Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Gran Torino
  Ortalama puan
  4,1
  698 Puanlama ve 141 Eleştiri
  dağılımı 141 Eleştiri notla
  36 Eleştiri
  70 Eleştiri
  8 Eleştiri
  21 Eleştiri
  3 Eleştiri
  3 Eleştiri
  Gran Torino hakkında görüşlerin ?

  141 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 486 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  Arada sırada, bulaşmaman gereken birisiyle karşılaştığını fark ettin mi? İşte o benim…■ Bir filmi pazarlamanın en kolay yolu o filmde Clint Eastwood imzasının olmasındandır. Bu filmin hem yönetmenliği üstlenmek hemde oynamak kolay olmamalı özellikle neredeyse 80 li yaşlarına yaklaşmış biri için. Sanırım Clint Eastwood bu filmle birlikte sinemaya veda etti. Filmin sonu da bunu bize gösteriyor. Aslında o sahneye farklı anlamlar da yüklemek mümkün. Sanki''beni unutmayın'' der havası sezdim orada.Her ne kadar Clint Eastwood o hareketi yaparken biz gençlik yıllarında ki gibi ekşın beklesekte o son noktayı farklı bir şekilde koyuyor. Film ağır ilerlese de hem konusu hemde C. Eastwood un oyunculuguyla ayrıca müzikleriyle kendisini farklı kılmayı başarıyor. Aslında yönetmenlik başarısı için bu film hakkında konuşmak ta yanlış olur.Çünkü film bir yönetmeni zorlayacak cinsten çekim, sahne ve kurgu içermiyor. Irkçılıkla ilgili göndermeleriyle de kendini anlamlı kılıyor. Yinede anlamlı olsada bu konunun defalarca işlendiği bir sürü film izledim. Bu filmin de basit bir şekilde(son kısımlar hariç) vasat oyunculuklarla işlendiğini gördüğümde bu yüksek puanını haketmediği kanısındayım.Lakin dünyadaki Clint Eastwood fanatikliği ve kalabalıgını göz önünde bulundurursakta bu puan pek te şaşırtıcı olmuyor. iyi seyirler...
  electronica
  electronica

  Takip Et! 5 Takipçi 228 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  Dersler, mesajlar veren izlenmesi gereken bir film. Clint Eastwood hem iyi bir oyunculuk sergilemiş hem de güzelce yönetmiş filmi.. Savaş meydanlarında kötü tecrübeler yaşayan geçimsiz, huysuz ırkçı bir ihtiyar Walt Kowalsky ... Kendisi sıkı bir ABD milliyetçisi. Merkeze kendini koymuş, diğer kişileri, kültürleri öteki olarak görüyor,dışlıyor,iletişime geçmiyor. Ford fabrikasında yıllarca çalışmış. 1972 model Gran Torino'ya sahip. Oğlunu Japon arabası Toyota aldığı için eleştirebiliyor. Oğlunun kızı ile yani torunu ile kuşak çatışması yaşıyor. Yeni yetme gençler ile de başlarda iletişim kurma konusunda başarısız. Walt Kowalski, Detroit’in dışında kalan, Hmong (Çinli etnik grup) göçmenlerin kaldığı bölgede yaşıyor. Başlarda komşularını öteki olarak görüyor, dışlıyor, nereden geldi bunlar buraya diyor ama zamanla karısının ölmesiyle doğan boşluğu komşuları dolduruyor. İki farklı kültür birbirini tanımaya başlıyor. İki farklı kültür birbirlerinin varlığını kabulleniyorlar. Birbilerine saygı ve hoşgörü ile yaklaşıyorlar. Bir arada yaşama kültürü sergilemeye başlıyorlar. Zamanla Kowalski ile Çinli aile arasında sıcak bağlar oluşuyor. Ve Kowalski başlarda önyargı ile yaklaştığı bu Çinli dostları için ölümü göze alabiliyor. Tüm dünyada bu tür mesajlar veren filmlerin yapımı artmalı ve herkes izlemeli .. Diğerine saygıyı öğrenmeli, hoşgörüyü öğrenmeli .. Dünyada kendisinden başka yaşayan varlıkların da olduğunu idrak edebilmeli .., Bir arada yaşama kültürünü benimseyebilmeli .. Empati kurabilmeli, bütün önyargılardan sıyrılmalı .. Tüm insanlık, insanın özünde var olması gereken değerleri taşıyan nitelikte insan yetiştirmeli ..
  Tuğce Ataselim
  Tuğce Ataselim

  Takip Et! 3 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  4,5
  10 Ekim 2013 tarihinde eklendi
  bence gayet iyi bir film di. veletlerin anlayabileceği bir film değil o yüzden olumsuz yorumlar yapılmış olabilir.
  hsntk14
  hsntk14

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Aralık 2011 tarihinde eklendi
  Bir drama filminden bu kadar keyif alacagima hiç bir zaman inanmazdim.Drama türüne karsi tüm ön yargilarimi yikan bastan sona keyifle izledigim harika ötesinde bir film.Filmin henüz basinda kültürel kusak çatismasi ve irkçiliga dayanan düsüncelerini giderek tersi görüse birakan ve aslinda hep ön yargiyla davrandigi uzak dogu insanlarindan birisiymis gibi giderek onlara baglanan yasli ve yalniz bir adamin harika bir senaryosu..
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 83 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Evet son derece basit bir konu ve ağır ilerleyen bir film ama beni baya biğr sardı ben hiç sıkılmadan izledim.. Clint Eastwoodun oyunculuğuna zaten diyecek laf yoktur adam yıllar geçse bile karizmasından hiçbir şey kaybetmemiş.. Ben izlemenizi tavsiye ederim.. Sadece Clint Eastwoodun oyunculuğu için bile izlenmeye değer bir yapım..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 932 Takipçi 1 668 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Mart 2009 tarihinde eklendi
  izlenesi bir film.clint eastwood son kamera önü rolünde tüm tecrübesini konuşturuyor,senaryo bir kere ilgi çekici,sürekli bir laf sokma,ırkçılığa göndermeler içeriyor ve filme çok güzel oturtulmuş.konu da gayet kaliteli,herşeyiyle izlenmeyi hak eden bir film diyebilirim.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 1102 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Eastwood dan oyunculağa klas bir veda...
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 176 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  eastwood un olağaüstü bir oyunculuğu ve bir o kadarda sağlam bir kamerası var çok iyi bir film sonu ise çok ayrı bir hadise kesinlikle izlenmeli bence..
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 713 Takipçi 1 350 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  çok büyük beklentilerle izlenilmemesi gereken vasati ölçüleri aşamayan bir yapım 7/10
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! 26 Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Clint Eastwood Walt Kowalski karekteri ile halk arasında eski kafalı denen insanları temsil ediyor. Kendi halinde geçinen, bahçesiyle uğraşan emekli bir otomobil işçisi olan Walt Kowalski aynı zamanda eski model Gran Torinosuna da çok değer veren biri. Çocuklarıyla pek iyi ilişkisi olmayan, geçmişte yaptığı bazı şeylerden suçluluk duyan Walt Kowalski yan tarafta oturan Çinli komşularıyla bir şekilde samimi olmaya başlıyor ve onlarla çocuklarıyla kurumadığı sohbet ortamını kuruyor. Thao adındaki genç ile uğraşan çetelere karşı onu koruması ile Thao ve Walt Kowalski arasında güzel bir yakalanıyor. Filmde biraz toplum ilşkilerini eleştirirken aynı zamanda aile içi ilişkilere de değiniyor. Özellikle gelişen teknoloji ile torun-dede ilişkilerinin ne kadar zayıfladığı ve insanların yozlaşmasına değiniyor. Filmde biraz kendimi buldum ddiyebilirim. Walt Kowalski karakterini kendime yakın hissettim. Bu genç yaşımda yaşlı biri gibi hissetmekte herhalde benim yaşlı bir ruha sahip olduğumu gösteriyor. Ama bende huysuz bir yaşlı değilde neşeli, eğlenceli bir yaşlı olmak isterim. Walt Kowalski başta huysuz biri gibi görünüyor. Belki de eşini kaybetmesinden dolayı ama daha sonra ne kadar insancıl ve ne kadar onurlu biri olduğunu görüyoruz. Clint Eastwood çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış. Hem yönetmiş hem oynamış. O karakterde ona cuk oturmuş.Aynı film içinde hem son derece huzur buldum hem de baya bir hüzünlendim. Ama genel olarak huzur verici keyifli bir film. İyi seyirler... 8.1/10
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! 33 Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Tüm sinema dünyası 'Changeling'i beklerken, gündeme bir anda damgasını vuran filmi görünce 'Eh be Clint, ne ara çektin bu filmi?' diyesi geliyor insanın.:) ABDde vizyona yeni giren filmi çok olumlu eleştiriler aldı. Changelingten daha fazla merak ettiğim filmde, Eastwoodu birkaç yıl aradan sonra oyuncu olarak izlemek de ayrı bir keyif olacak gibi.
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 511 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  Gerçekten çok etkileyici bir film olmuş çok beğendiğimi söylemeliyim özellikle clint eastwood harika oynamış.İnsanlık adına çıkarılacak bir sürü ders var izlemeyen varsa göz atsın bence kesinlikle.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 67 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  Clint Eastwoodtan mükemmel bir oyunculuk gösterisi.Huysuz bir ihtiyarı çok güzel bir şekilde yansıtmış.Verilen mesajlar çok güzel zaten ondan boş bir film yapması beklenemezdi.Umarım sağlığı bozulmaz ve böyle iyi filmler yapmaya devam eder.
  yagmur-197
  yagmur-197

  Takip Et! 12 Takipçi 65 Eleştirisini Oku

  4,5
  6 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Mükemmel bir drama filmi..Clint Eastwood;yönetmenliğinin yanı sıra oyunculuk nasıl oynanır dersi vermiş izleyenlere..O yaşlı ihtiyarın (clint eastwood)kızarken ki mimiklerine hayran kaldım doğrusu ayrıca berberle yaptığı ikili diyaloglar çok iyiydi..Amerikan milliyetçiliği ağır bassa da insanlık adına güzel mesajlar verilmişti ve beklenmeyen bir son...izleyin derim 10/9 verdim selametle..:)NOT:Bir sanat filmi olduğu için ağır ilerleyen bir film,pes etmeyin ve sonuna kadar izleyin..
  beck31
  beck31

  Takip Et! 380 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  4,5
  7 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Clint baba bir kez daha şaha oynuyor.Bu sene çektiği iki filmde birbirinden güzeldi fakat Gran Torino yu kat kat daha iyi buldum.Muhteşem bir kurgu, kurguyu geçtim bu kadar deha bir konu işleyişi olamaz.Yaşına rağmen muhteşem karizmasıyla izlenmezse olmazlardan.Tek kelimeyle ustacaydı.9/10
  Spike
  Spike

  Takip Et! 8 Takipçi 112 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Durağan sayılabilecek ama gerçekten başarılı da denilebilecek Clint Eastwood filmi
  Chev
  Chev

  Takip Et! 145 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Clint Eastwood çok iyi bir iş çıkarmış..İzlenmesi gerekenlerden..Oyunculuğunu anlatmaya gerek yok.. 8/10
  VcdSamimiyeti
  VcdSamimiyeti

  Takip Et! 12 Takipçi 283 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Clint Eastwood yine müthiş oynamış !Basit bir senaryo gibi gözüküyor,ama gerçekten çok sıradışı bir senaryo ve başarılı bir yönetmenlik...Çok söze gerek yok,seyri güzel,basit göndermeler yapan bir film...8/10
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 204 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  üstad döktürmüş diyecek kelime bulamıyorum.Sahtekardan daha basarılı bir eser var karsımızda.Günümüz gencliğine göndermeler harikaydı 8.5/10
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 12 Takipçi 345 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  açık bir dram filmi izlerken biraz sıkılabilirsiniz beni etkileyen bir film olmadı doğrusu
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top