Beyazperdem
Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Daha Fazlasını Göster
Martin Freeman - 135
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk : Fotograf Graham McTavish, James Nesbitt, John Callen (II), Martin Freeman, William Kircher Fotograf Benedict Cumberbatch, Martin Freeman Fotograf Martin Freeman Fotograf Martin Freeman Fotograf Benedict Cumberbatch, Martin Freeman
Richard Armitage - 50
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk : Fotograf Hugo Weaving, Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage Firtinanin Içinde : Fotograf Richard Armitage Firtinanin Içinde : Fotograf Richard Armitage Fotograf Richard Armitage, Rutina Wesley Fotograf Richard Armitage
Ian McKellen - 73
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk : Fotograf Cate Blanchett, Ian McKellen Fotograf Ian McKellen Hobbit: Bes Ordunun Savasi : Fotograf Ian McKellen, Luke Evans Hobbit: Beklenmedik Yolculuk : Fotograf Cate Blanchett, Ian McKellen Hobbit: Beklenmedik Yolculuk : Fotograf Ian McKellen, Martin Freeman
Orlando Bloom - 98
Karayip Korsanlari: Ölü Adamin Sandigi : Fotograf Jack Davenport, Johnny Depp, Orlando Bloom Elizabethtown : Fotograf Orlando Bloom Fotograf Orlando Bloom Fotograf Orlando Bloom Elizabethtown : Fotograf Orlando Bloom

Yorumlar

 • Yakup Kabako?lu

  bu filmi 4 gözle bekliyorum :).. 1 senede nası bekliycem bilmiyorum ama :)

 • gcb1903

  Hobbit kitabını okusaydın böyle demezdin. Ayrıca orjinal J. R. R. Tolkien haritalarında Erebor çevresi Smaug çölü olarak isimlendirilmiş. Hikayemizin de ana bölgesi olduğuna göre Çorak Topraklar uygun bir isim.

 • gcb1903

  Her gün erken rezervasyon için bakıyorum sinemalara ki en güzel yerden 3 arkadaş izleyebilelim. thranduil harbi karizma olmuş Ozan desen oda ayrı karizma umarım Hobbit son orta dünya filmi olmaz Tolkien 100 filmlik senaryo bırakmış arkada. Silmarillion tek başına 50 serilik film olur o derece ekmek var belki çok güzel dizi yapılabilir.

 • Mahmut A.

  biletler ne zaman başlar satılmaya.. samsun piazza ??

 • Tolga Aksoy

  peter jackson bir daha orta dünya ile ilgili bir yapım yapmayacağını söylemişti

 • Tolga Aksoy

  hobbit son proje... :(

 • Tolga Aksoy

  Lotr da gandalf o haritayı alır ve desolation of smaug cümlesini smaug yalnızlığı olarak çevirir filmin ismi de böyle olmalıydı

 • gcb1903

  ithaki yayınevinin 2013 basımı 2. baskı hobbit kitabı elimde ve smaug çölü olarak geçiyor ben gözümle gördüğüme bakıyorum. çöl filme çorak topraklar olarak uygun olarak geçirilmiş.

 • gcb1903

  Kitabın neresinde smaug yanlızlığı yazıyor bana bir göstersene benim tek bulduğum smaug çölü.

 • starbarier

  Zaten Peter Jacson yapar demedimki, hani hobbitin dumanı tüterken daha kimse böyle bir projeye başlamaz dedim bu PJ'in işi yapacağı manasına gelmiyor başka ekipler olur başka yönetmenler olur ama şu an atlamaları gereken asıl sıkıntı Tolkien ailesinden diğer kitapların ve yazınların çekim haklarını alabilmek, çünkü ellerinde sadece yüzükler ve hobbitin çekim hakları vardı o da yıllar önce baba Tolkien'in kendisi satmıştı nasıl olsa çekemiyeceklerini düşünereketen. Yanii burdaki sıkıntı benim duyduğum PJ'in asla çekmiyeceğim demesi yada metinlerin çook karışık olması ,değil Tolkien ailesinin çekilen ve yapımcılarını abad eden filmlerin kendi haklarını ihlal ettiği için diğer kitapların telifini vermeye yanaşmamaları o yüzden kim niyetlenecekse önce aileyi ikna etmeleri gerekli gibi bir durum var şu an ortada.

 • gcb1903

  illaki ingilizceden çevrilince anlam biraz çelişkili oluyor ama kayıp öyküler kitabı 2 yi çeviren 6:45 ile sendeki hobbiti çeviren 6:45 aynı yayıneviyse 6:45 beş para etmez çevirilerde o kitabı ithaki olarak bir daha oku derim umarım ithaki kayıp öyküleride çevirir 6:45 bildiğin lise öğretmenim gibi çeviri yapıyor ve saçma sapan şeyler alakasız yazıyor.

 • gcb1903

  Hadi artık 10 gün geçmez 1 yıl geçti.

 • manfromatlantis

  biletler ön satışta spectrum sinemaları-istanbul....ben epeydir ön satışları bekliyordum.. ve kontrol ediyordum..sevenlere duyrulur..üstelik HFR(48kBPS) olarak oynayacak..elinizİ çabuk tutun :)

 • Duygu Kocabaylıoğlu

  Karşımızda hayranlarını 1 sene beklettiğine değecek bir yapım var, aksiyonu, aşkı,
  macerası, kovalamacası, hesaplaşması kendisinden bekleneni veren bir film.

 • Metin Bayram

  ne film yapmış adamlar yaa..şimdiden gelsin aralık yaa..gittim döndüm..bir hobbit hikayesi..vaaauuuv..

 • Duygu Kocabaylıoğlu

  Film Tolkien fanatiklerini mi, yoksa Peter Jackson fantastiğini sevenleri mi daha çok memnun etti, ben bunu merak ederim. Siz ne dersiniz?

 • kayseri38

  Film muhteşemdi yeni rayına oturdu diyebilirim filmi altyazı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim tr. dublajlı izleyipte olusuz yorum YAZMAYIN.not: Çoğu izleyici yüzüklerin efendisi beklentisiyle gidiyo(hala:) yapmayın hayal kırıklığına uğrarsınız.

 • ?hsan ?.

  1. filmde aradığım tolkien ruhunu bu filmde buldum mükemmeldi

 • Kbra

  Film beklediğim gibiydi, beğendim.Filmi seyrederken kesinlikle Yüzüklerin Efendisi serisiyle kıyaslamadım.Zaten kıyaslasaydım, büyük ihtimalle beğenmezdim ve hayal kırıklığına uğrardım.Bu filmde beğenmediğim kısım elf- cüce aşkıydı.Ayrıca Evangelina Lilly(Tauriel) karakterinin göz boyamak için koyulduğunu düşünüyorum.Olmaması gerekiyordu.Bu filmde beni şaşırtan şey ise Legolas.Yüzüklerin Efendisi serisinde Legolasın karakteri farklıydı, ama bunda korktum açıkcası zalim, gaddar, agrasif ve acımasızdı.Legolasın huyunu değiştirmeye ne gerek vardı ki.Evet Yüzüklerin Efendisi serisinde de savaşcıydı ,ama Hobbit filminde ki gibi agrasif, zalim ve acımasız değildi.Açıkcası ben Legolası böyle beklemiyordum.Bu konuda hayal kırıklığına uğradım.

 • Murat Yilmaz

  ilkini kayış gibi uzatmışlardı gereksiz sahneleri çok fazla idi sırf zamana yaymak için fazladan sahne çekmişleri gibime geldi bakalım bu nasıl.

 • Kbra

  Gözlemlediğim kadarıyla bır kısım , Legolastan rahatsız olmuş.Evet peter Jackson Legolas karakterini Hobbit kitabında olmamasına rağmen kadroya ekledi.Filmde Legolas karakterini zalim, gaddar ve acımasız olarak gösterdi.Peter Jackson sanırım Yüzüklerin Efendisi serisinde yani Legolasın Yüzük kardeşliğine katılmadan öncesinde onu acımasız, gaddar ve zalim olarak hayal ettiğini düşünüyorum.Taureil karakterine ise bayılmışlar ve baş taçı yapıyorlar, tamaman uydurma karakter olmasına rağmen ilgi görüyor. Legolasa ise haksızlık ediliyor.

 • volkanick

  Bildiğimiz macera devam ediyor özellikle 3D izlemek daha eğlenceli olacaktır.Ormanda örümceklerle olan sahne gerçekten nefes kesiciydi.İlk filmin sonundaki duygu ikinci filmin sonunda da hakim oldu bende:Keşke bitmeseydi..

 • Murat C.

  nasıl izlicez filmi izle diorm fragman gösteriyor

 • Onur E.

  ben bu dizide oynasam keşke

 • gcb1903

  Daha önce hiç film izlememişsin anlaşılan ya da izleyipte zevk alabildiğin filmler recep ivedik gibi filmler.

 • gcb1903

  Hobbit bir çocuk hikaye kitabıdır.
  Filmi kitaba genel olarak uygun gitmektedir.

 • gcb1903

  Herkeste bir Lort havası yeni bir üçleme hevesi olduğu için film insanlara çok vasat geliyor.
  Tek başına ele aldığımız zaman film süperdi.
  Zaten Lort kitabını okuyan birisi Hobbit kitabını okurken anlatım dili olsun, karakter zenginliği olsun çok naif bir kitap okuduğunu anlar.
  Lort serisi çok daha ciddi bir kitaptı haliyle sinemaya da öyle aktarıldı.
  Hobbit ise çok daha eğlenceli bir anlatıma sahip.
  Silmarillion dediğimiz kitabı ilk okuma da anlayabileni tebrik ederim.
  O kadar çok karakter o kadar çok mekan var ki belli bir süre sonra bu kimdi bu neresiydi diyorsunuz.
  Şaka değil bir hikayede duyabileceğiniz en fazla çeşitliliğe sahip bu yüzden Silmarillion en ağırı Hobbit ise en hafifi. Ben bütün eserleri bir kaç defa okuyan birisi olarak Orta Dünya evrenine girecek arkadaşlarımızı Hobbit ile başlamalarını tavsiye edeiyorum.
  Kronolojik olarak sondan birinci olsa da yalnız başına en hafif kitap olarak okunur.
  Ben şimdi bu kadar şeye nasıl girdim ya dalmışım yazıyorum öyle sanki babamın blog sayfası.

 • gcb1903

  Bu arada 2.5 not veren beyazperde ekibi size söyleyecek söz bulamıyorum şaka gibisiniz.
  Bütün dünyada 4.5 üstü oy alan filme 2.5 veren ilk ve tek sinema sitesi oldunuz.

 • yasins34

  HOBBİT 1 VE 2 BENİM GÖZÜM MUHTEŞEM HARİKA DEHŞET MÜKEMMEL MEGA GİGA SÜPER HİPER WOW (WORLD OF THE WONDER) YANİ BEN RESMEN FİLME AŞIK OLDUM JURASİC PARK,SERİSİ,AVATAR VE YÜZÜKLERİN EFENDİSİ SERİSİNDEN SONRA EN ZEVK ALDIĞIM FİLM OLDU.....NE OLUR ÇOK ARAYI AÇMADAN HOBBİT 3 VER PETER JACKSON ABİM JAMES CAMERON VE STEVEN SPİLBERG ABİLERİMİZİN HATIRINA

 • gcb1903

  Gerçekten öyle dikkat eden bilir Hobbit kitabında fantastik edebiyatın en eğlenceli türü karşımıza çıkıyor.
  Lort serisi öyle miydi?
  Hobbit özellikle değişik bir havada zaten çocuk kitabından uyarlama bir filmden ne beklenebilir başka.
  Ancak kitapta Gandalf'ın gizli görevi hakkında sadece Ak divan üyeleriyle ölümbüyücüsünü kovduğu yazıyor bir kaç cümle ile ve radagast hiç yok radagastı bize kazandırdığı içinde ayrı teşekkür ediyorum yönetmenimize çok güzel bir karakter olmuş.

 • Evrim Incesu

  ikinci filmler tam bekleneni veremiyor ilkinden alınan zevk ve sonucundaki aksiyon pek ikinci filmlerde olmuyor bunda da biraz öyle olmuş

 • Ali Y.

  yüzüklerin efendisi olmasaydı kimse hobbit hakkında iyi konuşmazdı

Yorumları göster