Beyazperdem
  Malefiz
  Bunları biliyor musunuz? "Malefiz" filmine dair haberler ve ilginç detaylar!

  Film Hakkında

  Maleficent için seçilen oyuncuların hepsi Disney'in filminde bulunan karakterlere benzerlikleri nedeniyle seçilmiş 

  Karakter Hakkında

  Malefiz'i canlandıran Angeline Jolie, karakteri hakkında şöyle diyor: "Malefiz’i küçük bir kızken çok severdim. O benim en sevdiğim Disney karakteriydi. Ondan hem korkardım hem de onu severdim."
  Filmin yapımcısı Joe Roth da Malefiz hakkında şunları söylüyor: “Film hep taş kalpli olarak bilinen bir karakterle ilgili ve hikayemiz ‘Neden?’ sorusunun cevabını veriyor. İzleyicinin Malefiz’ı seyrederken daha önce hiç ayak basmadıkları bir dünyaya girdiğini hissetmesini istiyorum. Ve öyle umuyorum ki seyirci,kimsenin değişmez olmadığını anlayacak. Umuyorum ki özellikle kızlar adalet duygusuna sahip olmanın, neyin adil olduğuna karar vermenin ve neyin savaşmaya değer olduğunun önemini anlayacak. Aynı zamanda bir savaşçı ve besledikleri bütün o derin duygularla, yumuşaklıkla kadınsı olabileceklerini görecekler.”

  Film Hakkında

  Filmin 2014 yılında vizyona girmesinin sebebi, Uyuyan Güzel'i lanetleyen Malefiz'in yaratılışının 55. yıldönümü olmasıdır.

  Yönetmen Hakkında

  Malefiz, daha önce iki Oscar ödülü almış yapım tasarımcısı Robert Stromberg'in (Avatar ve Alice Harikalar Diyarında) ilk yönetmenlik deneyimi.

  Senarist Hakkında

  Yönetmen Stromberg senaryoda eskiyi ve yeniyi daha iyi karıştırabilmek için Disney geleneğini bilen Woolverton'la işbirliği yapmayı tercih etmiş. Filmin senaristi Linda Woolverton, Güzel ve Çirkin ile Aslan Kral çizgifilmlerinin de senaryolarını kaleme almıştır.

  Yönetmen Görüşü

  Stromberg ilk yönetmenlik deneyimine göre oldukça cesur davranmış, filminde önemli bir oyuncu ve büyük bir bütçeyle çalışmanın getirebileceği zorluklardan hiç korkmamış: “Sanat yönetimine ve prodüksiyon tasarımına karakalem karalamalar yapan bir çocuk gibi yaklaştım. Ben bir sanatçının her zaman için kendine en büyük tuvali aradığını düşünüyorum ve onu bulduğunuzda da fethedecek yeni ve daha büyük bir tuval aramaya başlıyorsunuz. Ben şimdiye kadar yaptığım her şeyden daha büyük olan bu işin oldukça merak uyandırıcı olduğunu düşünüyorum. Ve üstelik bu iş, tam da kariyerimde ‘Bir sonraki meydan okumam ne olacak?’ diye merak ederken karşıma çıktı.” diyor.
  Stomberg, filmi hakkındaysa şunları söylüyor: “Malefiz için istediğim sadece fantezi ve gerçek üstü bir kalite değil aynı zamanda ayakları biraz daha yere basan, biraz daha gerçekçi bir filmdi. Daha önceki filmlerimde gerçek üstü öğeleri alıp onları filmin en güçlü noktaları haline getirdim. Ama Malefiz’tabunun tam olarak tersi bir yaklaşım izledik: önce gerçekle başladık ve daha sonra da bu gerçeği abarttık. Sanırım bu yeni bir akım başlatacak.”

  Oyuncu Görüşü

  Malefiz'in başrol oyuncusu Angelina Jolie, senaryoyu okuduğunda çok heyecanlandığını söylüyor ve şöyle diyor:  “İnanılmaz bir gizemi çözüyormuşum gibiydi. Hepimiz Uyuyan Güzel hikayesini biliyoruz, hepimiz Malefiz’i tanıyoruz ve tabii ki vaftiz töreninden neler geçtiğini de biliyoruz. Çünkü biz bu hikayeyle büyüdük. Ama hiç bilmediğimiz şey bütün bunlardan önce ne olduğu.”

  Karakter Hakkında

  Angelina Jolie, Aurora'yı canlandıran Elle Fanning ile ilgili şunları söylüyor: “Elle aslında Aurora. Onunla ilk tanıştığım andan itibaren parlıyor. O harika, tatlı, akıllı bir genç kadın.”

  Yönetmen Görüşü

  Yönetmen Stromberg, Aurora'yı canlandıran Elle Fanning ile ilgili şöyle diyor: “Elle harika biri ve ona çok saygı duyuyorum. O sadece güzel değil aynı zamanda da harika bir oyuncu. İlerde harika işler yapacak. Sette onunla çalışmak gerçekten çok keyifliydi. O herkesin gülümsemesini sağlıyor.”

  Oyuncu Görüşü

  Aurora'yı oynayan Elle Fanning rolüyle ilgili hissettiklerini şu cümlelerle ifade ediyor: "Her zaman bunun hayalini kurmuştum. Sanırım kostümünü üzerime geçirdiğim, saçların yapıldığı ve her şeyin hazır olduğu ilk andan itibaren bu kadar simgeleşmiş bir karakteri canlandırmak gerçekten çok özeldi."

  Detaylar

  Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Dean Semler Aurora’nın vaftiz töreninin gerçekleştiği şato için “Bu sanırım gördüğüm en etkileyici set.” diyor. 1959’da çekilmiş olan çizgi filmde kullanılan şatonun içi ve dışı birebir yeniden yapıldı.
  Filmin yapım tasarımcılarından Gary Freeman “Orijinal animasyon filmde kullanılan tasarım harika bir parça.”diyerek devam ediyor ve ekliyor “Oldukça yenilikçi bir tasarımı vardı. Sanatçının renklere ve renkler arasındaki çatışmalara gerçekten oldukça sıra dışı bir yaklaşımı var. Her birine teker teker bakıyorsunuz ve ‘bu güzel olmaz.’ diye düşünüyorsunuz. Ama hepsi bir araya gelince oluyor.”

  Yönetmen Görüşü

  Yönetmen Stromberg, oyuncuları hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Arkanda mavi bir ekran varken oyun vermek gerçekten oldukça zorlayıcıdır. Ama böylesi harika bir ekip, size aslında etraflarında bir peri olmadan oynadıklarını unutmanızı sağlıyor. İçinde oldukları dünyayı ve hatta bedenlerinin boyutlarını bile hayal etmek zorunda olan oyunculardan inanılmaz performanslar aldık.

  Detaylar

  Kostüm tasarımcısı Anna B. Sheppard bu filmde karşılaştığı zorlukları daha önce hiç yaşamadığını söylüyor. Anna B. Sheppard ve takımı el yapımı 2000’in üzerinde kostüm dikti.

  Detaylar

  Filmde, Uyuyan Güzel'in 1959 lında çekilmiş versiyonunda duyduğumuz Once Upon A Dream'i bu kez Lana Del Rey seslendiriyor. Del Rey'in şarkıyı söylemesini de Malefiz'i canlandıran Angelina Jolie özellikle istemiş.

  Detaylar

  Filmde Aurora'nın küçüklüğünü canlandıran Vivenne Jolie-Pitt, Angelina Jolie ve Brad Pitt'in kızıdır.
  BAŞKA NELER VAR?
  • Kolonya Cumhuriyeti (2017)
  • Mucize 2 Aşk (2018)
  • Grinin Elli Tonu (2015)
  • Organize İşler Sazan Sarmalı (2018)
  • Deliha 2 (2018)
  • Yol Arkadaşım (2017)
  • Kelebeğin Rüyası (2013)
  • Karanlığın Elli Tonu (2017)
  • El Değmemiş Aşk (2016)
  • Aile Arasında (2017)
  • Aynı Yıldızın Altında (2014)
  • İncir Reçeli 2 (2014)
  • Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? (2018)
  • İkimizin Yerine (2016)
  • Yıldızlararası (2014)
  • Annem (2019)
  • Esaretin Bedeli (1994)
  • Recep İvedik 4 (2014)
  • Kelebekler (2018)
  • Arif v 216 (2017)
  Back to Top