Beyazperdem
Bir Vampir Hikayesi
Bir Vampir Hikayesi
Vizyon tarihi 29 Kasım 2013 (1s 58dk)
Yönetmen Neil Jordan
Oyuncular: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Caleb Landry Jones devamı
Tür Dram
Ülke ABD
FRAGMANI İZLE
Basın
3,0 3 Eleştiri
Üyeler
3,5 16 Puanlama ve 2 Eleştiri
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Clara ve kızı Eleanor 200 yıldır insan kanıyla hayatta kalan vampirlerdir. Fakat kimse onların anne-kız olduğunu bilmez, benzerlikleri ve güzellikleriyle kendilerini iki kız kardeş olarak tanıtırlar. Fakat Clara geçmişte takılıp kalmadan sadece geleceği düşünerek yaşamak isterken, Eleanor oradan oraya sürüklenmekten, kaçmaktan sıkılmıştır; artık bir yerde yerleşerek yaşamak ister. İki kişinin öldürüldüğü bir cinayet ortaya çıktıktan sonra bu iki gizemli kadın çareyi taşrada bir İngiliz kasabasına sığınmakta bulur.
Clara bu arada yalnızlık çeken Noel adında genç bir adamla tanışırken, Eleanor da Frank ile dost olur ve ona sırrı açar. Ama taşıdıkları ölümsüzlük çok geçmeden başkalarının da dikkatini çekecektir...
Anne-kız başrollerinde yakın dönemin yükselen iki yıldızı Gemma Arterton ve Saoirse Ronan'ıu seyrederken, filmin yönetmenliğini Neil Jordan üstleniyor. Senaryo ise Moira Buffini'ye ait.

Orijinal adı

Byzantium

Dağıtımcı M3 Film
Daha fazla
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 4 başlık
Bütçe £ 8 000 000
Dil İngilizce
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Bir Vampir Hikayesi

Gotik bir peri masalı...

Fırat Ataç
Her daim sessiz ve derinden ilerleyerek, tür karması bir filmografiye sahip olan 'Büyük İrlandalı' Neil Jordan, yaptığı ve yapacağı her işle ilgimizi ayakta tutmayı başarabilen ender sinemacılardan. Geçmişe olan özlemden midir bilinmez, bünyemizi ele geçiren 'keşkeler' Neil Jordan özelinde de kendini gösteredursun; The Company of Wolves ile kurtadam, Interview with the Vampire ile vampir hikayelerine saygınlık kazandıran bu adamın Byzantium ile 'geri dönmesi' garip karşılanmamalı. İçinde bulunduğumuz günlerde, konu vampir filmlerine gelince anmak zorunda kaldığımız -ama şimdi adını anmayacağım- ergen eğlencelerinden bunalan sinema aşıklarına iyi haberleri var Neil Jordan'ın...Kullanım önerilerine bakılmadan, pervasızca harcanan vampir mitolojisine katılabilecek ufak yenilikler, hayat öpücükleri var hala. Dudakların kenarından kan süzülürken gözlerimize kondurulan bu öpücüklerin, kısaca '...
Eleştirinin tamamı
Bir Vampir Hikayesi Orijinal Fragman 1:46
Bir Vampir Hikayesi Orijinal Fragman
14 656 gösterim

Ekstra Videolar

Sinema Dünyasının En Sağlam Anneleri 1:25
Sinema Dünyasının En Sağlam Anneleri
2 835 gösterim
Tüm ekstra videolar
Öneriler

Oyuncular

Saoirse Ronan
Rolü : Eleanor
Gemma Arterton
Rolü : Clara
Caleb Landry Jones
Rolü : Frank
Sam Riley
Rolü : Darvell
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

  • Empire
  • Hollywood Reporter
  • Variety

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

3 basın eleştirisi

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
100% (2 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Bir Vampir Hikayesi hakkında görüşlerin ?
2 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

18 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Oyuncular ve Rolleri Hakkında...

Filmde Saoirse Ronan, Ludwig van Beethoven'ın bestelediği ve oldukça zor bir eser olan Sonata Opus 2, No. 3 adlı eseri piyanoda gerçekten çalıyor. Zira bunun için 12 haftalık hızlandırılmış piyano dersi almış!

Yönetmen Hakkında

Byzantium, yönetmen Neil Jordan çektiği ilk vampir filmi değil. Zira Jordan 1994 yılında başrollerinde Brad Pitt, Tom Cruise ve Kirsten Dunst'ın yer aldığı ünlü vampir filmi Interview with the Vampire'a imza atmıştı. Ayrıca büyük beğeniyle karşılanan 1992 yapımı The Crying Game filminin de yönetmeni olan Neil Jordan, bu filmle altı dalda Oscar ödülüne aday gösterilmiş ve 'En İyi Senaryo' dalında ödüle layık görülmüştür.

Detaylar

Byzantium vampirleri bildiğimiz vampirlerden değil, keskin dişleri yok ve gün ışığından da korkmuyorlar! Film, vampirlerin insanlarla olan benzerlikleri üzerinden giderek diğer vampir filmlerinden farklı türde bir belalı atmosfer yaratmaya çalışıyor.
4 Başlık

Son Haberler

Dopdolu Vizyon!
HABERLER - Gündemdeki Filmler
28 Kasım 2013 Perşembe
Vizyonda Bu Hafta
HABERLER - Özel Dosyalar
28 Kasım 2013 Perşembe
Bu hafta vizyona altı film birden giriyor. Göze çarpanlar arasında ilk olarak Çağan Irmak'ın Tamam Mıyız? filmi, Danışman...

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top