Beyazperdem
Açlık Oyunları
Ortalama puan
4,1
1432 Puanlama ve 67 Eleştiri
12% (8 Eleştiri)
22% (15 Eleştiri)
28% (19 Eleştiri)
25% (17 Eleştiri)
4% (3 Eleştiri)
7% (5 Eleştiri)
Açlık Oyunları hakkında görüşlerin ?

67 kullanıcı eleştirisi

KaliteTAKIP

Takip Et! 168 Takipçi 865 Eleştirisini Oku

2,0
13.02.2014 tarihinde eklendi
eğer kitabını okuduysanız filmi kesinlikle izlemeyin hayal kırıklığına uğramanızı istemem filmin bu kadar beğenilmesinede sadece gülüyorum bildiğimiz çocuk filmi diyebilirim ölüm yarışının çakması diyebilirim bu kadar etkili bir konuyu bu kadar basit ve sıradan amatör bi yapıda çekildiğine inanasım gelmedi oyuncu kalitesi zaten berbat sadece esrarengiz olarak Jennifer Lawrence biraz kendini göstermiş film o kadar durağanki ikinci yarısına kadar hiç birşey yok zaten beklenildiği kadarda aksiyon yok varda kalitesizlik ve amatörlük o kadar baskın çıkıyorki hiç birşey anlamadan film bitiyor bu ilk filmi izledikten sonra ikincisini izlemek hiç içimden gelmiyor kesinlikle tavsiye etmiyorum uzak durun...
Seren A.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
24.04.2014 tarihinde eklendi
Bn bu filmi gerçekten çok beğeniyorum. Toplam 3 kitpeetabı var. Ve 3 kitabında gerçekten büyük bir zevkle okudum. Kitap beni resmen içine çekti ve bitirdiğim zaman hala bu kitabı düşündüm. 2012 de filmi çıktı ve filminde çok beğendim. Şimdi alaycı kuş yani son filmini büyük bir sabırsızlıkla biliyorum. Gerçekten herkese okumasını ve filmlerini izlenmesini tavsiye Ediyorum. Gerçek hayatta gerçek bir josh huchterson (peeta) hayranıyım. Çok yakışıklı ve sempatik . :)
Ilknur K

Takip Et! 25 Takipçi 1 093 Eleştirisini Oku

2,5
8.05.2013 tarihinde eklendi
film battle royal'e benzesede daha farklı bir pencereden ele alınmış. sıkıcı değil. spoiler: oyun derken filmde aşk oyunuda var. hayatta kalabilmek için kızın oynadığı aşık taklitini ben bile yuttum.
rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 586 Eleştirisini Oku

3,5
30.09.2012 tarihinde eklendi
Collins'in kitabını okumadım. Bu nedenle onunla karşılaştırmak yerine yalnızca bir sinema seyirliği olarak değerlendireceğim. Kitaba göre daha mı iyidir daha mı kötüdür bilmiyorum. İki buçuk saatlik süresi uzun gelmedi. Daha çok karakterlerin yaş grubundaki seyircilere hitap ediyor gibi gözükse de, kendisiyle benzer kulvarda yer alan "Twilight" gibi tamamen "ergen işi" de diyemeyiz. Bu durumda bana kalırsa Jennifer Lawrence'ın oyunculuğu ve canlandırdığı Katniss'in daha olgun, daha durgun olmasının da payı büyük. Bella da öyle gibi gözükse de aslında çok sığ bir karakter. Katniss devam filmlerinde gerekli eklemeler de yapılabilirse daha oturaklı, daha gerçek bir karakter olabilir. Hutcherson da gayet iyiydi. Onun da abartısız bir rolü var. Kendini izletiyor film kısacası. Aksiyon-macera yeterli seviyeye ulaşabiliyor. Politik bir altyapı oluşturma çabası biraz arka planda kalıyor tabii ki. Ama zaten hem yazar hem de yönetmen çok çarpıcı fikirler sunmak yerine gençlere ve aksiyona odaklanıyor. Baştan sona radikal, klişenin yanından geçmeyen bir film diyemem, ancak kendi çerçevesinde farklı olmayı başarabilen, izlenebilecek, vakit kaybı olmayacak bir seyirlik.
desperatehouseman

Takip Et! 1 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

5,0
26.04.2012 tarihinde eklendi
Kesinlikle mükemmel bir film.her ne kadar kitaptaki bazı detaylara girmemiş olsa da.konu açısından kesinlikle izlenmesi gereken bir film.zaten jennifer lawrence'ın mükemmel oyunculuğuna diyecek bir şey yok.filmin de kitap gibi onun bakış açısından anlatılması daha iyi olurdu filmin en büyük eksiği sanırım bu.filmin en çok eleştirilen yerlerinden biri olan kamera sallanması ve ölümlerin tam gösterilmemesi ise hem izleyici alt sınırını düşürmek amacıyla yapılmış bir şey hem de az da olsa katniss'in gözünden anca o kadar görülebilir gibi yapmaya çalışılmış.mutlaka sinemada izlenmesi gerekir. spoiler: ayrıca paraşütle yemek ilaç gönderenler izleyiciler oyun yapımcıları değil.evet kitapta değinilmediği için yangın ve sırtlanların gönderilmesi biraz saçma olmuş ama böyle de olabilirdi sonuçta bu tamamen senaryo yazarlarının hayalgücüne kalmış bir şey.
Selcuk Ergen

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
29.03.2012 tarihinde eklendi
Kesinlikle çok güzel. kitabını okuduğumda müthiş etkilenmiştim filmde belki aynı heyacanı yaşayamam diye düşünüyordum ama katniss in duyguları haricinde herşeyi bence çok güzel yansıtmışlar... Mutlaka seyrediniz ve kitabın serisini de okuyunuz...
Uğur Palabıyık

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
21.03.2012 tarihinde eklendi
filmi sabırsızlıkla beklemekteyim kitabınıda severek okudum
Aysu B.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
3.03.2012 tarihinde eklendi
Serinin tüm kitaplarını okumak 1,5 haftamı aldı. Kesinlikle soluksuz okuduğum bu serinin filmini de sabırsızlıkla bekliyorum . Çabuk gel 23 Mart ! :)
cankyz

Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

5,0
1.02.2012 tarihinde eklendi
Ocak ayı içerisinde tüm seriyi okudum. Son zamanların popüler gençlik romanlarından her açıdan üstün olduğunu söyleyebilirim. Filmi sabırsızlıkla bekliyorum.
pembeoje

Takip Et! 8 Takipçi 309 Eleştirisini Oku

4,0
11.02.2016 tarihinde eklendi
değişik ve çok güzel film.. biraz uyumsuz adlı filime benziyor ama sonuç olarak ikisi de muhteşem filmler.
Fundalina Jolie

Takip Et! 46 Takipçi 177 Eleştirisini Oku

3,0
13.12.2013 tarihinde eklendi
140 dakika boyunca temponun hiç düşmediği Açlık Oyunları; senaryosu güçlü, iyi yönetilmiş ve kolay izlenen bir film olmuş. Gençler bu filmi izlesinler, baskı ve acımasızlık karşısında Katniss gibi mücadeleci ve cesur olsunlar :)
Özgün Ö.

Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
1.04.2013 tarihinde eklendi
Mükemmel bir başyapıt keşke her film Açlık Oyunları kadar güzel olabilse. En başta Suzanne Collins mükemmel bir yazar ve oyuncular süper. Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson,Alexander Ludwig, Sam Claflin... hepsi rollerine çok yakışıyor.
Sandalphon

Takip Et! 9 Takipçi 87 Eleştirisini Oku

0,5
16.12.2012 tarihinde eklendi
Saçma bir kitabın saçma bir konusunun saçma bir filmi, saçma dememin sebebi de kesinlikle fantastik olması değil, çok kaliteli fantastik filmler de yapılıyor, saçma olmasının tek nedeni konunun kendi anlattığı bütünlükle çelişiyor olması, yani kendi kendini yalancı çıkarıyor, bu tutarsızlıkları tek tek anlatmıyacağım fakat zaten çocukların zorla kaçırılıp birbirini öldürmesi için zorlanması ve bunu da güle oynaya izleyen bir eğlence kültürü daha en baştan tam bir mantıksızlık nedenidir, buna çareleri yokmuş gibi izin veren şehirler ve çocuklarının alınmasına seyirci kalanlarsa ayrı bir saçmalıktır, çünkü insanın en değerli varlıklarıdır çocukları, hangi ülke hangi devir ve hangi düzen olursa olsun bu tabiatin genel kanunudur ve değişmez, hayvanlarda bile vardır çünkü bu koruma içgüdüsü, hiçbir canlı çocuklarının elinden alınıp eğlence olsun diye öldürülmesine seyirci kalmaz, hayatları pahasına bile olsa!
Okçu P.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
18.01.2016 tarihinde eklendi
çok kötü fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
jamesbond-2

Takip Et! 15 Takipçi 1 682 Eleştirisini Oku

3,5
12.07.2012 tarihinde eklendi
güzeldi ama daha iyi olabilirdi sinemada izlemiştim.Ortalama bir yapım bence.7/10
Kerem Aksoy

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

2,0
24.08.2012 tarihinde eklendi
Ya neden bilmiyorum ama ben beklediğimi alamadım.Kitabını okumamış ama okuyacak olmam bunun etkisi olabilir belki.Ama yinede ben filmde bi ''Açlık'' hissetmedim.Daha doğrusu katıldıkları yaşam mücadelesi bana hiçte zormuş gibi gelmedi.Beklenen kişiler çok çabuk finale yükseliyor ya da ölüyor.Zalim olmaları gerekirken herkes iyilik meleği kesiliveriyor.Ayrıca Peeta yı canlandıran şahısın oyunculuğunada bayılmadım şahsen.
Hilal S.

Takip Et! 2 Takipçi 63 Eleştirisini Oku

2,0
9.05.2018 tarihinde eklendi
Üç Serisini de okudum. Ve şuna artık daha eminim. Kitaptan film çevirmek herkesin işi olmasın. Suzanne Colins harika bir anlatımla üç serinin de dünyasına kaptırdı beni. Filmi tabi ki de izleyin çok fazla olumlu yorum yapamasam da... Karar sizin
Seda K.

Takip Et! 1 Takipçi 24 Eleştirisini Oku

0,5
17.04.2018 tarihinde eklendi
Daha ilk dakikalarından belli ne kadar vahşet içeren bir film olduğu.Geyik avlamak,kuş avlamak ne kadar canice şeyler.Ben filmin yarısına kadar dayanabildim.Vicdan sahibi normal insanlar izleyemez bu filmi.
Raíz

Takip Et! 1 Takipçi 47 Eleştirisini Oku

0,5
7.04.2018 tarihinde eklendi
izlediğim en saçma filmler arasında ilk üçe girer bir de bu şey kitap uyarlaması olduğunu öğrendim filmi öyle kötüydü kitabı çok güzel filmi gibi değil demelerine rağmen okumayı reddettim resmen alaca karanlık bunlar bir birleriyle mi yarışıyor anlamıyorum kızın sevgilisi var sonra oyuna alınıyor bir kaç olaydan sonra herkesin 4K izlediğini bildiği halde özellikle sevgilisi izliyor o da yaralı yatan adama veriyor sevgilisini geçtim kurucunun böyle bir olaya tepkisizliğine kaç puan ayrılın lan millet sizin yüzünüzden isyan çıkaracak demiyor mu bir de isyan sahnesi var Afrika da ölenlere ses çıkarmayan amerika filmde siyahi insanlara bir şey yapan olursa karşısında bizi bulur diye atar gider yapıyor yani hep yapmacık hep boşluk yapmacıklık sahtekarlık yetmediği gibi seyirciyi mal yerine koyup birde bu ikisi kazansın diye çiğnemedik kural bırakmıyorlar yetmiyor bu filmden çok para kazandık 2. filmi de çekelim nasıl olsa izleyen keriz buluruz deyip çekmişler ona da çok iyi giydireceğim ama şimdi değil bu filmi yapanı yaptıranı çekeni çektireni tek tek bulup dövmek istiyorum sinemada izlemedim ama kotam dan yedi zamanımı çaldı resmen hırsızlık lan bu adamlar sanat yapıyor falan filan diyen bir kişi bile olamaz çünkü bu sanat değil israf para kaybı boşa harcanan zaman hapishanede bu filmi oynatsınlar suçlular isyan çıkarır lütfen bizi başka bir hapse götürün diye evet şimdi fark ettim bütün nefretimi kusmuşum rahatladım
Zerpnos

Takip Et! 1 Takipçi 35 Eleştirisini Oku

3,5
13.03.2017 tarihinde eklendi
Kitabı okumadım, filmi de pek izlemeyi düşünmüyordum. Sonradan bir açıp bakayım dedim, zamanı güzel harcadığım bir film oldu. Senaryo olarak orta dereceli bir senaryosu var. Kitabını okuyanlar ve hayranı olanlar tarafından linç edilebilirim belki. Diğer filmleri için meraklanıyorum, onların daha güzel konusu varmış gibi duruyor. İzledikçe göreceğiz bakalım. İyi bir film izleyin.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top