Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İlk Korku
   İlk Korku
  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 11dk / Gerilim, Dram
  Yönetmen Gregory Hoblit
  Oyuncular: Richard Gere, Laura Linney, Edward Norton
  Ülke ABD
  FRAGMANI İZLE
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Bu cinayet sırasında olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise olayların bu şekilde geliştiğinden tam olarak değildir ve Aaron'ı savunma görevini üstlenir. Aaron'ın suçluluğu o derece nettir ki Vail'in bu göreve atanması beyhude bir uğraş olarak addedilir. Ancak kısa bir süre sonra davanın seyri tam anlamıyla değişir.
  Primal Fear, Akademi'de kendisine Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığı getiren Edward Norton’ın performansıyla da göz dolduruyor.
  Orijinal adı

  Primal Fear

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 1996
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 30 000 000 $
  Dil İngilizce, İspanyolca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -
  İlk Korku Orijinal Fragman 2:34
  İlk Korku Orijinal Fragman
  6792 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Richard Gere
  Rolü : Martin Vail
  Laura Linney
  Rolü : Janet Venable
  Edward Norton
  Rolü : Aaron Stampler
  John Mahoney
  Rolü : Judge John Shaughnessy
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Son Haberler

  "Kötü Adam" Taraftarlarına Seçmece Filmler!
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  22 Haziran 2017 Perşembe
  Bu filmlerin kazananı kötü adamlar!
  En İyi 5 Performansıyla Edward Norton!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  28 Şubat 2015 Cumartesi
  Birdman'deki enfes performansının hürmetine Edward Norton'un en iyi beş performansını hatırlamaya ne dersiniz?
  4 Haber ve Özel Dosya

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   Gregory Hoblit’in bu ilk sinema çalışması bugüne kadar çektiği filmlerden en çok öne çıkanı. Zaman zaman televizyon çekilmiş bir mahkeme filmi havası taşısa da filmin iki güçlü kozu var. Sürpriz olmayı deneyip elini açık eden pek çok filmin aksine gerçekten seyirciyi de ters köşeye yatıran (bir şeylerin olduğunu hissettirip bunun ne olduğunu gizlemeyi başararak) bir finale sahip olması ve ilk sinema filminde dört dörtlük bir performans gösteren Edward Norton’un varlığı.Richard Gere’in idare eden ama pek de öne çıkamayan oyunu ile canlandırdığı avukat Amerikan sinemasında hemen her türünü defalarca gördüğümüz avukat örneklerinden biri. Hırslı, savunduğu kişinin ne yaptığını umursamayan ama bir filmin kahramanı olduğuna göre elbette becerikli, akıllı ve işte zaman zaman derinlere gizlense de vicdan sahibi. Film onun bir gazeteci ile konuşmaları üzerinden mesleği için daha önce defalarca söylenmiş sözlere yeni bir şey katmıyor ama yine de hikâyeye çeşni katması için koyulmuş görünen bu sahneler bir yandan da filmin özellikle finali ile bizi üzerinde düşünmeye zorladığı adalet mekanizmalarına odaklanmamızı sağlıyor. Adaletin ne kadar adil olduğu, adalet sistemlerinin gerçek suçu ve suçluyu keşfetmeye ne kadar açık olduğu ve bir bireyin suçluluğunun/suçsuzluğunun onu mahkum etmeye çalışanlar ile savunanların becerisine ne kadar da acımasız bir şekilde bağlı olduğu filmin hikâyesi boyunca bize sorgulattığı bazı temel kavramlar.Ve Edward Norton. İlk sinema filminde Richard Gere’ı gölgede bırakan performansı ile filmin asıl ve tek yıldızı. Karakterinin kekelediği anlarda veya finaldeki o kısacık sinsi gülümsemesi ile kumaşı sağlam bir oyuncunun ufak bir jesti ile bile neler yapabileceğini gösteriyor seyredene. Hikâyedeki kimi klişelere (savcı ve avukatın eski sevgili olması vs.) rağmen filmi ayakta tutan en sağlam unsur da onun oyunculuğu.Kısacası temiz bir dille anlatılmış, kimi vasat anlarının üzeri ustalıkla örtülmüş ve aksamayan bir tempo ile anlatılan seyredilesi bir film var elimizde mutlaka tavsiye ederim.'' Ben senin avukatınım. Yani senin annenim, babanım, en iyi arkadaşınım ve rahibinim ''..! 10 / 8.9
  • gogola
   Aslında Film bugün için artık suyu çıkmış bir konuyu işliyor (bilerek açıklamadım) ama çevrildiğinde türünün ender örneklerindendi. Edward ın ilk rolü olması ve çok iyi oynuyor olması gerekçekten güzel. Hırslarınız aslında yanlış olan birşeyi doğru olarak görmenize sebep olur mu? İşiniz doğrunun önüne geçebir mi? Önemli olan Kariyer mi? Yoksa Adalet mi? Kariyer için Adeleti ezdiğinizi öğrendiğinizde ruh haliniz ne olacak. Etkilenseniz farklı sonuçlarla, etkilenmeseniz farklı iç kavgayla karşılaşacaksınız. Film bu sorulara yanıt arıyor ve bence yeterlice cevap veriyor. Mutlaka İzleyin..
  Yorumları göster
  Back to Top