Beyazperdem
Uyumsuz

Yönetmen

Oyuncular

Shailene Woodley
Shailene Woodley
Rolü : Beatrice "Tris" Prior
Theo James
Theo James
Rolü : Four
Kate Winslet
Kate Winslet
Rolü : Jeanine Matthews
Zoë Kravitz
Zoë Kravitz
Rolü : Christina
Ansel Elgort
Ansel Elgort
Rolü : Caleb Prior
Miles Teller
Miles Teller
Rolü : Peter
Jai Courtney
Jai Courtney
Rolü : Eric
Maggie Q
Maggie Q
Rolü : Tori
Marcus Eaton Ray Stevenson
Natalie Prior Ashley Judd
Andrew Prior Tony Goldwyn
Al Christian Madsen
Claire Sutron Casimere Jollette
Edward Ben Lamb
Molly Atwood Amy Newbold
Tüm oyuncu kadrosu
Sam Robertson Parker Mack
Erudite Citizen Kendyl Lynch
Dauntless Devriyecisi Will Blagrove
Erin Quinn Blythe Baird
Oyuncu Presley Cole Carlson
Factionless Kız Ana Corbi
Kaptan Joseph Aviel
Dauntless Christopher Kahler
Dauntless Lucas Ross
Dauntless Brandon Bowens
Dauntless Ben Bloom
AbnegationÇocuk Weston Ford (II)
Abnegation Çocuk Hudson Ford
Fedakar Genç Vince Tolentino
Zipline #1 Austin Lyon
Erudite Kadın Christine Ames
Jeanine'in Asistanı Jennifer Sall
Jeanine'in Koruması Matt Philliben
Öğretmen Janet Ulrich Brooks
Genç Amity Kitsy Smith
Erudite Bilimadamı #1 Michael James Bell
Abnegation Kevin Wayne Berger
Erudite Yetişkin Ryan Browning Johnson
Candor Stephen J. Branagan
Yetişkin Amity Lisa Marie Austin
Dauntless Teknisyeni Evan MacHendrick
Küçük Abnegation Kızı Clara Burger
Koruma Anthony Fleming
Dauntless Adam Ryan Carr
Erudite Koruma Alex Hashioka
Ezra Rotimi
Abnegation Çocuk Michael Sherry
Jonathan Ziegler Lukas Burger
Zipline #2 Renee Puente
Dauntless Eğitmen Chris Hayes
Factionless Adam #1 Eric Kaldor
Factionless Kadın #2 Alice Bowden
Dauntless Askeri #1 Cleo Anthony
Dauntless Askeri #2 Alice Rietveld
Dauntless Askeri #3 Brad Greiner
Dauntless Askeri #4 Yasmine Aker
Yaşlı Abgenation Adam Bob Rumnock
10 Yaşındaki Tris Elyse Cole
Candor Hakimi Efe McWorter
Candor Avukatı Christopher Weir
Candor Şahidi Doyle Brand
Abnegation Kadın Faye Jackson
AbnegationAdam Scott Roberts (III)
Candor Avukatı #2 Sophia Marzocchi

Senaryo

Orijinal fikir Veronica Roth

Müzikler

Besteci Junkie XL
Müzik yapımcısı Hans Zimmer
Müzik süpervizörü Randall Poster
Müzik süpervizörü Bryan Lawson
Müzik montajcısı Adam Milo Smalley

Yapım

Yapımcı Erik Feig
Yapımcı Gillian Bohrer
Yapımcı Lucy Fisher
Yapımcı Pouya Shahbazian
Yapımcı Douglas Wick
Ortak yapımcı Veronica Roth
İdari yapımcı Barry H. Waldman
Uygulayıcı Yapımcı John J. Kelly
Uygulayıcı Yapımcı Rachel Shane

Teknik Ekip

Görüntü yönetmeni Alwin H. Küchler
Genel yayın yönetmeni Richard Francis-Bruce
Genel yayın yönetmeni Nancy Richardson
Sanat yönetmeni A. Todd Holland
Sanat yönetmeni Chris Cleek
Sanat yönetmeni Andrew Max Cahn
Set dekoratörü Andy Nicholson
Set Dekoratörü Anne Kuljian
Set Dekoratörü Cosmas A. Demetriou
Set Dekoratörü David Tennenbaum
Set Dekoratörü Marco Rubeo
Set Dekoratörü Richard Reynolds
Cast direktörü Venus Kanani
Cast direktörü Mary Vernieu
1. yönetmen yardımcısı Artist W. Robinson
1. yönetmen yardımcısı Vincent Lascoumes
Kostüm şefi Carlo Poggioli
Kamera operatörü Martin Schaer
Kamera operatörü Dave Thompson
Senaryo denetçisi Valeria Migliassi Collins
2. yönetmen yardımcısı Andy Spellman
2. yönetmen yardımcısı Senica Billingsley
Sualtı fotoğrafçısı Peter Zuccarini
Canlı kayıt John Trapman
2. birim yönetmeni Garrett Warren
Ses tasarımcısı David Obermeyer
Ses efekti mühendisi Gary Marullo
Sound mix Mike Prestwood Smith
Sound mix Michael Keller
Grafik tasarımcı Karen Teneyck
Grafik tasarımcı Lorenzo W. Powell
Grafik tasarımcı Derek Frederickson
Jenerik tasarımcısı Scarlet Letters
Set dekoratörü Anne Kuljian
Storyboard sanatçısı John F. Davis
Storyboard sanatçısı Chris Wolfgang Mauch
Sanat süpervizörü Chris Cleek
Sanat süpervizörü A. Todd Holland
Sanat süpervizörü Patrick M. Sullivan Jr.
Ses tasarımı Wylie Stateman
Ses tasarımı Harry Cohen
Ses montajcısı Branden Spencer
Diyalog montajcısı Margit Pfeiffer
Ses efekti montajcısı Dror Mohar
Post-prodüksiyon koordinatörü Zoe Bower
Görsel efekt süpervizörü Greg Baxter
Görsel efekt süpervizörü Yves DeBono
Özel efektler Marc Banich
Özel efektler Eric Frazier
Özel efektler Ken Gorrell
Özel efektler Kenneth Van Order
Makyaj sanatçısı Kevin Haney
Makyaj sanatçısı Rick Stratton
Animasyon ve görsel efekt süpervizörü Jim Berney
Post-prodüksiyon süpervizörü Tina Anderson
Post-prodüksiyon süpervizörü Steven Kaminsky
Görsel efekt koordinatörü Robert McGlinchey
Kostüm süpervizörü Valerie Zielonka
Kostümler Sandi Figueroa
İlüstratör Ravi Bansal
İlüstratör Raj S. Rihal
İlüstratör Christian Lorenz Scheurer
İlüstratör Michael Meyers
İlüstratör Rob Bliss
Yapım süpervizörü Jeff Valeri
Yapım süpervizörü Thane Watkins
Yapım süpervizörü Donna Sloan
Yapım koordinatörü Jeremy Beiermann
Production's coordinator Paula Stier
Production Administrator John J. Kelly
Yapım koordinatörü James R. McAllister
Figüran Jaceson Mann
Figüran Claire Simon (II)
Dublör koordinatörü Garrett Warren
Dövüş koreografı J.J. Perry
2. birim dublör koordinatörü Colin Follenweider
Dublör Alicia Vela-Bailey
Make-up supervisor Brad Wilder
Işık şefi Len Levine
Işık şefi Justin Holdsworth
Kamera operatörü James Shelton
Aksesuar sorumlusu Brad Einhorn
Ressam Adrian Valdes

Dağıtım

Basın sorumlusu Delphine Olivier

Firmalar

Yapım Summit Entertainment
Yapım Red Wagon Entertainment
Post-Production Prologue Films
Türk dağıtımcı Tiglon
Back to Top