman olamayacak bir hayalin gerçekleşmesi sonucu bir kişinin verdiği tepkiler ancak bu kadar seyirciye anlatılabilirdi. Böyle hiç yaşanmamış bir olayın etkilerini anlamak bile zorken, up animasyonunda seyirciye çok başarılı bir şekilde aktarılmış. Sadece hikayesiyle ancak 2.5/5 alır. Ama hikaye ve duyguyu bu kadar orjinal bir şekilde aktarabildiği için ve izlerken, bize karakterleri yaşattığından dolayı benim puanım 4.5/5.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3652 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Bir gün, Disney/Pixar animasyonu seyrederken, ağlayabileceğimi hiç düşünmemiştim! Hele ki, eğlenmek amaçlı, uyku tutmayan bir sabahın 03:00 ün de DVD oynatıcıya taktığım bir animasyonda!
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1647 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Keşke ilk 20 dakikadaki konu bütünlüğü devam etseydi,farklı alanlara açılmasaydı diyorum ama güzeldi yinede 8/10
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 1394 Takipçi 1 128 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Çok eğlenceli ve başarılı bir fildi. yediden yetmişe herkes izlemeli...
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 199 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  3,0
  28 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Fena bi film değil ama buz devri,oyuncak hikayesi,wall.E,ratatouille gibi animasyonların gerisinde olduğu da bir gerşek.Ama Erol Günaydın ustanın seslendirmesi çok güzel..
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 157 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  3,5
  27 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  ... 2001 tarihli PIixar yapimi Monsters, Inc. ile tanidigimiz yonetmen Pete Docterin "UPi, klasik Disney/Pixar yapimlarina oranla cesitli farkliliklar barindiran bir yapim aslinda. Ba$ karakter olarak goruntu itibari ile Spencer Tracyyi andiran, yasi bir hayli ilerlemis Carl Frederickseni secen senaristler, ölüm gibi animasyonlarda fazla uygulamaya koyulmayan bir gercegi de filmin kilit noktasina yedirmisler. Ilk yarisinda arkadaslik- evlilik uzerine tipki Wall*Enin ilk yarim saatinde oldugu gibi sessiz film tadinda bir kesit sunan UP, ikinci yarisindan itibaren ozellikle Cennet $elalelerindeki bolumlerde agirbasli havasini yavas yavas kaybedip kliselere saplansa da, es gecilmemesi gereken tatli-keyifli Pixar filmlerinden biri olarak tarihteki yerini aliyor. Animasyn filmlerine ulkemizde uygulanan turkce dublaj konusuna cok sicak bakmasam da, dublajiyla orjinalini geride birakan enden filmlerden biri oldugunu soyleyebilirim... (7/10)
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! 105 Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  3,0
  2 Kasım 2012 tarihinde eklendi
  Tamam iyiydi, hoştu ama neden bu kadar abartılmış anlamayamadım cidden. Film (şu an hala öyle mi bilmiyorum) İmdb 100 listesinin içerisindeydi bir aralar. Yani bu kadarına da pes. İkinci eleştireceğim kısım ise filmin bir yetişkin filmi olarak nitelendirilmesi. Ben içerisinde konuşan, uçak kullanan köpeklerin olduğu, ayrıca gökyüzünde, zeplin üzerinde dövüşen ihtiyarların olduğu bir filme yetişkin filmi diyemiyorum. Kimse kusura bakmasın. Çocuklar izlesin rengarenk, aksiyon dolu bu filmi. İlk 20 dakikası dışında ben filmi yetişkinlere önermiyorum işin doğrusu.
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 90 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  İlk 10 dakikasında ağlayasım geldi,müzikleride öyle bir yapmışlarki ağladım ağlayacaktım.Zaten ana müziği Hababam Sınıfının müziği gibiydi,yavaş çalınca duygusal,hızlı çalınca eğlenceli :) Kısaca hem ağlatan hem güldüren Pixar'ın Qall-e ile birlikte en güzel animasyonu.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 73 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Çok güzel bir film olmuş. Animasyon dalındaki en iyi film ödülünü kesinlikle hak ediyor. Büyük bir keyifle izledim..
  e-ergener
  e-ergener

  Takip Et! 23 Takipçi 337 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Güzel bir animasyon. filme getirebileceğim tek eleştiri ise dublajı konusunda. biz animasyon filmlerine çok güzel dublajlar yapabilen bir ülkeyiz ama bence bu filmde biraz eksik kalmışız. benim gibi 2 dilde de izleyen anlar ne demek istediğimi.
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! 7 Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Pixar bu işi biliyor.. Animasyon deyince gözününz kapalı izleyebilirsiniz..Yine çok renkli ve eğlenceli bir iş çıkarmışlar.. 10/9,5..
  dosto21
  dosto21

  Takip Et! 1 Takipçi 49 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Güzel ama bu puanı haketmiyor.Bundan çok daha iyi birçok animsayon izledim 10/7
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 3000 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  böyle filmleri yorumlarken samimi söylüyorum zorlanıyorum.hangi harikalığından başlasam,hangi müthişliğinden devam etsem şaşırıyorum.pixar diye bir gerçek var bir kere.bütün yapımlarında eğlenceyi,hüznü,hayat dersini,görselliği çok çok güzel biçimde ayarlayan bir pixar bu.izlediğim tüm filmlerine harika mükemmel demekten sıkıldım artık düşünün.up da o filmlerin arasında yerini alıyor hatta çok rahatlıkla en üst sıraya bile tırmanıyor diyebiliriz.eksiksiz,kusursuz bir film,güldüren,eğlendiren,kısacık süren ama saatlerce izleseniz doyulmayacak bir film.her yaştan insana hitap ediyor.mutlu olmak istiyorsanız hiç düşünmeyin buyurun derim ben.son olarak seslendirme kadrosunu da tebrik etmeden olmaz,dublajlı izledim ve erol günaydın başta olmak üzere tüm kadronun işlerini yaparken nasıl da eğlendiği ve mutlu olduğunu kolaylıkla anlıyorsunuz.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2448 Takipçi 1 381 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  animasyon yönünden iyi olmakla birlikte senaryo yönünden vasati bir yapim fakat izlenebilmesi sart 3,5/5
  beck31
  beck31

  Takip Et! 1333 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Hissetmek istediğiniz her duyguyu fazlasıyla sizlere aşılayan yine, yine ve yine pixarın sizi şaşırtmadığı muhteşem bir film olmuş.Giacchino nun müzikleride fazlasıyla bahsedilesi başka bir detay.Son olarak Carl Fredricksen 3. dedem olsun.10/10
  kuzularynsessizli-i
  kuzularynsessizli-i

  Takip Et! 300 Takipçi 804 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Son dönemlerde izlediğim en iyi filmlerden biri. Yalnız animasyon olarak değil başlı başına normal bir film olarak da beğenimi kazandı. Oscar ödüllerinde en iyi animasyon dalında ödülü alacağına artık bende kesin gözüyle balkıyorum ama en iyi film dalında ödülü alamayacağı kesin çünkü Avatar'ın karşısında en iyi film dalında ödülünü alması imkânsız ama bir de bakmışsınız ki ilk kez en iyi film ödülü Up'a gitmiş. Ne kadar ilginç olurdu değil mi? Oscar'da aday olan animasyonlardan sadece Coraline animasyonunu izlemiştim ama diğer aday olan animasyonları henüz izlememiş olmama rağmen Up'un bence ödülü kapacağına eminim. Son derece kaliteli bir animasyon olmuş. Başlangıç sahnesinden itibaren merak, ilgi oluşturuyor izleyicide? Yaşlı adamın ölen eşiyle geçmiş zamanlarının anlatıldığı bölümde duygulanmamak elde mi? Ayrıca doğa tutkunu Russel'le yaşadığı maceralar hem komik, hem de eğlenceliydi. Her ne kadar bir animasyon olsa da o an sanki gerçekmiş gibi duygusallaşıyorsunuz. Dört dörtlük bir animasyon, eleştirecek, olumsuz düşünce belirtecek tek bir sahne bile yok. Kusursuz bir animasyon 10/10?
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 155 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  inanılmazz keyif aldım.. 3boyutlu izlemedim ona rağmen çok güldüm ve çok eğlendim kim bilir 3 boyutlusu ne kadar güzeldir kesinlikle tavsiye ederim çok şirin ve sıcak bir o kadar da eğlenceli bir animasyon.. :)
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! 61 Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  - Hüzünlü ve Anlamlı Bir Macera -Yıllardır bizlere unutulmayacak çizgi karakterler sunan Walt Disney ile birleşen Pixar stüdyoları yaptığı hemen her animasyonla bırakın bu türü yaşatmayı daha da prestij kazandırma yolunda emin adımlarla ilerleyişine devam ediyor. Sadece klasmanında en iyi olmanın dışında geçtiğimiz yılın ve son yılların en iyi filmlerinden birini olan ?Wall-i'yi çıkaran stüdyo şimdi de yediden yetmişe tüm sinemaseverlere ?Up'ı sunuyor?2001 yılında çektiği ilk animasyon filmi ?Monster Inc.? ile büyük başarı yakalamış, yıllardır bu türe ve stüdyoya emek veren, ?Wall-i'nin de senaristlerinden Pete Docter'i yönetmen koltuğuna oturtan stüdyo; yine bu türe çokça emek veren Bob Peterson'u da rejiye eklemeyi ihmal etmemiş.?Wall-i'de soluksuz izlediğimiz ?sessiz sinema? yaparcasına diyalogsuz açılış bölümü gibi ?Up'ın da baş karakteri Carl Fredrickson'u ve maceramıza görsel olarak katılamasa da ?ruh? katan eşini tanıdığımız müthiş bir sinemasal anlatımla diyalogsuz hüzünlü tınılarla sunulan açılış bölümü tıpkı ?Wall-i'de olduğu gibi tüm animasyon türü tarihinin unutulmayacak anlarından biri oluveriyor. İlk hedef kitlesi çocuklar olan bir tür için oldukça duygusal bir açılışa yer veren ?Up'ın baş karakteri Carl da bir animasyon filmi için eğreti bir karakter. 80'inene merdiven dayamış bu çekilmez adamın tek derdi ölen karısıyla hayalleri olan Cennet Şelalelerine gitmektir. Etrafına gökdelenler dikilirken bahçeli eski evini kimselere vermek ya da bırakmak istememektedir; lakin çağa ayak uyduramayan yaşlı karakterimizi şartlar bakım evine gitmeye zorlamaktadır. İşte o zaman hayatının aşkı Ellie ile tüm yaşamı boyunca içinde ukde olarak kalmış hayalini gerçekleştirmeye kalkışacaktır.Tarif edilemez bir duygusallık ve ciddi meselelerle başlayan ?Up?; hikâyeye izci çocuk Russell'ın da tamamen katılımıyla beklenen macerayı sunuyor. Animasyon sinemasının görsel gücünden de çok iyi beslenerek Cennet Şelalelerine doğru çıktığımız macerada bence filmin az da olsa sıcaklığının düşmesine sebep olan konuşan köpekler, sevimli mi sevimli nesli tükenmekte olan bir kuş ve aslında bir macera filmi klişesi olan güçlü bir kötü adamla karşılaşıyoruz. Karakterlerimizin amansız bir maceraya baş koydukları filmin ikinci bölümü aslında birçok klişeye yer verse de filmin ilk bölümündeki hüzün o tüm heyecanın içerisinde ikinci bölümde büyük bir duygusallığa dönüşüyor. Animasyon türünün en büyük handikabı olan yapaylık sorununu daha ilk saniyesinde çözen ?Up?; giriştiği macera değindiği yaşlılık problemleri, bağlılık, arkadaşlık, baba-oğul ilişkisi, hayvan neslinin tükenmesi, betonlaşan şehirler gibi uzayıp gidecek konular için sadece bir bahane oluyor?- ?Up? {Yukarı Bak, 2009} / Pete Docter & Bob Peterson -
  Figen-Ay-e
  Figen-Ay-e

  Takip Et! 29 Takipçi 88 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  'Bir çulluk bulduuuummmm; o kadar büyük mü? rengarenk mi peki? çikolata sever mii?'... çok sevimli yaaaaaa :))))
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top