Beyazperdem
  • Arkadaşlarım
  • Sinemalarım
  • Hızlı Puanlayıcı
  • Koleksiyonum
  • Hesabım
  • Yarışmalar
  • Çıkış
Mesaj
Ortalama puan
3,6
4829 Puanlama ve 60 Eleştiri
27% (16 Eleştiri)
58% (35 Eleştiri)
10% (6 Eleştiri)
5% (3 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Mesaj hakkında görüşlerin ?

60 kullanıcı eleştirisi

Seda K.
Seda K.

Takip Et! 1 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

3,0
Gereksiz uzunlukta bazı yerleri çok sıkıcı fakat son yarım saati müthiş.Paralel evrenlerde ölmüş insanların ruhlarının yaşadığını ben de düşünüyorum bazen.Tanrı yı sorgulayan bir film ayrıca
Ali B
Ali B

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
Herkes bunun sıradan bir bilim kurgu film sanıyor. Bu film gibi görünen seneryo 50 seneye içerisinde gerçekleşmesi olası olaylara insanları alıştırmadır. Discovery science de bu filmin belgesi li yayımlandı. New meksico çölü 51.bölgede bu alıcı verici cihazlar hali hazırda kurulu Türkçe dahil birçok dilde uzaya ses dalgası gönderildi bu biliniyor ama geri dönüş konusunda sessizler.
RaskolnikovRas
RaskolnikovRas

Takip Et! 1 Takipçi 47 Eleştirisini Oku

4,5
Filmi pek bilen yok. Ama kesinlikle izlenilmesi gereken bir yapım. Staphan hawkingin ünlü teorisinden yola çıkılarak yapılmış. Izleyin çok gerçekçi ve çarpıcı bir yapım.
Mehmet Sait C.
Mehmet Sait C.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
Kurgu, seneryo, yönetmen açısından yorumlanacak olursa 1997 yılında çekildiğide unutulmadığıı takdirde başarılı bir film. Yalnız dahada ilginci çok zekice bir şekilde İnsanın kainattaki durumu, kainatın nasıl bir yapıya sahip olduğu anlatılmış . Mesela ; Ay' a giden bir astronotun ay koşullarına uyum sağlaması için giydiği kıyafet misali İnsan denilen varlığın ruhunun dünyaya uyum sağlaması için Atom denilen maddeden bir kıyafet giydiğini halbuki o ruhun o kıyafetten çıkınca başka bir boyuta girebildiğini ispatlamış . Yönetmen, filmde çok yer ayırdığı Tanrı'nın varlığı sorusunada bir nevi cevap veriyor ve Tanrı'nın varlığını ispatlıyor diyebilirim.
jamesbond-2
jamesbond-2

Takip Et! 15 Takipçi 1 682 Eleştirisini Oku

4,0
Zamanının çok ötesinde bir film olduğunu düşünüyorum.Hatta izlemek için geç bile kalmışım,Jodie Foster etkili oyunculuğu Robert Zemeckis'in müthiş yönetmenlik dehasıyla birleşince ortaya böyle bir yapım çıkmış
Onurhan Y.
Onurhan Y.

Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

4,0
Bu film gerçekten güzel bir film çekilen zamanıda düşünecek olursak olağanüstü denebilir . Film gerçekten uzun zaten böyle bir film uzun olması gerekir çünkü bilimsel film. Burası spoiler olurmu bilmem ama ilk 30 dakikası sıkıcı gelebiliyor. Ilk başlarda öyküyü anlatmaları gerekir zaten. Sonrası sizin anlamnıza bağlı bir şey uzun olması bir avantaj ve dinginlikte izlenebilmesi gereken filmdir. Izleyenler bilir 2014 yapımı olan "Yıldızlararası" filmi buna benzer bir film ve kelimenin tam anlamıyla ikiside müthişler tavsiye edilecek filmlerdir.
Onur C.
Onur C.

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
Tek kelime ile olağan üstü bir film. Hem konu itibariyle, hemde filmin insanlara vermek istediği mesaj gayet başarılı. Bu zamana kadar izlemediğim için pişman olduğum filmlerden birisidir. Ufak bir tavsiye, filmi saat gece yarısından sonra izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü sakin bir ortam ve sağlam bir kafayla izlemeniz gereken bir film. Güvenin bana, pişman olmayacaksınız.
Karsiyakali K.
Karsiyakali K.

Takip Et! 4 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0
Mükemmel bir film. Hem konu hem görsellik büyüleyici. Jodie Foster ın performansı etkileyici. Bu film sanırım kimilerine inançlarını yeniden sorgulatmıştır. Bu arada o kadar beğeni yorumlarına karşılık neden 3-3,5 yıldız vermişsiniz anlayabilmiş değilim. Yemekteyiz programı mı bu? :)
que
que

Takip Et! 1 Takipçi 12 Eleştirisini Oku

4,5
Film kesinlikle enfes...Yapması gerekeni yapıyor şaşırtıyor ve bunu yaparken bilimkurgunun spesifik yapısını iyice içine alıyor...özellikle kapsül sahnesi gerçekten dahice...hayal gücünün sınırlarına ulaştığımız noktalarda yok değil ama her haliyle arşivlik bir film.
JeanClaudeVanDamme
JeanClaudeVanDamme

Takip Et! 27 Takipçi 1 207 Eleştirisini Oku

3,5
İnanç,neden varız,varlığımızın anlamı ne? Gibi varoluşsal sorulara pek çok açıdan yorum getiren,üstelik bunu maceralı bir biçimde mantık çerçevesine oturtabilen eşi benzeri olmayan bir film ''Contact''.Filmin kalitesi kişiden kişiye değişebilir,tartışılabilir fakat küçük bir kız çocuğunun hayallerinin,ideallerinin,inandığı şeylerin peşinden koşması Robert Zemeckis'in ellerinde çok etkileyici bir öyküye dönüşmüş.Sadece sonundaki uzay kapsülü içinde geçen sahnenin sinemada izlendiği vakit yaşatacağı duyguları düşünmek bile nefesleri kesmeye yeter.
suadiyekartali
suadiyekartali

Takip Et! 2 Takipçi 357 Eleştirisini Oku

4,0
Filmdeki her şey tam kıvamındaydı.Ne bilim kurgu abartılmış ne de diğer unsurlar.Ölçülü ve bu ölçüde çok yönlü bir filmdi.Filmdeki bir kaç diyalog özellikle çok harikaydı.Bilim kurgu seven sevmeyen herkese tavsiye edilebilecek türden.. 10/8.3
deryalee
deryalee

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0
Müthiş bir kurgu. hayran verici bir senaryo, başarılı bir yönetmen. Mutlaka izlenmeli tavsiye ediyorum.
sinema
1 ziyaretçi
4,0
Süper dedirten bir filmdi.Yani baş yapıt değilde, onlara yaklaşan izleyicide mutlu ayırtandı.Zevkle izlenen güzel bir türden yapımdı.
mamoru
mamoru

Takip Et! 7 Takipçi 147 Eleştirisini Oku

5,0
Seti projesini ilk defa bu filmle öğrendim ve ilgi duymaya başladım uazya-uzaylılara. Hitlerin propaganda yayını üzerine şifreleem yapması uzaylıların müthişti, birde uzay yoculuğu yapmak için japonyadaki yedek kapıdan gidiş-dönüş =)
mydreams04
mydreams04

Takip Et! 54 Eleştirisini Oku

4,5
Şahane bir film.. Uzay ve yaşam konularına ilgi duyanlar kaçırmasın.. Film çok şey anlatıyor..
l-i-l-a-H
l-i-l-a-H

Takip Et! 38 Takipçi 2 124 Eleştirisini Oku

5,0
Dünya da yalnız olmadığımızı, üstüne basa basa anlatan, şahane oyunu ile göz dolduran Jodie Foster ın olduğu klas bir bilim-kurgu...
kadir0308
kadir0308

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,5
bu kadar saçma yorumlar okumamıştım..biri drer saçma film biri der berbat oyuncu..cüneyt ve filiz akın filmi bekleniyordu galiba
iniesta08
iniesta08

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

3,0
Film senaryo ,grafik vs. bakımından 8-9 luk bir film .Ama jodie foster filme hic yakısmamıs , oyunculugu ayrı bir berbat.Yüzündeki devamlı aglamaklı hali insanı delirtiyo. 6/10
electronica
electronica

Takip Et! 3 Takipçi 227 Eleştirisini Oku

4,0
Heyet: - Eğer Vegalılarla karşılaşırsanız ve onlara soracak tek sorunuz olsa, ne sorardınız?Arroway: - Kendi kendinizi yok etmeden bu uygarlık düzeyine nasıl ulaşabildiniz?Dünya dışındaki varlıkların dünyayı istalası çoğu filme konu olmuştur.Dünya dışında yaşayan canlılar bizlere hep düşman olarak sunuluyor.Oysa tam tersi dünya dışındaki varlıkların dostumuz olabileceğini neden düşünmüyoruz?Ve onlarla iritibata geçebilmek için bilim önderliğinde neden yoğun şekilde çalışmıyoruz?Birbirimizi öldürmek için hep silahlara yatırım yapıyoruz ama eğitime, bilim-tekniğe yatırım yapmıyoruz, neden?
emrekolik
emrekolik

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,0
bu kadar saçma bi film izlememiştim
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top