Beyazperdem
  Üç Maymun
  Ortalama puan
  3,1
  648 Puanlama ve 207 Eleştiri
  11% (23 Eleştiri)
  19% (39 Eleştiri)
  12% (25 Eleştiri)
  28% (57 Eleştiri)
  20% (41 Eleştiri)
  11% (22 Eleştiri)
  Üç Maymun hakkında görüşlerin ?

  207 kullanıcı eleştirisi

  son-samurayu
  son-samurayu

  Takip Et! 1 Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  5,0
  cannes film festivalinden aldığı ödülden sonra oskardan bir ödül almasını diliyorum.nuri bilge ceylan mı? türkiye nin en iyi 3 yönetmenin biri zaten.
  hamlet403
  hamlet403

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  4,0
  ya tamam film ödül aldı falan da şu özcan deniz yavuz bingöl sevdasından yönetmenlerimiz ne zaman vazgeçip gerçek oyuncularla çalışacaklar o kadar kalite oyuncularımız var abi...
  ogonc
  ogonc

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  4,0
  Gerçek oyuncu diyorsunuz ama oyuncu diye bildiklerimiz doğru düzgün rol yapamazken Yavuz Bingöl gayet iyi başarmış.
  hilamolinas
  hilamolinas

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  Nuri Bilge Ceylan her filminde daha ileriye gidiyor.Filmde oyuncular gözleriyle oynuyorlar,görüntüler akıyor.Film anlatmak istedigini anlatmış.Yalın,süslemesiz,renk hafifce sarartılıp decolorize edilmiş ,mesaj kaygısı yok. dikkat ettim film müziği bile sadece basrol oyuncusunun cep telefonu caldıkça duydugumuz Yıldız Tilbe şarkısıydı.Film müziği bile yoktu. Ben bu filmi beğendim. Bekledigim gibi de buldum. Önyargılarınızdan kurtulup mutlaka seyredin.
  semahos
  semahos

  Takip Et! 24 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  İsrailde düzenlenen "24. Uluslararası Haifa Film Festivali"nde "en iyi film" ödülüne değer görüldü.
  akak83
  akak83

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  5,0
  Arkadaşlar Nuri Bilge Ceylan fanatiği olmayanlar biraz hayal kırıklığı yaşayabilir.Ama oyunculuklar harika
  vuralkanmaz
  vuralkanmaz

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  2,5
  yavuz bingöl muthiş bir performans sergilemiş..umarım insanlar kafalarındaki önyargılarını kaldırarak bu filme gider..çünkü baş yapıt denilebilecek bi iş çıkarmış nuri bilge ceylan ve tüm ekibi..kutlarım..
  sophiejulien-2
  sophiejulien-2

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  ayrıca unutmamak lazım oyuncular mükemmeldi :)
  olcayholat
  olcayholat

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  3,5
  Nuri bilge nin izlediğim 4. filmi ve en iyisiydi filmdeki görüntülr çok iyiydi renkler ve ses efektleri çok iyi kullanılmış ve bunların dışında karakterlerin duygularını oyuncular çok çok iyi vermişler rıfat sungar hatice aslanın performansları olağanüstüydü ve bu film bence en iyi yabancı film dalında aday olma şerefine erişicek 107
  sovereign148
  sovereign148

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  4,5
  Benim yalnız ve güzel ülkeme ... antalya film festivalinde umduğunu bulamaması beni enterese etmiyor konusu, oyuncuları ve yönetmeni bu filmi izle diyor ..
  zargana
  zargana

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,5
  Böyle kaliteli filmler görmek dileği ile...
  dincergezer
  dincergezer

  Takip Et! 20 Eleştirisini Oku

  3,5
  Farkında olmadan paranın tutsağı olmak, hayat, değer ve kaygılardan para karşılığında vazgeçebilmek üzerine çok inandırıcı bir film. İşin ilginci büyük bir eleştiri yapılsa da yine de filmin gelişimi sırasında hiçbir karakter yargılanmıyor. Şöför hayatının para uğruna 9 aylık bölümünden, çocuk araba uğruna kendi değerlerinden (ses çıkarmayarak) vazgeçiyor, kadın da güçlü bir burjuvaya duyulan özentiyle karışık aşka düşüyor. Ama bu aşkın da paralı ve burjuva bir kişiye duyulması tesadüf değil filmde. Ceylan kimseyi yargılayarak anlatmasa da, nasıl başarıyorsa, sonda herkesin (ve bizlerin) içine düştüğü tuzak ve çirkinlik gözler önüne seriliyor. Karakterlerin dönüşümü, yargı ya da iyi-kötü ayrımı yapmadan, doğal bir değişim süreci içinde anlatılmış. Çok etkileyici bir film. Sinemadan çıktığımızda arkadaş grubumuzda herbirimiz kaç yıllık maymun olduğumuzu birbirimize sorduk, derin düşüncelere daldık. Bu yönetmende metafiziksel bir boyut da var. Film sonunda evrene salınan bir enerjinin kendini tekrar ederek bir döngüye girmesini çok güzel anlatıyor. Anda kalan ve beklentileri olmayan çaycının, parayla sağlanan güvenli bir düzen uğruna andan çıkmasının anlatıldığı iki üç saniye de ayrıntının ötesinde.
  hburaka
  hburaka

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  Hayatımın yaklaşık 3 saatini boşu boşuna bu filmi izleyerek geçirdiğimi düşünüyorum. Bir film izlerken hiç bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum !
  alperoll
  alperoll

  Takip Et! 25 Eleştirisini Oku

  2,5
  Lütfen çok rica ediyorum artık NBC sineması ile alakası olmayanlar bir daha NBC filmine gitmesin. Her filminde aynı yorumlar,sıkıcı,durağan. Lütfen yapmayın. Tarkovski, Bergman filmlerini sevmeyenler zaten bir tat alamaz bu filmlerden. Koza ile başlayan, Kasaba, Mayıs Sıkıntısı (bence doruk noktası), Uzak ve İklimlerden sonra yönetmen yine minimal bir başyapıt çıkarıyor.
  canan-aksu
  canan-aksu

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  Çok bunalım bir filmdi.. sadece bir aile ve ve ailenin yaşadığı birkaç olay.. okadar yavaş anlatılmışki herşey... bunalıyosunuz daralıyosunuz canınız sıkılıyor.
  adofina
  adofina

  Takip Et! 40 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

  4,5
  filmi bugün izledim gerçekten çok iyi bi iş çıkmış ortaya. Aile içerisinde yaşanan gizli kalmış mevzular her ne kadar basit ve bilindik gözükse de Nuri Bilge Ceylanın bunları aktarışı filmi film yapan asıl unsur. çekimler gerçekten çok güzel, oyuncularda hakkını vererek işin üstesinden gelmişler. Ayrıca filmde ifadeye yoğunlaşan sahneler, muazzam güzellikte ele alınan dış mekan çekimleri ve tabiki insana dair duygular yoğunlukta. Kesinlikle izleyin derim.
  servceli
  servceli

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  4,5
  birbirine bu kadar yakın ve birbirine bukadar uzak insanların hikayesi.. bu film bizim aynamız.. çok beğendim ...
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 2 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  4,0
  Nuri Bilge Ceylanın sinemasına hayran biri olarak çok beğendiğimi söylemeliyim. Onun filmlerindeki o duruluğa, sessizliğe hayranım. Filmleri sessiz bir şekilde o kadar çok şey anlatıyorki. Fotoğrafçılıktan gelme bir yönetmen olması sebebiylede her filminde müthiş kareler sunuyor bizlere. Üç Maymundada yine müthiş bir işe imza atmış NBC. Konu güzel, oyunculuklar harika, NBC müthiş. Elbetteki NBCnin tarzı oldukça ağır ve her kesime hitap eden bir tarz değil. Bu film için mutlaka gidin görün diyemem. Çünkü yorumlardada görebileceğiniz üzere benim gibi hayran hayran izlemiş olanlarda var, 'Bu nedir ya, filmmi ?' diye soranlarda. Bu filmi sevebilmek ve anlayabilmek için NBC ile aynı dili konuşuyor olabilemniz gerekiyor. NBC kimdir, nasıl bir yönetmendir, kendisini tanımıyorum, nasıl bir tarzı vardır diye soracak olanlar varsa kısaca şöyle yardımcı olabilir. Onun filmlerini sevebilmek için öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Film başladı hani hareket derseniz NBC size göre değildir. NBCnin filmlerinde en belirgin özellikler uzun sessizlikler, uzun, geniş, fotoğraf karesi tadında planlar gibi sinemada çok kullanılmayan özellikler. Kendisini tanımıyor ve filmlerini izlememişseniz deneyin derim. Filme dönersek son derece başarılı. Oyunculuklar çok doğal. Zaten NBCnin filmlerinde oyuncular rol yapmıyorlar. Doğaçlama yapıyor gibiler. Filmde emeği geçen herkesi kutluyorum.
  direklerarasi
  direklerarasi

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  Kimse "sanat filmi" ayağına yatmasın! Güzel fotoğraf peşinde koşmaktan saçma sapan bir film yapılmış. Ucuz gerilim filmi efektleri, birinci dakikadan sona kadar "zombi" gibi dolaşan kahramanlar...Hele o "hayalet çocuk" tam bir komedi! Ortada bir karakter yok. En sahici kişi o patron tipi. "boşlukları siz doldurun." diye film mi yapılır? Bu da nerden çıktı? Hangi sanat teorisinde var? Bir yerden "Kral Çıplak" öyküsünü öğrenin, ne demek istediğimi anlarsınız.
  capetownlu
  capetownlu

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  bence giderseniz şu cümleyi kurma fırsatınız olucak bundan daha kötüsünü izlemek istemiyorum çünkü yok öyle bir film milliyetçi bir ruhla gitiiğim bi filmdi açıkçası türk filmleri güzel olmaz düşüncesini kabul etmek istemeyen bi seyirci olarak zor bi doksan dakka geciriceksiniz kararlıysanız
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top