Beyazperdem
Başka Dilde Aşk
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Başka Dilde Aşk
Vizyon tarihi 18 Aralık 2009 (1s 38dk)
Yönetmen
Oyuncular: Saadet Işıl Aksoy, Mert Fırat, Emre Karayel devamı...
Tür Dram, Romantik
Ülke Türkiye
Fragmanı izle
Basın ? 0 Eleştiri
Üyeler 4,1581 Puanlama ve 151 Eleştiri
Beyazperde 4,0

Özet ve Detaylar

Onur’un tüm yaşamı, beraber spor yaptığı arkadaşlarından birinin doğumgünü partisinde beklenmedik bir dönüşüme uğrayacaktır. Beraberce kürek takımında yeraldığı arkadaşı Vedat’ın doğumgünü partisinde Zeynep’le tanışır ve hayatı değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur’un işitme engelli olduğunu farkeder. Ama bu alışılmadık durum Zeynep’i Onur’dan soğutmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken birazda bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur’u ziyaret etmeye karar verir. Babasının annesini bir başka kadınla aldattığını öğrendikten sonra bu durumu içine sindiremeyip evini terkeden Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar. Ancak çağrı merkezleri çok ağır çalışma koşullarına sahiptir ve karşılığında kazandığı az paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur’la huzur bulacağına kani olur.
Dağıtımcı -
Daha fazla
Yapım yılı 2009
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar -
Bütçe -
Dil Türkçe
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

4,0 Çok İyi
Başka Dilde Aşk

Başka Dilde Aşk

Murat Özer
Gerçekten de bir haller oluyor Türkiye sinemasına son dönemlerde! Sinemamızın 'en zayıf halkası' olduğuna inandığımız 'diyalog yazımı' konusunda oldukça yol kat etmiş gibi görünüyor sinemacılarımız, özellikle bazı filmleri izlediğimizde; Yılmaz Erdoğan'dan "Neşeli Hayat", Taylan Biraderler'den "Vavien" gibi... Bu yapımlara katılan ve daha alçak tonda olsa da onlar kadar etkili bir diyalog yazımının kendisini gösterdiği "Başka Dilde Aşk", İlksen Başarır'ı daha ilk filminde büyük bir sorumlulukla baş başa bırakıyor böylece.Filmin öyküsü, sağır-dilsiz bir genç adamla 'normal' bir genç kadının aşkına odaklanıyor. Rastlantıyla bir araya gelen bu iki karakterin, olanca zorluklara karşın yürütmeye çalıştıkları ilişkinin resmini çiziyor hikâye. Genç kadının çalıştığı yerle ilgili problemlerinin de yan bir hikâyecik olarak kendini gösterdiği (göstermeseymiş keşke) yapım, ana karakterlerinin 'olan...
Eleştirinin tamamı

Oyuncular

Tüm oyuncular ve teknik ekip

Üye eleştirisi

züleyha s.
En popüler olumlu eleştiri

tarafından züleyha s., aktif 01/06/2013

3,5İyi

filmin adı yeteri kadar açık ve net, izlenmeli... Devamını oku

realist1526 R.
Yapılan son negatif yorum

tarafından realist1526 R., aktif 05/04/2015

2,0Yetersiz

uyuz, sıkıcı, durağan yerli filmlerden.başyapıtmış gibi anlatıyolar ya... Devamını oku

Tüm üye eleştirileri
22% 33 Eleştiri 50% 75 Eleştiri 10% 15 Eleştiri 19% 28 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 0% 0 Eleştiri
151 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

  • nehir8696

    onurunn performansı çok iiydi ama filmde gereksi ayrıntılar vardı komşuları mesela bence gereksizdi. onun haricinde duygu yoğunluğu yaşatabilen bi filmdi. özelikle onurun ağlama sahnesine bayıldımmm. puıanım:3,5 (5 üzerindn :)) )

  • Orhan D.

    Değişik bir aşk filmi olmuş. Senaryo daha iyi olabilirdi. Mert Fırat rolüne çok iyi adapte olmuş. Onur ile Zeynep karakteri neden hemencecik tanıştırılıyor anlamış değilim. Repliklere biraz derinlik katılabilrdi.

Yorumları göster