Beyazperdem
Bir Sırp Filmi
"Bir Sırp Filmi" filmine benzer 20 film var.
 • The Human Centipede

  The Human Centipede

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 30dk / Korku
  Yönetmen Tom Six
  Oyuncular: Akihiro Kitamura, Dieter Laser, Ashley C. Williams
  Son dönem korku filmlerinin en ilginci ile karşı karşıyayız. Filmde, hastalıklı bir beyne sahip Dr. Hieter’in Nazi doktorlarını dahi kıskandıracak bir fikrinin, insanları boşaltım sistemleriyle birbirine bağlayarak insan yapımı bir kırkayak yapma fikrinin gerçekleşmesine tanık oluyoruz.Roger Ebert’in hakkında yorum yapılamayacak kadar kötü bulduğu bu film, midesi sağlam izleyiciler için iğrenç bir seyirlik sunuyor.Amerikalı iki genç kız Avrupa tatiline çıkarlar. Almanya'da yaptıkları bir gezi esnasında arabaları bozulur, hava kararmıştır ve yardıma ihtiyaçları vardır. Bir ormanın ortasında mahsur kalan genç kızların karşılarına bir villa çıkar.Sabah olduğunda kendilerini eski bir mahsende bulan genç kızlar, hiç tanımadıkları bir Japon turistle karşılaşırlar. Kıstırılmış oldukları mahsende onlara ev sahipliği yapacak olan kişi, eski bir cerrah olan Dr. Hieter'dir. Zamanında siyam ikizlerini ayırma konusundaki başarısı ile tanınan doktor, kendi hastalıklı düşlerini üç tutsağın üstünde denemeye kalkacaktır.
  Üyeler
  2,8
 • Otel

  Otel

  10 Mart 2006 / 1s 35dk / Korku
  Yönetmen Eli Roth
  Oyuncular: Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson
  Fıstık gibi hatunlar arasında cennet bir mekandadır üç kafadar. Hikaye aslında iki gencin Paxton ve Josh’un macera arayışı ile başlar. Önce Amsterdam’da İzlandalı Oli ile tanışırlar. Oli, onlara Slovakya’nın güzel kadınlarını anlatınca hep beraber oraya giderler. Her şey öylesine rüya gibidir ki gençler bu durumdaki, tuhaflığı sezseler de tadını çıkartmaya bakarlar. Çok geçmeden aslında fena halde bir tuzağın içine düştüklerini ve kurban rolünde olduklarını anlarlar. Eli Roth, korku filmleri alanında genç bir isim ve bu filmin yapımında Quentin Tarantino ve Takashi Miike ile beraber çalışmış.
  Üyeler
  3,5
  Beyazperde
  3,0
  Teaser videoyu izle
 • Cannibal Holocaust

  Cannibal Holocaust

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 26dk / Korku
  Yönetmen Ruggero Deodato
  Oyuncular: Robert Kerman, Francesca Ciardi, Perry Pirkanen
  Belgesel türüne yaklaşan film, Güney Amerika’ya çekime gittikten sonra kaybolan bir film ekibinin araştırılmasını konu ediniyor.Olayı araştıran profesör, film ekibinin çevrede yaşayan yerlilerin keyfini kaçırdığını ve bunun karşılığında onların yamyam yüzleriyle karşılaştıklarını öğreniyor. Üstelik bu bilgiyi geride kalan video kasetlerden almak zorunda kalıyor!İlginç bir ayrıntı olarak, yönetmenin filmin İtalya prömiyerinden sonra tutuklandığını ve ancak oyunculara zarar vermediğini ispat ettikten sonra salındığını ekleyelim.
  Üyeler
  3,1
 • Otel 2

  Otel 2

  24 Ağustos 2007 / 1s 34dk / Korku
  Yönetmen Eli Roth
  Oyuncular: Lauren German, Roger Bart, Heather Matarazzo
  Bir devam filmi olan Otel 2’nin ilk bölümünde olaylar ürkütücü bir deneyim eşliğinde, üç erkeğin Slovakya’da bir otelde yaşadıklarını konu alıyordu. Bu kez, üç kadın, çalışmak için yaz vakti ülke dışına çıktıklarında bu konuya dair bir bilgiye sahiptirler. Slovakya’daki otel ciddi bir ün salmıştır. Bu ün, başka Avrupa ülkelerinde de bilinmektedir. Yine de hesap edemedikleri bir tuzak ile burun buruna geleceklerdir. İlk filmin yönetmeni Eli Roth, aynı üretim heyecanı ile iş başına geçmiş görünüyor bir kez daha.
  Üyeler
  2,9
  Beyazperde
  1,5
  FRAGMANI İZLE
 • Dehşet Odası

  Dehşet Odası

  5 Ekim 2007 / 1s 36dk / Gerilim, Korku, Dram
  Yönetmen Roland Joffé
  Oyuncular: Elisha Cuthbert, Daniel Gillies, Pruitt Taylor Vince
  Kapak kızı, moda mankeni Jennifer Tree, her şeye sahiptir. Şöhret, güzellik, para ve güç. Yüzü sayısız magazine kapak olmuştur. O, Amerika’da herkes tarafından çok sevilen biridir. Ziyadesi ile hayranlık duyulan ve hatta kendisini idol belirleyen müptelaları bile olan biridir. Herkes onu ister ancak biri vardır ki o Jennifer’ı uzaktan izlemekte, her anını kayda almakta ve beklemektedir. Biri onu en kötü şekilde istemektedir. Vakit geldiğinde onu kaçırarak bir mağaraya kapatır. O andan itibaren de Jennifer’ı tahayyül edemeyeceği denli dehşet yüklü günler beklemektedir.
  Üyeler
  3,1
  Beyazperde
  1,0
  FRAGMANI İZLE
 • The Girl Next Door

  The Girl Next Door

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Dram, Korku, Gerilim
  Yönetmen Gregory Wilson
  Oyuncular: Blanche Baker, Daniel Manche, Blythe Auffarth
  Jack Ketchum’un aynı adlı romanından uyarlanan filmde, teyzesi tarafından sahiplenilen bir genç kızın başından geçen kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç işkence ve zulüm konu ediniliyor.  Bu olaya tanık olan bir oğlan, suçu şikâyet etmede başarısız olur.
  Üyeler
  3,0
 • Ölüm Provası

  Ölüm Provası

  2 Temmuz 2004 / 1s 55dk / Korku, Gerilim, Dram
  Yönetmen Takashi Miike
  Oyuncular: Ryo Ishibashi, Tetsu Sawaki, Jun Kunimura
  Aoyoma, 7 yıl önce veda ettiği karısından beri hiçbir kadınla birlikte olmamıştır. Yakın bir arkadaşı halen depresyonda olan bu adamı kurtarmak için ilginç bir plan yapar. Bir tv şovu için bir mülakat hazırlıyormuş gibi yaparak Aoyama'ya uygun bir eş bulacaktır. Birçok adaydan sonra Asami adında oldukça güzel bir kadın kendini gösterir. Aoyama, ikna olmuş gibidir. Ancak bambaşka planları olan Asami, başka bir gezegenden gelmiş gibidir.
  Üyeler
  2,8
  Beyazperde
  4,0
 • Tetsuo, the Iron Man

  Tetsuo, the Iron Man

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 7dk / Fantastik, Dram, Korku
  Yönetmen Shinya Tsukamoto
  Oyuncular: Tomorowo Taguchi, Renji Ishibashi, Naomasa Musaka
  Tetsuo filminde metal fetişisti, tuhaf bir adamın öyküsüne tanık oluyoruz. Hikayenin başkarakteri vücudunun tamamanı metalle donatmayı takıntı haline getirmiş biridir ve bir gece dolanırken yanında sevgilisi olan Japon bir adamla kavgaya tutuşunca son derece tuhaf bir durum yaşanır. Başkarakterimiz oldukça tuhaf semptomlar yaşamaya başlar, vücudu yavaş yavaş, adım adım metale dönüşmektedir. Daha sonrasında yaşadığı kazalardan da hiç yara almadan kurtulan adam, kurbanların korkulu rüyası haline gelir. 'Demir canavar' olmaya doğru hızla ilerlerken, bu korkunç lanetten bir an önce kurtulabilmek çözüm yolları aranmaya başlanır...
  Üyeler
  3,1
  FRAGMANI İZLE
 • Koleksiyoncu

  Koleksiyoncu

  4 Haziran 2010 / 1s 30dk / Gerilim, Korku
  Yönetmen Marcus Dunstan
  Oyuncular: Josh Stewart, Juan Fernández (II), Madeline Zima
  Arkin, kötü bir hastalığa yakalanmıştır: Kumar! Bir gün kumar borcunu ödeyebilmek için şeytana uymaya karar verir. Tesisatçı olarak gideceği bir binayı soyacak ancak evdeki hesabı çarşıda tutmayacaktır. Çünkü bu malikanede onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Evde kimsenin olmadığını düşünür ama feci şekilde yanılır. Zira Arkin soymak için zorla girdiği evde, ev halkını esir almış psikopat bir katille yüz yüze kalır.
  Üyeler
  3,1
  Beyazperde
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • Kurt Kapanı

  Kurt Kapanı

  7 Nisan 2006 / 1s 35dk / Korku
  Yönetmen Greg McLean
  Oyuncular: John Jarratt, Cassandra Magrath, Kestie Morassi
  Tam da çalılıklar arasında yürümenin güvenli olduğunu düşündükleri sırada Mick Taylor çıkagelir…Kristy, Ben ve Liz, yirmili yaşlarında üç genç arkadaş, Avusturalya’ya doğru bir tatile çıkarlar. İstedikleri yeni mekanlarda var olmak, taptaze heyecanlara bulaşmaktır. Ancak “Wolf Creek” Park’ına gelip de geleceklerine dair pembe hayallere sürüklenirlerken kendilerini bekleyen dehşet dolu dakikalardan habersizdirler. An gelip de arabalarının arıza yapmasından ötürü yolda kaldıklarında, Mick Taylor’ın kamyonetinin farı ile aydınlanan yolları çıkmaza götürecektir onları. Başlangıçta bu kendilerine uzanan bir yardım eliymiş gibi görünse de korkunç bir sürecin başlangıcından öte bir şey değildir. Film, Avustralya’da yaşanan gerçeklere temas ediyor.
  Üyeler
  3,1
  Beyazperde
  4,0
 • Sınır(da)

  Sınır(da)

  13 Haziran 2008 / 1s 48dk / Gerilim, Korku
  Yönetmen Xavier Gens
  Oyuncular: Karina Testa, Samuel Le Bihan, Aurélien Wiik
  Paris’te tutucu bir adayın başkanlık seçimi neticesi çıkan ayaklanma sırasında, bir grup genç suçlu soygun peşindedir. Çıkan ayaklanmalardan ötürü her tarafta hareket artmış ve hatta alevler yükselmektedir. Bu durumdan faydalanmak odaklı hareket eden bu soyguncular, amaçlarına ulaşırlarsa yurt dışına kaçacaklardır. Ellerine geçen para ile de grubun kadın üyesinin çocuğunu, yanlarına aldırabileceklerdir. İşler planladıkları gibi gitmez. Polisten kaçmaya çalışan bazı çete üyeleri, Lüksemburg sınırı yakınında köhne bir pansiyona saklanırlar. Aslında otel sahipleri, eski bir Nazidir. Yeni dünya düzeni kurmak için, faşist fantezilerini bu kişiler üzerinde gerçeğe dönüştürmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar.
  Üyeler
  3,4
  Beyazperde
  2,0
  FRAGMANI İZLE
 • The Loved Ones

  The Loved Ones

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 24dk / Korku
  Oyuncular: Xavier Samuel, Robin McLeavy, Jessica McNamee
  Lola mezuniyet gecesine sınıf arkadaşı Brent'i davet eder fakat Brent teklifi reddeder ve kendisini dehşetle dolu bir gecenin içinde bulur. Avusturyalı yönetmen Sean Byrne’nin ilk uzun metraj çalışması olan “The Loved Ones” 2009 yılında Toronto Uluslararası Film Festivalinde “Midnight Madness” bölümünde gösterildi ve People’s Choice Award ödülünü kazandı.
  Üyeler
  3,2
 • İz 3D

  İz 3D

  16 Ocak 2009 / 1s 30dk / Korku
  Yönetmen Jed Weintrob
  Oyuncular: Angela Bettis, Kirby Bliss Blanton, Devon Graye
  Bir kasabada yaşayan ruh sağlığı hiç normal olmayan biri tarafından insanlar yok olmaktadırlar. Levazımatçı olan Ernie Bishop, sırayla kasabadaki gençleri alıkoyarak onları morga getirir. Ölülerin yerleştirileceği çekmecelere koyar ve bedenlerinde yaralar açar. Sonra da bu yaraları aynada sahiplerine göstererek işkenceye maruz bırakır onları. Bu sırada Joan adlı bir genç kız kendini kurtararak, Bishop’ı öldürür. Sonra başka bir yere yerleşir ancak aradan on altı yıl geçtikten sonra yeğeninin mezuniyeti için kasabaya geri döner. Aynı kabus yeniden baş gösterecektir.
  Üyeler
  2,1
  Beyazperde
  1,0
 • The Poughkeepsie Tapes

  The Poughkeepsie Tapes

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 26dk / Korku
  Yönetmen John Erick Dowdle
  Oyuncular: Stacy Chbosky, Ivar Brogger, Iris Bahr
  Terk edilmiş bir evde polis tarafından yüzlerce video kaset ele geçirilir. Kasetlerin içeriği için korkunç kelimesi oldukça zayıf kalır: Bir seri katil, işlediği bütün cinayetleri bir bir filme almıştır. Kurbanlarına yaptıklarıysa herkesin görmeyi kaldıramayacağı cinstendir...
  Üyeler
  3,0
 • Testere

  Testere

  29 Ekim 2004 / 1s 44dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen James Wan
  Oyuncular: Leigh Whannell, Cary Elwes, Danny Glover
  Filmde son derece sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına yaşamın anlamını ve değerini anlatmak gibi bir takıntısı vardır. Kendilerine ölümcül oyunlar oynayarak hayatta kalma şansı tanımaktadır. İmkan dışı seçimlerde bulunması gereken kurbanlar, ellerinden gelen mücadeleyi verirlerken farkında olmadan yaşamak uğrunda neleri feda edebileceklerine de şahit olmaktadırlar. Bu katilin son kurbanları Adam ve Dr.Lawrence Gordon’dur. Bu adamlar birbirlerini hiç tanımazlar ama gözlerini açtıklarında aynı odadadırlar. Yerde kanlar içinde başka bir yabancı yatmaktadır. Adam kendini başından vurarak intihar etmiştir. İpuçlarını kullanarak neler olup bittiğini çözmeye çalışırlar. An itibari ile sekiz saatleri vardır. Bu sürenin sonunda ya içlerinden biri ölecek ya da katil her ikisini de öldürecektir.
  Üyeler
  4,5
  Beyazperde
  4,0
  FRAGMANI İZLE
 • Testere 4

  Testere 4

  26 Ekim 2007 / 1s 30dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Darren Lynn Bousman
  Oyuncular: Tobin Bell, Costas Mandylor, Scott Patterson
  Son dönem Amerikan sinemasında vahşet, kan ve şiddet unsurlarını en fazla kullanan sinema serisi Testere efsanesi, üçüncü filmde de hiddetin ve gözyaşının sarmalandığı vahşi anlatımlarını sürdürüyor. Binaya kilitli kalmış olan Jeff, oksijeni tükenmeden kayıp kızını bulmak zorundadır. Aksi takdirde her ikisini birden kaçınılmaz son, ölüm beklemektedir. Kızını bulabilmek için çabalarken bir kaset bulur. Kanser olduğunu öğrendikten sonra Jigsaw tarafından çekilmiş olan bu kaset, Jigsaw’ın geçmişi ile ilgili inanılmaz gerçekleri ortaya çıkarmaktadır. Kızını ve kendisini bu korkunç kapandan kurtarabilmek için gerekli olan ipuçlarının bu kasette olduğunu anlayan Jeff’in işi, sandığından çok daha zordur. Testere serisinin ikinci filminden beri yönetmen koltuğunda oturan Darren Lynn Bousman, serinin dördüncü filminde de yine iş başında. Serinin fanatiklerinin yeni süpriz ve katliamlara hazır olmaları gerektiğini de eklemeden geçmeyelim.
  Üyeler
  4,1
  Beyazperde
  2,0
  FRAGMANI İZLE
 • Testere 2

  Testere 2

  11 Kasım 2005 / 1s 35dk / Korku
  Yönetmen Darren Lynn Bousman
  Oyuncular: Tobin Bell, Shawnee Smith, Erik Knudsen
  Testere 2, serinin ikinci filmi olarak, ilki kadar etkili görünüyor. Kendi uslubu ile son derece acımasız bir biçimde hayatın değerini gözler önüne sermeye çalışan seri katil Jigsaw bir yıl sonra yeniden geliyor. Yeni kurbanları ve dehşet bir zeka ürünü vahşet dolu oyunlar ile birlikte. Bir kez daha kurbanlar parçaları birleştirerek bu işin içinden kurtulmaya çalışırlarken bu kez dedektif Eric Mathews da aralarında. Katili yakalamanın peşinde olduğunu zanneden dedektif ansızın oyunun içinde bulacaktır kendisini.
  Üyeler
  4,3
  Beyazperde
  2,5
 • Testere 3

  Testere 3

  3 Kasım 2006 / 1s 47dk / Korku
  Yönetmen Darren Lynn Bousman
  Oyuncular: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus Macfadyen
  Meraklısı için yeni serisi ile perdeye gelen Testere yine etrafa dehşet saçıyor. Unutulması mümkün olmayan katil Jigsaw, son bölümde polislerin elindeyken şimdi yardımcısı Amanda’nın desteği ile dışarıdır. Kaçmayı başarmıştır. Elbette ki yeni planları doğrultusunda yeni ve tam kendine göre kurbanlar arayacaktır. Kurbanlar aracılığı ile de tutku duyduğu dehşeti saçmaya devam edecektir. Hayatta kalma mücadelesine paralel yeni kurgular geliştirmektedir kafasında. Serinin üçüncü bölümünde yönetmen Darren Lynn Bousman.
  Üyeler
  4,2
  Beyazperde
  2,0
  FRAGMANI İZLE
 • Testere 5

  Testere 5

  24 Ekim 2008 / 1s 30dk / Korku
  Yönetmen David Hackl
  Oyuncular: Tobin Bell, Costas Mandylor, Scott Patterson
  Dünya sinema tarihinin en mide bulandırıcı anti-kahramanının 5. macerasına hazır mısınız? Entrikalarla kan ve gözyaşının her türlü şiddet gösterisi yoluyla hüküm sürdüğü Testere serisinin bu beşinci versiyonunda Hoffman dışardan bakıldığında Jigsaw efsanesini devam ettirecek tek kişi olarak gözükmektedir. Ama Hoffman’ın bu sırrı tehdit edilince, sağ kalan herkesi tek tek avlamaya geri döner. Seri, eski saygınlığını yitirmeye başlasa da, ilk filmlerinin hatırına yine bir sürü insanın ilgisini çekeceği su götürmez bir gerçek. Testere V, vahşeti özleyen sinema tutkunları için vizyonda.
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  2,5
  Teaser videoyu izle
 • Katilimi Tanıyorum

  Katilimi Tanıyorum

  21 Eylül 2007 / 1s 45dk / Gerilim, Dram
  Yönetmen Chris Sivertson
  Oyuncular: Lindsay Lohan, Julia Ormond, Neal McDonough
  Başarılı bir psikolojik gerilim olan "Katilimi Tanıyorum", nezih bir kasabada yaşanan beklenmedik bir kaçırılma olayı üzerine odaklanıyor. Hayatın son derece durağan aktığı küçük bir kır kasabasında, başarılı bir üniversite öğrencisi olan Aubrey Fleming, bir seri katil tarafından kaçırılınca infial yaratır. Zira genç kızın ağır bir şekilde işkence görmüş olması tüm kasaba sakinlerini daha önce hiç karşılaşmadıkları bir vahşetle yüzleştirmiştir. Genç kız kısa bir süre sonra kaçmayı başarıp ağır bir psikolojik travma ile hastaneye kaldırılsa da, olayların gizemi bir türlü çözülemez. Çünkü Aubrey komadan çıktığında, kendisinin Aubrey olmadığını, asıl Aubrey’in hala katilin elinde işkence görmekte olduğunu söyler. Daha önce hiçbir filmi ülkemizde vizyona girmeyen genç yönetmen Chris Sivertson’un bu psikolojik gerilimi, türün meraklıları için ilginç bir deneyim yaşatacaktır.
  Üyeler
  2,9
  Beyazperde
  0,5
Back to Top