Beyazperdem
Parking
Parking
Süre 1s 36dk
Yönetmen
Oyuncular: Chang Chen, Jack Kao, Leon Dai devamı
Tür Dram
Ülke Tayvan
Üyeler
3,25 Puanlama
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
Evet

Özet ve Detaylar

Filmde, pasta almak için arabasını park eden, ancak geri geldiğinde sahibi belirsiz bir arabanın park yerinden çıkmasına engel olduğunu fark eden Chen-Mo'nun hikayesi anlatılıyor.

Bir gecede, yaşlı bir çift, tek kollu bir berber, Çinli bir hayat kadını, acımasız bir kadın satıcısı, yoldan çıkmış bir terzi ve onu kovalayan mafya üyeleriyle vakit geçirmek zorunda kalan Chen-Mo, bu süre içerisinde hep arabasını park yerinden çıkarmak için uğraşıyor.
Orijinal adı

Ting che

Dağıtımcı -
Daha fazla
Yapım yılı 2008
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar -
Bütçe -
Dil Mandarin
Görüntü formatı 35 mm
Renk Renkli
Ses formatı Dolby Digital
Yapım formatı 1.85 : 1
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Parking

Park Etmek

Ayşegül Kesirli
8. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında düzenlenen Keş!f Yarışması'nın birincisi bu yıl Tayvanlı yönetmen Mong-Hong Chung'ın ilk uzun metraj çalışması "Park Etmek" oldu. Filmde, pasta almak için arabasını park eden, ancak geri geldiğinde sahibi belirsiz bir arabanın park yerinden çıkmasına engel olduğunu fark eden Chen-Mo'nun hikayesi anlatılıyor. Bir gecede, yaşlı bir çift, tek kollu bir berber, Çinli bir hayat kadını, acımasız bir kadın satıcısı, yoldan çıkmış bir terzi ve onu kovalayan mafya üyeleriyle vakit geçirmek zorunda kalan Chen-Mo, bu süre içerisinde hep arabasını park yerinden çıkarmak için uğraşıyor. "Park Etmek," tıpkı !f İstanbul kataloğunda da yazdığı gibi öyküsel anlamda ilhamını Japon yazar Haruki Murakami'nin romanlarından almış gibi görünüyor. "Tony Takitani" isimli kısa hikayesinden uyarlanan aynı adlı filmin büyük ses getirmesiyle bir anda...
Eleştirinin tamamı

Oyuncular

Chang Chen
Rolü : Chen Mo
Jack Kao
Rolü : Barber
Leon Dai
Rolü : Pimp
Chapman To
Rolü : Tailor
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Fotoğraflar

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top