Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İlk Yenilmez: Kaptan Amerika
  Ortalama puan
  4,0
  624 Puanlama ve 38 Eleştiri
  dağılımı 38 Eleştiri notla
  2 Eleştiri
  5 Eleştiri
  11 Eleştiri
  13 Eleştiri
  4 Eleştiri
  3 Eleştiri
  İlk Yenilmez: Kaptan Amerika hakkında görüşlerin ?

  38 kullanıcı eleştirisi

  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 456 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,0
  19 Ağustos 2014 tarihinde eklendi
  Son 1 dakikası hariç boş bir filmdi,ucuz amerikan kahramanlıklarını izlemekten yorulduk artık Türkler olarak
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 184 Takipçi 666 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Kasım 2011 tarihinde eklendi
  film genel olarak guzeldi .tabiki amerikan propagandasi bir hayli vardi. sen de yap senin de olsun .. pek sonunu anlayamadan supriz bir sekilde bitti .. guzeldi enazindan 7/10 veriyorum..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 829 Takipçi 1 666 Eleştirisini Oku

  3,0
  9 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  izlemeden de tahmin ettiğim üzere zayıf,sığ bir film.yine de görmek lazımdı,gördük.film ile ilgili neredeyse tek olumlu düşüncem 3-4 yerde açığa çıkan ve insanı anlık da olsa güldürmeyi başaran sahnelerdi.eğlenceli tarafı vardı yani filmin.bir de finalini fena bağlamamışlar,yakın zamanda gelecek olan devam filmleri açısından da zemin hazırlanmış yani.ha unutmadan bir de dominic cooper'ın kendine has tarzıyla oldukça örtüşen howard stark (bilirsiniz,iron man tony stark'ın babacığı) film boyu bence herkesten rol çaldı,hep ön planda kaldı.o da eğlenceli,artist bir karakterdi.o kızıl kuru kafa bence başlı başına bir facia.güzel tasarlanmamış.chris evans ise aylarca uyguladığı sıkı antrenman programının meyvelerini almış gözüküyor.başlarda özellikle saç stilini yadırgasam da sonradan gözüm alıştı,rahatsız etmedi.konu olarak ilgi çekici ve bir anlamda hem gerçekçi hem de fantastik olabilmeyi başarsa dahi,filmde konunun ve olayların işleyişi bence vasattan öteye gidemiyor.sanırım bunun en başlıca sebebi de bu tarz filmlerde sıkça görmeye alıştığımız çarçabuk "oldu bitti"ye getirmeler idi.sahneden sahneye atlarken kahramanın hazırlık bölümünü pek yapamamışlar sanki.filmde her şey kısa kısa.sanırım kamera 2-3 saniye arayla kadraj değiştirdi.ancak dediğim gibi bu durumlar aslında bu gibi filmlerin başlıca özelliklerinden.ne var ki şikayetimiz tam da buna.biraz daha uğraşıp,daha farklı düşünüp daha kaliteli,daha sağlam süper kahraman-aksiyon filmleri çeksinler artık.azınlıkta kalmasın bu filmler,mesela watchmen gibi.aksiyon sahneleri de kesinlikle aman aman değildi.e ne kaldı geriye o zaman?
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 295 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  2,5
  17 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Eğer bir filmin başında Joe Johnston gibi Hollywood'un memur yönetmenlerinden biri varsa o filmle ilgili beklentileri minimum seviyede tutmak lazım.Hele bir de o film ''Captain America'' gibi çizgi roman tarihinin en militarist kahramanlarından biriyse.''Captain America: The First Avenger'' artık klasik haline gelmiş çizgi roman uyarlamaları formüllerini kullanan vasat bir film.Ama ''The Avengers''a giriş olması için bir de her zaman mükemmel Hugo Weaving için izlenebilir.Sonundaki sürpriz (jeneriklerden önce olan) eskiden bir filmin gözümdeki değerini yükseltmeye yeterdi ama ne kadar ilginç ve tahmin edilemez de olsa artık işe yaramıyor.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 167 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  2,0
  22 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  En ufak bir sekilde heyecanlandirmadi beni filmin vizyona girmesi . Gitmeyi düsünmüyordum . Arkadas israriyla oturduk koltuga ... Yogun bir aksiyon içerse de yer yer sikildigim oldu . Sürekli kendi kendime 'hep ayni seyler' deyip durdum . Efektler iyiydi vs. tamamda hep ayni seyler yahu . 5/2 ...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 88 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  3,5
  22 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Marvelin en yüzeysel kahramanlarının başında gelir Captan Amerika ama ilk yarım saat bunu kırıp iyi bir alt zemin oluşturdular, amerika halkının ve hükümetlerinin aksine doğru bildiği için savaşan hastalıklı(gerçek anlamda) küçük güçsüz bir adamın inançla doğrularla captan amerikaya dönüşünü oldukça eğlenceli şekilde anlattı, ufak abartılarda olsa ilk bir buçuk saat oldukça eğlenceli ve iyiydi ama son yarım saatte hollywoodun klasikleşmiş milliyetçi yaklaşımının fazlasıyla hissedilmesi, başında ters düz edilmeye çalışılan klişelerin hepsini sıralayıp, üzerine kansız kötü aksiyon sahneleri(kalkan bir insandan nasıl seker adama girer yada parçalayıp geçer) yetersiz efekleri ve kendini feda geyiğiyle(milyonuncu kez görünce artık mide bulandırıyor) ortalama bir marvel yapımından öteye gidemiyor. 10/6,5
  Burakrises
  Burakrises

  Takip Et! 74 Takipçi 687 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  umarım güzel bir film olur
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 63 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  2,0
  30 Eylül 2013 tarihinde eklendi
  Gişe canavarı Avengers öncesi Thor gibi filmi olmayan süper kahraman kalmasın mantığıyla çekilmiş konu sıkıntısı çeken Hollywood'un çizgi romanlara sarılmasıyla gündeme gelen filmlerden biri.O kadar ki bazı oyuncular bu filmin baş rolü Chris Evans gibi farklı birden fazla süper kahraman rolüyle karşımıza çıktılar. Bu film Captain America'nın ortaya çıkışını anlattığı ilk yarısı gayet şa katılacak gönüllülerin aranması ve siyasetçiler ile ilgili kısımlar çok dikkat ç bölümde Dr. Abraham Erskine rolüyle karşımıza çıkan Stanley Tucci filmdeki en başarılı oyuncuydu bence. Filmin Captain America'nın kahramanlıkların anlatıldığı ikinci yarı ise son derece sıradan ve klişelerle ç itibari ile beğenmediğim bir yapım oldu ama gündemden uzak kalmamak için izleyebilirsiniz derim.
  Rollercoaster
  Rollercoaster

  Takip Et! 31 Takipçi 382 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Green Lantern'la birlikte bende inanılmaz hayal kırıklığı yarattı.İki filmde de karakterlerin ismine güvenilip senaryo ve görselliğe çok önem verilmemiş,çok yüzeysel.Seyirciyi havaya sokacak,akılda kalacak hiçbir sahne yok.Bu haliyle captain america'ya süper kahraman demeye dilim varmıyor...6/10 Film 1942-1944 arası geçiyor ve iron man(tony stark)'ın babası howard stark,orta yaş üstü bir makine mühendisi.İron-man 2 filmi günümüzde geçiyor ve bu sefer tony stark orta yaş üstü bir karakter.Bu hesaba göre baba-oğul arasında 60-70 yaş olması gerekiyor.Bir anlam veremedim,bunu nasıl kurgulamamışlar.
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 19 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,0
  11 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Sonuna kadar keyifle izleniyor, zaten daha fazlasını da beklememek lazım sonuçta bir süper kahraman filmi. Ama kendi türünde gayet iyi.
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 28 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  2,5
  12 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  Kadro ve bütçe çok iyi. Fakat miadı dolmuş bir çizgi roman karakterini günümüze adapte etmek abesle iştigal. Marvel bunu bizden daha iyi biliyor. Bu yüzden gişede asıl bombayı bu filmin devamı sayılabilecek "The Avengers" filmine sakladıklarından bu filmimiz bir nevi altyapı oluşturma açısından imali uygun görülmüş. Chris Evans karizmatik ve yakışıklı bir oyuncu. Tommy Lee Jones ise filmin deneyimli oyuncu yükünü sırtlanmış ve iyi de oynamış. Fakat dediğim gibi konusu ve kurgusu çok demode. Seri tamamlamak ve biraz eğlenip vakit geçirmek için izlenir.
  Hasan Burak T.
  Hasan Burak T.

  Takip Et! 6 Takipçi 36 Eleştirisini Oku

  2,5
  26 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  Hayley Atwell harikaydı
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 12 Takipçi 345 Eleştirisini Oku

  1,5
  8 Mayıs 2016 tarihinde eklendi
  klasik marvel filmleri konu iiçerik işleyiş amaç aynı ARTIK BÖYLE FİLMLER DAHA DEĞİŞİK şeylerle yapılsın
  Aysu Gokova
  Aysu Gokova

  Takip Et! 2 Takipçi 157 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Marvel'in Avengers serisinin en iyi filmi yine de gelecek örümcek adam filmini beklemeli
  sabiha g.
  sabiha g.

  Takip Et! 2 Takipçi 130 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Bence Marvel'in en iyi filmlerinden biri , özellikle Chris Evans'i ince gösteren görsel efektler harika
  Evleniyoruz Eğleniyoruz
  Evleniyoruz Eğleniyoruz

  Takip Et! 2 Takipçi 113 Eleştirisini Oku

  1,0
  23 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Marvel güzel bir film yapabilirdi ama öyle olmamis , sürpriz yok , aksiyon sahneleri bile çekici degil
  realist1526 R.
  realist1526 R.

  Takip Et! 2 Takipçi 81 Eleştirisini Oku

  2,0
  22 Mart 2015 tarihinde eklendi
  millet bu filmin neyini seviyo bir türlü allayanmadım, saçma sapan bişey
  mali
  mali

  Takip Et! 2 Takipçi 79 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Sıradan bir bilim-kurgu filmi olup film arşivinizde çok önemli bi yere sahip olamayacaktır. Fakat yinede sıkılmadan sonuna kadar izleyebileceğiniz bir filmdir. Boş vaktinizi bu film ile doldurabilirsiniz...
  revelry-08
  revelry-08

  Takip Et! 2 Takipçi 10 Eleştirisini Oku

  3,5
  6 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Beklentimi az da olsa karşıladı. Aksiyon sahneleri ve Marvel'ın olağan gizemi dışında pek beğendiğimi söyleyemem... Ama bir "The Avengers" hayranı olarak filmi güzel bir noktaya getirdiklerini söyleyebilirim. SON SAHNE ise tam istediğim şekildeydi çok iyiydi.
  Enes Berker Ç.
  Enes Berker Ç.

  Takip Et! 2 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  0,5
  17 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Hayatımda izlediğim en kötü filmlerden kişilerin puanına göre izledim fakat ne bir konu nede amerikanın sözde kahramanlıklarından başka hiçbirşey yok ondan boş
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top