Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Uzak ihtimal
  Ortalama puan
  3,3
  157 Puanlama ve 44 Eleştiri
  dağılımı 44 Eleştiri notla
  7 Eleştiri
  14 Eleştiri
  2 Eleştiri
  10 Eleştiri
  8 Eleştiri
  3 Eleştiri
  Uzak ihtimal hakkında görüşlerin ?

  44 kullanıcı eleştirisi

  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 292 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Sanat adı altında saçma sapan filmler yapılıyor ve halka yutturulmaya çalışılıyor. Bu filmin ne anlatmak istediği belli değil, ne olduğu belli değil. Gereksiz anlamsız bir film işte. Mutlaka bu derin ! filmden mana çıkartan entellektüel ! bir kesimde olacaktır ama.
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! 7 Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  1,5
  21 Mart 2010 tarihinde eklendi
  son zamanlarda sanat filmi yapıyorum diye yola çıkanalrın aslında sanat değil onun gölgesinde işler yaptığını görüyoruz.senaryo ya replik çok az, oyuncuları zorlayacak bir rol yeteneği yok, final çok kötü pat diye film bitmemeli,kapaktaki bir slogan dikkatimi çekiyor 'söyle rabbin kimse ona tapayım' buna uygun bir hal ve durum yok ortada bu sadece bir dikkat çekmek için söylenmiş. sloganı vurgalayacak hiçbir yoğunlukta aşk göremedik.kısaca film vasat beklentili olmayın başka alternatifiniz yoksa tercih edilmiştir zaten.10/3
  üsstad
  üsstad

  Takip Et! 6 Takipçi 187 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  ufukdumlu arkadaşımız yaptığım yoruma yorum yapmış ( imkansız bir aşk anlatılmak istenmiştir demiştim ) ona cevap vermiş imkansız aşk yok demiş.... nasıl yok arkadaşım. kadın rahibe , erkek imam. erkek aşık oluyor. dini olarak imkansızlık yokmu acaba filmde soruyorum ???? lütfen diğer arkadaşlarda cevap verirlerse sevinirim ... iyi seyirler ...
  kuzularynsessizli-i
  kuzularynsessizli-i

  Takip Et! 218 Takipçi 804 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Bir rahibe ve bir imam arasındaki ilişki konu edinmiş. Konu olarak çok ilginç ve anlatım tarzıda iyiydi. Genel olarak başarılı buldum diyebilirim...
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 110 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Ben bu filme gitmeden önce bayağa önyargılıydım zira filmin din ağırlıklı olması yazar ve yönetmenin belli bir davaya mensup olmaları beni buna itmişti. Ancak bu filmi görünce gerçekten de yanıldığımı anladım, bu filme hangi inanışa sahip olursanız olun hangi politik görüşe bağlı olursanız olun muhakkak ve mutlaka izleyin. Son derece tarafsız, objektif bir insani platonik aşk ve aile filmi. Ben çok beğendim hatta bu filmin DVDsini tekrar izlemek için sabırsızlıkla bekliyorum.
  happyface
  happyface

  Takip Et! 2 Takipçi 195 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  film her açısıyla çok başarılı. filmi izlerken her bir küçük ayrıntının anlatmak istediği bir şeyler olduğunu fark ediyorsunuz. oyunculukların doğallığı, sanki gerçekte de yaşantıları öyleymiş gibi hissettiriyor. özenli, sade, akıcı bir yapım. her yandan ödülleri hak ediyor. kaçırmayın derim.
  throughout
  throughout

  Takip Et! 36 Takipçi 367 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  sadeliğin çarpıcı etkisi ve nadir sarıbacak oyunculuğu... başka söze gerek yok
  keciboynuzu1985
  keciboynuzu1985

  Takip Et! 1 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Bazılarına göre aşk, zaten imkansız olduğu için aşktır. 'Uzak İhtimal' filmiyse 'imkansız bir aşkı' anlatıyor. Son dönem Türk Sinemasının dikkate değer yapıtlarından. Özellikle de Görkem Yeltanın filmde çizdiği kompozisyon oldukça dokunaklı.
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 499 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  1,5
  27 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Durgunluğun,sadeliğin çok güzel kaçtığı anlar vardır ama bazı filmlerde de bu usandırır bıkkınlık verdirtir.Uzak ihtimalde film sürekli çok önemli ya da zor bir şeyler anlattığını sanıyor ve hep aynı ritimde gidiyor.Tavsiye etmiyorum 3/10
  erkin311
  erkin311

  Takip Et! 6 Takipçi 15 Eleştirisini Oku

  1,0
  20 Mart 2010 tarihinde eklendi
  tam bir hayal kırıklığı :((2/10
  Kağan Y.
  Kağan Y.

  Takip Et! 11 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  3,5
  7 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Öncelikle Mahmut Fazıl Coşkun, son dönemlerde Türk sinemasının gördüğü en başarılı yönetmenlerden bir tanesi. Yazdığı enteresan senaryolarla, karakter açılımlarını çok başarılı bir şekilde karşısındakine(izleyiciye) aktarabilen ve de bununla birlikte başrol oyuncularını da çok başarılı bir şekilde seçerek kullanan bir yönetmen. Açıkçası dram tadında bir senaryo yazmaya meraklı olan insanların Mahmut Fazıl Coşkun filmleri izlemesi ve de sinemanın dilini bu denli kuvvetli kullanan pekala belli başlı yönetmenlerden biri olduğunun altını çizmek lazım. İlk olarak Yozgat Blues filmini seyretmiş ve de uzun süredir gördüğüm en sağlam Türk filmi olduğundan da 4,5 puan vermiştim ancak 4 puan verebileceğim bir filmdi benim açımdan. 4 puan yeterli olurdu. Uzak İhtimal'i de birkaç ay önce izlemek için masa başına oturdum. Uzak İhtimal filminde tabiki izleyenleri en çok etkileyecek kısımlar, sinemada bu denli etkileyici bir biçimde aktarılan sade (bu sayede de her yönüyle gerçekçi) ve de bu performanslara hayat veren iki çok başarılı oyuncu Nadir Sarıbacak ve Görkem Yeltan. Bunun dışında filmin durağanlığı pekala belli başlı izleyicileri sıkabilir de. Bir kıyaslama yapacak olursak Uzak İhtimal'de başrolde bulunan oyuncular, Yozgat Blues'un başrol oyuncularına göre bir adım daha önde (Ercan Kesal çok başarılı bir performans sergilese de, Ayça Damgacı iyi performansına rağmen bir adım geride kalıyor.) Fakat Yozgat Blues, yaratılan etkileyici atmosferleriyle, hikayesinin bir tık daha özgün oluşuyla bence Uzak İhtimal'in bir adım önünde. Ama buna rağmen Yozgat Blues filminden sonra izlediğim Uzak İhtimal de yönetmenin kariyerinin devamında yapacağı filmlerini merakla beklememizi sağlıyor. Gerçekten çok başarılı bir film özellikle de bir sinema dersi demekte fayda var (bu konuda da Uzak İhtimal, Yozgat Blues'a kıyasla daha öne çıkarılabilir). Ancak çok üst bir seviyede olmadığını da söylemekte fayda var.
  dryfb84
  dryfb84

  Takip Et! 5 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  cok gercek bi film olmuş, herşeyiyle cok gercek.
  aslikose2002
  aslikose2002

  Takip Et! 1 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  0,5
  15 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Bugün gittim filme sırf burdaki güzel yorumlara ve aldığı puana göre ama keşke gitmeseydim yavaş ilerleyen ve neredeyse hiç konuşma olmayan filmlerden nefret ederim bu da öyle bi filmdi.. Film soluk, durağan ve nerdeyse konuşma olmayan bir yapıt.. Bence gitmeyin üzülmeyin sonra..
  teoberk3131
  teoberk3131

  Takip Et! 43 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Berbat bir filmdi. Yandaki gülme işareti sinir bozukluğundan.
  apple-x
  apple-x

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  5,0
  8 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi. diyebilirim. Aldığı ödülleri sonuna kadar hakeden bir yapım olmuş... Katılacağı diğer festivallerde de başarılar diliyorum.
  ffergan
  ffergan

  Takip Et! 117 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Hayal kırıklığı,büyük umutlarla izledim,kıt bir senaryo,müziksiz bir film,oldukça sade.Uzak filmi vardı 2003lerde,onu taklit eden filmler çoğalmaya başladı.ama bir yere kadar..
  wolverine12
  wolverine12

  Takip Et! 68 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  son zamanlarda izlediğim sade ve sakin bir sevmek hikayesi
  akimya27
  akimya27

  Takip Et! 46 Eleştirisini Oku

  4,5
  19 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  beklentilerimle fazlası ile örtüşen favori filmlerim arasına kendisini yazdıran bir filmdi. soundtrack açısından daha da geliştirilebilirdi repliklerin az olduğu böylesi filmlerde eksik kalan bazı duygu yoğunlukları soundtrack ile sağlanılabilirdi.. 9/10 filmi yerli yersiz eleştiren arkadaşlar rica ediyorum beyazperde.com çok seçkin bir site burada yazılanlara değer vererek sinemalara giden veya filmi izlemekten vazgeçen arkadaşlar var biraz insaflı olalım yorumlarımızda
  hero8282
  hero8282

  Takip Et! 36 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  Filmin konusu ve konuya cuk oturan isim insanı heyecenlendırıyor, izlendiği zaman da sıcak bir duygu kalıyor zihinde. Farklı farklı gerekçelerle hayatın akışını değiştirecek açıklamaları yapmaktan kaçınan iki adam ve gençliğini vakfetmekten başka tecrübesi ve sebebi olmayan bir kadının öyküsü. Masumiyet,çekingenlik ve geçkalmışlık duygusu filme dair aklımda kalanlar. Altınkoza film festivalinde izleyerek halk jürisi olarak güzel bir puan takdim ettim, kesinlikle izlemeye değer ..
  yakup-kucuk
  yakup-kucuk

  Takip Et! 32 Eleştirisini Oku

  3,0
  20 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Film olaylar ve ya konuşmalarla izleyiciye aktarılmamış.Sessizlikle aktarılmış. Bu kadar sessizlikle bu kadar duygu aktarılması yönüyle çok başarılı. Bazen sessizlik en iyi cevaptır misali. Filmde tek hoşuma giden yön buydu. Bunun dışında film inanılmaz ağır ilerliyor ve bu yüzde sıkıcı gelmeye başlıyor. Bu tarz filmlere özel ilgi duyuyorsanız izleyin aksi taktirde eziyet gibi gelebilir. 6/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top