Beyazperdem
Mutluluğa Boya Beni
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Mutluluğa Boya Beni
Vizyon tarihi 7 Eylül 2012 (1s 26dk)
Oyuncular: Jessica Monceau, Adrien Larmande, Thierry Jahn devamı...
Tür Animasyon
Ülke Fransa, Belçika
Fragmanı izle
Basın 2,8 2 Eleştiri
Üyeler 3,3 6 oy
Beyazperde 3,5

Özet ve Detaylar

Yarım kalmış bir tabloda çiçek bahçeleri içinde bir şato ve uzayıp giden bir orman... Nedense bir ressam bu manzarayı ve çizdiği 3 karakteri yarım bırakmış: boyanması bitmiş Toupins, birkaç rengi eksik kalmış Pafinis ve sadece eskiz çizgilerinden ibaret Reufs. Aralarında en güçlüsü olduğunu fark eden Toupins bir anda resmin kontrolünü eline alır.
Yarım kalan resme uyum ve düzenin gelmesi ancak ressamın resmini bitirmesiyle mümkündür; fakat asıl can alıcı soru da buradadır: Ressama ne olmuştur? Neden resmini tamamlamadan gitmiştir?
France yapımı animasyonun yönetmenliğini aynı tür kısa filmleriyle tanınan Jean-François Laguionie üstleniyor.
Orijinal adı Le Tableau
Dağıtımcı Tiglon
Daha fazla
Yapım yılı 2011
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 1 başlık
Bütçe -
Dil Fransızca
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,5 İyi
Mutluluğa Boya Beni

Mutluluğun resmi renklerde mi acaba?

Banu Bozdemir
İstanbul Film Festivali'nden vizyona taşınan başka bir film daha! Daha doğrusu şiirsel, yaratıcı, içinde  harika bir yol tutturup gideceğiniz bir animasyon. Animasyonlar genelde çocuklar içindir, genel kanı budur yani. Ama Mutluluğa Boya Beni (Le Tableau) büyükler kadar çocukların da ilgisini çekecek bir film. Önce bitmemiş bir tablonun içindeyiz. Yer yer tamamlanmış, bazı yerler ise tamamlanmamış. Bunun bir süre sonra bir iktidar ve güç savaşına dönüşeceğini düşünmüyoruz tabii. Biz bir tablonun içinde olmanın, onun ayrıntı ve kıvrımlarının tadını çıkarma derdindeyiz. Bir şato ve çiçeklerin her renginin etrafa saçıldığı bir bahçedeyiz. Kocaman demek istiyorum ama sonuçta bir tuvalin içindeyiz! Filmin can alıcı sorusu aslında şu: Bu resim niye tamamlanmamıştır ve ressamı neden ortadan kaybolmuştur? Patlak veren savaşı kim engelleyecektir? Tablodaki savaş fikri dehşet ama fikir çok güzel...
Eleştirinin tamamı

Basın Eleştirileri

  • Kültür Mafyası
  • Habertürk
2 basın eleştirisi

Fotoğraflar

18 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Bu Film Hakkında...

Eskiden animasyon filmler öyküleri itibariyle "çocukların yanı sıra büyüklere de hitap eden" çalışmalar nitelendirildi. Artık farklı animasyonlarla "büyükler kadar çocuklara da hitap eden" filmler kategorisi doğdu ve Mutluluğa Boya Beni tam da bu kavramı karşılayan bir film. Le Point dergisi ise filmi nitelerken “Yılın en yaratıcı ve şiirsel Fransız filmlerinden biri” yorumunu kullanmış. Film ayrıca 2012 Cesar Ödülleri'nde En iyi Animasyon dalında aday olmuş.

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster