Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde
  Ortalama puan
  4,4
  2282 Puanlama ve 798 Eleştiri
  dağılımı 798 Eleştiri notla
  197 Eleştiri
  219 Eleştiri
  235 Eleştiri
  106 Eleştiri
  28 Eleştiri
  13 Eleştiri
  Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde hakkında görüşlerin ?

  798 kullanıcı eleştirisi

  Yunus Taşdemir
  Yunus Taşdemir

  Takip Et! 8 Takipçi 236 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Ocak 2013 tarihinde eklendi
  serinin 4. filmi olmasına rağmen kalitesini yitirmemiş ve bu yüzden hayranlarını düş kırıklığına uğratmammıştır. bide yönetmen izin versede bütün oscarları toplasaydı iidi.
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! 119 Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  2,5
  15 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Serinin en zayıf filmi ama ilginçtir yine J.Depp sayesinde izlettiriyor film kendisini. Bence seri 3.film ile son bulsa daha tadında kalacaktı ama paragöz Hollywood işte ne yaparsın uzattıkça uzatıyor lastik gibi. - Spoiler - Filmin en iyi kısımları denizkızlarının olduğu bölümler ve denizkızı-rahip aşkıydı. Serinin ruhuna belki çok gitmemiş bu aşk ama yine de filmi büyük ölçüde kurtaranda bu aşktı galiba. -Spoiler- İyi seyirler herkese.
  askin999
  askin999

  Takip Et! 1 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  0,5
  13 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  öyle vay be dedirtecek yeni bir sahnesi oyunculugu olmayan,sirf jonny deep in palyaçolugunu izlemek için gidilecek bir film.
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 174 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  Öncelikle filmin finalindeki o uzun jeneriğin sonuna kadar oturun ve bitmesini bekleyin, 30 saniyelik bir kısım var, serinin gelecek 5. filmi hakkında az çok fikir sahibi olmanızı sağlıyor :) Benim için fazlasıyla özel bir seri, özellikle de Johnny Depp olan filmlerde fazla objektif olamadığımı düşünüyorum çok büyük hayranı olduğum için, ancak Keira Knightley ve Orlando Bloom olmayınca filmin tadı değişmiş biraz, devam filmi gibi değil sanki apayrı bir film gibi olmuş yani ilk 3 filmi izlemeyen birinin rahatlıkla anlayabileceği türden..Ve 3D uygulaması çok zayıf kalmıştı, 3Dnin çok daha ihtişamlı göstereceği sahneler çok fazlaydı ama klasik bir sinema hatası olarak sadece altyazılara 3D uygulanmıştı, bunlar hayal kırıklığı yarattı ama her şekilde benim gözümde izlenmesi gereken bir yapım ve seri :)
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 4070 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Serinin bu son bölümünden de keyif aldım. Fazla bir beklenti içerisine girmezseniz eğlenirsiniz...
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 3343 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  tamam kendini izletiyor,perdeye çok yakışan karakterleri ve oyuncuları da var,ancak şöyle biraz etraflıca düşününce aslında "gereksiz" bir film olduğunu anlamak çok da uzun sürmüyor.amaç aksiyon tabii ki,ancak bu serinin benzer aksiyonlardan bir farkı vardı önceden,farklı yanları vardı,ne yazık ki artık o yaratıcılıktan ve sağlam hikayelerden eser yok.zorlama yapıldığını bağırıyor film.konuyla bütünleşmeyen,sırf çeşit olsun diye çekilmiş sahneler ve olaylar var.siyah incinin laneti kesinlikle harikaydı ve hala izlediğimde de öyle geliyor.ancak serinin devamı maalesef azalan bir grafik oluşturdu pek çok başka seri gibi.yeni bir soluk demek oldukça iyimserlik olurdu.tamam bu bir gişe filmi,ancak hem oyuncularına hem de önceki filmlere baktığımızda ister istemez "yavan aksiyon"dan daha fazlasını bekliyor insan.gizemli denizlerde bu beklentimi karşılayamadı.zaten çok sükse de yapmadı bana göre,ve buradaki puanı da çok şişirilmiş.sanırım genç izleyici vermiş puanların çoğunu.kısacası,daha güzel olabilirdi.zorlama olduğu her ama her halinden belli.
  beck31
  beck31

  Takip Et! 1511 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  2,0
  16 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  İnanılmaz sıkıldım. Yani sıkılmamak için sebepler vardı elbet, Johnny Depp i izlemek, Geoffrey Rush bir kez daha, dekorlar, görüntüler vs.. Ama gittikçe kalitesi düşen serinin -diğerleri gayet iyiydi ama gittikçe düşmesi yadsınamaz bir gerçek- en zayıf halkası. Fazla ticari olduğu belli ve görmezlikten gelinemiyor maalesef, yine de kimisini tatmin eder kimisini etmez. Ben olmayanlardanım. 5/10
  Chev
  Chev

  Takip Et! 557 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Sanırım bu sefer kaptan Sparrow u 3 boyutlu izleyecez..Görsel yönden serinin en iyisi olması muhtemel..
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 227 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Johnny Depp i Jack Sparrow olarak izlemek benim için her zaman büyük bir zevktir ama film serinin diğer filmlerine göre gerçekten çok zayıf kalıyor.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 177 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Bu film belki üç boyutlu olarak biraz sırıtıyor olabilir hatta bence iki boyutlu olsaydı daha iyi olurdu. Ancak, bana göre bu serinin en iyi, en heyecanlı ve sanırım (Bloom ve Knightley olmadığı için bu sefer) Johnny Deppin en ön plana çıktığı film. Özellikle filmde Jack Sparrow karakteri sürekli espri yapıyor bu diğer filmlerde bu kadar değildi. Penelope Cruzda rolünde çok başarılı.
  The-Erinch
  The-Erinch

  Takip Et! 21 Takipçi 217 Eleştirisini Oku

  4,5
  2 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Thordan sonra 3D nin en alt seviyede kaldığı bir film daha olmuş... Film kendine birşey katmamış ama eksiğide yok. Keyifle izliyorsunuz. Filmin tüm jeneriği bittikten sonra gösterilen 30 saniyelik bölüm ise 5.filmin hazırlığının yapıldığını belli etmekde.
  üsstad
  üsstad

  Takip Et! 8 Takipçi 187 Eleştirisini Oku

  1,0
  8 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  eee yeter dedirtmeye başladı bence.çokta beklenilmiyecek bir devam filmi. yeter tadında bırakın artık
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! 7 Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Geçmiş serideki filmlerin devamı niteliğinden çok yine kendine has bir yapım olmuş.. Jack Sparrow fonumen haline gelmiş bir karakter.. Hiç kuşkusuz J.Deppin müthiş younculuğunun bunda katkısı yüzde yüz.. Bu seferki filmde tüm yük sparrow üzerinde(final sahnelerinde G.Rushda iyi iş çıkarıyor). Bunun da yine hakkını veriyor.. Filmin özellikle son yarım saatinde saçma(!) diyebileceğimiz birçok sahne mevcut, ancak bunları filmin mizansel yönüne vermek gerektiğini düşünüyorum.. sparrow karakterinin birçok diyaloğunda bu mizahsel yapıyı görmek mevcut zaten.. P.Cruz farklı bir hava katıyor filme.. Çekici bir kadın oluşunu yönetmen tüm şekliyle kullanıyor.. Ancak oyunculuğu genelde ikinci planda tutuluyor.. Genel olarak bir çok şey söylenebilir.. sonuç olarak keyifle izlencek bir filmdir.. 10/9..
  mfd-2
  mfd-2

  Takip Et! 1 Takipçi 49 Eleştirisini Oku

  3,5
  15 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Heyecanla bekliyorum. Ama Keira Knightley ve Orlando Bloomum olmaması gerçekten kötü olmuş. Film ne kadar Johnny Deppin üzerine kurulu da olsa... Ayrıca Penélope Cruz hiç iyi bir seçim olmamış.
  dosto21
  dosto21

  Takip Et! 1 Takipçi 49 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Serinin 3 filmide birbirinden güzeldi buda öyle olucak şüphem yok.Keira gitmiş yerini penelope ile doldurmuşlar bence yapılabilecek en güzel seçimi yapmışlar penelope çok yakışır bu role.Fragmanı bomba gibi filmde öyle olucak..10 gözle bekliyorum..
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2742 Takipçi 1 381 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  bir an olsun sıkılmayacağınız aksiyon dolu bir film beklentilerimin epey üstünde olacak kadar güzeldi 4/5
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 500 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  3,0
  29 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Serinin en zayıf halkası kuşkusuz . Eğlencesi ve macerası bol ama o eski filmlerdeki tadı vermiyor . Jonny Depp Geoffret Rush ve Penelope Cruz rolünün hakkını fazlasıyla vermişler ... 3D si ve konu bütünlüğüde gayet iyi filmin . Ama dediğim gibi eski filmlerin yerini dolduramıyor . 10/6 .
  VcdSamimiyeti
  VcdSamimiyeti

  Takip Et! 32 Takipçi 283 Eleştirisini Oku

  2,5
  23 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Olumlu yanları: - Deniz Kızı gibi mitolojik bir canlının filmde son derece iyi kullanılması,hikayeyi desteklemesi. -Penélope Cruz...Harikaydı,çok sempatikti.Jack Sparrow ile olan uyumu eğlendiriyor. -Az ama kaliteli espriler. -Görüntü yönetimi. Olumsuz yanları -Barbossa karakteri eski havasında değil,başka bir role bürünmüş sanki. -Bu seriye alışamadığımız kadar fazla karanlık bir atmosfer. -Will Turner-elizabeth swann ikilisinin aşk hikayesi yerine deniz kızı ve Philip aşk hikayesinin gelmesi,yokluk hissi yaratması. -Eğlence. Karayip Korsanları değilde,bir başka korsan filmi gibiydi sanki..Serinin etkisi en düşük filmi deyip,geçelim. 7/10
  dr-
  dr-

  Takip Et! 30 Takipçi 272 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Serinin en az diğer 3 filmi kadar keyif doluydu hatta belki de Sparrow'un esprileri daha da güzeldi.Şöyle ki kadroya Penelope Cruz ve Ian Mcshane'in eklenmesi daha da güzel olmuş açıkçası Will ve Elizabeth'i aradığım söylenemez. Johnny Depp öyle bir adam ki değil Karayip Korsanları gibi gösterişli bir yapıtı yerden göge sıkıcı olan filmi bile tek başına izlenebilir hale getirebilen bir oyuncu.Muhteşem bir aktör. Bu sebeple serinin son filmini beğenmekle beraber sonu bana daha da devam edermiş gibi gözüktü.
  redoxx
  redoxx

  Takip Et! 12 Takipçi 255 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Serinin bu kadar uzatılmasına gerek yoktu bu bölümün güzel olmasını umut ediyorum...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top