Beyazperdem
Barbara
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
İlginç Detaylar Box Office Benzer Filmler Haberler
Barbara
Vizyon tarihi 20 Temmuz 2012 (1s 45dk)
Yönetmen
Oyuncular: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Rainer Bock devamı...
Tür Dram
Ülke Almanya
Fragmanı izle
Basın 2,8 4 Eleştiri
Üyeler 3,3 7 oy
Beyazperde 4,0

Özet ve Detaylar

İki hayat arasında kalan bir kadının hikayesi olan 'Barbara', 1980'ler Doğu Almanya'sından bir dram. Doğu blokundan bir daha dönmemek üzere kaçmak isteyen Barbara, doktor olarak görev yaptığı Doğu Berlin'den sürülerek kırsal bölgedeki küçük bir hastaneye gelir. yeni hayatına göze batmadan alışmaya çalışan ama Batı tarafı ile de ilişkisini, kesmeyen -hatta ordaki sevgilisiyle kaçamak da olsa halen görüşen Barbara, bir şekilde ülkeden kaçmayı planlamaktadır.
Fakat geldiği küçük kasaba hastanesindeki çocuk doktoru Andre, tüm soğuk davranışlarına rağmen insani tavrı ve mesleğindeki yetisiyle Barbara'nın kapılarını aralar...
2012 Berlin Film Festivali'nde En İyi Yönetmen dalında Gümüş Ayı kazanan Christian Petzold'ün yönettiği film, 31. İstanbul Film Festivali'nde Dünya Festivallerinden bölümünde seyirciyle buluşmuştu.
Dağıtımcı Tiglon
Daha fazla
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 1 başlık
Bütçe -
Dil Almanca
Görüntü formatı 35 mm
Renk Renkli
Ses formatı Dolby Digital
Yapım formatı 1:44:1
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

4,0 Çok İyi
Barbara

Gitmek mi zor, kalmak mı?

Ali Ercivan
Yeni Alman sinemasının önemli isimlerinden Christian Petzold'a bu yıl Berlin Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülü getiren Barbara, İstanbul Film Festivali'nin ardından nihayet vizyona girdi. Film, 1980 yazında Doğu Almanya'da küçük bir taşra hastanesine sürülen Barbara'nın öyküsünü anlatıyor. Sevdiği adam Batı'da yaşayan ve kendisi de göç talebinde bulunan genç kadın için bir ceza bu. Ve tabii sürekli gözetim altında tutuluyor. Dolayısıyla her adımını, sevgilisinin onu gizlice Batı'ya kaçırma planını ve bu yöndeki hazırlıkları çevresinden gizlemek durumunda. Her şeye ve herkese şüpheyle yaklaşan Barbara'nın dışa kapalı yapısı, filmin de biçemini belirliyor. Petzold, evet, son derece şık ama bir o kadar da hesaplı, mesafeli, içine girilmesi vakit alan, çaba gerektiren bir film yapmış. Ve bu durum, Barbara'nın zamanla hastanesindeki hastalarıyla ve nihayetinde bir diğer doktor olan And...
Eleştirinin tamamı
<strong>Barbara</strong> Orijinal Fragman 2:01
1 340 gösterim
<strong>Barbara</strong> Orijinal Fragman (2) 1:46

Oyuncular

Nina Hoss
Nina Hoss
Rolü : Barbara
Ronald Zehrfeld
Ronald Zehrfeld
Rolü : André
Rainer Bock
Rainer Bock
Rolü : Klaus Schütz
Christina Hecke
Christina Hecke
Rolü : Schulze, l'interne
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

  • Habertürk
  • Radikal
  • Star
  • Tersninja
4 basın eleştirisi

Fotoğraflar

21 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Ödüller

- 2012 Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Christian Petzold En İyi Yönetmen Ödülü ile Gümüş Ayı kazandı. Film ayrıca "Berliner Morgenpost" gazetesinin Okur Jürisi ödülüne layık görüldü.- 8 dalda aday gösterildiğ 2012 Alman Film Ödülleri'nde ise "Bester Spielfilm" kategorisinde Gümüş Lola ile ödüllendirildi.

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster