Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2
  Ortalama puan
  4,5
  851 Puanlama ve 62 Eleştiri
  dağılımı 62 Eleştiri notla
  23 Eleştiri
  19 Eleştiri
  10 Eleştiri
  7 Eleştiri
  1 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 hakkında görüşlerin ?

  62 kullanıcı eleştirisi

  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 64 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  0,5
  18 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  çok kötü bir kapanıştı, çok fazla açıkları vardı filmin tamamen piyasa amaçlı yapılmış olduğu çok bellli. Makyajlarda çok fenaydı, 19 yıl sonra çoluk çocuğa karışıpta suratlarında en ufak bir yaşlanma belirtisi olmaması çok fiyaskoydu..Bu filmdeki makyajları başarılı bulan arkadaşlar sanıyorum Benjamin Button gibi bir yapımdan habersizler ;)
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 375 Takipçi 1 657 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  bir efsanenin daha son buluşuna şahit olduk.detaylı düşünürsek filmin pek çok eksiği ve olmamışlığı gözüme çarpıyor aslında.ancak genel olarak baktığımızda başarılı bir final bölümü olduğunu ve zannedersem öyle ya da böyle pek çok hayranını memnun ettiğini söyleyebilirim.benzerini lost'ta da gördüğümüz üzere bu gibi global kültür olaylarının finalleri her zaman inanılmaz beklentilerle bezenirler.insanlar tam olarak ne beklediklerini de bilmez aslında ancak izledikten sonra "beklediğim gibi değildi" demeyi pek sever.sonuç olarak düğümler bir şekilde çözüldü ve bu fenomen de son buldu.sayfalarca tartışılabilecek ve yorumlanabilecek sonuçları var harry potter'ın.ancak uzun tutmayacağım.ben yalnızca part 2'da gözüme fena çarpan bir iki olmamışlıktan bahsedeceğim.şimdi öncelikle,kitapları okumadım ancak söylendiğine göre serinin en büyük sorunlarından biri çok kapsamlı olan kitapları perdeye aktarmak,yani kesip biçmeler yapmakta yaşanan zorluklardı.bu da doğaldır,sonuçta bir eserin harfi harfine uyarlanabilmesi pek mümkün değil.e o zaman siz de şöyle yapın;almayacağınız kısmı hiç almayın,alacaksanız da adam gibi alın.ilk aklıma gelen baş karakterimiz,tüm fenomenin esas oğlanı harry potter'ın kız ilişkileri.ginny ile bir süredir bir beraberlikleri var gibi ama uzun zaman sonra görüşünce garip garip hareketler,ölümün kucağında olmalarına rağmen birbirini sallamadan dolanmalar,aynı ortamda bile kayıtsız kalmalar vs. Hayatımda gördüğüm en berbat ilişkilerden biriydi bu.baktığınızda seri boyunca ne harry'nin karakterine bir etkisi var,ne şu son yaşanan olaylara bir etkisi var.yani kısacası bu ginny-harry ilişkisi nedir biri bana açıklasın lütfen??!nasıl zorlamışlar perdeye aktarırken,o kadar belli ki!her şey havada onlarla ilgili.sonra mesela bellatrix ve şu ev hanımının kapışması.inandırıcılıktan bu kadar uzak olunabilirdi.tamamen çekmiş olmak için çekmişler.ya hakkıyla yap,ya da tamamen filmin konusundan çıkar at.harry potter'ın seri boyunca en büyük hatalarından biri buydu kesinlikle.ancak yerinde bir final olduğu su götürmez bana göre.kendini izletiyor.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 109 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Seriye ortalama bir finalle nokta koyulmus ... Mantik hatalari ve cevaplanmayan sorular oldugu gibi , bir çok önemli karakter ve olayda geçistirilmis , üstünde durulmamis ... Efektlerini , yönetimini , oyuncu performanslarini ve müziklerini begendim filmin ... Ayrica bütün Harry Potter filmlerindeki eski-yeni karakterleri de az çok görmüs olduk , pas geçilen karakter yoktu gibi ... Ben sevdim filmi ... Finalde çok tuhaf duygular yasadim :) ...10 senedir takip ettigim bir seriydi , bitince insan üzülüyor tabi ... 5/4 ...
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 305 Takipçi 1 350 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Haziran 2012 tarihinde eklendi
  güzel bir finale imza atmışlar izlenmeye değer 4/5
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 205 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  seriye yakışan güzel bir kapanış 3 boyutlu izlemekte ayrı bir keyif.Harry potter serisini seven biri olarak beğendim.8/10
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 20 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,5
  30 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Haryy Potter çağı bu filmle sona erdi. Yaratıcısı J.K. Rowling'e 1 milyar $ kazandırdı. Baş karakter Daniel Radcliffe 75 milyon $. Emma Watson ve Rupert Grint 35'er milyon $ kazandı. Kitap satışları, film hasılatları, oyuncak endüstrisindeki payı ve oyun gelirleri ile birlikte tahmini 30 milyar $ gibi devasa bir kazanç oluşturdu. Serinin bu son filmi dünya genelinde yaklaşık 1.5 milyar $ gişe yaptı. 2002'de ilk filmi çıktığı günden bu yana fanları kartopu misali çoğaldı. Her ne kadar benim gözümde bir "Yüzüklerin Efendisi" kadar olmasa da başarılıydı. Bu son film düğümlerin çözüldüğü ve soruların cevap bulduğu birnevi sonnokta dediğimiz bir olguydu. Hortkulukların hepsi bu filmde bulundu. Harry'nin gerçek kimliği gibi önemli kıstaslar çözüldü. Aksiyon ve dram tavan yaptı diyebilirim. Herşey için teşekkürler J.K. Rowling...
  Sandalphon
  Sandalphon

  Takip Et! 9 Takipçi 87 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Bence son bölüm biraz fazla aceleye gelişmiş, hiç bir anın hakkı yeterince verilmemiş ve herşey çok hızlı gelişiyor, filmden çıktığımda aklımda şöyle biz genel izlenim kaldı; snape müdürdü sonra potter geldi snape kaçtı!, woldemort kızdı tehtid etti, okula saldırdı ve arada bir hortkuluk patladı, potter hayaletle konuştu ve hortkuluğu patlattı, sonra snape gözden çıkarılırken son anda potterla konuştu, hatıralar anılar falan filan derken sonra woldemortla yüzleşip öldü, sonra potter tekrar dirildi bu kez woldemortu öldürdü ve film de burda bitti işte bu kadar :) tekerleme gibi hızla gelişen bir bölüm olmuş ve hiç derinlik yok, ayrıca woldemortun her patlayan hortlukuktan sonra yılanını cebine atıp "eyvah seni saklamalıyız hadi gidelim artık burdan" misali uzaklaşması da oldukça komik görünüyor :)
  dr-
  dr-

  Takip Et! 10 Takipçi 272 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Inanilmaz guzeldi.Harry Potter serisinin tabii final olmasi dolayisiyla da en can alici bolumuydu, her sey cok iyi kurgulanmisti.Cok basarili bir sekilde veda etti Potter bizlere.
  valendom
  valendom

  Takip Et! 6 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  güzel bir son filmi...uzun zamandır beklenen aksiyon büyü ve efektler ile son noktayı koymayı gerçekten bilmiş...bir ara kendini Yüzüklerin Efendisinin son bölümünü izliyor gibi hissettim kötü oldum :(
  asdf_13
  asdf_13

  Takip Et! 6 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  kesinlikle kötü olduğunu kabul etmiyorum.hele Ali Ercivan ın dediği "Lost un 6.sezonu" muhabbetine hiç katılmıyorum. Ben 4 puan verdim. 3D izlenmesini şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca normal bi Harry Potter filminde bulunmayan klas sahneler olduğnu da belirtmek isterim.Yeterince karanlık bi film olmuş.Sadece Finali beklenildği kadar görkemli olmamış.Bununda en büyük nedeni beklentilerin çok üst düzeyde olmasıdır.Şunuda özellikle söyliyeyim: Bir Harry Potter hayranı olmayarak söylediğim sözlerdir bunlar... İyi Seyirler...
  HBylaw
  HBylaw

  Takip Et! 6 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  1,0
  14 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  sikti artik sirf kar amacli çekiliyor yeter artik millet bikti bu harry potter saçmaligindan...
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  16 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Artık eminim izlediğim en iyi film serisi Harry Potter ! Önceki filmde yazdığım gibi filmdeki tek kusur Hermonie ve Harry ilişkisi onun dışında önceki filmlerde birkaç mantık hatası var ama o kadarda olsun diyorum. İzlemediyseniz hemen izleyin e hadi ama daha burada mısınız ?
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  14 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Harry Potter serisinin son filminde artık aranacak cevap kalmamıştır. Herkes savaşın içindedir. Kurtulan sadece iyilerin geleceği mi yoksa kötülerin geçmişi mi olacak. Herkesin karamsarlığa gömüldüğü anda bir ışık doğacak ve kötüleri iyilerden arındıracak. İyilik mi kazanacak kötülük mü?
  SALLY
  SALLY

  Takip Et! 4 Takipçi 34 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Tek kelimeyle MUHTESEM!! Harry Potter'e böyle bir final yakisabilirdi ancak!!
  bob_earth90
  bob_earth90

  Takip Et! 3 Takipçi 9 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  David Yates Harry Potter serisinin yönetimini ele almasından bu yana vasatı aşamadı bence part 1 daha iyiydi bu final part 1 e göre sönük kalmış ve kısa olmuş ama neticede harry potterın finali olması ne kadar kötü olursa olsun izleyiciyi kendine çekiyor vasat ama izlenmesi gereken bir film..
  Tufan Afşar
  Tufan Afşar

  Takip Et! 3 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  2,0
  14 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  belki de bir fanatik olmadığım, sadece filmlerini izlediğim için daha objektif yorum yapabilirim.serinin kesinlikle en kötü, en başarısız filmi...kitabın büyük bölümünün ilk filmde tüketilmiş olduğunu görüyoruz.daha önceki filmlerde bağlayıcı ve kitapta olmayan bazı eklemeler yapan yates, bu sefer hiçbir ekleme yapmadığını söylüyor.keşke yapsaymış...gerçi yates ne kadar iyi bir yönetmen ve harry potterları ne kadar idare edebildi o ayrı bir mesele...ben bir sinemasever olarak hevesle gittim, bekliyordum filmi, ancak maalesef koca bir hüsran...ki gişe rakamlarının beklenildiğinin altında olması da bu görüşümü destekler nitelikte...sinema dergisinde yazan cümle kesinlikle iyi bir özetleyici "uzun sürmüş bir dizinin finali gibiydi ancak"
  Aysu Gokova
  Aysu Gokova

  Takip Et! 2 Takipçi 157 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Mart 2012 tarihinde eklendi
  insanin kalbini yakan bir son olmus , gerçekten güzel bir film
  sabiha g.
  sabiha g.

  Takip Et! 2 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  3,0
  13 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Açikçais fragmanini gördükten sonra daha iyisini bekliyordum . Serinin diger filmlerini tercih ederim
  Hilal S.
  Hilal S.

  Takip Et! 2 Takipçi 63 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Mayıs 2018 tarihinde eklendi
  13 Temmuz 2011 sabah 9.30 (İlk seans) 'da elimde ne olur ne olmaz mendille girdiğim son filmiydi. Hala unutmam. 2002-2011 yılına ait güzel bir yolculuktu. Filme gelecek olursak, tabi ki de kitabını okuyanlar için çok eksikleri vardı. Özellikle Harry'nin Hagret ile Hogwarts'a geldiği sahne ciddi anlamda duygudan yoksundu. Özellikle Ginny, Hermony ve Ron için. Ron o kadar donuktu inanmasam sevindi bile diyebilirdim. Mürver asanın üç dört parçaya ayrılması ve hiç bir şeyin olmaması ayrı bir ironiydi. Fakat yine de her şeye rağmen Tom Riddel ve Harry'nin her ama her sahnesi çok özel ve güzeldi. Filmin son sahnesi eminin tüm Pottercılara sadece onların çocukluğunu değil , izliyicelerinde küçüklüğünden bir şeyler hatırlatmıştır. Harry Potter güzel ve uzun soluklu bir yolculuktu. Yeri asla hiç bir fantastik filmle doldurulamayacak kadar özeldir..
  bizimdevlet
  bizimdevlet

  Takip Et! 2 Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Ya filmin 1.bölümünde 3D dediler ama Türkiyede 3D olarak izlenmedi,bunda dda 3D diyor ama ülkemizde durum nasıl olacak bilen var mı??
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top