Beyazperdem
Melankoli
"Melankoli" filmine benzer 20 film var.
 • premier jour du reste de ta vie

  premier jour du reste de ta vie

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 54dk / Dram
  Yönetmen Rémi Bezançon
  Oyuncular: Jacques Gamblin, Zabou Breitman, Déborah François
  2008, Fransa yapımı olan ve 9 Cesar ödülüne aday olup; üçünü kucaklayan film orta sınıf bir Fransız ailesinin farklı dönemlere yayılan 5 gününü farklı kesitler halinde izleyiciye sunuyor. İnişleri ve çıkışlarıyla bir ailenin hayatını komediyle harmanlayan bu drama filmi Fransa’nin son dönemde isim yapmış oyuncularını bünyesinde barındıyor.
  Üyeler
  3,2
 • Düğün Hediyesi

  Düğün Hediyesi

  6 Mayıs 2011 / 1s 47dk / Dramatik komedi
  Yönetmen Marc Fitoussi
  Oyuncular: Isabelle Huppert, Lolita Chammah, Aure Atika
  Babou çılgınca, keyfine göre ve başkalarının düşüncelerini kafasına takmadan yaşayan bilen orta yaşta bir kadındır. Evlenme çağına gelen kızına rağmen, kendi hayatını ağır sorumluluklar altına girmeden, evliliğin, kocanın ya da ciddi bir işin yükünü taşımadan yaşamıştır. Fakat deli dolu annesine nazaran ağır başlı ve olgun bir kadın görüntüsü çizen Esméralda, annesini şimdi kendi düğününe davet ederken bile tereddüde düşer. Kızının bu düşüncelerini öğrenen Babou kendi yöntemleriyle hayatında bazı değişiklikler yapmaya karar verir. Fakat ciddi olarak girişeceği iş bile kişiliğinin sıra dışı yönünü yansıtmaktan geri kalmayacaktır. Komedi ve dram arasında gelip giden temposuyla bir 'kendini iyi hisset' filmi olarak değerlendirilen yapım, merkeze kendi dünyasında yaşayan, çılgın bir kadını, Babou’yu alarak uzun süre sonra Fransız oyuncu Isabelle Huppert'i başrolde seyretmemizi sağlıyor.Yönetmen ve senarist Marc Fitoussi'nin kendi yazıp yönettiği yedinci film olan Düğün Hediyesi, 2010 Cannes Film Festivali'nin resmi seçkisinde ve 30. İstanbul Film Festivali’nin açılış galasında yer almıştı...
  Basın
  2,5
  Üyeler
  2,4
  Beyazperde
  3,5
 • Unutulan Topraklar

  Unutulan Topraklar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 48dk / Dram
  Yönetmen Belirsiz
  Oyuncular: Olga Kurylenko, Andrzej Chyra, Serguei Strelnikov
  26 Nisan 1986. Anya ve Piyotr kendi düğünlerindeki eğlencededirler. Küçük Valeri ve Çernobil nükleer santralinde fizikçi olan babası Aleksey bir elma ağacı dikerler. Tam o sırada da nükleer santralde felaket meydana gelir. Sarı bir yağmur yağar, ağaçlar kırmızıya döner ve Piyotr asla geri dönmez. Aleksey ise ortadan kaybolmayı tercih eder. Felaketten on yıl sonra, terk edilmiş Pripiat şehri kimsesiz bir alandır ve garip bir turist mekanına dönüşmüştür. Ölü bir şehir olan Pripiat'te yaşama dair umut var mıdır?
  Üyeler
  3,1
 • Masumiyetin İntiharı

  Masumiyetin İntiharı

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 36dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Sofia Coppola
  Oyuncular: Kirsten Dunst, James Woods, Kathleen Turner
  Bir grup çocuk, komşuları olan 5 kızla dostlukları sayesinde hem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler.Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın kızı Sofia Coppola’nın ilk filmi, yönetmenine bol ödül kazandırmış bir yapım.
  Üyeler
  3,2
 • Fantastik 4: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi

  Fantastik 4: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi

  17 Ağustos 2007 / 1s 32dk / Aksiyon, Macera, Fantastik
  Yönetmen Tim Story
  Oyuncular: Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans
  Sevilen filmin yeni serisinde Latveria’ya dönen Von Doom ile birlikte fantastik dörtlü artık yeni meselelerle baş etmek durumundadırlar. Galactus, bir sonraki hedefinin Dünya olduğuna karar vermiştir. Sağ kolu olan Silver Surfer, Dünya’ya gönderildiğinde yapılan pazarlıktan çok daha fazlasını almaya başladığını fark eder. Ancak her şey bu kadar basit değildir. Dr Doom evinde geçirdiği iki yılın ardından iki yıl sonra geri dönmeye karar verecektir. Dünyayı yok etmeye çalışanlarla baş etmesi gereken Fantastik Dörtlü iş başında.
  Üyeler
  3,9
  Beyazperde
  2,5
 • Gerçek Dedikodu

  Gerçek Dedikodu

  13 Ocak 2006 / 1s 35dk / Komedi, Romantik, Dram
  Yönetmen Rob Reiner
  Oyuncular: Jennifer Aniston, Shirley MacLaine, Mark Ruffalo
  New York’ta bir avukat olan Jeff Daly, nihayet maymun iştahlı Sarah Huttinger ile nişanlanmıştır. Sarah, evlilikten korkan ve kaçan bir yapıya sahiptir. Aslında ilerleyen günlerde bu yapısını annesinden aldığını da fark edecektir. Nişanlandıktan sonra kız kardeşinin düğünü için Pasadena’ya gitmesi gerekir. Orada hesapta olmayan bir dedikodu ile ortalık bulanır. Sarah’nın annesi, zamanında babası ile evlenmek üzereyken başka bir adamla kaçmıştır. Bu olay o zamanlarda büyük bir skandala dönüşmüştür. Sarah bu dedikodudan etkilenir ve kendini bir anda Beau Burroughs adındaki bir milyonerin yanında bulur. Tıpkı annesi gibi Sarah da benzer duygulardan geçecektir.
  Üyeler
  3,4
  Beyazperde
  3,5
 • Bir Kadının Gözyaşı

  Bir Kadının Gözyaşı

  12 Temmuz 2013 / 1s 50dk / Dram
  Yönetmen Claude Miller
  Oyuncular: Audrey Tautou, Gilles Lellouche, Anaïs Demoustier
  Oldukça varlıklı bir aileden gelen Thérèse Desqueyroux, henüz çocukken evlenmeye karar verdiği Bernard ile evlenmiştir. Şimdi Bernard ile evli olsa da artık kocasına aşık değildir. Bernard dürüst ve iyi huylu bir adamdır fakat hayatta sadece ava çıkmaktan zevk alan ve ileri derecede hipokondriyak olan birine dönüşmüştür. Thérèse'in taşrada sürdüğü bu yaşam ve evliliği Bernard'ın günden güne daha agresif birine dönüşmesiyle çileye dönüşür. Daha da kötüsü Bernard her daim kendisini bu evliliğe zorladıkları için Thérèse ve kız kardeşinin sorumlu olduğunu alenen yüzlerine vurmaktadır. Mutsuz kadın bir şekilde bu sıkıcı hayata ve sosyal baskılara son verip özgürlüğünü yeniden kazanmaya kararlıdır. Filmin yönetmen koltuğunda ünlü Fransız yönetmen Claude Miller bulunurken, başrolünde Amélie filmindeki performansıyla tüm dünya tarafından tanınan Audrey Tautou bulunuyor.
  Basın
  1,5
  Üyeler
  3,0
  Beyazperde
  3,5
 • Sırlar ve Yalanlar

  Sırlar ve Yalanlar

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 22dk / Dram
  Yönetmen Mike Leigh
  Oyuncular: Brenda Blethyn, Marianne Jean-Baptiste, Timothy Spall
  Başrollerinde Brenda Blethyn ile Marianne Jean-Baptiste’in oynadığı film, başarılı bir Afrikalı-Britanyalı olan Hortense Cumberbatch’in ailesinin tarihini araştırdığında annesinin işçi sınıfından beyaz bir kadın olan Cynthia Rose Purley olduğunu öğrenmesiyle yaşananları anlatır.
  Üyeler
  3,3
 • Çocuklarım

  Çocuklarım

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 51dk / Dram
  Yönetmen Belirsiz
  Oyuncular: Niels Arestrup, Tahar Rahim, Emilie Dequenne
  İyi kalpli bir doktor, Faslı genç bir çocuğu kendi oğlu gibi yetiştirmek üzere Belçika'ya götürür. Yetişkin olan çocuk, aşık olur ve kendi ailesini kurar . Genç karısı kendisini duygusal bir çöküntünün içine hapsedilmiş olarak bulur. Çocukları doğduktan sonra doktora olan bağımlılıkları artar. Doktorun yaptığı fedakarlıklar zaman içerisinde baskıya dönüşür.
  Üyeler
  3,1
 • Mamma Mia

  Mamma Mia

  18 Temmuz 2008 / 1s 50dk / Müzikal
  Yönetmen Phyllida Lloyd
  Oyuncular: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan
  Merly Streep'in en eğlenceli filmlerinden biri olan bir müzikal Mamma Mia. Sophie babasız büyümüş ve bunun hasretini çeken, güzel bir kızdır. Babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden Sophie Sheridan'ın öyküsü, ünlü pop grubu ABBA'nın hit şarkıları eşliğinde anlatılır. Sophie Sheridan evlenecek yaşa gelmiştir. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna'nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir. Donna karda yürüyen ve izini belli etmeyen bir çapkın kadındır aslında ve kızının gerçek babasının kim olduğunu bilmemektedir. Başrolünde 14 kez Oscar adaylığı elde eden ve iki kez Oscar kazanan efsanevi oyuncu Meryl Streep'in oynadığı Mamma Mia, İsveçli müzik grubu ABBA'nın şarkılarını temel alan aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlaması. Filmin ismi de, grubun 1975 yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan Mamma Mia adlı şarkısından alınmış.
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  2,5
 • Hayır Kızım, Dansa Gitmek Yok

  Hayır Kızım, Dansa Gitmek Yok

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 45dk / Dram
  Yönetmen Christophe Honoré
  Oyuncular: Chiara Mastroianni, Marina Foïs, Marie-Christine Barrault
  Christophe Honoré’nin, Aşk Şarkıları ve Güzel İnsan gibi başarılarını izleyen yeni filmi, hür ruhlu genç Lena hakkında trajikomik bir aile dramı. Lena, kocası Nigel’den ayrıldığından beri iki çocuğuyla birlikte ayakta kalma mücadelesi vermekte, yoluna çıkan engelleri gözü pekçe aşmaktadır. Ancak en fenasıyla daha yeni karşılaşacaktır: Ne pahasına olursa olsun onu mutlu etmeye kararlı, insan sevgisiyle dolu, saf ve engel tanımayan ailesi. Lena şimdi ısrarcı annesi, ölümcül bir hastalığın pençesindeki babası, huysuz kız kardeşi, umursamaz erkek kardeşi ve eski kocasının insafına kalmıştır. İhanete uğramış ve aldatılmış hisseder kendini; isyan etmek, yalnızca kendisi olmak ister.
  Üyeler
  2,8
 • Yeryüzündeki Son Aşk

  Yeryüzündeki Son Aşk

  26 Ağustos 2011 / 1s 32dk / Dram, Romantik, Bilimkurgu
  Yönetmen David Mackenzie
  Oyuncular: Ewan McGregor, Eva Green, Ewen Bremner
  Michael ilişkilerde bağlanma sorunu yaşayan ama yemek pişirme konusunda usta olan bir şeftir. Soğuk görünümlü ama işinin ehl-i doktor Susan ise uzun zamandır özel hayatına kimseyi sokmadan, kendisini sadece işine vermiştir. Susan ve Michael yakınlaşırken, tüm dünyada insanların duygularını bir bir yok eden bir salgın hastalık ortaya çıkar. İnsanlar sevme yetilerini bir bir kaybederken Susan ve Michael'ın aşkı hayata tutunabilecek midir? Eva Green ve Ewan McGregor'ın baş rolleri paylaştığı dram ve hüzün dolu filmde, McGregor ile daha önce Young Adam'da çalışmış olan İngiliz yönetmen David Mackenzie'nin imzası var. Yönetmen daha önce Tutku Nehri (Young Adam) filmiyle de BAFTA'da En İyi Yönetmen ödülünü almıştı...
  Basın
  3,4
  Üyeler
  3,6
  Beyazperde
  4,0
 • Dönüş

  Dönüş

  3 Kasım 2006 / 2s 1dk / Dramatik komedi
  Yönetmen Pedro Almodóvar
  Oyuncular: Penélope Cruz, Carmen Maura, Lola Dueñas
  Hayatını en zor koşullarda bile kazanmak için elinde geleni hiç gocunmadan yapan Raimunda, ailesine bakabilmek için birden fazla işte çalışmaktadır. Ablası Sole, onun kadar savaşçı bir yapıya sahip değildir. Yine de kuaförlük yaparak para kazanır. Bu kendi hallerinde yaşayan insanlar bir gün halalarının vefat haberini alırlar. Halasının cenazesine ablası ile beraber gitmek isteyen Raimunda, gittiği yerde daha keskin bir acı ile karşı karşıya gelecektir. Öte yandan Sole da cenazede hayatının şokunu yaşayacaktır. Yıllar önce bir yangına kurban giden anneleri geri dönmüştür. Hem kızlarının hem de torununun ona ziyadesi ile ihtiyacı vardır. Film uluslararası festivallerde büyük beğeni kazandı.
  Üyeler
  3,8
  Beyazperde
  4,5
 • Çığlıklar Ve Fısıltılar

  Çığlıklar Ve Fısıltılar

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Dram
  Yönetmen Ingmar Bergman
  Oyuncular: Ingrid Thulin, Liv Ullmann, Harriet Andersson
  Kanser teşhisi konulan ve yaşayacak çok fazla günü kalmayan Agnes, hayatının son günlerini kız kardeşleriyle birlikte geçirecektir. Ölüm döşeğindeki kardeşlerini yalnız bırakmamak ve ona yardımcı olmak için onunla birlikte yaşayacak olan Maria ve Karin, hesaplananın aksine bir atmosfere neden olurlar. Bir araya gelen üç kız kardeş, son zamanların değerini bilmek yerine bu fırsatı hırsları ve kıskançlıklarıyla zedelemektedir. Çaresiz kalan Agnes ise bu süreçte kendi yaşantısının muhasebesine başlar ve anılarıyla yüzleşmeyi seçer. İsveç'in dünya sınamasına armağan ettiği efsanevi yönetmen Ingmar Bergman'ın imzasını taşıyan film, Bergman'ın tüm filmlerinde olduğu gibi 'insan' üzerine önemli çıkarımlarda bulunuyor.
  Üyeler
  3,4
 • Karanlığın Gölgesinde

  Karanlığın Gölgesinde

  25 Nisan 2008 / 1s 48dk / Dramatik komedi
  Yönetmen Denys Arcand
  Oyuncular: Marc Labreche, Diane Kruger, Sylvie Léonard
  Hayat içerisinde Jean Marc gibi insanların sayısı bir hayli fazladır. Yalanı yaşayan insanlar, düşlerde yaşayan biçare ruhlar... Gerçekte adeta bir hiç olan kahramanımız da, her ne kadar rüyalarında parlak zırh giyen korkusuz bir şövalye, sahnelerin ve perdenin yıldızı, başarılı bir yazar olarak fink atarken ve bu "paralel evrende" sayısız kadın ile beraber olurken gerçekler ise bir hayli acıdır: Çünkü o, Bay Hiç Kimse'dir. Bir devlet memuru, anlamsız bir koca, başarısız bir baba ve gizli saklı sigara içen biri... Ama Jean - Marc hayal dünyasının ayartmasına direnir ve gerçek dünyada kendine yeni bir şans tanımaya karar verir.
  Üyeler
  2,5
  Beyazperde
  3,0
 • İşaretler

  İşaretler

  18 Ekim 2002 / 1s 45dk / Fantastik, Dram, Bilimkurgu
  Yönetmen M. Night Shyamalan
  Oyuncular: Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin
  Graham Hess, geçmişinde oldukça kötü olaylar yaşamış olan ve inancını yitirmiş olan eski bir rahiptir. Kendi halindeki kardeşi ve çok sevdiği kızı ile beraber sıradan bir çiftçi olan Hess'in hayatı, tarlasında oluşan kocaman işaretlerden sonra değişecektir. Kısa bir süre sonra bu işaretlerin yalnızca kendi tarlalarında oluşmadığını anlarlar. Bu dünyadan olmayan bir şeyler kapılarına dayanmıştır.Altıncı His ve Ölümsüz gibi eserleriyle tüm Amerikanın dikkatini üzerine çeken Shyamalan, bu kez dünya dışı varlıkların mitini odağına alıyor.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  3,0
 • Something New

  Something New

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 39dk / Komedi, Dram, Romantik
  Yönetmen Sanaa Hamri
  Oyuncular: Sanaa Lathan, Simon Baker, Golden Brooks
  Kenya McQueen başarılı bir iş hayatına sahiptir ancak tüm hayatı da sadece iş olmuştur. Keyif almaktan iyice uzaklaşmıştır. Arkadaşlarının baskısı ile yeni bir şeyler denemeye karar verir. Mükemmel bir siyah adam üzerine kurduğu hayallerden de biraz uzaklaşmaya ihtiyacı vardır. Tanımadığı, Brian adında bir peyzaj mimarı ile buluşur. Ancak Brian beyaz olduğu için buluşma çok kısa sürer. Bu ikili daha sonra bir partide buluşurlar yine. Kenya bu kez Brian’ı, evinin peyzaj işleri için işe alır. Çok geçmeden romantizm ayukka çıkar ancak etraflarındakiler sorun çıkartacaktır. Zekice kurgulanmış bir romantik komedi. Irk ayrımı kavramı üzerinde duruyor.
  Üyeler
  3,2
 • Tuya’nın Evliliği

  Tuya’nın Evliliği

  21 Aralık 2007 / 1s 32dk / Dram
  Yönetmen Wang Quan'an
  Oyuncular: Yu Nan, Bater, Zhaya
  Binbir Gece Masallarını çağrıştıran coğrafyasıyla farklı bir ülkedir Moğolistan. Bu ülkenin uçsuz bucaksız steplerinde geçen, eşsiz sekanslarıyla farklı bir film Tuta'nın Evliliği. Ülkesinin güzel kızı Tuya'nın başı derttedir. Yaşadığı bölgeyi, toprağını terk etmemek için mücadele etmekte, direnmektedir. Engelli kocası Bater'in ayrılık ısrarlarına da karşı koymaktadır. Ancak gün gelecek devran dönecektir ve hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. 2007 Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülüne lâyık görülen Tuya'nın Evliliği'nde yönetmen Quanan Wang, köklerinin olduğu topraklara uzanıyor ve eski gelenekleri destansı bir dille anlatıyor. Şiir gibi işlenen bu yapım, Uzak Asya sinemasının nadide örneklerinden.
  Üyeler
  3,1
 • İlk ve Son Aşkım

  İlk ve Son Aşkım

  14 Eylül 2012 / 2s 42dk / Komedi, Dram, Romantik
  Yönetmen Lorene Scafaria
  Oyuncular: Steve Carell, Keira Knightley, Melanie Lynskey
  Çarptığında dünyayı yok edeceği kesin olan Matilda adlı asteroit, gezegene git gide yaklaşmaktadır. Bütün çareler tükenmiştir ve bilim adamlarının dahi ellerinde hiçbir çözüm yoktur; insanlığın kesin yok oluşuna sadece 3 hafta vardır. Tüm bu karmaşanın ortasında herkes, her şeyi boş verir ve kalan zamanını dilediği gibi geçirmeye başlar. Dodge da kendisini, karısı tarafından terk edilmiş olarak bulur! Kapı komşusu Penny de ailesini bir daha göremeyeceği için çok üzüntülüdür. Dodge lisedeki ilk aşkını bulmak, Penny de bir kez daha ailesini görmek için beraber yola çıkarlar. Ve kıyametin kopmasına çok az kala çığırından çıkan işlerle başlarına türlü komik olaylar gelir. Senaryosu ve yönetmenliğini oyuncu Lorene Scafaria'ya ait olan bu orijinal komedinin başrollerini ise Steve Carell ve Keira Knightley paylaşıyor.
  Basın
  2,5
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  2,0
 • Hızlı Yarışçı

  Hızlı Yarışçı

  20 Haziran 2008 / 2s 7dk / Aksiyon, Bilimkurgu
  Yönetmen Lilly Wachowski, Lana Wachowski
  Oyuncular: Emile Hirsch, Christina Ricci, John Goodman
  Film, genç bir adam olan hız yarışçısı Speed Racer’ın ağabeyinin yaşamına mal olan The Crucible adlı cross-country rallisini kazanmayı hedef alışını anlatmaktadır. Speed, yarış konusunda doğuştan gelen bir yetenek ile tutkuya sahiptir. O, pistlerde fırtına gibi esen korkusuz bir adamdır. Dillere destan yaşamış ve yarışmış olan ağabeyi Rex Racer ise en büyük idolüdür. Hedefi uğrunda aslında vaktiyle rakibi olan Racer X ile işbirliği yapar. Ölüme meydana okuyarak bu ralliyi kazanmak için her şeyini vermeye hazırdır. Film, Wachowski kardeşlerin bir kez daha iddialı ve sıradışı emeğini taşıyor.
  Üyeler
  3,4
  Beyazperde
  3,5
Back to Top