Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kanal-İ-Zasyon
  Kanal-İ-Zasyon
  23 Ekim 2009 / Komedi
  Yönetmen Alper Mestçi
  Oyuncular: Okan Bayülgen, Erol Günaydın, Rasim Öztekin
  Ülke Türkiye
  Üyeler
  2,3 472 Puanlama ve 133 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Okan Bayülgen'in başrolde yeraldığı bu yapım bir televizyoncunun yükseliş hikayesi. Bayülgen'in gerçek hayattaki televizyoncu kimliğiyle cuk oturduğu bu yapım, bir televizyon kanalı olan Kanal-İ’de geçen komik olayları anlatıyor. Eğlenceli televizyon programlarının yer aldığı komedi filmi her kesimden insanı güldürme iddiasını taşıyor. Saf Anadolu çocuğu İmdat'ın cam siliciliğinden Televizyon Kanalı Genel Müdürlüğü’ne ve Türkiye’nin rating rekortmeni bir yapımcıya dönüşmesini, rating rekorları kıran birbirinden ilginç ve absürd televizyon şov ve programlarını izlemeye hazır olun.
  Orijinal adı

  Kanal-i-Zasyon

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Kanal-İ-Zasyon

  Kanal-İ-Zasyon

  Murat Özer
  Zamanında televizyon eleştirileri de yapmış bir sinema yazarı kimliğiyle "Kanal-i-zasyon"u izlemeye bir 'umut'la başladığımı söylemeliyim öncelikle. Zıvanadan çıkmış bir televizyon kültürüne sahip Türkiye'nin sosyolojik problemlerinde başrolü üstlenmese de, 'tetikleyici unsur' olarak hep kendini gösteren televizyonu kıyasıya eleştiren bir filmdi beklediğim. Bu 'kan emici' mecranın yıldızlarından Okan Bayülgen'in başrolü üstlenmesi de umudumu ayakta tutma işlevi üstleniyordu, ki sinemanın böylesi bir konuya el atmış olması bile filmin yaratıcılarıyla belli bir empati kurmamı sağlıyordu. Ama...Evet, asıl mesele de bu oldu benim için... Ama... Büyük değilse de belli bir umutla koltuğa oturup filmi izlemeye başladığımda kafamdaki her şey tepe taklak oldu...Kanal İ adlı bir televizyon kanalında yaşananlara odaklanan hikâye, 'halkın tercihleri'ni yansıtan bir temizlik işçisinin kanalın başına...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 531 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,0
  3 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  aslında okan ne yapmak istediğini çok güzel yansıtmış filmi anlamaya çalışmazsanız film çok sıkıcı ve saçma gelir ama okanın gözünden bakarsanız film gerçekten etkileyici tavsiye ederim para kazanılmak için değil türk milletinin neleri görmesi gerektiğini komik bir dille anlatmak için çekilmiş gibi özellikle ''asabiyet meydanı'' gülme krizi geçireceksiniz iyi seyirler...
  Ekrem Doydu
  Ekrem Doydu

  Takip Et! 109 Takipçi 263 Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Evet bende metinle aynı fikirdeyim..Bu filmi metinn ve smailovla sinemada beraber izledik..Çok fazla yerden yere vurulacak bir film değildi kesinlikle Türkiyede olan şeyleri biraz abartarak bize anlatıp,bunu yaparkende sert bir şekilde eleştiren bu film benden 7 puan almayı başardı..Kimseyi dinlemeyin..İzleyecekseniz gidin izleyin..
  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 92 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Bence filme haksızlık ediliyor gerçekten.. Çok orjinal bir konusu var filmin ve ben izlerken keyif aldım.. Oyunculuklar öyle ahum şahım değil ama iyi vakit geçirmek için terih edilebilecek bir film bence..
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 1254 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  2,5
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Filmin eleştirisi güzel yönde ama bunu yansıtması zayıf olmuş...
  133 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top