Beyazperdem
  Özel Kuvvetler
  Özel Kuvvetler
  Vizyon tarihi 19 Mart 2010 (1s 30dk)
  Yönetmen Grant Heslov
  Oyuncular: George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges devamı
  Tür Komedi
  Ülke İngiltere, ABD
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  2,5 124 Puanlama ve 28 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Araştırmacı gazeteci Bob Wilton (Ewan McGregor), muhabirliğin hakkını vermek isteyen bir medya mensubudur. Eksantrik karakterde bir kişi ile tanışır. Bu adam, Amerikan ordusunun gizli, deneysel bir biriminde görevli olduğunu iddia etmektedir. Lyn Cassady (Oscar'lı oyuncu George Clooney) ismindeki bu kişi ile tanıştığında, gazeteci Bob, gerçek bir haber damarı yakaladığını düşünür. Zira kendisine büyük bir çıkış sağlayacak güçlü bir haberin peşindedir. Cassady'ye göre, New Earth Army (Yeni Dünya Ordusu) farklı savaş yöntemleriyle gelmektedir. Warrior Monks (Savaşçı Rahipler) adlı birlik eşi benzeri bulunmayan psişik güçlere sahip kişilerden oluşmaktadır ve düşmanın zihnini okuma, duvardan geçme, hatta bir keçiye bakarak onu öldürme gibi yeteneklere sahiplerdir. Programın yaratıcısı Bill Django (Oscar adayı Jeff Bridges) ortadan kaybolmuştur ve Cassady'nin görevi de onu bulmaktır. Bob, elinde olmadan gazetecilik sınırlarını yavaş ayvaş aşan, derin sulara doğru kulaç atmaktadır. Çünkü bu yeni tanıştığı Lyn'in inanılması güç hikayeleriyle aklı karışan ve merakı uyanan Bob, birdenbire Lyn'in peşi sıra gitmeye karar verir. İkili Django'nun kaçak medyum Larry Hooper (iki Oscar sahibi Kevin Spacey) tarafından yönetilen gizli kampına yol alırken, Bob da Django'nun Yeni Dünya Ordusu ve Hooper'ın mükemmel askerlerden oluşan kişisel ordusu arasında kalır. Bu zorlu maceradan kurtulmak için hiç ummadığı bir düşmanı altetmek zorunda kalacaktır.
  Orijinal adı

  The Men Who Stare at Goats

  Dağıtımcı Tiglon
  Daha fazla
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 25 000 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı DTS, SDDS, Dolby Digital
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Özel Kuvvetler

  Özel Kuvvetler

  Orkan Şancı
  Sinema tarihinde 'yıldız oyunculardan kurulu başrol kadrosundan genellikle iyi film çıkmaz' diye, yazılı olmayan bir kural olduğunu düşünüyorum. Bir tanesi harikalar yaratırken, 11 tane Messi’den iyi bir takım olamayacağı gibi, çoğu zaman bu yıldızlar geçidinden de verimli birliktelik çıkmaz. Hele bir de bu filmler, kendini ciddiye alan, 'bütün yıldızları topladık, ortaya muhteşem bir film çıkardık' tadında gazlanıyorsa hemen uzaklaşırım. Özel Kuvvetler (The Men Who Stare at Goats) için giriş cümlemiz bununla alakalı. Jeff Bridges, George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey gibi gişe garantili isimlere bir de Robert Patrick, Stephen ’Avatar’ Lang gibi herkesin aşina olduğu yetenekli aktörler katılınca filmden önce ister istemez temkinliydim. Ama -izleyince belki siz de hak verirsiniz- karşımda ciddiye almak bir yana, kendini yerin dibine sokmaktan çekinmeyen bir film buldum. Filmin, A...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Özel Kuvvetler Orijinal Fragman 2:23
  Özel Kuvvetler Orijinal Fragman
  837 gösterim

  Ekstra Videolar

  Röportaj 2 - İngilizce 5:06
  Röportaj 2 - İngilizce
  5 gösterim
  Interview 3 - English 4:23
  Interview 3 - English
  5 gösterim
  Röportaj 5 - İngilizce 4:11
  Röportaj 5 - İngilizce
  10 gösterim
  Tüm ekstra videolar
  Öneriler

  Oyuncular

  George Clooney
  Rolü : Lyn Cassady
  Ewan McGregor
  Rolü : Bob Wilton
  Jeff Bridges
  Rolü : Bill Django
  Kevin Spacey
  Rolü : Larry Hooper
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Üye eleştirisi

  l-i-l-a-H
  En popüler olumlu eleştiri

  Yazar: l-i-l-a-H, Tarih: 15/10/2010

  5,0Kusursuz!
  Bazı sahneleri, cidden çok matraktı. Kadro çok sağlamdı ve oyunculuklarda iyidi...
  pathfinder-metu
  Yapılan son negatif yorum

  Yazar: pathfinder-metu, Tarih: 20/03/2010

  0,5Berbat
  Baştan sona, "çok iyi bir film olsa gerek" beklentisiyle izleniyor, ama bir türlü iyi film olamıyor. Komik değil ...
  Devamını oku
  Tüm üye eleştirileri
  4% (1 Eleştiri)
  18% (5 Eleştiri)
  14% (4 Eleştiri)
  43% (12 Eleştiri)
  11% (3 Eleştiri)
  11% (3 Eleştiri)
  Özel Kuvvetler hakkında görüşlerin ?
  28 Üye eleştirisi

  Fotoğraflar

  22 Fotoğraf

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • MojoRising
   Bu kadar ilginç bir hikayeden nasıl bu kadar kötü bir film çıkartabildiklerini anlamak güç. Filmin konusunu okuyunca kafamda çok keyifli, zeka dolu bir yapım canlanmıştı. Ne yazık ki film beklentilerimin çok uzağında kaldı. İlk olarak geçmişin (80'li yılların) çok hızlı anlatılmış olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bugün yaşananlar (2000'ler) fazla kendisine bağlayamıyor izleyeni. Biraz daha sindire sindire anlatmayı tercih etseymiş yönetmen, fena olmayacakmış. Süresi 20-25 dakika daha uzatılabilirdi belki de. Filmin BBC yapımı olduğunu film bittikten sonra öğrendim. Başta öğrenseydim filme dair beklentilerim en alt seviyelerde olurdu (şu ana kadar BBC yapımlarından yüzüm gülmedi, bu saatten sonra da gülmez herhalde). Son olarak George Clooney'în oyunculuğunu ve karakterini çok başarılı bulduğumu belirteyim. Bunun haricinde bu kadar ilginç bir senaryoya rağmen film sınıfı geçemiyor.
  Yorumları göster
  Back to Top