Beyazperdem
  Örnek Aile
   Örnek Aile
  25 Haziran 2010 / 1s 36dk / Komedi, Dram
  Yönetmen Derrick Borte
  Oyuncular: Demi Moore, David Duchovny, Amber Heard
  Ülke ABD
  FRAGMANI İZLE
  Üyeler
  2,7 58 Puanlama ve 20 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Banliyödeki zengin ve özel sitelerde yeni birilerinin mahalleye taşınması her zaman ilgi çeker. Özellikle de taşınanlar Jones ailesi gibi bir aileyse!

  Steve ve Kate Jones mükemmel bir çifttir, çocukları Mick ve Jenn ise terbiyeli, yetenekli kısacası görünüşte ideal çocuklardır. Üstelik evlerini dolduran son moda eşyaları ve mükemmel dış görünümleriyle Jones ailesi adeta reklamlardan fırlamış gibidir? Ki aslında bunun şaşırtıcı bir yanı yoktur zira Jones ailesi gerçek bir aile değil Life Image isimli bir pazarlama şirketin çalışanlarıdır. Görevleri ise aile kılığında zengin mahallelere taşınarak müşterilerin ürünlerine ?canlı reklam? yapmaktır? Böylece Jones'ların yeni reklam kampanyası başlar.

  Başta yan komşuları Larry ve Summer olmak üzere tüm mahalle Jones'larla ?lüks yarışı? na girmekte gecikmez. Şirket de onlardan memnundur; eğer grubun en yeni üyesi Steve de satış rakamlarını yükseltebilirse şirketin en çok kâr getiren ?ailelerinden? biri olacaklardır. Steve hem diğer ?ekip arkadaşları? ile başa çıkmak hem de aslında patronu olan Kate'in de gözüne girebilmek için Larry ile ilgilenmeye başlar. Steve'i adeta takıntı haline getiren Larry sayesinde satış rakamları yükselir? Jones'ların büyük bir terfi alması işten bile görünmemektedir. Ancak gerçek hayat hiçbir zaman senaryodakine uygun gitmez. Ve Kate'in tüm çabalarına rağmen gerçek hayat Jones'ların mükemmel dünyasına da yavaş yavaş girmeye başlar. Oyuncuların gerçek kişilikleri ile Jones'ların kişilikleri arasında önüne geçilemez çelişkiler baş göstermiştir ve bu çelişkilerin gerçekten de beklenmedik sonuçları olacaktır?
  Orijinal adı

  The Joneses

  Dağıtımcı Pinema
  Daha fazla
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 5 000 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Örnek Aile

  Örnek Aile

  Melis Zararsız
  Hollywood'dan hiciv filmleri izlemek keyifli ve şaşırtıcı oluyor. Truman Show ve Aklı Havada(Up in the Air) gibi tüketim toplumunu, kapitalizmi ve içi boşalan bazı değerleri eleştiren, bir yandan da gülümseten filmlere bir yenisi daha eklendi: The Joneses/Örnek Aile.Ne örnek ama... Taşındıkları sitede herkesin gözünü kamaştıracak kadar mükemmel bir aile tablosu çizen Jones'lar, o mükemmel görüntünün altında koca bir sır saklarlar. (Bu arada bu filmle ilgili eleştiri yazarken filmin ipuçlarını vermemek mümkün değil ama elimden geleni yapacağım)Tüm komşuların özendiği, onlar gibi olmak istediği, bunun için de, ne kullanıyorlarsa edinmek için adeta savaşa girilen Jones'ların aslında amaçları tam da budur: satış! Aslında gerçek bir aile olmayan bu dörtlü, tükettikleri ürünleri etraflarına pazarlamak için bir şirket tarafından biraraya getirilmiş, "gerçek hayatta" birbirleriyle alakaları olma...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Örnek Aile Orijinal Fragman 1:41
  Örnek Aile Orijinal Fragman
  1 834 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Demi Moore
  Rolü : Kate
  David Duchovny
  Rolü : Steve
  Amber Heard
  Rolü : Jenn
  Ben Hollingsworth
  Rolü : Mick Jones
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  0 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  24 Fotoğraf

  Son Haberler

  Tv'de Bu Haftasonu (23 - 25 Kasım)
  HABERLER - Özel Dosyalar
  23 Kasım 2012 Cuma
  Tv'de Bu Haftasonu
  HABERLER - Özel Dosyalar
  16 Mart 2012 Cuma
  16-18 Mart Haftasonu Televizyonundan Seçmeler..
  'The Joneses' Dizi Oluyor
  HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
  22 Ağustos 2011 Pazartesi
  Diziler film, filmler dizi oluyor...

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top