Beyazperdem
Sümela'nın Şifresi Temel
Ortalama puan
2,4
117 Puanlama ve 14 Eleştiri
7% (1 Eleştiri)
21% (3 Eleştiri)
7% (1 Eleştiri)
14% (2 Eleştiri)
43% (6 Eleştiri)
7% (1 Eleştiri)
Sümela'nın Şifresi Temel hakkında görüşlerin ?

14 kullanıcı eleştirisi

Amir Han

Takip Et! 11 Takipçi 436 Eleştirisini Oku

1,5
17.07.2013 tarihinde eklendi
Filmin çekim mekanı Trabzon olmasından dolayı Karadeniz halkının filme olan rağbeti ve reklamının iyi yapılmasından dolayı 2 milyona yakın bir seyircinin izlediği bir yapım. Yer yer gülümsetecek esprilerin olduğu yapım maalesef senaryonun cılızlığı ve vasat düzeyde ki kurgusu ile kanımca abartılmış bir film. Salih Kalyon ve Alper Kul rolünün hakkını vermişler. Şivesi zayıf olduğundan mı nedir Altan Erkekli yeteri kadar kullanılamamış. Filme dair izlenimler ise; filmin finalinden örnekle belli ki Moskova'nın Şifresi filmi düşünülerek çekilmiş bir film. Temel'in Zuhal'e olan aşkı pek inandırıcı değil. Çünkü aralarında ki ilişkiyi rezerve edecek bağlantılı anektodlar çok yavan ve cılız. Haliyle izleyicide "bumudur"? izlenimini yaratması kaçınılmaz. İzlemek isteyenlere tavsiyem büyük beklenti içine girmeden seyredildiği takdirde vakit geçirilecek tarzda bir yapım.
Ali B.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0
22.11.2014 tarihinde eklendi
Filmi misafir varken seyretmek zorunda kaldım. Şoka girdim. Beynim kısa devre yaptı ve o yüzden 5 yıldız veriyorum. Kendilerinin bundan daha kötüsünü de yapabileceklerine inanıyor ve başarısızlıklarından dolayı kutluyorum
huso0077

Takip Et! 1 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

1,0
28.09.2012 tarihinde eklendi
Basit türk filmlerinden biri........................................
Demirtas

Takip Et! 2 Takipçi 887 Eleştirisini Oku

2,5
1.08.2012 tarihinde eklendi
Fıkraların canlandırıldığı bir videolar bütünü gibi. Güldümmü ? Evet. Keyif aldım, hoşuma gitti. Ama iyi bir filmmi ? Bunu pek söyleyemem. Ama uygun ortamlarda kalabalık bir şekilde izlenirse büyük keyif verebilir cinsten.
Engin Yüksel

Takip Et! 28 Takipçi 1 290 Eleştirisini Oku

3,5
21.04.2012 tarihinde eklendi
izlerken gülüp Karadeniz insanının komik yönünü yeniden keşfedeceksiniz. müzikler için ayrı bir not düşmeli harikalar 3,5/5
Rollercoaster

Takip Et! 15 Takipçi 377 Eleştirisini Oku

1,5
14.04.2012 tarihinde eklendi
Bu oyuncu kadrosu bir tiyatro eserinde bulussa ya da bir tv dizisinde,eminim hersey çok daha profesyonel olurdu.Is sinema olunca hersey niye bu kadar basit,ucuz ve kalitesiz oluyor anlamiyorum.Belkide filmleri çok çabuk tükettigimiz için.Filme gelirsek hafif tebessüm yaratan sahneler yok degil ama gereksiz bir absürdlük hakim.Bir bütünlük de saglanamamis,karadeniz fikralarindan olusan skeçler hazirlamislar sanki.Begenmedim...3/10
BİLGE İ.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

0,5
5.03.2012 tarihinde eklendi
filmdeki üç komik sahne fragmana yerleştirilmiş zaten. film izlemekle zaman kaybetmeyin fragmana bakın yeter
ultimatom55

Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

1,5
27.02.2012 tarihinde eklendi
Izlemeden önce fazla beklentim yoktu.Belki de bu yüzden izledikten sonra fazla bir hayal kirikligi yasamadim diyebilirim.Genel itibariyle komik bir film.Oyunculuklar ise bazi yan karakterler disinda fazla siritmiyor.Ancak senaryo itibariyle bariz eksiklikler mevcut.Bazi sahnelerde söylenmesi gereken sözlerin ve görüntü itibariyle bazi karakterlerin o sahnede olmadigini görüyoruz.Sanki senaryonun o kismi unutulmus ya da çocuklar tarafindan parçalanmis gibi bir durum var ortada.Bazi abartilarin yer almasi da sürpriz degil aslinda.O duymaya çok alisik oldugumuz Karadeniz fikralari ayarinda bazi olaylar ve diyaloglar mevcut.Bunlar komikligi artirici unsurlar olsa da konu bakimindan pek pozitif katki saglamiyor desek yanlis olmaz.Genel olarak komikligi temel kistas kabul eden bir anlayisin ürünü oldugu içindir;gülmek için izleyen kesimi memnun edecektir.Ancak derinlerde bir tatminsizlik barindirdigi asikar.
Tunahan İNCE

Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

1,5
2.02.2012 tarihinde eklendi
Ne yalan söyleyeyim çok büyük umutlarla gittiğim bir komedi filmiydi kadrodan çok şey bekliyordum...Beni oyunculuk olarak tatmin eden Salih Kalyond sadece onun sahnelerinde güldüm...vasat olduğunu düşünüyorum.
rudeonerudeone

Takip Et! 39 Takipçi 1 586 Eleştirisini Oku

1,5
1.02.2012 tarihinde eklendi
Birkaç espri ve sahne dışında çok vasat bir film. Aslında kadroda gerek tiyatrodan gerekse daha önceki pek çok işlerinden dolayı ülkemizde sevilen, beğenilen, kaliteli isimler de var ancak kariyerlerindeki en zayıf halkalardan birini oluşturmuşlar bu filmde rol alarak. Beklenti çok düşüktü ama bunu bile karşılamayı başaramadı. Dediğim üzere, üç-dört espri dışında çok gereksiz. Zayıf.
nephelin

Takip Et! 1 Takipçi 54 Eleştirisini Oku

4,0
19.12.2011 tarihinde eklendi
Başroldeki Alper Kul normal duruşuyla komik biri zaten.Filmde bu durumu zorlamış Kemal Sunal olmaya kalkmış biraz.Gereksiz ve zoraki gülüşler yersiz olmuş çoğu yerde.Yine de başarılı bir rol çıkarmış.Filmi komik kılan ise karakterlerin tümüne komik roller biçilmiş olması ve oyuncuların da bunu çok iyi aksettirmeleri.Yani film kişi üzerine değil bir bütün üzerine komediyi seyirciye yansıtıyor.Filmden çıkınca çoğu repliği de aklınızda kalıyor."Çalgı Çengi" den sonra bu kadar güldüğüm bir komedi filmi olmamıştı.Umarım devamı çekilir.İyi seyirler.
Makro Teknoloji Teknoloji

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

2,5
17.12.2011 tarihinde eklendi
Film eğlenceli. Şiveler çok iyi denebilecek seviyede. Salih Kalyon döktürmüş. Çok mu komik olduğu konusu biraz göreceli. Salonda çok gülende oldu benim gibi az gülende. belden aşağı espiriler çok. çocuklar için bence sakıncalı. eğlenmek için izlenir.
1967

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
16.12.2011 tarihinde eklendi
Oyunculuk sinema çekimi manzaralar siveler çok sicakti.gülmekten gözümden yas geldi.basarili bir komedi filmiydi.
Metin Bayram

Takip Et! 3 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

4,5
9.11.2011 tarihinde eklendi
çok güzele benziyo..ben de temel in arkadaşı sayılırım..zengin olursa beni de görür belki..
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top