Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Yolcu
  Ortalama puan
  2,5
  3 yayın
  • Habertürk
  • Hurriyet
  • Sözcü

  Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

  3 Basın Eleştirisi

  Habertürk

  Mehmet Açar

  MacCauley’nin (Liam Neeson) işini kaybettiği günün akşamında bindiği trende önce tuhaf bir teklif, sonra dayatmayla karşılaşması iyi bir çıkış noktası... Gerilimin giderek yükselmesi ve öykünün gösterişli bir aksiyona dönüşmesi de ilgiyle izleniyor. Ama sonuçta her şey 65 yaşındaki Liam Neeson’un sıkı bir kahramana dönüştüğü, gerektiğinde yumruklarını konuşturduğu inandırıcılıktan uzak bir filme doğru evriliyor. Vurdulu kırdılı aksiyonlardan hoşlananlara tavsiye edilir.

  Eleştirinin tamamı için: Habertürk

  Hurriyet

  Uğur Vardan

  Katalan yönetmen Jaume Collet-Serra, Neeson’la daha önce üç kez (‘Kimliksiz’, ‘Non-Stop’ ve ‘Gece Takibi’) çalıştığı Liam Neeson’la ‘Yolcu’da (‘The Commuter’) dördüncü kez buluşurken film, kötü yazılmış senaryonun kurbanı olarak dikkati çekiyor. Trenin vagonlarında, kapalı mekân üzerinden gerilim sağlamaya çalışan film, mantık hatalarıyla dolu bir yolda ilerliyor! Ama bu türden falsolara takmazsanız görsel açıdan belli noktalarda sürükleyici bir yapım ‘Yolcu’.

  Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

  Sözcü

  Burak Göral

  "Yolcu"da da en başta sıradan bir hayatı olan, geçinme sıkıntısı içindeki aile babası, sigortacı Michael MacCauley adlı bir adamı canlandırıyor aktör.Ama merak etmeyin sigortacı sıkıcı bir kahraman değil o, eskiden polismiş zira! Sigorta şirketindeki işinden çıkarıldığını öğrendiği gün her zaman bindiği banliyö treniyle evine dönerken Joanna adlı bir kadınla tanışır. Tam da işsiz kaldığı gün paralı ama garip bir iş teklifi alır bu kadından. Kadının temsil ettiği adamların trende peşinde oldukları biri varmış. Onlar bu kişiyi bulamıyorlarmış bir türlü. "Sen her gün bu trene biniyorsun ve bütün yolcuları tanıyorsun zaten. Yabancı olanların arasından bizim aradığımız kişiyi bul, çantasına da küçük vericimizi takıver" diyor Joanna. Ne mükemmel plan!

  Eleştirinin tamamı için: Sözcü
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top