Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Karanlık Sular
  Karanlık Sular
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 23dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Kutluğ Ataman
  Oyuncular: Beste Çınarcı, Daniel Chace, Eric Pio
  Ülke Türkiye
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Lamia Hanım bir yandan aile yadigarı yalısını elden çıkarması için gelen ısrarlara direnmeye çalışırken, bir yandan da evlilikdışı ilişkisinden olan oğlu Haldun’u denizde yitirmiş olmaktan duyduğu hüzünle başetmek zorundadır. Esrarengiz bir Amerikalı tip olan Ritchie Hunter, Lamia Hanım’la ilişki kurup oğlunun yaşadığını söyler. Aslında Hunter, Haldun’un zamanında bulmuş olduğu eski ve mistik bir parşömenin peşindedir.

  Parşömeni tek ele geçirmek isteyen Hunter değildir. İstanbulun eski dehlizlerinde, puslu sokak aralarında ve şehrin karanlığında dönen dolapların arkasında gizli bir tarikat lideri ve küçük bir vampir prensesi de vardır.

  Uluslararası sanat çevrelerinde yıldızı parlamış sayılı Türkten biri olan Kutluğ Ataman’ın sessizce vizyona girmiş, sessizce de çıkmış bu ilk uzun metraj filmini izleme şansı bulanlar, söyleyecek çok şeyi olan bir sinemacıyı keşfetmenin şaşkınlığını da yaşamışlardı.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 1994
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil -
  Görüntü formatı -
  Renk -
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -
  Öneriler

  Oyuncular

  Daniel Chace
  Rolü : Richie Hunter
  Gönen Bozbey
  Rolü : Lamia
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  narsist78
  narsist78

  Takip Et! 1 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Ağustos 2005 tarihinde eklendi
  ben de bu sene uçan süpürge kadın filmleri festivali'nde izleyebildim karanlık sular'ı. semiha berksoy'un anısına gösteriliyordu. film, kendi sinema dilini bulmakta ısrarlı kutluğ ataman'ın türkiye sinemasında ne kadar farklı bir yönetmen olacağının sinyalini yeterince veriyor. izlemeyenler için büyük bir eksiklik bence!!!
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1174 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  ben filmi çok karışık buldum.şimdi buradan konusunu okudum ve biraz biraz anlamaya başladım.olaylar çok hızlı gelişiyor.buda filmden kopmanıza neden oluyor.ayrıca bir arkadaşın da dediği gibi o küçük kız çocuğu kesinlikle ve kesinlikle çok kötüydü.sokaktan rastgele birini seçsen daha iyidir vallaha.
  omnibus89
  omnibus89

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  film oldukça farklı katmanlarda dolaşıyor.gizemli insanlar,vampirler,tarikatlar,ve peşine düşülen parşömen ve içerdikleri.ben bu filmin yapılma hikayesini,nasıl para bulunduğunu falan oldukça merak etmekteyim.90 lı yıllarda ilk filmini çekecek bir insan için aşırı cesur bir deneme.kimi yerlerinde david lynch filmi izler gibi hissediyorsunuz.çok kolay bir seyirlikte sunmuyor doğal olarak.filmin bazı anlarının oldukça ...
  Devamını oku
  3 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top