Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Asansör
  Asansör
  26 Kasım 1999 / 1s 30dk / Dram
  Yönetmen Mustafa Altıoklar
  Oyuncular: Mustafa Uğurlu, Demet Şener, Arzu Yanardağ
  Ülke Türkiye
  Üyeler
  2,4 142 Puanlama ve 22 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Perdeye yansıyan görüntüler, Namık'ın taşımakta olduğu bir kameradan gelmektedir, açık unutulmuştur kamera. Bir hastane koridorunda koşuşturmakta olan genç adam hemşire olan karısı Nurcan'ı harıl harıl aramaktadır. Onu bulur ve silahının tetiğine basar. Sonra da kendi hayatına kıyar ve tüm bunlar kameraya kaydedilir. Mustafa Uğurlu, internette tanıştığı ve fiziksel ortamda ilk defa göreceği bir kadınla buluşmak üzere hiç bilmediği bir adrese gider. Apartman, eski, tadilata alınmış ve terk edilmiş bir görünüm arzetmektedir. Mustafa Uğurlu asansör’e biner. 4.Kat düğmesine basar. Antika asansör tıngırdayarak hareket eder. Tam 4.Kat hizasına bir karış kala, kabin durur. Düğmelere tekrar basar, hareket yoktur. İç kapıları çarparak gürültü çıkartırken, kabin yarım metre aşağı düşer. Panik içinde bağırarak yardım isterken, kabinin tam karşısındaki dairenin kapısı açılır. Arzu görülür. Bu andan itibaren, Mustafa Uğurlu’nun kabindeki 4 günlük esareti başlar.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 1999
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Türkçe
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Asansör

  Asansör Hakkında

  Orkun Peşinci
  Arkadaşlarımızın yoğun alaylarına katlanarak, Asansör filmine gittik. Filmi Türk filmi, Avrupa filmi veya Amerikan filmi mi diye nitelendirmeden gitmek durumunda kalmıştım, bundan da gayet hoşnuttum. Daha önce hiç bir Altıoklar filmi seyretmemiştim. Uzun yıllardır (en son Eşkiya'ydı sanırım) Türk filmine gitmemiştim. Asansör'e sadece ve sadece fregmanından etkilendiğim için gitmiştim (Kahpe Bizans'a da bundan dolayı gideceğim).İlk etapta söyleyeceğim şunlardır: Sinema izleyicisiniz. Bir filmi Türk filmi diyerek aşağılamayınız. Bir filmi kötü bir film olduğundan beğenmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz. Ama filmin nerenin filmi olduğu konusunda eleştirileriniz biraz ırkçılığa kaçıyor. Asansör'ü seyretmeden bir gece önce hatırlamadığım bir kanalda sinema koltuklarına oturmuş eleştirmenler filmi aşağılıyorlardı. Dalga geçmeye kadar varıyordu bu aşağılama. Ben ise şunu anlamamıştım, filmi beğ...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  adofina
  adofina

  Takip Et! 40 Takipçi 38 Eleştirisini Oku

  2,5
  19 Ağustos 2006 tarihinde eklendi
  ya ben bu filmin aynısını izlemiştim sanırsam fransız yapımı bir filmdi,ama şaşırtıcı olansa yönetmen mustafa altıoklardan daha önce yapmış bu filmi.... yoksaa ben mi karıştırıyorum
  mehtap6
  mehtap6

  Takip Et! 14 Takipçi 385 Eleştirisini Oku

  3,0
  15 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  ilginç bir film,asansör içinde kalmış bir adam ve karşısında yarı çıplak fantazi yapan bir kadın....
  RamsesII
  RamsesII

  Takip Et! 13 Takipçi 60 Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  Açıkçası sonunda ne olacak nasıl bağlayacaklar diye merak ettim ve film bir anda sürükleyici oldu.Ancak sonu bana çok basit geldi ve bir anda Asansör kendini tekrarlayan ve anlamsız bir film haline geldi.Pek beğenmedim..
  oscar1895
  oscar1895

  Takip Et! 11 Takipçi 133 Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Aralık 2004 tarihinde eklendi
  Bencen Altıoklar’ın en başarılı filmi.Evet ağır Roman’dan da başarılı...Dina’ya katılıyorum.Hani Türk filmlerinin dönüm noktası diyemem de harikulade bir psikolojik çözümleme.Ayrıca filmin Soundtrack’ı da iyiydi(Ah şu Demir Demirkan yok mu...)
  22 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top