Beyazperdem
Bohemian Rhapsody
Ortalama puan
4,0
78 Puanlama ve 11 Eleştiri
73% (8 Eleştiri)
18% (2 Eleştiri)
9% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Bohemian Rhapsody hakkında görüşlerin ?

11 kullanıcı eleştirisi

Mehmet10balkan

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
1.12.2018 tarihinde eklendi
böyle bir film bizim ülkemizde bu mahalle bakkalı kafalı dağıtımcılar ve sinema salon sahipleri yüzünden ancak bu kadar izlenmiş. Film müthiş çekimler süper söylenecek çok bir söz yok olur da bir yerde salon bulursanız girin izleyin.
Ankarali0606

Takip Et! 5 Takipçi 50 Eleştirisini Oku

5,0
14.11.2018 tarihinde eklendi
Queen ve Freedie Mercury'nin hikayesi oyunculuklar çok iyiydi filmin sahneleri özellikle çok iyi çekilmiş son sahnede we ateş the champions'u yaşıyor gibiydim Queen sever biri olarak müzikal ve görsel açıdan beni tatmin etti we will rock you parçasının doğuşu vb. Şeyler felan harikaydı
Mustafa K.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

5,0
7.11.2018 tarihinde eklendi
5 Kasım 2018 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Cinomo, salon 1'de 22:00 seansında izlediğim, kah güldüren kah hüzünlendiren, iki saatliğine beni ergenlik günlerime geri döndüren olağanüstü film. Ne yazıkki ilk kez gittiğim Cinemo Grand Pera'nın ses düzeni ve salonu bu film için oldukça yetersizdi. Tekrar daha iyi bir salonda seyretmeyi düşünüyorum açıkçası. Ne kadar tarafsız olabilirim bilmiyorum ama Queen / Freddie hayranı yada sıkı bir dinleyicisi iseniz 10/10, değilseniz 8/10 puanı hak ediyor sanırım Bohemian Rhapsody filmi. Tarihin gelmiş geçmiş en büyük müzikal etkinliği olan live aid konserine gerçekten katılmış gibi hissettiriyor olması bir yana, Freddie mercury ile aynı zaman diliminde yaşamış olmaktan dolayı ne kadar şanslı olduğumu anlamama sebep olması bile yeter filmin. Tmam filmde şöye olsa daha iyi olmaszmı dedirtecek bazı şeyler yok değil, ama herkesin farklı versiyonu içinde biz Brian Singer'ın kendi versiyonunun en iyi çekilmiş halini izliyoruz. Brian Singer'in en büyük başarısı orada, o zamanda yaşıyormuşuz duygusunu seyirciye geçirmesi. Dikkat bundan sonraki bölümler spoiler içerir. Filmi seyrettikten sonra okuyunuz Filmde sanırım öykü örgüsünü akıcı kılmak için gerçek yaşamdan farklı anlatılmış bir kaç küçük olayı açıklamakta yarar gördüm. 1)Freddie Mercury'nin Queen'den önceki Smile isimli grupta yerini aldığı vokalist aslında onun kolej arkadaşı ve Freddie'yi grup üyeleri ile tanıştıran da o. 2) 1980'de Madison Square Garden konserinde söyledikleri "We will Rock You" filmde sanki konserden hemen önce bestelenmiş gibi. Gerçekte ise şarkı o tarihten 3 sene önce 1970 yılında yayınlanan "News of the World" albümünde yer almaktadır. 3) Filmde grup Freddie Mercury'nin solo albümü çıkarmasından dolayı dağılma tehlikesi geçirmiş gibi anlatılıyor. oysa gerçekte bütün grup üyelerinin hepsi en azından bir kere bağımsız işler yapmayı denemişler. üstelik grubun solo albüm çıkaran ilk üyesi Freddie değil, iki kere albüm çıkaran Roger Taylor'dır. 4) Filmde "Live Aid" konserinden önce grup üyeleri uzun süre bir arada çalışmamışlar gibi anlatılmasına karşın gerçekte ise son turnelerini sadece bir kaç ay önce tamamlamışlar. 5) Filmde Freddie Mercury AIDS olduğunu 13 temmuz 1985'te gerçekleşen Live Aid konserinden kısa süre önce öğrenmiş gibi anlatılıyor. Oysa gerçek yaşamda bu kötü haberi konserden iki sene kadar sonra, 1987 yılında alıyor.
Umut Ercalli

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.11.2018 tarihinde eklendi
Bir queen hayrani olarak bastan sona soluksuz izledigim kimi zaman gulduren kimi zaman duygulandiran bir basyapit...mutlaka izlenmesi gereken tv basinda cekirdek citleyerek harcanmamasi gereken ender filmlerden birtanesi...koca bir mucevher 2 saate ancak sığar...saygilarimla
Eda Nur K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
12.01.2019 tarihinde eklendi
hayatımda izlediğim ve izleyeceğim en güzel filmdi sanırım aslında bu kadar yeterli yorumum için ama 100 karakter altı yorum atamıyormuşuz o yüzden biraz boş yapacağım ama gidip izleyim filmi
Göksel

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

3,5
3.01.2019 tarihinde eklendi
Filmde gaylık olmasa güzel olurdu ama ne yapsınlar gerçek hikaye böyle.Onun dışında Rami Malek çok iyi oynamış filmin müzik sahneleri çok iyidi.
Tanyeli

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
8.12.2018 tarihinde eklendi
Çok iyi bir film. Kesinlikle sinema salonunda izlenmesini tavsiye ederim, konser kısmının içindeymişçesine hissetmek çok güzeldi.
Sevgul K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
21.11.2018 tarihinde eklendi
Film muhteşemdi. Freddy Mercury hayranı oldum. Filmi herkese tavsiye ederim. 5 yıldız, 10 numara film. Ruhu şad olsun.
tosun_pasa

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

4,0
17.11.2018 tarihinde eklendi
Fredie Mercuryi neredeyse hiç dinelmedim. Ama film kesinlikle çok iyi. Bryan Singer uzun zaman sonra çok iyi iş çıkartmış. Eşcinsel karşıtları hariç herkes filmi beğenecektir. Hatta onlar bile beğenebilir.
Asgulgul

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
13.11.2018 tarihinde eklendi
İzlediğim en iyi filmler arasında yerini alan Bohemian Rapsody gerçekten büyük emek ve çaba ile hazırlanmış Rami Malek in oyunculuğu bi harika sahne geçişleri mütiş. Birebir liv aid konserindeymişsiniz gibiydi sesler gerçekten sizi içine alan türdendi. Kesinlikle gidilmesi gereken bir film.
Gokhan O

Takip Et! 2 Takipçi 40 Eleştirisini Oku

4,0
7.11.2018 tarihinde eklendi
Film oldukça güzeldi ancak Freddie'nin aşkları süre, kalite ve duygu bakımından yeteri kadar işlenmemiş. Özellikle Jim Hutton'a vurgu yapılıp film sonuna kadar görürülmeliydi.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top