Beyazperdem
The Imitation Game: Enigma
Ortalama puan
3,5
6 yayın
  • Habertürk
  • Hurriyet
  • Variety
  • Hitfix
  • The Daily Telegraph
  • The Guardian

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

6 Basın Eleştirisi

Habertürk

Mehmet Açar

8 dalda Oscar adayı olan “The Imitation Game”, II. Dünya Savaşı’nda Almanların Enigma adlı efsane makinesinin şifresini kırmaya çalışan İngiliz matematikçi Alan Turing’in hüzünlü öyküsünü anlatıyor

Eleştirinin tamamı için: Habertürk

Hurriyet

Uğur Vardan

'The Imitation Game', Alman Enigma şifrelerini kırarak bir anlamda 2. Dünya Savaşı'nın seyrini değiştiren Alan Turing'in hayatını perdeye taşıyor. Film sekiz dalda Oscar'a aday.

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

Variety

Scott Foundas

"Benedict Cumberbatch'in ustaca performansıyla ilgili söyleyecek bir şey yok, Turing'in hikayesi ise doğuştan ilgi çekici. Bu kadar iyi anlatılmış bir hikaye ve başarılı manipülasyonlara kendini kaptırmamak zor."

Eleştirinin tamamı için: Variety

Hitfix

Gregory Ellwood

"The Imitation Game'in bocaladığı nokta, Turing'in son yıllarını ve ölümünü takip ettiği bölüm. Bu bölüm filme kitap desteğiyle olabilirdi ancak bunun yerine gerçekte yaşanmış tarihi olayları azaltırken yerine cevaplanmamış sorular bırakıyor."

Eleştirinin tamamı için: Hitfix

The Daily Telegraph

Tim Robey

"The Imitation Game biraz fazla hesaplanmış bir insani hesap makinesi hakkında bir film."

Eleştirinin tamamı için: The Daily Telegraph

The Guardian

Catherine Shoard

"Cumberbatch'in yaptığı nazik, aksi, agresif, garip ve son derece kendine güvenen biri üzerine yaptığı etkileyici bir karakter çalışması."

Eleştirinin tamamı için: The Guardian
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top