Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Labirent: Ölümcül Kaçış
  Ortalama puan
  4,3
  1414 Puanlama ve 45 Eleştiri
  dağılımı 45 Eleştiri notla
  20 Eleştiri
  6 Eleştiri
  12 Eleştiri
  3 Eleştiri
  4 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Labirent: Ölümcül Kaçış hakkında görüşlerin ?

  45 kullanıcı eleştirisi

  Yaren Nazlı Atasoy
  Yaren Nazlı Atasoy

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,0
  29 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  Film kitaba göre baya sönük kalmış bence. Yani şöyle söyleyeyim kitapta olan çok önemli yerler filmde değinilmemiş özellikle de Teresa ile Thomas'ın zihinlerinde biribiriyle konuşabilmeleri daha iyi olurdu. Ve bi diğer saçma şey ise ızdırap veren ilaçların daha önceden olmaması ve onları Teresa'nın getirmesi. Kitapta Gally'nin Thomas'tan nefret etmesinin sebebi değişim geçirirken onu görmesi ama filmde o kadar önemli yerleri atlamışlar ki. Özellikle Gally'yi sebepsiz yere Thomas'tan nefret ettirmişler. Ama filmin en sevdiğim yanı tabiki oyunculardı tabi yine bazı sırıtan oyunculuklar vardı. Mesela Dylan O'brian'ın oyunculuğu o ladar mükemmeldi ki o Terersa 'yı oynayan oyuncunun tüm eksikliğini tamamladı. Chuck ve Teresa dışında kimsenin oyunculuğu rahatsız etmedi beni. Bazıları böyle filmleri anca ergenler izler demiş ama katılmıyorum. İlla ergenler böyle filmleri izleyecek diye birşey yok. Ben de böyle kitabına göre eksik kalmış filmleri beğenmiyorum. Özetleyecek olursam filmin kitaba göre çok eksiği vardı, herşeyi bi filme sığdırıcaz diye çok önemlişeyleri geçmişler. Am film sonuna kadar heyecanını kaybetmedi özellikle son 10 dakikası insana ''Noluyo?" falan dedirtti yani. Dylan O'brian'ın oyunculuğu zaten çok güzeldi her zamanki gibi
  Mustafa K.
  Mustafa K.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Şubat 2018 tarihinde eklendi
  2 saatlik zaman kaybı . Başka birşey değil. Ilk iki film iyiy di . Bu sefer resmen film yapmak için yapmışlar. Araya 1-2 de zombi de eklemişler :) gene olmamış
  Banu Y.
  Banu Y.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Olayların tahmin içinde gittiğini düşünürsek kısa ve beklenen oldu.YİNEDE böyle filmler lazım güzeldi ;)
  Ahmet Gök
  Ahmet Gök

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Fantastik sürükleyici bir süper bir bilim kurgu.. Dostum bu film bir harika. Diyorum.. Pişman olmazsınız...
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! 46 Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Ekim 2015 tarihinde eklendi
  değişik, ilgi çekici, merak uyandırıcı, muhteşem bir film.
  Beyza B.
  Beyza B.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Ya tek kelimeyle mükemmel bayıldım kesinlikle izlemelisiniz.
  Bengisu T.
  Bengisu T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Temmuz 2015 tarihinde eklendi
  Kesinlikle izleyin..Ben şahsen bayıldım.Anlatılmaz yaşanır gibi bir şey.Ne desem ki!
  umut_horace
  umut_horace

  Takip Et! 2 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Ağustos 2015 tarihinde eklendi
  Çocuklarınıza saklayacağınız bir başyapıt tabii ki değil o kadar da hemen heyecanla 5 puanı yapıştırmamak lazım.. bulunduğu dönem içinde 4.5 puanı hak ediyor..
  Beyza T.
  Beyza T.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  Müthiş bir film oyunculuklarda harika kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim kötü yorum yazanlar var onlara aldırmayın sadece filme kulp takmaya çalışanlar var siz Kesinlikle! izleyin belkide insanlık gelecekte böyle olucak kim bilir???:)
  BP.
  BP.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Filmi gerçekten beğendim her sahnesini heyecanla izledim. Devam filminin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum!!!
  Oğuz G.
  Oğuz G.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Mart 2015 tarihinde eklendi
  kaçırılmaması gerek .Aksiyon ,bilim kurgu ,akıl oyunları tarzı sevenler filmi şiddetle tavsiye ediyorum
  Halid P.
  Halid P.

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  2,0
  23 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Kuzenim yaktı beni...Öyle ballandıra ballandıra anlattı ki büyük hayal kırıklığı içerisindeyim.Abicim bi kere oyunculuklar çok amatörceydi.Hele kıvırcık saçlı küçük şişman oğlan tam bir fiyasko... Ayrıca bizim esas oğlan aralarına katılana kadar labirentte yaşayan insanların yaşam tarzını, başlarından neler geçtiğini ve duygularını iyi aktaramadılar.Bir anda her şey oldu bitti.Üç film bir filme sığdırılmış hissine kapıldım.
  mevsim gazozu
  mevsim gazozu

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  1,0
  11 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Ortalama puanına bakıp filmi bir şaheser sanabilirsiniz ancak bence kesinlikle haketmiyor. Fikir enteresan belki ama filmin iyi kurgulanamadığını düşünüyorum. Detaylar saçma, bazı diyaloglar son derece lüzumsuz, bazı sahneler ise çok acayip ve konuyla bağlantısız. Filmin sonunda "ee, bu muydu şimdi, ne alaka?" dedim, doğrusu.. Tavsiyem: şöyle bir başlayın, sıkılmaya başladığınızda gönül rahatlığıyla sonlarına kadar ileri alın ve son 10 dakikayı seyredin, tamamdir.. edit: bir de ikincisini çekeceklermiş, izlersem Griever'ler kovalasın! :-)
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2126 Takipçi 1 689 Eleştirisini Oku

  3,0
  5 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Özellikle son 5 yılda belki "yepyeni" diyemeyeceğimiz, ancak kesinlikle öncüllerinden farklı karakteristiklere sahip olan bir tür çıktı, hem edebiyat, hem de doğal olarak sinema dünyasında: "Genç yetişkin filmleri". O yaşlardaki kardeşlerimiz alınmasın ama (çünkü ortada onlar açısından olumsuz bir durum yok) biz bu türe kısacası "ergen filmleri" dedik ve bana kalırsa da ilk tanımdan daha iyi karşılıyor bu türü. Son yıllarda en yüksek hasılat yapan iki tanesi, zannediyorum hemen aklınıza gelmiştir: Twilight ve Hunger Games serileri. Aralarda Divergent gibi seriler de çıktı. Harry Potter'ı neden ilk başta saymadığımı soracak olursanız, bence onun daha farklı bir kategoride oluşu derim. Tabii ki o da bir "genç yetişkin" filmi, özellikle serinin son 3-4 filmiyle. Ancak tüm seri olarak düşündüğümüzde, çocukluklarından başlayan o süreç aklımıza geliyor ve onu günümüzün bu popüler kategorisine birebir sokamıyorum. Kısacası, "The Maze Runner" da ergen filmleri arasındaki yerini alıyor. Bunlar genelde zorlama hikayeleri olan, genç kızlar ve genç erkeklerin melodram kral ve kraliçeleri haline geldiği, sığ senaryolu, gerçek dışı aksiyonlu, hafif karakterlere sahip olan filmler. Sıkmadan izletiyorlar belki kendilerini, ancak günün sonunda elinizde bir şey kalmıyor, "izle-geç" filmlerinin doruk noktası yani. Özellikle genç kızlar arasında popüler olacak bir iki erkek kahraman da çıkıyor tabii bu filmlerden. Siyasi ve toplumsal söylemlere, sistem eleştirilerine giriyor bazıları da, tatmin edici seviyede olmasa da. "The Maze Runner", bir ergen filminden ne bekliyorsanız hepsini size vaat ediyor. Yalnız bu ilk halkada, romantizmin yerini daha çok bilim-kurgu alıyor diyebiliriz. Kitaplarını okumadım ancak muhtemelen romantik ilişkiler ikinci filmden itibaren biraz daha ön plana çıkacaktır, "Twilight" düzeyine çıkmasa da.
  Mete A.
  Mete A.

  Takip Et! 25 Eleştirisini Oku

  2,5
  29 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  İzlemeyince bir şey kaybetmeyeceğiniz, izledikten sonra filme dair pek de bir şey hatırlayamayacağınız vasat bir eğlencelik filmi olmuş...
  YusufPiskin
  YusufPiskin

  Takip Et! 67 Eleştirisini Oku

  3,5
  27 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  binlerce insanın milyonlarca dolar milyonlarca dakika harcadığı filnmleri internetten düsük kalitede (1080P de olsa torrent film ses ve alan derinliği bakımındn sinema perdesi yada dvd/blu-ray den 5 kat düşüktür) beş kuruş par vermeden izleyip 'amaaan yine mi bu filmlerden beeenmedim' diyen insanları bir adaya toplayıp deney amaçlı kullansak ya... film bir kitap uyarlaması ve 3 kitaplık uyarlamanın ilk bölümü.. tamamı genç kadro gerçekten iyi iş çıkartmış çünkü bir yönetmen için hayvanlarla ve çocuklrla/gençlerle çalışmak tam anlamıyla bir eziyettir ama bu filmde genç oyuncular duygularının korkularının ve düşmanlıklarının seyirciye geçmesini sağlayabilmişler.. bonus olarak filmin enstrumental score kayıtları çok hoştu başlı başına dinlenebilir...
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 25 Takipçi 345 Eleştirisini Oku

  1,5
  10 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  konu içerik kurgu bakımından çok vasat bir filim olmuş
  Tolga M.
  Tolga M.

  Takip Et! 2 Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  MAZE RUNNER filmine açlık oyunlarına benzetilmiş sahtesimi diyorsunuz o zaman sinema bilginiz0 dır. maze runner açlık oyunlarından daha iyiydi başından sonuna kadar gizemini korudu ve bittmeyen maceralı filmi inanılmaz yaptı özelliklede sonundaki dramı ve merakı filmde kusursuzluk yarattı.Sadece oyuncular acemiydi fakat Dylen Obrien olduğu için sorun çıkmadı.Mutlaka izleyin!!!
  Muhammed F.
  Muhammed F.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  İnsanı Baştan Çıkarıyor, Devamını Beklerim İNANILMAZDI :-D
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1163 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Aralık 2014 tarihinde eklendi
  Gizem unsurunu sonuna kadar saklayan,biraz açlık oyunlarına benzeyen bir roman uyarlaması the maze runner bakalım devam filmleri nasıl olucak?
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top