Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Sonsuz
  Sonsuz
  18 Eylül 2009 / Dram
  Yönetmen Cemal Şan
  Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Rıza Kocaoğlu, Süleyman Turan
  Ülke Türkiye
  Üyeler
  3,5 112 Puanlama ve 32 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Sonsuz, üç ağır kanser hastasının zorlu hayatlarının öyküsünü anlatır. Bu filmin en büyük özelliği, bu talihsiz insanların hayata tutunma ve arkadaşlığını dramatik bir senaryo ile aktarırken seyirciyi sadece üzmekle değil, aynı anda güldürmesiyle öne çıkan bir hayat hikayesi olmasıdır. 13 yaşında töre cinayetiyle mapusa düşmüş ve 20 yılını ıslahevinde geçirmiş Serhan, gün ışığını dahi göremeden kanser hastalığı yüzünden hastaneye yatar. Hastanede yatmakta olan eski aktör Süleyman Turan'la birbirlerine destek olurlar. Arada sırada yanlarına katılan Volkan tedaviyi reddetmektedir. Volkan bayıldığında yeri tesbit edilmekte ve hastaneye taşınmaktadır. Volkan Süleyman’ı babası kadar severken, Serhan ile pek iyi anlaşamazlar.
  Fakat hastanede olaylar hesaplandığı gibi gitmeyince Volkan Serhan'ı da alır çıkar hastaneden. Fakat DJ’lik yaptığı yerde kıskançlık sonucunda olaylar karmakarışık bir hal alır ve peşine kulübün sahibi Cihan’ı takar. Sanatın her türüne tutkun bir adam olan Cihan aynı zamanda piskopattır. En büyük hayaliyse kitabını bitirip yayınlatmaktır. Kitabının konusu ise ilginç olduğu kadar korkutucudur da; Cihan'ı sanat uğruna üzen adamları değişik yollardan nasıl öldürdüğünü anlattığı enteresan bir öyküsü vardır kitabının.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2009
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Sonsuz

  Sonsuz

  Murat Özer
  Yakında "Acı" adlı 'son derece kişisel' filmini de izleyeceğimiz Cemal Şan'ın 'ısmarlama' projesi "Sonsuz", başrollerden birini de üstlenen Ferhat Gündoğdu'nun yapımcı olarak da karşımıza çıktığı bir 'acı hayatlar' hikâyesi anlatıyor bizlere.Kanser tedavisi gören iki adamın (ki birbirlerinden alabildiğine farklı kişiliklere sahiptir bu iki adam), rastlantıyla ellerine geçen bir çanta dolusu parayla çıktıkları yolculuğun onlara yaşattıkları üzerinden yürüyen hikâye, iki adamın bir tür 'ağabey-kardeş' ilişkisine doğru yelken açarken, öte yandan da peşlerindeki 'paranın sahibi'nin baskısıyla farklı ve tehlikeli bir yöne doğru ilerliyor. Trajediyse böylesi bir hikâyenin olmazsa olmazı haline geliyor anlayacağınız üzere...Bütün önyargılarımızdan arınmış biçimde izlediğimiz "Sonsuz", özellikle kahramanların yola çıkmadan önceki ilişkilerini yansıtan ilk bölümlerde belli bir dinamizme ve dramat...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  İsmail Hacıoğlu
  Rolü : Volkan
  Rıza Kocaoğlu
  Rolü : Vedat
  Süleyman Turan
  Rolü : Jön Süleyman
  Elif Sönmez
  Rolü : Tuğçe
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 221 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Duygulu, dokunaklı bir yapım. Oyuncular filmi güzel taşımışlar. Ben beğendim. İzlenir.
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 49 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Sınav sonuçları yüzünden uykumun kaçması sonucu vakit geçirmek amacıyla izlediğim,ve ağustos sıcağına rağmen içimi bangır bangır ısıtan çok içten bir film.Komik yanıda baya var.
  rejimantasyon
  rejimantasyon

  Takip Et! 1 Takipçi 14 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  Gayet komik ve eğlenceli bir film :)) elbette insanın içini burkan yerleri de var ama Cihan ve Volkan karakterlerinin diyalogları çok komik. Salon yıkıldı gülmekten.. Şiddetle tavsiye ederim bayramda eğlenmek isteyenler hemen gitmeli.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 2148 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Genel olarak, iyi bir dram olmuş. Foça nın güzelliği de, filme ayrı bir renk katmış...
  32 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • Orhan D.
   Aylar sonra ilk defa berbat bir film seyrettim. Filmde Şevket Çoruh'un oyunculuğu hariç hiçbir materyal vasat kavramının yanından bile geçmiyor. Hele senaryo 2009 yılı filmlerinin en kötüsü. Ferhat Gündoğdu görüp görebileceğim en beceriksiz oyuncu. Birde yapım şirketi kendinin ya! ne ala kendine başrol kondurmuş. İsmail Hacıoğlu onunla yaptığı repliklerde kendi imajını da alaşağı etmiş. Yönetmen Cemal Şan'ın 8 gün üçlemelerini seyretmiş biri olarak bu filmi ona yakıştıramadım. Bir de ünlü oyuncuları kendine alet etmişler. Allah'tan sinemasına gitmedim de TV veriyordu hayrıma seyrettim. Üzüldüğüm nokta bu filme giden 105.000 insanın harcadığı paraya....
  Yorumları göster
  Back to Top