Filmleri oyla!
Beyazperdem
  The Stone Merchant
  The Stone Merchant
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 59dk / Dram
  Yönetmen Renzo Martinelli
  Oyuncular: Harvey Keitel, Jane March, Jordi Mollà
  Ülke İtalya, İngiltere
  Beyazperde
  1,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Valerio, İslam köktencileri üzerine araştırmalar yapan genç bir profesördür. Yıllar evvel Somali’ye araştırma yapmak için gittiğinde İslamcı teröristlerin saldırısı sonucu ayaklarını kaybetmiştir.

  Hayatını vücudunun bir parçasından yoksun bir şekilde devam ettirmeye çalışırken en büyük destekçisi eşi Leda’dır. Mutlu bir evlilik sürdürürlerken terör yeniden kapılarını çalacaktır. Leda’nın metro istasyonundaki saldırıdan sağ kurtulması sonucu, ikili tatile çıkmaya karar verirler. Fakat bu tatil, hem evlilikleri açısından hem de İslamcı teröristlerin bir kez daha hedefi olma açısından sonun başlangıcı olacaktır.

  İtalyan yönetmen Renzo Martinelli’nin yönettiği film, Harvey Keitel ve F. Murray Abraham gibi oyuncularla dikkat çekiyor. Fakat filmin güncel olaylara, özellikle de İslamcı hareketlere ve doğu kültürlerine olan tek taraflı yaklaşımı ile çok fazla eleştiri aldığını da belirtelim.
  Orijinal adı

  Il Mercante di pietre

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk -
  Ses formatı Mono
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  1,0
  Çok Kötü
  The Stone Merchant

  Taraflı ve Cahil Bir Sinema Örneği

  Zeren Somunkıran
  Bazen insan fena halde tutulup kalabiliyor, bir yazıya nasıl başlayacağını bilemiyor. Üstelik de söyleyecek onca şeyi varken... The Stone Merchant filmi, kabus gibi içeriğiyle öyle bir etki yarattı ki üzerimde, sözün tükendiği yer dedikleri bu olsa gerek."Önyargıyı yok etmek atomu parçalamaktan zordur" demiş Einstien. Bilimadamları atomu parçalamayı da başardılar ama önyargılar, insanlık üzerinde hala kara bir bulut gibi asılı durmaya devam ediyor. Üstelik yağmurunu boşalttığında hafifleyecek bir bulut da değil bu. Özellikle Doğu ile Batı'nın birbirlerinin yaşam tarzlarına karşı duymuş oldukları önyargılara dair onlarca örnek verebilecek kadar dolu olsak da, sizi bir de The Stone Merchant'ı izlemeye davet ediyorum."İnsan, dine inanan tek hayvandır. Cennetin mutluluğuna erişebilmek için dünyayı büyük bir cehenneme çevirmiştir" gibi bir cümleyle başlıyor film. Böyle bir açılıştan sonra evr...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Harvey Keitel
  Rolü : The Merchant
  Jane March
  Rolü : Leda
  Jordi Mollà
  Rolü : Alceo
  F. Murray Abraham
  Rolü : Shahid
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  0 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top