Beyazperdem
Bitik Şehir
facebookTweet
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
Bitik Şehir
Vizyon tarihi 18 Ocak 2013 (1s 49dk)
Yönetmen
Oyuncular: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones devamı
Tür Polisiye, Dram, Gerilim
Ülke Abd
Fragmanı izle
Basın
3,0 2 Eleştiri
Üyeler
3,329 Puanlama ve 1 Eleştiri
Beyazperde
2,5

Özet ve Detaylar

Eski bir polis memuru olan ve kurumdan uzaklaştırıldıktan sonra özel dedektif olarak çalışmaya devam eden Billy Taggart, New York şehrinin belediye başkanı Nicholas Hostetle tarafından kendisine gittikçe yabancılaşan karısı Emily Barlow'u takip etmesi için görevlendirilir. Taggert yaptığı araştırmalar ve incelemeler sonrasında kendini esrarengiz durumların içerisinde bulur. Başkan'ın iş ve özel hayatını daha yakından incelemeye başlayan Taggart zamanla dişli düşmanlar edineceği büyük bir skandalın içerisine doğru sürüklenir.
'Touching Evil' ve 'New York, I Love You' gibi işlerde imzası bulunan Allen Hughes'ın ilk büyük bütçeli yapıtı olan film Mark Wahlberg, Russell Crowe ve Catherine Zeta-Jones gibi ünlü isimlerle kurulu oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.
Yapımın yurt dışında dailgi uyandırdığını ekleyelim.
Orijinal adı Broken City
Dağıtımcı Chantier Films
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 4 başlık
Bütçe 55 000 000 $
Dil İngilizce
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,5
Kötünün İyisi
Bitik Şehir

ABD sinemasına göre, adaletin tecellisi kaçınılmaz!

Ali Ulvi Uyanık
"Bitik Şehir (Broken City)", adını da koyarak, New York gibi dünyanın en önemli merkezi sayılabilecek bir kentin belediye başkanı da olsanız, yıllara ve kurnazlıkların kıvrımlarına yayılan yalanınızın, mutlaka bir gün gerçeğe toslayacağını vurguluyor. Ana akım ABD sineması, seyircilerine bu güvenceyi umutsuzluğun yaygın olduğu yetmişli yıllarda da, daha sonra da daima vermiştir. Aksi, umutsuzluğun yaygınlaşmasını körüklemek olurdu zaten. Ancak, lütfen dikkat, bu ülke sinemasının eleştiremediği, dokunamadığı, hatta acımasızca vuramadığı hiçbir sıfat, makam, kişi ve olay olamaz! İşte tam da bu nedenle, açık bir toplum, güçlü bir ülke ve demokrasi konusunda da ileri düzeyde; çünkü yozlaşmışlıklarını, çürümüşlüklerini, pisliklerini, başkalarından önce kendi sanatçıları ortalığa saçıp üzerine gidiyor (bakınız: Michael Moore) . Bu filmden çıkarken birkaç yazar arkadaşımla yaptığımız mütalaada...
Eleştirinin tamamı
<strong>Bitik Şehir</strong> Orijinal Fragman 2:25

Oyuncular

Mark Wahlberg
Rolü : Billy Taggart
Russell Crowe
Rolü : Mayor Nicholas Hostetler
Catherine Zeta-Jones
Rolü : Cathleen Hostetler
Jeffrey Wright
Rolü : Carl Fairbanks
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

  • Tersninja
  • Kültür Mafyası
2 basın eleştirisi

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% 0 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
100% 1 Eleştiri
0% 0 Eleştiri
1 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

31 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Yönetmen Hakkında

Filmin yönetmeni Allen Hughes'ın ilk çıkışı ikizi ile yaptığı “Man II Society” ile oldu. Filmin şehir hayatına gerçekçi bakışı uluslararası alanda eleştiri alkışları topladı ve hemen onları tanınır hale getirdi. Detroit, Michigan doğumlu Allen film çekmeye 12 yaşında başladı. İkizi ve Allen o zamandan beri birçok kısa film çekselerde ilk fark edilişi lisede bir televizyon prodüksiyonun da çalışması ile oldu. “How To Be A Burglar” kısa filmi ile öğretmenin ilgisini çekti. Kısa bir süre sonrada kardeşi müzik videoları çekmeye başladı. Müzik klipleri çekilirken tanıştığı rapçi Easy-E ile çok yakın arkadaş oldu ve onun hayatında büyük bir etki yarattı. Aynı zamanda müzik videoları çekmekte çok başarılı oldular ve sektörün aranan isimleri arasına girdiler. Kardeşi ile çektikleri “Menace” ve “ The Drive By” kısa filmleri ile de dikkatleri iyice üstlerine çektiler. 1993 Cannes Film Festivalinde ise ilk defa kısa filmleri gösterildi, “Menace II Society”. Film o yıl birçok eleştiri kurumu tarafından en iyi 10 film arasında gösterildi ve 1994 MTV Film Ödüllerinde En İyi Görüntü Onur’u aldı.mDaha sonra ki filmleri ise “Dead Presidents”, “American Pimp”, “From Hell”, ve “Book Of Eli”. Allen müzik alanında da çok yetenekli olduğunu gösterdi. , “Menace II Society” ve “Dead Presidents” filmlerinin müziklerini kendisi ve kardeşi beraber yapmışlardı. “Touching Evil” da Atticus Ross ile çalışmaya başladı ve “Book Of Eli” ile devam ettiler. Ross “The Social Network” filmi ile Oscar kazandı

Oyuncular Hakkında

Belediye Başkan’ı Nicolas Hostetler rolünü oynayan Russel Crowe Yeni Zelanda asıllı Oscar ödüllü bir oyuncu ve jenerasyonunun en iyilerinden olarak düşünülüyor.
4 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

  • Abd?lkadir A.

    hayalkırıklığı yaşadığım nadir filmlerden

Yorumları göster