Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hayatımın Kadınısın
  Hayatımın Kadınısın
  24 Kasım 2006 / Dram
  Yönetmen Uğur Yücel
  Oyuncular: Türkan Şoray, Uğur Yücel, Binnur Kaya
  Ülke Türk
  Üyeler
  3,6 278 Puanlama ve 54 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Asuman Karaca 80'li yıllarda fırtına gibi esse de artık o heybetli günler geride kalmıştır. Sesi ile olduğu kadar güzelliği ile de dillere destan olmuş bir sahne sanatçısı iken eski şatafatlı günlerinden çok uzak, sakin bir yaşam sürmektedir. Sahneleri bıraktıktan sonra evlendiği kocası ile yitip giden yılların büyüttüğü bir kederi paylaşmaktadırlar. Kocasının kumar ve içki merakı yüzünden artan gece yaşantılarına artık o da alışmış ve umursamamaya başlamıştır. İlk evliliğinden olan kızı ile ilişikileri de son derece uzak olan Asuman için günler birbirinin aynı mutsuzluklarla sürüp gitmektedir. Ta ki, üst katlarına kiracı olarak taşınan Tophaneli Tayfur gelene kadar. Her ikisinin de birbirlerinin hayatlarına dahil olmaları ile birden bire, hiç beklenmedik büyük bir aşkın parçası olarak buluverirler kendilerini. İzleyenlerden beğeni toplayan bir önceki çalışması Yazı Tura’dan sonra nasıl bir proje ile karşımıza çıkacağı merak edilen Uğur Yücel, yalnızların, kalbi kırıkların, gözü yaşlı iken gülümsemeyi bilenlerin filmini yaptığını belirtiyor.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Hayatımın Kadınısın

  Aşk ve Tutku’ya Devam

  Zeren Somunkıran
  Aşk ve tutku... Girdiği her bünyede farklı etki yapan bir ilaç gibi, bu ikilinin sinemada defalarca kez çok farklı hikayelerle anlatımına şahit olduk. Romeo + Juliet'in lirik anlatımından, Katil Doğanlar'ın kanla beslenen tutkusuna, Aşk Zamanı'nın 'imkansız aşk' acısından, Rüzgar Gibi Geçti'nin aşk-nefret sarmalındaki saplantısına kadar bir dolu faklı hikaye tarafından sarsıldık, tokat yedik, yalpaladık. Yine bu ikiliyi kendisine konu edinen iki film, Kader ve Uğur Yücel'in Hayatımın Kadınısın, ardı ardına vizyonda yerini aldı. Temel aldıkları konu ne kadar aynı olsa da, birbirlerinden çok farklı iki film olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Saplantıya varmış bir tutkunun devirdiği koca bir hayatın anlatıldığı Kader'deki aşk, boğazında yutkunsan da geçmeyen bir düğüm misali kalırken, Hayatımın Kadınısın, çok daha masalsı bir anlatımla başlayıp aşkın derinlerine dalan (dalmaya çalışan) bir se...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Türkan Şoray
  Rolü : Asuman
  Uğur Yücel
  Rolü : Tophaneli
  Binnur Kaya
  Rolü : Firdevs
  Settar Tanrıöğen
  Rolü : Sadi
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ceren S.
  Ceren S.

  Takip Et! 62 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  Niye kimsenin bağanmediğini anlayamıyorum tamam dram kategorisinde değerlendirecek olursak filmi o açıdan kötüydüü hiç bir damla gözyaşı dökmedim ben şahsen ama film kadrosu, konusu olarak bnce gayet güzeldi... İzlenmeye değer diye düşünüyorum..
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 199 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  Konusu klasik olsa bile tamda benim gibi eski türk filmlerini ve oyuncularını özleyenler için yapılmış bir film.Sonuna kadar büyük bir dikkatle izledim ve insanı etkilemeyi gerçekten başarıyor.Türkan şoray ve Uğur yücel kendilerine yakışır bir performans göstermişler.Dediğim gibi eski türk filmlerine hasret kalanlara tavsiye edebileceğim bir film hayatımın kadınısın.8/10
  sezen6348
  sezen6348

  Takip Et! 10 Takipçi 52 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Ben güzel bir Türk filmi izleyeceğimize inanıyorum.Çünkü içinde Uğur Yücel gibi tam bir sinema adamı var.Şimdiye kadar onun bulunduğu projeleri zevkle seyrettim.Türkan Şoray ın dillere destan oyunculuğunuda anlatmaya gerek yok zaten.Birlikte nasıl bir ikili olacaklarıda ayrı bir merak konusu. "Hayatımın Kadınısın" ın kaliteli Türk filmlerimiz arasında yerini alacağına eminim.
  zeynepistan
  zeynepistan

  Takip Et! 8 Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  ben çok beğendim hiç bir zamn umutsuz olmamanın filmi bence çok güzell ve ayrıca türkan şoray da herzamn ki yine güzel
  54 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top