Beyazperdem
Dalida
Dalida
Vizyon tarihi 28 Nisan 2017 (2s 4dk)
Yönetmen
Oyuncular: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve devamı
Tür Biyografik, Dram
Ülke Fransa
Fragmanı izle
Basın
3,2 3 Eleştiri
Üyeler
2,95 Puanlama
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5

Özet ve Detaylar

Kahire'de doğan, 50'lerde ün kazanan, Youssef Chahine'in "Le Sixième Jour" adlı filminde oynayan, Fransızca, İspanyolca, Arapça, İbranice, Almanca ve İtalyanca şarkıları olan müzik ikonu Dalida'nın gerçek öyküsüne dayanıyor. 55 altın plak sahibi, tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından Dalida'nın hayatının anlatıldığı filmde sadece Gigi L’amoroso ile uluslararası müzik dünyasında büyük üne, içsel bir arayışla çıktığı Hindistan yolculuğu, disko müziğinin altın yıllarında yeniden parlayışı, trajik ölümü gibi pek çok olaya yer veriliyor.
Yönetmen koltuğunda Lisa Azuelos otururken, senaryosu da Azuelos ve Dalida’nın kardeşi ve yapımcısı olan Orlando kaleme aldı.
Dağıtımcı Bir Film
Daha fazla
Yapım yılı 2016
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe -
Dil Fransızca, İtalyanca, İngilizce, Arapça
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Dalida

Işıklar altında kırık bir hikaye…

Funda Sularöz
Geçmişten gelen birçok şarkının dilini bilmesek de, döneminin müziğine mesafeli olsak da kulağımızda, kalbimizde yer eder. Kimi şarkılar nostalji yayını yapan radyolarda ses bulur ya da kimi mekanlarda. Bir film vizyona gelir, soundtrack’i olur tekrar gündeme oturur. Yolanda Cristina Gigliotti, nam-ı diğer Dalida ise sesiyle, duruşuyla, performansıyla zamanları aşıyor ve şarkılarıyla hepimizin tanıdığı ama aslında kim olduğunu bilmediğimiz kişiyi bu filmle anlamaya çalışıyoruz. Dalida’nın en olaylı dönemlerinin anlatıldığı biyografi, estetiğin dramatik unsurlarla buluştuğu bir hikaye yaratıyor. Hikaye zamansal oynamalarla anlatılırken, merkezinde Dalida’nın yeteneğinin keşfedilmesinden 1987’de “Hayat dayanılmaz bir hale geldi. Beni affedin” notuyla bu dünyadan göç etmesine uzanıyor. Hikayenin temel unsurlarını ise geçmişinden izler ve sevdikleriyle ilişkilerinin yaşadığı aşklara yansımas...
Eleştirinin tamamı

Fragmanlar

Dalida - Türkçe Altyazılı Fragman 1:24
Dalida - Türkçe Altyazılı Fragman
22 567 gösterim

Ekstra Videolar

Dalida - Bombino 1:03
Dalida - Bombino
452 gösterim
Beyazperdede Bu Hafta (28 Nisan - 4 Mayıs) 4:18
Beyazperdede Bu Hafta (28 Nisan - 4 Mayıs)
900 gösterim

Oyuncular

Sveva Alviti
Rolü : Dalida
Riccardo Scamarcio
Rolü : Orlando
Jean-Paul Rouve
Rolü : Lucien Morisse
Nicolas Duvauchelle
Rolü : Richard Chanfray
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

 • Hurriyet
 • Star
 • T24
3 basın eleştirisi

Fotoğraflar

22 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Detaylar

Dalida, Sabrina Ferilli'nin mini dizisi "Dalida"da (2005) seyirci karşısına çıkmıştı.

Detaylar

Çekimler 3 ay sürdü ve Fransa, İtalya ve Fas’ta olmak üzere 3 ayrı ülkede yapıldı.

Detaylar

Sveva Alviti dokuz ay boyunca role hazırlandı. En başta Fransızca öğrenmem gerekti. Her gün 4 saate yakın makyaj yapıldı, peruk, protez burun ve takma diş kullanıldı.

Son Haberler

Vizyondaki Filmler!
HABERLER - Özel Dosyalar
27 Nisan 2017 Perşembe
"Dalida"nın Filmi 28 Nisan'da Sinemalarda!
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
19 Nisan 2017 Çarşamba
Dalida'nın büyük çıkış yakaladığı ’Bambino" şarkısına özel filmden alıntılanan video ilk kez ve sadece Beyazperde.com'da!

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

 • Canela ?.
  Dalida nın sanatçı ki şiliği hakkında bir fikrim olmamasın a rağmen sad ece fra gmanını çok beğendiğim için izledim filmi. Salonda ben ve arkadaşım haricinde 2 kişi daha vardı. Bomboş salonda 4 kişi film izledik . Neyse filmi gerçdktdn çok beğendim. Kalabalıklar arasında k akmış yalnız bir kadın ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Sve va Alviti ilk defa gördüğüm bir oyuncu olmadına rağmen rolüne öylesine güzel oturmuş ve o kadar güzel oynamış ki büyük h ayra n k al dım.
 • Eliz L.
  Vizyonda bu ka dar dandik film va rken bu fil min bu kad ar az değ er g rm es i b eni ç ok büyük hayal kırıklığına uğrattı. Bence bilen bilmeyen tanıyan ya da şarkılarını dinlemeyen fark etmez gidin ve izleyin. Ben istisnasız herkesin bu filmde kendinden birşeyler bulacağına eminim Başka bir film için beklerken, bir salon dolusu mutlu insan bu filmden çıkıyordu. Biz bu şarkılarla büyüdük, ne güzel filmdi vs. Dalida'yı seviyorsanız gidilesi filmlerden biri işte.o bakımdan düşünmeyin hemen zleyin derim
 • Arg?len P.
  3 ay kadar kısa bi sürede böyle marjinal bi film ortaya koymak her yigidin harcı değil bence çü nkü film muhte şem olmuştu. izedğim zamanı hatı rlamaya çalışı yoru m da gerçekten salonlar mesela dolu doluyd u insanlar da artık anlıyo kali teli olan ve o lmayan şeyi bence ondan sebep ya da çok iyi hatırlıyrum o hafta vizyonda adamn akıllı bi film olmayışından da kaynaklanıy olabilir DÇ:d orasından pek emin değilim de film net şekilde söylenir ki muazzam dı
Yorumları göster
Back to Top