Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İpler
  İpler
  4 Mart 2005 / 1s 31dk / Animasyon , Macera, Dram
  Oyuncular: James McAvoy, Catherine McCormack, Julian Glover
  Ülke İngiltere, Danimarka, Norveç, İsveç
  Üyeler
  3,9 115 Puanlama ve 26 Eleştiri
  Beyazperde
  4,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Benzersiz kukla filmi "İpler"in en büyük özelliği, günümüze değin çekilen ilk uzun metrajlı sinema eseri olmasıdır. Bu enteresan yapımın hikayesi ise şöyle: Hebalon İmparatoru trajik bir ölümle yaşamını yitirir. Tahta oğlu Hal Tara'nın çıkması artık intikam alma saatinin de gelip çattığının habercisi anlamına gelmektedir çünkü Hal Tara’ya kalan ilk miras, babasının ölümünün intikamını almaktır. Babasının, ezeli rakipleri ve düşmanları Zeritler tarafından öldürüldüğüne inandırılan Hal Tara köle kılığına girer ve çocukluk arkadaşı savaşçı Erito ile büyük bir serüvene adım atar. Çıktıkları bu amansız yolculukta kendilerini bekleyen macera Hal Tara’nın kendisini tanımasını sağlar. Savaşla dostluğu, sevgiyle nefreti ve yaşamla ölümü öğrenecektir. Bu kukla sinemasını Danimarkalı yönetmen Anders Ronnow Klarlund beyazperde'ye aktardı.
  Orijinal adı

  Strings

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2004
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 3,4 000 000 €
  Dil İngilizce, Danca, İsveççe, Norveççe
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  4,0
  Çok İyi
  İpler

  <b>İpler</b> Kimin Elinde?

  Ali Ercivan
  Hebalon imparatoru intihar eder. Fakat kardeşi bu intiharı bir cinayet gibi göstererek, onun yerine tahta geçecek olan oğlu Hal Tara'nın Zeritlere bir savaş açmasını sağlamayı planlar. Uzun vadede amacı, genç prensten de kurtulup tahtı ele geçirmektir. Danimarkalı yönetmen Anders Ronnow Klarlund'un filmi İpler (Strings), tam da o coğrafyadan çıkmasını bekleyeceğimiz bir tür Hamlet öyküsü. Dolayısıyla Yunan tragedyalarından da besleniyor. Fakat tek bir farkla: İpler, bir kukla animasyon filmi. Hem de öyle bir animasyon ki, kuklalar kendilerini kontrol eden iplerin farkındalar. Filmin açılışında imparatorun intihar etmek için başını kontrol eden ipi kesiyor olması ve kuklaların kendilerini kontrol eden ilahi güç olarak ipleri sürekli zikretmeleri, bir kukla filminin üretebileceği belki de en dahiyane fikir gerçekten. Burada sadece eşyaya dair yapı bozumcu bir yaklaşım değil, filmin kaçınıl...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  İzleyici eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 450 Takipçi 1 659 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  gerçekten ilgi çekici bir yapım.konusu zaten daha önce pek de alışık olmadığımız türden,eğlenceli pinokyo gibi değil de dramatik ve düşündürücü bir kukla gösterisi izliyoruz bu sefer.ayrıca kurgusu da hiç fena değil,izlemenizi tavsiye ederim.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! 45 Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  3,0
  21 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Hikaye çok farkli bir hikaye olmasa da sirf kuklalarin oldugu (üstüne üstlük epik ve dram unsurlariyla dolu) bir film oldugu için bile rahatlikla izlenebilir. Sinema tarihinde kuklalarin basrolde oldugu bir film daha yoktur sanirim. Filmin ikinci yarisinda biraz tempo düsse de film geneli itibariyle kendini izletiyor. Yüksek beklentilerle degil de, deneysel, yenilikçi bir film beklentisiyle izlenirse daha çok zevk alinabilir. Iyi seyirler.
  wherearethevelvets
  wherearethevelvets

  Takip Et! 8 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Kukla deyince nedense aklımıza neşeli, komik şeyler gelir. Ama karşı karşıya olduğumuz film Hamletvari bir dram. Fazla ayrıntılı olmayan tahta kuklaların handikapları avantaja dönüştürülmüş. Tamamen zeka ürünü...Özellikle doğum, ölüm ve sevişme sahneleri tüyler ürpertici güzellikte. Buruk finali de akıllardan çıkmayacak.
  lelaina
  lelaina

  Takip Et! 8 Takipçi 116 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  bu film dünyanın eski ve en çok anlatılmış hikayesini insanın hikayesini bir kez daha bu defa kuklalar aracılığıyla anlatıyor.herkes iplerle yukarıda biribrine bağlı yani herkes aslında biribirne bağlı.yüzyüze durdukları biran zita hal’a yukarı bak diyor.hal başını kaldırıp bağlı oldukları iplerin gökyüzünün derinliklerine doğru uzayıp gittiğini görüyor.zita'nerede bittiklerini görüyormusun' ...
  Devamını oku
  26 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top