Beyazperdem
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket
  Vizyon tarihi 30 Eylül 2016 (1s 48dk)
  Yönetmen Peter Berg
  Oyuncular: Mark Wahlberg, Dylan O'Brien, Kate Hudson devamı
  Tür Dram, Aksiyon
  Ülke ABD
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  2,8 4 Eleştiri
  Üyeler
  3,9 57 Puanlama ve 7 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Filmin öyküsü açık deniz üzerinde faal durumda olan sondaj kulesinin petrol sızdırması ve Nisan 2010 da patlaması ile Amerikan tarihindeki en büyük petrol kaçağı haline gelmesi üzerine kurulu. O gün Deepwater Horizon ‘da çalışan ve olabilecek en korkutucu şartlara maruz kalan 126 kişilik ekibin hikayesi beyazperdeye taşınıyor. İyi eğitilmiş olan karma ekip vardiyalarını tamamlayıp kıyıda bekleyen aileleriyle bir araya gelmeyi umut ederler. Ancak bir anda hayatlarındaki en kara saati yaşamaya başlayan ekip, okyanusun ortasında durdurulamaz bir yangın ile cesurca savaşmak zorunda kalırlar.
  Yönetmen koltuğunda Peter Berg'in oturduğu filmin oyuncu kadrosundaMark Wahlberg, Dylan O'Brien, Kate Hudson, Kurt Russell, Gina Rodriguez, John Malkovich gibi yıldız isimler yer alıyor.
  Orijinal adı

  Deepwater Horizon

  Dağıtımcı TME (The Moments Entertainment)
  Daha fazla
  Yapım yılı 2016
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 2 başlık
  Türkiye Gişe Rakamları 50 931 kişi izlemiş
  Bütçe 110 000 000 $
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket

  Kaos, alevler ve bitmeyen heyecan

  Burçin Aygün
  Nisan 2010, yer Meksika Körfezi. Özel bir petrol şirketine ait deniz üzerindeki aktif sondaj kulesi standart prosedürlerle işletilmeye devam ediliyor. Ancak çalışanların bir süredir dikkat çektiği ve yönetime ısrarla yineledikleri bazı teknik sorunlar var. Örneğine pek çok kez rastladığımız gibi yetkililer durumu umursamıyor, günlük iş akışının aksamaması için "yola devam" diyorlar. Teknik ekip ve işçilerin korkutuğu şey gerçekleşiyor ve denizin tam ortasında, hemen ulaşılması zor olan kulede büyük bir patlama yaşanıyor. Korkunç bir kaos, alevler, durmak bilmeyen petrol akıntısı. Kurtulma şansı düşük ve feci şekilde hayatını kaybetme olasılığı kesin gibi.Bu anlattıklarım alıştığımız ve hatta bıkkınlık getiren klasik Hollywood felaket filmlerinden birinin teması gibi geliyor kulaklara. İşin acı tarafı ise bu olayların tamamen gerçek oluşu. Bundan 6 sene önce gereçkleşen felakette 11 kişi...
  Eleştirinin tamamı
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket - Altyazılı Fragman 1:41
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket - Altyazılı Fragman
  80 479 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (30 Eylül - 6 Ekim) 3:05
  Beyazperdede Bu Hafta (30 Eylül - 6 Ekim)
  1 295 gösterim
  Tüm ekstra videolar
  Öneriler

  Oyuncular

  Mark Wahlberg
  Rolü : Mike Williams
  Dylan O'Brien
  Rolü : Caleb Holloway
  Kate Hudson
  Rolü : Felicita Williams
  Kurt Russell
  Rolü : Jimmy Harrell
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Üye eleştirisi

  KaliteTAKİP
  En popüler olumlu eleştiri

  Yazar: KaliteTAKİP, Tarih: 26/04/2017

  4,0Çok İyi
  Hani teknolojik bir icat, bir yenilik gördüğümüzde "Japonlar Yapıyor Abi" deriz ya, film konusunda da kimin nerede ...
  Devamını oku
  Rain M.
  Yapılan son negatif yorum

  Yazar: Rain M., Tarih: 11/10/2016

  3,0Ortalama
  İlk yarı sakin sksiyon sıfır. İkinci yarıyla görsel şov başlıyor. Çok fazla şey beklemeden aksiyon ...
  Devamını oku
  Tüm üye eleştirileri
  0% (0 Eleştiri)
  29% (2 Eleştiri)
  71% (5 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  Deepwater Horizon: Büyük Felaket hakkında görüşlerin ?
  7 Üye eleştirisi

  Fotoğraflar

  29 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Detaylar

  2010 Nisan'ında BP’ye ait Deepwater Horizon petrol platformunun Meksika Körfezi'nde infilak etmesiyle doğa, son yılların en büyük çevre felaketlerinden birine tanık olmuştu.Deepwater Horizon, 11 işçinin hayatını kaybettiği bu küresel felaketin görünmeyen taraflarını ve hikâyesini beyazperdeye getiriyor.

  Detaylar

  Filmin yönetmeni Berg, “Deepwater Horizon’daki erkek ve kadınlar fazlasıyla zeki ve maharetli. Sızıntıyı önlemek için ellerinden gelen herşeyi denediler. O gün petrol kulesinde kaybettiğimiz 11 insanı ve yaralananları unutmamak çok önemli. Sızıntının çektiği dikkat orada yaşanan tüm kahramanlıkları unutturdu. Bu film o hikâyeyi anlatmak için bir şans.” dedi.

  Son Haberler

  TV’de Hafta Sonu (16-18 Ağustos)
  HABERLER - TV Özel Dosyalar
  16 Ağustos 2019 Cuma
  "Chernobyl" Dizisini Sevenlere 8 Film Önerisi!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  24 Temmuz 2019 Çarşamba
  "Chernobyl" dizisini sevenler için film önerileri burada...
  TV’de Hafta Sonu (19-21 Temmuz)
  HABERLER - Özel Dosyalar
  19 Temmuz 2019 Cuma
  Jumanji: Vahşi Orman, Buz Devri 5, Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları...
  17 Haber ve Özel Dosya

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   KAÇIRILMAMASI GEREKEN YILIN İYİ FİLMLERİNDEN Petrol şirketleri, dünyada kalan son petrol rezervlerine ulaşabilmek adına artık açık denizlerde sondaj yapmaktadırlar. Petrol arama çalışmaları için BP tarafından kiralanan “Deepwater Horizon” isimli yüzen sondaj platformu 20 Nisan 2010 tarihinde meydana gelen patlama sonucunda 40 saat’e varan süre boyunca yanar ve bunun sonucunda 11 kişinin ölümüne, onlarca kişinin yaralanmasına ve platform çökmesi ile birlikte milyonlarca varil petrol’un Meksika körfezinin sularına karışmasına sebep olarak büyük bir felakete yol açmıştı.2013 yapımı “Lone Survivor” ile beni baya şaşırtan Peter Berg, bu filmde tekrar yönetmen koltuğuna oturuyor. Mark Wahlberg’in tekrar hem yapımcı, hem de oyuncu olarak karşımıza çıktığı “Deepwater Horizon” filminde yönetmen bizi olayın öncesi ve sonrasında ki – ahlaki ve hukuki – yönlerine (daha çok para için insan ve çevrenin değersiz kılınması, BP’nin, TransOcean ve HalliBurton şirketlerini de suçlaması, olay sonrası yaşanılan çevre faciası, insanların dramları, BP’nin hukuki süreci, vb. ) hiç götürmeden, direk olarak yaşanılan o – cehennemi – gözlerimizin önüne seriyor. Felaket filmi klişesi – kahraman insanlar – olayını bu filmde fazla göze batmadan izliyoruz. Mark Wahlberg, baş teknisyen Mike Williams karakteri ile – aile hayatı ve olay sırasında ki işlevi – bakımından buna yakın gözükse bile değindiğimiz – cehennem – odaklı bir film olması “Deepwater Horizon” u bu klişe’den rahatlık ile kurtarabiliyor.Derin bir senaryo ile karşı karşıya değiliz. Sadece yaşanılan felakete yüklenildiği için senaryo konusunda eksikleri olan filmde, teknik bakımından ise büyük bir çoşku yaşıyoruz ve senaryo açığını büyük ölçüde kapatıyoruz. Özellikle, 2013 yapımı “Lone Survivor” da olduğu gibi burada da çok iyi – görsel efekt, ses kurgusu ve ses miksajı – çalışması görüyoruz. Yaşanılan cehennem anlarını bu sayede soluksuz bir şekilde izlediğimi ve “Deepwater Horizon” un teknik kısımlarına kesinlikle bayıldığımı söylemeliyim. Oscar’da teknik dallarda adaylıklar alamaz ise gerçekten haksızlık yapılmış olur. Bir diğer çok sevdiğim yanı ise, soundtrack çalışması oldu. Soluksuz ve üzücü şekilde izlenilen felaket sahnelerinde giren müzikler, filmin değerini daha da arttırmayı başarmış. Oyunculukların yer yer göze battığını, yer yer iyi olduğunu fakat Jimmy Harrell karakteri ile Kurt Russell’ı ayrı bir yere koyduğumu da not olarak düşüyorum.
  • Meet-in
   film güzel olabilirde şimdi burda yapılan yorumlara bakıyorum şaşkınlık içerisindeyim,siz önce kendi ülkenizde bunun gibi binlerce felaketi hatırlayın bi zahmet 2 kelime lafını yapın.
  Yorumları göster
  Back to Top