Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit
  Ortalama puan
  3,1
  39 Puanlama ve 8 Eleştiri
  dağılımı 8 Eleştiri notla
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  4 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit hakkında görüşlerin ?

  8 kullanıcı eleştirisi

  Fundalina Jolie
  Fundalina Jolie

  Takip Et! 55 Takipçi 178 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  1996 yılında vizyona giren Independence Day (Kurtuluş Günü) hiç bir zaman epik bir uzay operası, devasa bir kahramanlık filmi ve hatta bize muazzam efektler eşiliğinde evrenin kapılarını açan bir bilim kurgu filmi olamadı. Ama çok sevildi ve yıllarca unutulmadı. Dünya çapında 800 milyon dolar üzerinde gişe hasılatı elde eden (Türkiye gişesi 1,924,000 Dolar) film bir şekilde tüm zamanların unutulmazları arasına girmeyi başardı. İlk film klişeler ile dolu olmasına, bol bol Amerikan propagandası yapmasına ve klasik dünyayı kurtarma hikayesinin bilindik bir versiyonunu sunmasına rağmen, hayranları ve gişesi ile hep devam filmi çıkar beklentisi olan bir eser oldu. İşte o devam filmi tam 20 yıl sonra yine Roland Emmerich yönetiminde ve üstelik ilk kadrodan bir çok oyuncu desteği ile geldi. Öncelikle merak edenler için Will Smith bu filmde yok, bir türlü ikna edilemeyen sanatçının zaten Men in Black serisi haricinde devam filmlerinde oynamama gibi tercihi var. (Dedikodulara bakılırsa, yakında Hancock ile bu düzeni bozabilir.) Ancak önceki filmde yer alan başta Jeff Goldblum olmak üzere Bill Pullman, Brent Spiner, Judd Hirsch gibi isimler 20 yıl sonraki halleri ile yine karşımıza çıkıyorlar. Bu da eski filmin hayranlarını keyiflendirecek bir ayrıntı.
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 126 Takipçi 816 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  İlkinden 20 yıl sonra çekilen ve konuyu hatırlamak için diğer filmi zorla bulup izlediğim bir devam filmi. İlk film ile hemen hemen a ynı olaylar yaşanıyor, istila, savaş, kahramanlıklar, falan filan. Beklentim düşüktü, belki de bu sebeple filmi hoş buldum. Görsel olarak çok güzel olsa da hiç gaz veren, seyirciyi ekrana kitleyen ya da aksiyonlu sahnesi yok. Ortalama.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! 144 Takipçi 441 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Ekim 2016 tarihinde eklendi
  20 yıl önce çıkan ve çok sevilen Kurtuluş Günü için bu yıl çekilen gereksiz devam filmi, aslında sinemada izleme fırsatı bulup da bir türlü eleştirme şansı bulamadığım filmlerden birisi. Normalde böyle büyük bütçeli bir Hollywood filmini en kısa zamanda eleştirmeye çalışırım fakat bu filmde başka bir durum söz konusuydu. Bu filmde uzun uzun eleştiri yapacak bir yön bulamadım. Gereksiz bir film, Independence Day 2. İlk filmin senaryosunun aynısını copy-paste yaparak daha teknolojik şeyler yapmaya çalışmış fakat başaramamış. Bunun en büyük nedeni de, belki de ilk filmin en iyi yanı olan Will Smith’in bu filmde olmaması. Smith olmadan bu film resmen çaresiz kalmış, seyirciyi görsel efekt cümbüşleriyle eğlendirmeye çalışmış. Fakat başaramamış. Bu film için ancak öyle bir şey söyleyebilirim: Eğer bunun ilk filmini gerçekten ama gerçekten sevdiyseniz ve biraz nostalji yapmak istiyorsanız, Independence Day 2 sizi bir nevi tatmin edebilir. Jeff Goldblum gibi eski oyuncuları yeniden görmek, bazı aksiyon sahneleri ve 1-2 komik sahne vardı filmin içinde. Siz bundan daha fazlasını bulabilirsiniz. Ama bizim gibi normal bir seyirciye göre bu film, sıkıcı, tahmin edilebilir, daha önceden gördüğümüz bir Amerikan propogandası yapan bir filmden başka bir şey değil. Bu filmi öylesine televizyonda açıp arka planda ses olsun diye izleyebilirsiniz ama eğer beklentileriniz çok büyükse, kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Independence Day 2 en kötüsü değil ama kaçırılmış bir fırsat. Ortaya çok eğlenceli bir yaz filmi çıkabilecekken yetindiğimiz sonuç, ortalama olmuş. TOPLAM PUAN: 5/10
  Kerem
  Kerem

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  25 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  ilk fimin heycanıyla gittik fakat ikinci filmde görsel efekt ve yüksek ses dışında filmi güzelleştirecek hiçbirşey bulamadık.
  Özgür K.
  Özgür K.

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  3,0
  9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi
  Yeni hicbirsey yok,uzaylilar usaya saldirir yine kahraman pilotlar,baskan,deli doktor ilk bolum zaten narkoz etkisi aman ha paraniz cepte kalsin
  murat ç.
  murat ç.

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  2,0
  9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi
  Görsel efektleri Ve Will Smith siz ne yapmışlar diye gittim ama beklentilerim maalesef karşılanmadı.Will in boşluğu hiçbir şekilde dolmamış.Üst rollerde birbirini tamamlayan karakterler çok ama çok zorlama olduğu için oturmamış.Acaba ne olacak beklentisi oluşturma çabası bile yok.İlk filmde ki komedi unsuru tamamen yan oyunculara yıkılınca kaybolmuş.Hikaye de fazlasıyla yüzeysel geldi. Teknoloji ilerlese de maalesef serinin 1. filmi her açıdan daha iyiydi.Bir efsanenin daha içini boşaltmışlar.Bu yoklukta yinede vakit öldürtebilir.Hafif spoiler: Sonu da basit ve bana GODZİLLA yı anımstı.
  Altyazılı D.
  Altyazılı D.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Haziran 2016 tarihinde eklendi
  Şahsen film hoşuma gitti. Hikayenin akışını bozan herhangi bir olaya rastlamadım. Bence üçüncü devam filminin gelmesi çok muhtemel. Çünkü: spoiler: Gelen küre şeklindeki yaratık filmin en sonunda insanların uzaylı istilasının liderliğine harika bir aday olacağından bahsediyor. Çılgın bilim adamı Dr. Okun'da yıldızlararası seyahat teknolojisinin bulunacağını haberdar ediyor. Yani Kurtuluş Günü 3, çok yüksek ihtimalle çıkar ancak serinin son filmi olur gibime geliyor. İnsanlar ve müttefik uzaylılar ortak düşmana karşı birleşir ve yok eder.
  neptune
  neptune

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Temmuz 2016 tarihinde eklendi
  Şimdilik izleyemediğim için eleştiride bulunamıyor ve puan veremiyorum.Ancak fazla beklenti,hayalkırıklığı yapıyor bunu biliyorum.O nedenle bu kez beklentimi düşük tutacağım.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top