Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Zindan Adası
  Ortalama puan
  4,4
  2286 Puanlama ve 816 Eleştiri
  dağılımı 816 Eleştiri notla
  187 Eleştiri
  374 Eleştiri
  149 Eleştiri
  78 Eleştiri
  13 Eleştiri
  15 Eleştiri
  Zindan Adası hakkında görüşlerin ?

  816 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1194 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  23 Mayıs 2013 tarihinde eklendi
  konusu farklı oyunculuk ve görsel kalitesi çok üst seviyede olduğu sağlam bir film tavsiye ederim iyi seyirler...
  Necati Kuzucu
  Necati Kuzucu

  Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

  4,5
  16 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Zannetmiyorum ki en ilk kez izlendiğinde anlaşılabilsin. Ayrıca son sahnede erkek sağlık görevlisinin elinde tuttuğu metal demirler lobotomi için kullanılan ameliyat malzelemeleri. Doktor ortak diye yanına gittiğinde Leo’nun iyileşip iyileşmedini anlamaya çalışıyor. Sonra iyileşmediğini anlıyor. Asıl mesele Leo’nun bunu bilerek yapıp yapmaması . Çünkü aklı yerini geldiğinde gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyor bence o sahnede de her şeyin farkındaydı ama son replikte bir canavar olarak mı ölmek daha iyi yoksa iyi bir insan olarak mı dedi. Yani her şey hatırlaması kendisine çok kötü hissettiriyordu ve akıl sağlığı yerinde ölmektense lobotomi yapılarak duygusuz ve hissiz ölmeyi hiç bir şey hatırlamamayı tercih ediyor.
  Furkan Y.
  Furkan Y.

  Takip Et! 9 Takipçi 214 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Filmin bence hiç bir yönü tartışmaya açılamayacak kadar üst düzeyde. Allak bullak ediyor sizi. Hadi canım diyorsunuz. Eleştirebileceğim bir yönü olmayan nadir filmlerden birisi. Oyunculuklar ve senaryo çok üst düzeyde. Sonuç ise harikulade. Akıl oyunları, İskelet anahtar ve Zindan adası her zaman ilk önereceğim filmlerdir bu filminde katılmasıyla. Bu başyapıtı beğenmeyenler için çok samimi söylüyorum ; başka alanlara yönelin. Çünkü böylesine şahane filmleri anlamadığınız gibi birde karalamaya çalışmanız çok saçma. Susam sokağından da başlanabilir.
  Darxis
  Darxis

  Takip Et! 1 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Nisan 2012 tarihinde eklendi
  Filmin bitmesine 1 saat kala andrew laeddis in leonardo olduğunu anlamak çok zor olmadı. Akıl oyunlarının etkisi olsa gerek. Buna rağmen iyi filmdi. Leonardanun oyunculuk harika.
  kiminist90
  kiminist90

  Takip Et! 1 Takipçi 7 Eleştirisini Oku

  4,5
  5 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  her ne kadar filmin serim kısmında isimleri biribirine karıştırsam da çok iyi filmdi, ikinci kez arkadaşlarımla izleyince taşlar yerine oturdu :)
  CagriAydogdu
  CagriAydogdu

  Takip Et! 2 Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Yorumlara baktım çok görüş var. Ancak filmin anahtarı spoiler: son cümle. Canavar olarak yaşamaktansa kahraman olarak ölmek. Adada beyinleri sıfırlanan elemanlar devletin birer katili olarak kullanıldıktan sonra tekrar beyinleri yıkanıyor ve tekrar göreve gönderiliyor. O yüzden leo en son direniyor ve ölümü seçiyor. spoiler: Son derece sağlam bir film. İyi seyirler.
  ABRK97
  ABRK97

  Takip Et! 1 Takipçi 48 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  İki dedektif, en tehlikeli ve ciddi delilerin tutulduğu adaya giderek oradaki esrarengiz olayları ve sırları çözmeye karar verir. Film gerçekten çok değişik bir yapıt.Kafa bulandıran cinsten.Filmi beğenmeyenler iyi takip edememişlerdir. O yüzden filmi iyi takip ederek izleyin.. Martin Scorsese ve Leonardo'nun en beğendiğim filmi süphesiz ki Zindan Adası. Bu başyapıtı ve dünyanın sayılı filmlerinden biri olan filmi daha fazla beklemeden izleyin 10/9
  Yusuf Doğan Eren
  Yusuf Doğan Eren

  Takip Et! 1 Takipçi 32 Eleştirisini Oku

  4,5
  4 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Film bittiğinde beynim yandı tam olarak pekiştiremedim ama biraz araştırınca ne kadar muhteşem olduğunu anladım. Sinematografi, oyunculuk üst düzey. Ayrıca Senaryo ve kurgu zeka dolu.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3620 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Finaliyle, ters köşeye yatıran bir Scorsese gerilimi...
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1628 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  İlk başlarda sıradan bir film havasında başlıyor ama sonradan çok gizemli ve ilgi çekici bir hal alıyor ve hep bir sonraki sahnede ne olacağını soluksuz bekliyorsunuz bu da tabi martin scorsesenin eseri olsa gerek.Sonu çok ilgi çekici ve tartışmaya açık özellikle son 1 saatinde gelen sürprizlerle hep acabalar kafanızdan geçiyor ve finalla o acabalar doruk noktasına ulaşıyor.Biraz akıl oyunlarını anımsattı bana tabi bu da kendine özgü özelliklere sahip.9/10
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 1380 Takipçi 1 128 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Filmi daha ilk yarısında tahmin edebiliyorsunuz. ama bu filmde amaç herşeyi son 15dak. sığdırmak değildi. isteseler kimsenin tahmin etmesine izin vermezlerdi. filmin konusunu geniş zamana yaymak istemişler. ama sona da bir kaç sürpriz saklamayı başarmışlar. leo harika bir oyuncu. tek geçerim.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 1069 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Başka bir yönetmenin elinde bir B filmi olabilecekken Martin Scorsese gibi bir ustanın elinde bir filmin nerelere gelebileceğinin en iyi kanıtı.Filmlere yönetmenlerin katkısını görmek için daha iyi bir seçenek olamaz herhalde.Özellikle ilk yarım saati ve dedektiflerin adaya gelişleri sırasındaki kadraj ve fonda çalan müzik benim için unutulmaz bir deneyim oldu.Zaten bir Martin Scorsese filmi demek de Shutter Island için yeterince açıklayıcı olacaktır.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 492 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  3,5
  27 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Açıkçası sık film izleyen ve bu tarz seneryolara alışık biriyseniz,sonunda hiç bir sürpriz yaşamazsınız,hatta öyle ki seneryonun akışını ve sonunu tahmin edebildiğiniz için anlatılan konudan zevk bile alamayabilirsiniz.O yüzden benim için öyle müthiş bir film olmadı.Leo ise rolüne yakışmış ve hakkını vermiş.
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 429 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Atmosferi ile büyüleyen bir film olmuş Zindan Adası. Oyunculuklar çok iyi. Filmin geçtiği dönem çok iyi yansıtılmış. Çekimler görüntüler şahane. Konusud çok başarılı. Filmin sürpriz sonu her ne kadar kendini belli etsede yinede kesinlikle izleyin derim.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 194 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  Martin Scorsese den iyi bir film daha.Aslında ucu açık bir final gibi dursada her şey bence çok net.Yönetmen seyirciler için diğer ihtimalinde gerçek olabileceğine dair dayanaklar sunmuş fakat bence olaylar seyircinin yada en azından benim istemediğim gibi gelişmiş..acı ama gerçek.Başarılı bir müzik kullanımı var bence filmde ve özellikle rüya sahneleri çok başarılı ve kaliteli bir görselliğe sahip.Bu yıl sinemada izlediğim en iyi film olmasına rağmen çok fazlada abartılmaması gerektiğini düşünüyorum.Ve aynı soruyu bende kendime soruyorum.-Bir canavar olarak yaşamak mı daha korkunç yoksa iyi bir adam olarak suçsuz yere ölmek mi?
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 152 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Mart 2010 tarihinde eklendi
  ... bastan pe$in söylemeliyim ki, "Zindan Adası" yıllar sonra karşımıza çıkan en vasat Martin Scorsese filmi. Usta yönetmenin bugüne kadar el attığı türlerden farklı bir noktada konumlandırılabilecek -az da olsa Cape Fearla birlikte aynı kulvarda- bu son çalışması, "gördüğümüzün aslında görünen gibi olmadığı" türünden hikayesiyle etkileyici olmaktan bir hayli uzak seyrediyor. Son derece gerilimli bir giriş yapan yönetmenin filmi, sonrasında görselliği ile seyircisini her ne kadar avucunun içine almasını bilen bir yapıya bürünse de, hikaye buna tam anlamıyla izin vermiyor ne yazik ki. Bunun da nedeni sanıyorum ki Dennis Lehanenin sinemaya aktarilmak için bir hayli vakit kaybedilmiş romanı. Çünkü geçen zaman içerisinde bu filmin o "kırılma noktası" yani sürprizini barındıran, neredeyse son 10 senedir bir alt tür oluşturacak kadar çok örneğini izlediğimiz, seyirciyi "aslında herşey gözle görünenden çok farklı" modunda ters köşeye yatıran o kadar çok film çekildi ki... Caprio & Scorsese işbirligi bu kez yanlış bir uyarlama seçimiyle istenilen etkiyi yaratamiyor bünyede ne yazik ki. Di Caprio dışındaki oyunculuklar dahi vasat düzeyde. Ben Kingsley, Mark Ruffalo, Max Von Sydow ve altından ne gibi bir hınzırlık çıkacak şeklinde merak uyandıran Ted Levinein performansları bir türlü şaha kalkamıyor. Jackie Earle Haley ise kısacık rolüyle neden daha fazla izlettirmedi kendisini dedirtiyor. Scorsese ise yönetmenliğinin görsel referanslarıyla kendisini özellikle ilk 15 dakikada belli ediyor. Bir de ölü çocuk görüntüleri fazlasiyla The Shining"i anımsattığı gibi, bütün o flashback sahneleri seyirciyi rahatsız edip içini parçalayacak denli duygu barındırmaktan bir hayli uzak seyrediyor... (5/10)
  naked-soul
  naked-soul

  Takip Et! 112 Takipçi 561 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Her filmi merakla beklenen martin scorsese'nin son filmi shutter island, beklentileri boşa çıkarmayacak türden bir kara film olma özelliğini taşıyor. Dünya sinemasına kazandırdığı orijinal filmlerle (bir remake olan departed hariç) adından sıkça söz ettiren yönetmen bu filmiyle de hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacağa benziyor. İlgili otoritelerin de belirttiği gibi bir başyapıt olmasa da scorsesenin en iyi filmlerinden biri olduğu kuşkusuz? Film bir feribotta ortağıyla yeni tanışacak olan teddy daniels'ı denizin tutması nedeniyle bulantı geçirdiği sahneyle açılış yapıyor. Daha ilk dakikalarda tedirgin eden atmosferiyle izleyiciyi içine çeken shutter island feribotun adaya yanaşmasının ardından kahramanlarımızla birlikte tekinsiz bir yolculuğa çıktığımız hissini uyandırıyorTeknik olarak da oldukça başarılı olan film kullandığı müzikleriyle de sanırım takdiri hak ediyor. Huzursuz eden müzikle gerilimi dozunda ayarlayan filmin insanı yerinden sıçratan sahneleriyle izleyiciyi kimi zaman dehşete düşürüyor. Bunun dışında Mark Ruffalonun sinik karakteri, sönük performansından ziyade ben kingsley nerdeyse di caprio kadar filme hayat vermede etkili oluyor. Son olarak cape feardan sonra scorsesenin nasıl bir kara film yaptığını merak ediyorsanız bu şahane filmi kaçırmamanızı öneririm?-söylesene chuck, bir canavar olarak yaşamak mı zor yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?8/10
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 88 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Ben beğendim,gerçi Leonardonun oynayıpta benim beğenmediğim hiçbir filmi olmadı.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 71 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  3 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Gerçekten güzel bir film, biraz akıl karıştırıcı ve düşündürücü..
  fragilegirl
  fragilegirl

  Takip Et! 41 Takipçi 217 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  Martin Scorsesenin kalitesine yaraşır bir film olmuş öncelikle. Kurgu çok başarılı. Filmde kullanılan müzikler, sahnelerle oldukça uyumlu. Leonardonun oyunculuğu üst seviyede. Psikolojik olarak insanı gerçekten geren bir film. Bittiğinde hiçbir soru işareti bırakmıyor kafanızda, eğer dikkatli izlediyseniz. Son zamanlarda izlediğim en iyi psikolojik dramalardan. 10/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top