Beyazperdem
  • Arkadaşlarım
  • Sinemalarım
  • Hızlı Puanlayıcı
  • Koleksiyonum
  • Hesabım
  • Yarışmalar
  • Çıkış
Bohemian Rhapsody
Ortalama puan
4,1
127 Puanlama ve 18 Eleştiri
61% (11 Eleştiri)
28% (5 Eleştiri)
6% (1 Eleştiri)
6% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Bohemian Rhapsody hakkında görüşlerin ?

18 kullanıcı eleştirisi

Mehmet10balkan
Mehmet10balkan

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
1.12.2018 tarihinde eklendi
böyle bir film bizim ülkemizde bu mahalle bakkalı kafalı dağıtımcılar ve sinema salon sahipleri yüzünden ancak bu kadar izlenmiş. Film müthiş çekimler süper söylenecek çok bir söz yok olur da bir yerde salon bulursanız girin izleyin.
Ankarali0606
Ankarali0606

Takip Et! 5 Takipçi 59 Eleştirisini Oku

5,0
14.11.2018 tarihinde eklendi
Queen ve Freedie Mercury'nin hikayesi oyunculuklar çok iyiydi filmin sahneleri özellikle çok iyi çekilmiş son sahnede we ateş the champions'u yaşıyor gibiydim Queen sever biri olarak müzikal ve görsel açıdan beni tatmin etti we will rock you parçasının doğuşu vb. Şeyler felan harikaydı
Mustafa K.
Mustafa K.

Takip Et! 1 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

5,0
7.11.2018 tarihinde eklendi
5 Kasım 2018 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Cinomo, salon 1'de 22:00 seansında izlediğim, kah güldüren kah hüzünlendiren, iki saatliğine beni ergenlik günlerime geri döndüren olağanüstü film. Ne yazıkki ilk kez gittiğim Cinemo Grand Pera'nın ses düzeni ve salonu bu film için oldukça yetersizdi. Tekrar daha iyi bir salonda seyretmeyi düşünüyorum açıkçası. Ne kadar tarafsız olabilirim bilmiyorum ama Queen / Freddie hayranı yada sıkı bir dinleyicisi iseniz 10/10, değilseniz 8/10 puanı hak ediyor sanırım Bohemian Rhapsody filmi. Tarihin gelmiş geçmiş en büyük müzikal etkinliği olan live aid konserine gerçekten katılmış gibi hissettiriyor olması bir yana, Freddie mercury ile aynı zaman diliminde yaşamış olmaktan dolayı ne kadar şanslı olduğumu anlamama sebep olması bile yeter filmin. Tmam filmde şöye olsa daha iyi olmaszmı dedirtecek bazı şeyler yok değil, ama herkesin farklı versiyonu içinde biz Brian Singer'ın kendi versiyonunun en iyi çekilmiş halini izliyoruz. Brian Singer'in en büyük başarısı orada, o zamanda yaşıyormuşuz duygusunu seyirciye geçirmesi. Dikkat bundan sonraki bölümler spoiler içerir. Filmi seyrettikten sonra okuyunuz Filmde sanırım öykü örgüsünü akıcı kılmak için gerçek yaşamdan farklı anlatılmış bir kaç küçük olayı açıklamakta yarar gördüm. 1)Freddie Mercury'nin Queen'den önceki Smile isimli grupta yerini aldığı vokalist aslında onun kolej arkadaşı ve Freddie'yi grup üyeleri ile tanıştıran da o. 2) 1980'de Madison Square Garden konserinde söyledikleri "We will Rock You" filmde sanki konserden hemen önce bestelenmiş gibi. Gerçekte ise şarkı o tarihten 3 sene önce 1970 yılında yayınlanan "News of the World" albümünde yer almaktadır. 3) Filmde grup Freddie Mercury'nin solo albümü çıkarmasından dolayı dağılma tehlikesi geçirmiş gibi anlatılıyor. oysa gerçekte bütün grup üyelerinin hepsi en azından bir kere bağımsız işler yapmayı denemişler. üstelik grubun solo albüm çıkaran ilk üyesi Freddie değil, iki kere albüm çıkaran Roger Taylor'dır. 4) Filmde "Live Aid" konserinden önce grup üyeleri uzun süre bir arada çalışmamışlar gibi anlatılmasına karşın gerçekte ise son turnelerini sadece bir kaç ay önce tamamlamışlar. 5) Filmde Freddie Mercury AIDS olduğunu 13 temmuz 1985'te gerçekleşen Live Aid konserinden kısa süre önce öğrenmiş gibi anlatılıyor. Oysa gerçek yaşamda bu kötü haberi konserden iki sene kadar sonra, 1987 yılında alıyor.
Umut Ercalli
Umut Ercalli

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.11.2018 tarihinde eklendi
Bir queen hayrani olarak bastan sona soluksuz izledigim kimi zaman gulduren kimi zaman duygulandiran bir basyapit...mutlaka izlenmesi gereken tv basinda cekirdek citleyerek harcanmamasi gereken ender filmlerden birtanesi...koca bir mucevher 2 saate ancak sığar...saygilarimla
Tolga Y
Tolga Y

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
27.05.2019 tarihinde eklendi
Son derece başarılı bulduğum bir film oldu. Ben bir Queen hayranı olarak bu filmde elbette farklı yansıtılan, kalem değişimine uğrayan olayları gördüm. Fakat oyuncuların ciddi bir analiz yaptıklarını görebiliyoruz. Her oyuncu canlandıracağı karaktere iyi çalışmış ve filmin bütününe etki sağlamıştır. Freddie Mercury'nin özellikle bilinen bazı cesur sözlerini ve açıklamalarını beklemedim değil. Filmi kamu spotuna çevirmek istemediklerini de gözlemledim. Aids nedeniyle zayıflayan Freddie'yi hayranlarını üzmemek için beyaz perdeye taşımamışlar diye düşünüyorum. Ama her ne olursa olsun, filmi izlerken Freddie Mercury'in yaşıyor olduğu hissi güzel yansıtıldı.
seda s
seda s

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,0
5.03.2019 tarihinde eklendi
Film olmamis. Bir Amedeus Mozart yada Bethoveen filmlerindeki kalite yoktu. Senaryo basit. Sadece sarkilar dinlettirip izlettiriyor onun icin de film izlemeye gerek yok radyoda cok dinliyoruz zaten. Senarist ugrasmayalip ne yapsak tutar demis. Dogru insanlar sesine hayran zaten muzikler izlettiriyor kisacasi.
volkan d
volkan d

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
24.02.2019 tarihinde eklendi
Tek kelime ile harika bir başyapıt olmuş bu kadar iyi beklemiyordum.. o donemde yaşadığımı hissettirdi ve freddy mercury hayrani olarak tekrar dünyaya gelmiş en buyuk ses olduğunu tekrardan yasattirdi..
Deniz O.
Deniz O.

Takip Et! 38 Takipçi 134 Eleştirisini Oku

4,5
8.02.2019 tarihinde eklendi
80’li yıllarda ergenliğe giren bir genç olarak o da Rock’n Roll müziğin etkisinde kaldı. Bir şarkıcıyı ve grubu dergilerden takip ederdi. Duvarlarını posterler süslerdi. Sadece müzikleri değil, onların özel hayatlarını da bildiğini düşünürdü. Bazılarının müzikleri harika olsa da grup üyelerine karşı çok da olumlu duyguları olmazdı. Hele bir tanesi vardı ki, dillere destan: Eski moda bir bıyığı, garip garip kıyafetleri, ilginç sahne şovuyla eşcinsel bir İngiliz... Şimdi onun öldüğü yaştaydı. Kendisi için yolun yarısı sayılabilecek bir yaşta ölmüştü. Gerçek adını sonradan öğrenecekti: Farrokh Bulsara... İngiliz olmasına İngilizdi ancak Zanzibar’da doğmuş, farsi hint’li olduğu için ailesi anavatanlarından sürülmüştü. Evet eşcinselliği de doğruydu ancak bir zamanlar bir kız arkadaşı vardı ve hatta ona evlenme teklifinde bulunmuştu. Bir zamanlar bıyıksız ve uzun saçlıydı... Bu kişi bilinen ismi Freddie Mercury, Queen grubunun solisti. Onu tanımadığı gibi grup üyelerini, aralarındaki dengeyi, onların katkılarını hiç bilmiyordu. Tüm bu hit parçaların ardında bir sürü hikaye ve çalışma vardı. Seyirci ile inanılmaz bir bağ kuruluyordu. Belki kendi gibi dışlanmış kişilere hitap edebiliyor. Şarkı sözleri, cesur davranışı, olduğu gibi olması, kendilerini ifade edemeyen milyonları etkiliyordu. Yazının tamamı TuvaletKağıdınaNotlar.com da...
Mert H
Mert H

Takip Et! 4 Takipçi 486 Eleştirisini Oku

4,5
30.01.2019 tarihinde eklendi
Gerçekten çok zevk alarak izlediğim bir film oldu ve tek kelimeyle muhteşemdir. Hikaye geçişleri çok hızlı olsa da oyuncuların karakterlere çok iyi oturduğunu söyleyebiliriz. İzlerken çok heyecanlandım ve fazlasıyla etkilendim.
Ümit K
Ümit K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
25.01.2019 tarihinde eklendi
Grup ve sanatcilarin ozel hayatlari ile pek ilgilenmeyen rock/metal dinleyicisi biriyim. Saat 21 de olan servis saatine 2 saat daha var diyerek zaman gecirmek maksatli hangi film olduguna bile bakmadan saat 19 seansina girdim. Esaretin bedeli, The Wrestler filimlerinden cok etkilenmistim. Bu film neredeyse beni o derece etkiledi. Bazen gozlerim doldu, bazen guldum. Biseksuel bir insana on yargisiz baktigim ilk andi. Kisacasi 10 uzerinden 10. 21 deki servisi bile kacirdim filmin sonunu kacirmamak icin. Oyuncu performanslarina hic girmiyorum bile. Sabki orjinal gibiydiler
K K
K K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
16.01.2019 tarihinde eklendi
Şahane bir film olmuş, müzikler, hikayesi, duygusallığı her şey dozunda. Green Book la kıyaslanmaz bile, altın kürede az ödül almış. Giden asla pişman olmaz.
Eda Nur K
Eda Nur K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
12.01.2019 tarihinde eklendi
hayatımda izlediğim ve izleyeceğim en güzel filmdi sanırım aslında bu kadar yeterli yorumum için ama 100 karakter altı yorum atamıyormuşuz o yüzden biraz boş yapacağım ama gidip izleyim filmi
Göksel
Göksel

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

3,5
3.01.2019 tarihinde eklendi
Filmde gaylık olmasa güzel olurdu ama ne yapsınlar gerçek hikaye böyle.Onun dışında Rami Malek çok iyi oynamış filmin müzik sahneleri çok iyidi.
Tanyeli
Tanyeli

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
8.12.2018 tarihinde eklendi
Çok iyi bir film. Kesinlikle sinema salonunda izlenmesini tavsiye ederim, konser kısmının içindeymişçesine hissetmek çok güzeldi.
Sevgul K
Sevgul K

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
21.11.2018 tarihinde eklendi
Film muhteşemdi. Freddy Mercury hayranı oldum. Filmi herkese tavsiye ederim. 5 yıldız, 10 numara film. Ruhu şad olsun.
tosun_pasa
tosun_pasa

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

4,0
17.11.2018 tarihinde eklendi
Fredie Mercuryi neredeyse hiç dinelmedim. Ama film kesinlikle çok iyi. Bryan Singer uzun zaman sonra çok iyi iş çıkartmış. Eşcinsel karşıtları hariç herkes filmi beğenecektir. Hatta onlar bile beğenebilir.
Asgulgul
Asgulgul

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
13.11.2018 tarihinde eklendi
İzlediğim en iyi filmler arasında yerini alan Bohemian Rapsody gerçekten büyük emek ve çaba ile hazırlanmış Rami Malek in oyunculuğu bi harika sahne geçişleri mütiş. Birebir liv aid konserindeymişsiniz gibiydi sesler gerçekten sizi içine alan türdendi. Kesinlikle gidilmesi gereken bir film.
Gokhan O
Gokhan O

Takip Et! 2 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

4,0
7.11.2018 tarihinde eklendi
Film oldukça güzeldi ancak Freddie'nin aşkları süre, kalite ve duygu bakımından yeteri kadar işlenmemiş. Özellikle Jim Hutton'a vurgu yapılıp film sonuna kadar görürülmeliydi.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top