Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Aura
  Aura
  6 Nisan 2007 / 1s 30dk / Dram
  Yönetmen Orhan Oğuz
  Oyuncular: Ahmet Satılmış
  Ülke Türkiye
  Üyeler
  2,7 89 Puanlama ve 10 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Tarikatı tarafından kesilen ceza sonucu Haydar'ın yollara düşmek dışında bir seçeneği kalmamıştır. Karşısına aynı şekilde yollara mahkum edilmiş olan Yezide çıkıverir. Yolları kesişen ikili hafif hafif birbirlerine yaklaşırlar. Yetim kalmış olan Yezide’nin de içinde bulunduğu koşullar son derece zordur. Paylaştıkları ortak kaderin daha da yakınlaştırdığı ikili, sessiz bir aşkın içine duhul olurlar. Artık ayrı ayrı değil, aynı aurayı paylaşacaklardır; aşkın aurasını. Yönetmen, senarist ve görüntü yönetmenliği kimliği ile Türk Sineması’nda yer etmiş bir isim olan Orhan Oğuz’un Altın Portakal’da da yarışan filmi Aura, yönetmenin yüzünü Doğu’ya döndüğü bir çalışma olarak beyazperde'de karşımızda.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Aura

  <b>Aura</b>’sından Belli

  Ali Ercivan
  Galiba her şey bir Anadolu öyküsünün anlatıldığı filme Aura adının konmasında başlıyor. Uzun bir alıntı olacak ama Orhan Oğuz filmini şu cümlelerle tanımlıyormuş:'Aşkı tanımlayabiliriz. Aşkı anlatabiliriz. Ama... Haydar’la Yezide’nin aşkını kelimelere dökmekte, anlatmakta zorlanabiliriz. Onların aşkları insanların konuştukları, aradıkları aşklar değil. Onların aşkları, sözcüklerde değil de içimizde, algılarımızda, duygularımızda, bambaşka bir boyutta bilincin karmaşık sokaklarında yol alarak aşkın aurasında netleşir.Acı duyarız. Ya da hüzün sinmiş bir coşku. Tanrısal bir gücün etkisi sarar ruhumuzu. İşte o zaman yüreğinizde bir açlık hissedersiniz. Önlenemez bir istekle kameranızı alır, auranın ışığı altında, sizi sürükleyen tanımsız bir enerjinin izinden başka sevdalara doğru yol alırsınız.Mantığın işi yok burada. Bu, ışığın coşup kendinden geçmesinden başka bir şey değil. Ne bir erkeği...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  barfly-2
  barfly-2

  Takip Et! 4 Takipçi 229 Eleştirisini Oku

  1,0
  12 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  yönetmeni ve oyuncuları için film gerçekten güzel olabilir hatta oyuncu tercihleri bile anlaşılabilir ancak anlayamadığım bir nokta var ki o da bunun çok büyük bir aşk filmi olarak ifade edilmesidir. gani şavata'nın sistemle bir derdi olabilir ancak hep aynı rollerde oynayarak bu derdini ifade edemez çünkü o kadar kanıksadık ki artık onun filmleri dizi film haline döndü!!!
  tahaakyurekli
  tahaakyurekli

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  0,5
  16 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  gani şavata bu ülkenin, mahsun kırmızıgül ile beraber, en popülist "sanatçısıdır".doğuyu kullanmaktan başka "yeteneği" olmayan bu tipler doğu gerçeğini de yanlış yansıtmaktadırlar.ben şavata'yı kadroda gördükten sonra açıkçası filmden birşey de beklemiyorum box officede görüldüğü gibi de halkımız bu tip filmlere prim vermiyor
  ac-aceroglu
  ac-aceroglu

  Takip Et! 20 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  4 Nisan saat 20’de Çemberlitaş Şafak sinemalarında galası var, inşallah orda seyredicem. Fragmanından anlaşılacağı üzere Gani Rüzgar Şavata yine performansıyla parmak ısırtacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.
  yyalo
  yyalo

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  4,0
  3 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  izlediğim en amatörce filmlerden biri beklediğimin çokçok altında bi film
  10 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top