Beyazperdem
Oyunbozan Ralph
Ortalama puan
4,0
62 Puanlama ve 13 Eleştiri
31% (4 Eleştiri)
23% (3 Eleştiri)
38% (5 Eleştiri)
8% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Oyunbozan Ralph hakkında görüşlerin ?

13 kullanıcı eleştirisi

Shadow M
Shadow M

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
9.02.2019 tarihinde eklendi
Hayatımda gördüğüm en iyi animasyon filmi diyebilirim. Haksızda sayılmam. Bu filmin 2. Side çıktı Ralph ve İnternet 2 diye onuda izlemenizi tavsiye ederim.
Scarface
Scarface

Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

3,5
12.12.2018 tarihinde eklendi
Öncelikle filmi beğendim fakat söz konusu oyun dünyası olunca eldeki malzeme daha iyi kullanılabilirdi. Filmin başında seyirciyi kendine çekmeyi başaran retro hava ve yaratıcı atmosfer ikinci yarda tam bir fiyasko oluyor. Şeker krizi denilen oyun ekrana başarılı bir şekilde yansıtılırken zorlama efektler yer yer saçmalama boyutuna geçen film tam anlamıyla seyirciyi tatmin edemiyor.Yinede yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ve genç yaşlı herkeze hitap eden ve seyirciye keyifli bir nostalji yaşaran bu yapı m iyi bir puanı hakediyor.
Abdussamed G
Abdussamed G

Takip Et! 42 Eleştirisini Oku

4,0
15.11.2017 tarihinde eklendi
Oyunları, farklı bir bakış açısından filme aktarmasını çok beğendim. Çok eğlenceliydi. Fakat komedisi biraz eksik geldi bana. Ve çok daha iyi kurgulanabilirdi.
Oğuzcan N.
Oğuzcan N.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
19.08.2017 tarihinde eklendi
Bugüne kadar izlediğim animasyonlar içinde en iyiler arasındadır. Senaryo kurgu harika tam bir başyapıt. 2. film için sabırsızlıkla bekliyoruz.
Muhammed F.
Muhammed F.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
19.04.2014 tarihinde eklendi
İnanılmaz bir filmdi ne kadar düşüncelerimi ifade etsemde edemem bu Film için Her Yaşta İnsana Ve O insandaki Hayal Gücünü İfade Eden Bir Film Keşke TÜRK'lerde böyle Filmler Yapsa Ozaman Zamanımın Çoğunu abd Yapımı Filmlerle Değilde Milletimin Filmlerini İzleyerek Geçiririm
Engin Yüksel
Engin Yüksel

Takip Et! 30 Takipçi 1 300 Eleştirisini Oku

3,0
23.02.2014 tarihinde eklendi
çok keyifli olmasa da zaman geçirmek için izlenebiliyor 6/10
TC Mustafa B.
TC Mustafa B.

Takip Et! 4 Takipçi 84 Eleştirisini Oku

4,5
21.02.2014 tarihinde eklendi
Çok güzeldi, eşimde ben de çok beğendik. Büyüklere de hitap eden, akıcı, insanın içini ısıtan çok hoş bi animasyon...
Selcuk Ergen
Selcuk Ergen

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

2,5
3.03.2013 tarihinde eklendi
konu olarak ve çocuklara vereceği ana fikir iyi fakat animasyon kısmı biraz yavan kalmış gibi geldi bana oyun dünyası olunca çok daha fazlasını bekliyordum :(
TKALEOGLU
TKALEOGLU

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
20.02.2013 tarihinde eklendi
Ben kızım ile beraber gittim. Tahminimden daha güzel bir filmdi. Biz baba kız begendik
Rollercoaster
Rollercoaster

Takip Et! 15 Takipçi 377 Eleştirisini Oku

3,5
18.02.2013 tarihinde eklendi
Konu bilgisayar oyunları olunca elinizde sınırsız karakter ve bir o kadar da gönderme yapabileceğiniz malzeme var.Bu düşünceyle sinemaya gittiğim için ilk yarım saat benim için hayal kırıklığı oldu.Çünkü geçmişte izlediğim animasyonlardan farklı hiçbir şey bulamadım hatta espri kalitesinin bir tık aşağıda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.İkinci yarı olayların biraz daha hareketlenmesi,biraz daha duygusal bir hava yakalanması filmi az da olsa toparlamayı başardı.Sonuçta sinemadan memnun ayrıldım.Ama tam tatmin olduğum söylenemez.Özellikle görüntü kalitesi ve 3D olayı bu sene izlediğim iki animasyon filmi 'Brave' ve 'Efsane Beşli' nin çok gerisindeydi diye düşünüyorum...6,5/10
Mehmet Emin Er
Mehmet Emin Er

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
17.02.2013 tarihinde eklendi
biranimasyondan istediginiz hersey var...colcuk cocuk zevkle izleyeceginiz bir animasyon...izlediklerim arasın ilk bese koyarım....bence kacırmayın
AnimasyonSever
AnimasyonSever

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

3,5
15.02.2013 tarihinde eklendi
Furkan ERKAN-Animasyon Sever Not:5/3,5 Imdb Notu:10/8 Oyunbozan Ralph açıkçası bu sene merakla beklediğim animasyonlardan bir tanesiydi.Fragmanı izlediğim zaman herhalde şimdiye kadar izlediğim en eğlenceli animasyonlardan biriydi demiştim.Keşke öyle olsaydı ama maalesef öyle olmadı.Walt Disney gene hünerlerini sergilemiş,yapmış numarasını...Bize de ağzımız açık izlemek düşer.Fakat bu sefer pek öyle olmamış.Filmin hikayesi bir video(atari) oyunun kötü karakterinin kendi kaderini yazması üzerine değişik ve serüvenlerle dolu bir yolculuğa çıkarken başına gelen olayları anlatıyor.Kötü adam kötüdür,duygusuzdur klişesini yıkıp başka bir oyundada olsa iyi bi adam olup madalya kazanmak.Eskiden video oyunlarında çocuklar en güçlü o diye hep kötü adamı seçmek isterlerdi ama oyunun zevki olsun diye azim ve gayret mesajı vermek tıfıl,pelerinli ucube karakterlerle oyuna başlatırdı.Filmdeki iyi karakter ise Tamir Et Felix.Felixte işte aynen böyle.Tıfıl,ucube bir tip.Ona güç veren(Thor misali) babasının ona verdiği sihirli bir çeki.Bu çekiç sayesinde Ralph'in yıktığı binaları tamir ediyor.Ve bütün herkes Ralph'i değil,Felix'i sevdiğinden Ralph hem sevilmeyi hem de tanınmayı isteyen bi karakter.Bunun için de birçok video oyunun altını üstüne geitiryor.Ralph'in yaşadığı oyun merkezi bizim metropol şehir hayatı gibi.Oyunda madalya alanlar barda içiyor,sürekli yüzü gülüyor.İptal edilen oyun kahramanları ise garibim evsiz fakir konumunda bi yere çömüyorlar.Filmin genel konusu bu.Bundan sonrasını merak ediyorsanız filmi izlemeniz gerekiyor.Peki bu kadar şey söyledim neden filmin notunu 3,5 verdim.Çünkü film sandığınız gibi yüzde yüz orijinal değil.Filmdeki birçok mesaj ve gönderme ise rahat 6 animasyon filminde vardır.Bu mesaj ve göndermeleri söyleyeceğim.Yalnız bu bölüm spoiler ona göre. spoiler: 1.göndermeToy Story'den [spoiler] -Toy Story'den 2 tane .Oyuncaklar bizi görseydi,Ralph'te oyun kahramanları bizi görseydi spoiler: 2.gönderme Shrek'ten spoiler: -Shrek devdi,insanlar ondan nefret ediyordu.Ralph kötü karakter,herkeste ondan nefret ediyor. spoiler: 3 tane filmden de neredeyse aynı mesajlar var spoiler: -Cars filminden:Hayatta herşey kupa değildir.Hem kupa dediğin boş bir kasedir.Önemli olan sevgi ve dostluk spoiler: -Oyunbozan Ralph:Madalya kazanıp ne yapacaksın.o dandik bir bozuk para.Önemli olan sevgi ve dostluk spoiler: -Megamind:Ben kötüyüm ve başka biri olamam. Sonuç olarak film bu çeşit mesaj ve göndermelerle hem bu yılın hem de 85.Akademi Ödülleri(Oscar)nin en iyi animasiyon film adayı.Fantastik dünyası,gerçek olmayan karakterlerin gerçek duygularıyla keyifle izleyebileceğiniz ölmeden önce izlenmesi gereken ve hatta devam filminin bile gelmesinin şüphesiz mümkün olduğu bir animasyon filmi.
Alp T.
Alp T.

Takip Et! 16 Takipçi 300 Eleştirisini Oku

3,5
3.02.2013 tarihinde eklendi
Filmi netten izledim. Aslında film beklediğim kadar iyi çıkmadı aslında. Ama yaratıcı ve eğlenceli bir filmdi. Ailecek izlenilebilinir. Bu arada filmin yaş sınırı: 7A şiddet ve korku. 3.5/5 İdare eder.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top