Beyazperdem
Açlık Oyunları
Ortalama puan
4,1
1317 Puanlama ve 64 Eleştiri
13% (8 Eleştiri)
23% (15 Eleştiri)
30% (19 Eleştiri)
25% (16 Eleştiri)
5% (3 Eleştiri)
5% (3 Eleştiri)
Açlık Oyunları hakkında görüşlerin ?

64 kullanıcı eleştirisi

KaliteTAKİP

Takip Et! 160 Takipçi 858 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
13.02.2014 tarihinde eklendi

eğer kitabını okuduysanız filmi kesinlikle izlemeyin hayal kırıklığına uğramanızı istemem filmin bu kadar beğenilmesinede sadece gülüyorum bildiğimiz çocuk filmi diyebilirim ölüm yarışının çakması diyebilirim bu kadar etkili bir konuyu bu kadar basit ve sıradan amatör bi yapıda çekildiğine inanasım gelmedi oyuncu kalitesi zaten berbat sadece esrarengiz olarak Jennifer Lawrence biraz kendini göstermiş film o kadar durağanki ikinci yarısına kadar hiç birşey yok zaten beklenildiği kadarda aksiyon yok varda kalitesizlik ve amatörlük o kadar baskın çıkıyorki hiç birşey anlamadan film bitiyor bu ilk filmi izledikten sonra ikincisini izlemek hiç içimden gelmiyor kesinlikle tavsiye etmiyorum uzak durun...

pembeoje

Takip Et! 7 Takipçi 227 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
11.02.2016 tarihinde eklendi

değişik ve çok güzel film.. biraz uyumsuz adlı filime benziyor ama sonuç olarak ikisi de muhteşem filmler.

Seren A.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
24.04.2014 tarihinde eklendi

Bn bu filmi gerçekten çok beğeniyorum. Toplam 3 kitpeetabı var. Ve 3 kitabında gerçekten büyük bir zevkle okudum. Kitap beni resmen içine çekti ve bitirdiğim zaman hala bu kitabı düşündüm. 2012 de filmi çıktı ve filminde çok beğendim. Şimdi alaycı kuş yani son filmini büyük bir sabırsızlıkla biliyorum. Gerçekten herkese okumasını ve filmlerini izlenmesini tavsiye Ediyorum. Gerçek hayatta gerçek bir josh huchterson (peeta) hayranıyım. Çok yakışıklı ve sempatik . :)

beyonce007

Takip Et! 25 Takipçi 1 076 Eleştirisini Oku

2,5Geçer
7.05.2013 tarihinde eklendi

film battle royal'e benzesede daha farklı bir pencereden ele alınmış. sıkıcı değil. Spoiler: oyun derken filmde aşk oyunuda var. hayatta kalabilmek için kızın oynadığı aşık taklitini ben bile yuttum.

rudeonerudeone

Takip Et! 36 Takipçi 1 528 Eleştirisini Oku

3,5İyi
30.09.2012 tarihinde eklendi

Collins'in kitabını okumadım. Bu nedenle onunla karşılaştırmak yerine yalnızca bir sinema seyirliği olarak değerlendireceğim. Kitaba göre daha mı iyidir daha mı kötüdür bilmiyorum. İki buçuk saatlik süresi uzun gelmedi. Daha çok karakterlerin yaş grubundaki seyircilere hitap ediyor gibi gözükse de, kendisiyle benzer kulvarda yer alan "Twilight" gibi tamamen "ergen işi" de diyemeyiz. Bu durumda bana kalırsa Jennifer Lawrence'ın oyunculuğu ve canlandırdığı Katniss'in daha olgun, daha durgun olmasının da payı büyük. Bella da öyle gibi gözükse de aslında çok sığ bir karakter. Katniss devam filmlerinde gerekli eklemeler de yapılabilirse daha oturaklı, daha gerçek bir karakter olabilir. Hutcherson da gayet iyiydi. Onun da abartısız bir rolü var. Kendini izletiyor film kısacası. Aksiyon-macera yeterli seviyeye ulaşabiliyor. Politik bir altyapı oluşturma çabası biraz arka planda kalıyor tabii ki. Ama zaten hem yazar hem de yönetmen çok çarpıcı fikirler sunmak yerine gençlere ve aksiyona odaklanıyor. Baştan sona radikal, klişenin yanından geçmeyen bir film diyemem, ancak kendi çerçevesinde farklı olmayı başarabilen, izlenebilecek, vakit kaybı olmayacak bir seyirlik.

desperatehouseman

Takip Et! 1 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
26.04.2012 tarihinde eklendi

Kesinlikle mükemmel bir film.her ne kadar kitaptaki bazı detaylara girmemiş olsa da.konu açısından kesinlikle izlenmesi gereken bir film.zaten jennifer lawrence'ın mükemmel oyunculuğuna diyecek bir şey yok.filmin de kitap gibi onun bakış açısından anlatılması daha iyi olurdu filmin en büyük eksiği sanırım bu.filmin en çok eleştirilen yerlerinden biri olan kamera sallanması ve ölümlerin tam gösterilmemesi ise hem izleyici alt sınırını düşürmek amacıyla yapılmış bir şey hem de az da olsa katniss'in gözünden anca o kadar görülebilir gibi yapmaya çalışılmış.mutlaka sinemada izlenmesi gerekir. Spoiler: ayrıca paraşütle yemek ilaç gönderenler izleyiciler oyun yapımcıları değil.evet kitapta değinilmediği için yangın ve sırtlanların gönderilmesi biraz saçma olmuş ama böyle de olabilirdi sonuçta bu tamamen senaryo yazarlarının hayalgücüne kalmış bir şey.

Selcuk Ergen

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
29.03.2012 tarihinde eklendi

Kesinlikle çok güzel. kitabını okuduğumda müthiş etkilenmiştim filmde belki aynı heyacanı yaşayamam diye düşünüyordum ama katniss in duyguları haricinde herşeyi bence çok güzel yansıtmışlar... Mutlaka seyrediniz ve kitabın serisini de okuyunuz...

Uğur Palabıyık

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
21.03.2012 tarihinde eklendi

filmi sabırsızlıkla beklemekteyim kitabınıda severek okudum

Aysu B.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
3.03.2012 tarihinde eklendi

Serinin tüm kitaplarını okumak 1,5 haftamı aldı. Kesinlikle soluksuz okuduğum bu serinin filmini de sabırsızlıkla bekliyorum . Çabuk gel 23 Mart ! :)

cankyz

Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
1.02.2012 tarihinde eklendi

Ocak ayı içerisinde tüm seriyi okudum. Son zamanların popüler gençlik romanlarından her açıdan üstün olduğunu söyleyebilirim. Filmi sabırsızlıkla bekliyorum.

Fundalina Jolie

Takip Et! 46 Takipçi 177 Eleştirisini Oku

3,0Ortalama
13.12.2013 tarihinde eklendi

140 dakika boyunca temponun hiç düşmediği Açlık Oyunları; senaryosu güçlü, iyi yönetilmiş ve kolay izlenen bir film olmuş. Gençler bu filmi izlesinler, baskı ve acımasızlık karşısında Katniss gibi mücadeleci ve cesur olsunlar :)

Özgün Ö.

Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
1.04.2013 tarihinde eklendi

Mükemmel bir başyapıt keşke her film Açlık Oyunları kadar güzel olabilse. En başta Suzanne Collins mükemmel bir yazar ve oyuncular süper. Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson,Alexander Ludwig, Sam Claflin... hepsi rollerine çok yakışıyor. <3 #THGgirl

Sandalphon

Takip Et! 9 Takipçi 87 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
16.12.2012 tarihinde eklendi

Saçma bir kitabın saçma bir konusunun saçma bir filmi, saçma dememin sebebi de kesinlikle fantastik olması değil, çok kaliteli fantastik filmler de yapılıyor, saçma olmasının tek nedeni konunun kendi anlattığı bütünlükle çelişiyor olması, yani kendi kendini yalancı çıkarıyor, bu tutarsızlıkları tek tek anlatmıyacağım fakat zaten çocukların zorla kaçırılıp birbirini öldürmesi için zorlanması ve bunu da güle oynaya izleyen bir eğlence kültürü daha en baştan tam bir mantıksızlık nedenidir, buna çareleri yokmuş gibi izin veren şehirler ve çocuklarının alınmasına seyirci kalanlarsa ayrı bir saçmalıktır, çünkü insanın en değerli varlıklarıdır çocukları, hangi ülke hangi devir ve hangi düzen olursa olsun bu tabiatin genel kanunudur ve değişmez, hayvanlarda bile vardır çünkü bu koruma içgüdüsü, hiçbir canlı çocuklarının elinden alınıp eğlence olsun diye öldürülmesine seyirci kalmaz, hayatları pahasına bile olsa!

Okçu P.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
18.01.2016 tarihinde eklendi

çok kötü fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

jamesbond-2

Takip Et! 15 Takipçi 1 682 Eleştirisini Oku

3,5İyi
12.07.2012 tarihinde eklendi

güzeldi ama daha iyi olabilirdi sinemada izlemiştim.Ortalama bir yapım bence.7/10

Kerem Aksoy

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
24.08.2012 tarihinde eklendi

Ya neden bilmiyorum ama ben beklediğimi alamadım.Kitabını okumamış ama okuyacak olmam bunun etkisi olabilir belki.Ama yinede ben filmde bi ''Açlık'' hissetmedim.Daha doğrusu katıldıkları yaşam mücadelesi bana hiçte zormuş gibi gelmedi.Beklenen kişiler çok çabuk finale yükseliyor ya da ölüyor.Zalim olmaları gerekirken herkes iyilik meleği kesiliveriyor.Ayrıca Peeta yı canlandıran şahısın oyunculuğunada bayılmadım şahsen.

Zerpnos

Takip Et! 1 Takipçi 35 Eleştirisini Oku

3,5İyi
13.03.2017 tarihinde eklendi

Kitabı okumadım, filmi de pek izlemeyi düşünmüyordum. Sonradan bir açıp bakayım dedim, zamanı güzel harcadığım bir film oldu. Senaryo olarak orta dereceli bir senaryosu var. Kitabını okuyanlar ve hayranı olanlar tarafından linç edilebilirim belki. Diğer filmleri için meraklanıyorum, onların daha güzel konusu varmış gibi duruyor. İzledikçe göreceğiz bakalım. İyi bir film izleyin.

Batuhan Y.

Takip Et! 2 Takipçi 9 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
23.06.2015 tarihinde eklendi

Öncelikle bir edebiyat aşığı ve sinema sever olarak gerek senarypsu gerekse filminin ancak genç kuşakların anlık hevesine tutulupta bu popülariteye ulaştığını söylemenin pekde yanlış olacağını düşünmüyorum. Yılda yaklaşık 18 bin sayfa kitap okuyorum ancak bunun gibi bir senaryoyu daha ilk kitapta hazmedemedim ve ikincisini açmamak üzerine kitabı yerine kaldırdım.Filme gelecek olursak burada boş boş yorum yapan insanlar var gerçekten onların sinema ile ilgisinin olduklarını pek sanmıyorum.Film en ufak bir duyguyu size nakşettiremeden uzun uzun adeta bir işkence gibi ağır ağır devam ediyor.En basitindem bir öfke veyahut aşkın bile hissiyatı yok.Gerek oyuncu kalitesi gerek yönetmenin film anlayışı gereksede uyarlandığı senaryo aldığı bu puanları kesinlikle haketmiyor ve bize gerek sinema gerekse edebiyat tarihinde unutulmaya mahkum bir yapıtı sunuyorlar adeta.

mali

Takip Et! 2 Takipçi 79 Eleştirisini Oku

3,5İyi
28.02.2015 tarihinde eklendi

Olağanüstü değil ama yinede izlenebilirliği olan bir filmdir. Daha önce bu tarz film izlemeyenler için konusu da farklı gelebilir. Netice olarak boş vaktinizi değerlendirebileceğiniz bir sinema projesidir...

Jack Durden

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

3,5İyi
16.02.2015 tarihinde eklendi

İlk başında biraz yavaş ilerlese de akıcılığı yakalamayı başarıyor.Tam bir macera filmi...

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top