Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hiç Hesapta Yokken
  BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ
  4,0
  Çok İyi
  Hiç Hesapta Yokken

  Atasözlerimiz varken, Hiç hesapta yokken

  Özgür Mumcu
  Bir komşumuz vardı, Elizabeth Taylor’ı çok beğenir ve salt o oynuyor diye filmlerine giderdi. Umarımbeyazperdenin siz sevgili ziyaretçileri bu anlayışı aşmışsınızdır. Rahmetli komşumu anmamın nedeniyse, Cameron Diaz. Malumunuz 'Hiç hesapta yokken' filmi afişlerinde kendisinin ismi hepimize huzur, neşe vesıcak hisler silsilesi vaadetmekte. Ancak filmin sayın Diaz hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığı kulağımaçalındı. Eğer yanlış anlamadıysam neden; sayın Cameron Hanımefendinin filmde pek arz-ı endam eylememesi ve ona aç gözleri dolu dolu bırakmasıymış.
  Allah Cameron hanım’ı sevdiğine bağışlasın diyerek geçelim film hakkında konuşmaya. Yurdumuzda pek aşina olmadığımız 'bekarlar partisi' diye dilimize çevrilen sosyal olgu 'Hiç hesapta yokken'e damgasını vurmakta.Anladığım kadarıyla bu tip partilerde amaç, müstakbel damadın hayta arkadaşlarının kendisine içki, uyuşturucu ve hayat kadını üçlemesinden oluşan bir günah paketi sunmaları. Bu günah paketinin sacayaklarından biri olan hayat kadınının temel sevişme hareketlerininicrası esnasında kadınlığını yaptığı hayata gözlerini kapaması filmin tabiri caizse ateşleyici noktası.Bu noktadan hareketle, müstakbel damatın kanka tayfasının özensiz hareketleri sonucu film heyecanlı bir olaylar dizisi halinde devam ediyor. Ancak burada duralım vedaha izlemeyenlerin hevesini kaçırmayalım.

  Gelelim bu filmden çıkarılacak derslere. Öncelikle bekarlar partisi denilen sosyal birliktelik halinde, hayat kadınlarınaişlerinin icrası için uygun yerler gösterilmeli. Yoksa filmde şahit olduğumuz türden bir iş kazası heran karşımıza çıkabilir.Başka önemli bir konuda arkadaş seçimi. Kanka gruplarımızda psikopat eğilimli kişilerin olmamasına özen gösterelim derim ben. Çünkü bu tip kişiler 'Hiç hesapta yokken' de karşımıza çıktığı gibi insan öldürmeye heves ediyorlar.Bu durum da rahatsız edici sonuçlar doğurabiliyor.

  Son ders evlenmek üzere olan beyazperde ziyaretçilerine. Düğün öncesi müstakbel eşinizi iyice gözlemleyin. İhtirasla düğün hazırlıklarına kendisini vermişse 1) Arkadaşlarınızla bir olup herhangi bir sebepten onu bunu öldürmeyin

  2) Eğer öldürdüyseniz bunun düğünü engellemesine izin vermeyin.

  Denir ki düğünü ertelenme tehlikesinde bir kadın tırnaklarını çıkarmış saldırgan bir kaplandır.

  Bir başka komşumuz da derdi ki 'kadına gökyüzünde düğün var de, merdiven nerde diye ağlar'.Hollywood’un bu tip konulara film çekmesi böyle atasözleri olmamasındandır. Evet, evet ondandır.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top