Beyazperdem
  Malefiz
  Ortalama puan
  4,2
  200 Puanlama ve 22 Eleştiri
  18% (4 Eleştiri)
  9% (2 Eleştiri)
  68% (15 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  5% (1 Eleştiri)
  Malefiz hakkında görüşlerin ?

  22 kullanıcı eleştirisi

  lala
  lala

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  3,5
  27 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Bilindik bir konu mükemmel yaratıcı fikirlerle ancak bu kadar güzel ve akıcı anlatılabilirdi. Sonuna kadar sıkılmadan ve hatta merakla bekleyerek izledim. Oyunculuklar efektler mükemmeldi. TAVSİYE EDERİM. :)
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 28 Takipçi 1 105 Eleştirisini Oku

  3,0
  24 Eylül 2014 tarihinde eklendi
  Film klişelerden uzak yapılmış. Kötü karekterin nasıl kötüleştiğini ve aslında kötü olmayı beceremediğini izlemek keyif vericiydi. Karşımızdaki Malefiz karekteri gerçekten kötü olsaydı bu film bu kadar sempatik ve hoş gelmezdi sanırım.
  Okan Ö.
  Okan Ö.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  3,0
  27 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Angelina Jolie bu seferde gerçekten çok iyi iş çıkarmış. Son zamanlarda izlediğim en iyi fantastik filmlerden biri. Yapımı başarılı buldum. Belli ki çocuklar için yapılmıştı. Biraz daha macera olabilirdi. Sürekli aynı konu üzerinde durulmuş. Bunun dışında bir şey yok. Gerçekten de izlenesi ve masalsı bir şölendi...
  Furkan Y.
  Furkan Y.

  Takip Et! 2 Takipçi 214 Eleştirisini Oku

  0,5
  7 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  Disneyin gerçek yüzünü bildiğim için çocuklara asla izletilmemesi gerektiğini düşündüğüm filmdir kendisi. Disneye para kazandırmamak içinde asla sinemada veya dvd alarak izlemem bu şirketin filmlerine mesafeli davranılması gerektiğini düşünüyorum
  Tayfun Y.
  Tayfun Y.

  Takip Et! 25 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  İlginç bir filmdi, bir masalı değişik bir şekilde yorumlamışlar, ben sevdim, izlenebilir bir film.
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 15 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,0
  3 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  (...) Grimm Kardeşler’in meşhur Uyuyan Güzel masalına bu kez ters açıdan bakan film, merkeze hikayenin kötü karakteri olan Malefiz'i koyuyor. Malefiz'in içindeki sevginin aniden intikam hırsına dönüşmesinin nedenlerini açıklığa kavuşturarak 'hiç kimse dünyaya kötü olarak gelmez' diyor. Sevgi ve gerçek aşk kavramlarını da modern bir bakış açısıyla ele alıp vasat görünen hikayeyi anlamlı kılacak mesajların ana teması olarak kullanıyor. Görkemli atmosferi, renkli metni ve fena olmayan oyunculuk performanslarıyla iyi bir eğlencelik olmayı başarıyor. Hikayenin anlatılış hızından kaynaklı ufak kopukluklar yaşansa da kendi içindeki tutarlılığını olabildiğince koruyor. Kısaca hoş bir aile filmi olarak uygun bir seçim olmayı başarıyor.
  gizlikarakter
  gizlikarakter

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  3,0
  3 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Malefiz sanki bir hikayeyi kendine çekiyor ama yinede o hikayede bilmedik olaylar yer alıyor bize açık anlatılmayan olaylardan.
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! 16 Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  3,0
  11 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Angelina Jolie'ye kötü olmak yakışıyor. Çünkü Malefiz karakterini çok başarılı canlandırmış. Beni biraz hayran bıraktı mesela. Onun dışında en son Super 8'den hatırladığımız Elle Fanning, Aurora karakteri ile filme renk katmış. Sharlto Copley ise bildiğimiz gibi sayılır. Aşağı yukarı Elysium'daki performansı ile aynıydı oyunculuğu. Peki oyunculuğu kötü müydü? Ben öyle düşünmüyorum. Son zamanlarda Snow White & Huntsman ve Mirror Mirror gibi masalları yeniden uyarlayan film furyasına şimdi de Walt Disney'in yüksek bütçeli, Uyuyan Güzel masalını kötünün gözünden anlatılan Maleficent vizyona giriyor. Uyuyan Güzel masalını bilenler bu filmin gereksiz olduğunu düşünebilir fakat konuya bazı önemli eklemeler yapılmış. Yani tıpatıp aynı değil. Ben şimdi yine son zamanlardaki gibi filmin konusundan bahsedeyim; Kanatları olan ve küçük bir kız olan Malefiz, Stefan adında insanlardan birisiyle tanışır. (Hikayede periler vb. ve insanlar ayrı gruplardan oluşuyor ve birbirlerine düşmanlar) Arkadaş olurlar, yıllar geçtikçe de sevgili olurlar. Daha sonra insanların kralı insanlara Malefiz'i öldürülmesini ister ve Stefan da ona ihanet eder. Malefiz bu duruma çok sinirlenir ve kötü olur. Aslında Malefiz'in kötü olması ve siyah kıyafetini giymesi daha iyi işlenebilirdi çünkü orada bir boşluk oluşmuş. Neyse, devam edelim. Yeni kral şimdi Stefan'dır ve onun bir çocuğu olur. Malefiz de o çocuğa bir lanet uygular. Kral, çocuğu Aurora'yı 3 peri ile ormanda bir köye yollar. Sonra olaylar gelişir gibisinden konu. Aurora köyde büyümeye başladığında aslında Malefiz ondan önce nefret ederken daha sonra olay bir anne-kız ilişkisine döner. Beyaz atlı prensi de unutmayalım bu arada. Hikayede tabii ki o da var fakat o çok arka planda işlenmiş. Önemli değil çünkü konu Malefiz'den ibaret zaten. Aslında bu film çok iyi olabilirmiş fakat bu masal işlenirken konunun biraz klişeye yaslanması kötü olmuş. Mesela daha vizyona gireli 5-6 ay olan Frozen'ın bir sahnesini neredeyse copy-paste yapıp bu filme yerleştirmişler. Bir kaç sahne daha var ama anlatmak gereksiz. Filmde bu tarz klişeler var, evet. Ama bu filmin tamamının kötü olduğu anlamına gelmiyor. Mesela bu film geçen yılki Oz The Great And Powerful'dan daha iyi. Neden? Çünkü Oz'un tamamı klişeydi fakat bu filmde çok az klişe var ve 90 dakikalık kısa süresine rağmen çok daha sürükleyici bir film. Maleficent'den daha iyisi olabilirdi sonuçta ama bu da idare eder bence. Bu arada film daha çok 6-15 yaş grubuna hitap ediyor. 15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi belki bu filmden sıkılabilirler fakat filmde birkaç tane sıkı aksiyon sahnesi var o yüzden ben bilemem. Ailecek izlenebilecek hoş bir film diyebiliriz bu filme. Kendini izlettiriyor. 3/5 Not: Filmde pek 3 boyutlu sahne olmadığı için 3D olmadan da izleyebilirsiniz. Pek bir şey kaçırmazsınız.
  ygemici
  ygemici

  Takip Et! 3 Takipçi 75 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  izlerken çok sıkmayan orta derece bir yapım.baş kahramanımız angelina jolie nin oyunculuğu iyiydi.onun haricinde beklentinizi fazla tutmayın.aile ortamında izlenecek güzel bir film diyebilirim.
  y-osmanoglu
  y-osmanoglu

  Takip Et! 1 Takipçi 59 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Vakit geçirmek için tüm aile sıkılmadan izlenilebileceği fantastik bir film.
  Efsun Öğüt T.
  Efsun Öğüt T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Temmuz 2018 tarihinde eklendi
  Şimdi izledim...İzlemekte geç kaldım ama iyi ki izlemişim.Sizi bilmem fakat filmi ben çok beğendim!!!
  Eda E.
  Eda E.

  Takip Et! 4 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  31 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  "Eğer bir kadın kötüyse, bunun mutlaka bir nedeni vardır. Çünkü kadın aslında melektir. Kadını şeytan olmaya aşk mecbur eder ! " Son yıllarda masalların farklı bakış açılarıyla beyaz perdeye aktarılması oldukça arttı. Her ne kadar bugüne kadar ki uyarlamalar sürekli beklentinin altında ortalama bir yapım olsa da ben masalların yeni uyarlamalarına bayılıyorum. Çünkü sürekli belli sınırlar içerisinde dinleyip bildiğimiz masalları o sınırların dışına çıkarıyor bu filmler. Malefiz'de bunlardan biri, tek farkı ortalamanın üstünde mükemmel bir yapım olması. 2 aydır bu filmi bekliyorum ve beklentim hat safhadaydı. Filmin beklentimi karşılamayıp beni hayal kırıklığına uğratacağından çok korkuyordum ama öyle bir şey olmadı. Yıllarca Malefiz'i 'Uyuyan Güzel' masalının kötü cadısı olarak bildik. Hiç Malefiz'in neden kötü olduğu düşünmeden onun taş kalpli bir cadı olduğunu kabullendik. Bu yeni yapımla bitlikte tüm bu tabuları yıkıp Malefiz'i baştan inşa ediyoruz hayallerimizde. "Kötüyüm ama neden?" sorusunun üzerinden işleniyor film. İlk aşkı tarafından, ihanete uğrayıp kanatlarını kaybeden Malefiz'in içinde büyüttüğü nefret ve kinle Aurora'yı lanetlemesiyle birlikte Kral kızını korumaları için üç periye teslim ediyor. Periler Aurora'yı Malefiz'in krallığında orman kulübesinde saklıyorlar. 16 yıl 1 gün. Aurora'nın kendi topraklarında olması Malefiz'in onunla rahatça iletişime geçmesini sağlıyor. Aslında kurgu bunu gerekli kılıyor. Aurora'nın Malefiz'in gölgesinde yetişmesi Malefiz'in kalbinin Aurora'nın saf sevgisiyle yeniden yeşermesine yol açıyor. 16 yıl boyunca aralarında ki bu ilişki gelişerek anne-kız ilişkisine dönüşüyor. Malefiz her ne kadar lanetlediği Aurora'yı sevdiğini kabul edemese de zamanla oda aslında Aurora'yı hiç kimsenin onun kadar çok sevmediğini ve sevemeyeceğini anlıyor. Nefret ile yaptığı laneti ortadan kaldırmanın yolunu arıyor bu sefer.. Film tamamen kadın dayanışması üzerinden kadını işliyor. Ve her dakikası kadınlar ve insanlık üzerine vermek istenilen mesajlarla doldurulmuş ki bu yapımı daha anlamlı kılıyor. Bir kadının ne kadar kırılgan olduğunun aynı zamanda ne kadar güçlü olduğunun, ne kadar büyük bir yüreği olduğunun en güzel örneklerinden biri olmuş Malefiz. Yönetmenin ortaya çıkardığı masalın karanlık yanını vurgulayan ama içinde huzuru bol safhada hissedebildiğimiz atmosfer mükemmel. Angelina Jolie, Malefiz'in içindeki iyiyi ve kötüyü çok güzel yaşatıyor filmde. Karakterin içinde iyinin ve kötünün verdiği savaşın dengesi mükemmel ayarlanmış. Monotonlaşmış hayatlarımızdan kaçıp içine sığınabileceğimiz kusursuz bir masal dünyası veriyor bize yapım. Mutlaka vizyondayken 3D formatında izlemenizi öneriyorum. "Hiç bir erkek size gerçek aşkı veremez. Çünkü gerçek aşkı kaldırabilecek kalp yalnızca kadına bahşedilmiştir."
  Halime V.
  Halime V.

  Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  31 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  muazzamdı, sanırım artık filmler klasik vıcık vıcık aşk hikayelerinden kurtuluyor, filmin sonu ve aşk anlayışı bambaşka... hikaye çok güzel işlenmiş ve ben artık kötü kraliçenin tarafındayım.. filmi çok beğendim... Angelina ablam yine kendine yakışır bir film yapmış.. evet bu bence bir başyapıt olmuş.. harikaydı.. tekrar tekrar izlerim o kadar....
  Mehmet Nuri Y.
  Mehmet Nuri Y.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  kaç yaşındaki kişiler izleyebilir ? lütfen acil biri cevap versin. nolur hızlı bir cevap istiyorum teşekkürler
  fasulyedensinema
  fasulyedensinema

  Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

  3,0
  21 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Hadi masala bir de kötünün gözünden bakalım. Bakalım da, her ne kadar kötünün gözünden bakıyor olsak ve kötü karakter çok karizmatik ve güzel olsa da, filmin konusu sizi sarmıyorsa ve içinde çelişkiler ve kopukluklar barındırıyorsa bir eksiklik var demektir. Malefiz iyi mi yoksa kötü mü bilemiyorum ama bana film o kadar da iyi gelmedi.
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 16 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Ağustos 2014 tarihinde eklendi
  Çocukluğumuzda hepimizin okuduğu uyuyan güzel masalını birde kötü'nün tarafından izleyin demiş bize yönetmen,fena da olmamış,yapılan ufak tefek rütuşlarla klişe olmaktan kurtulmuş ve angelina jolie'nin mükemmel bir şekilde canlandırdığı malefiz karakteriyle ailece izlenebilecek düzgün bir film olmuş
  Aamir Khan
  Aamir Khan

  Takip Et! 2 Takipçi 91 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Kesinlikle harikaydı. Televizyonda tesadüfen görüp çocuklarımla birlikte izleyip hayran kaldım. İnsanın içine işliyor o sevgi. Kötülük edenin kötülük bulduğu sevgiyi en temiz hali ile anlatan duygularınıza dokunan masalsı güzel bir film. Angelina' yı belkide ilk kez hayranlıkla izledim. Rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. İzleyin kaçırmayın derim.
  optımus
  optımus

  Takip Et! 1 Takipçi 14 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Bugün izledim hakikaten masal kahramanlarına farklı bir boyut kazandırmış
  Onur K.
  Onur K.

  Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Herkese merhabalar, filmle ilgili düşüncelerimi paylaşmadan önce bu filmin Disney yapımı olduğunu belirtmek isterim yani izlediğiniz zaman '' yaa bu ne ya çocuk filmine mi geldim ben!!'' demeyin. Bunun dışında film güzeldi. Mükemmel değildi. Angelina Jolie yine çok güzel oynamış. Filmin komik ve tebessüm ettiren sahneleri de vardı. Durağan özelliğe sahip bir filmdi diye bilirim. Masalsı bir hikaye izleyip büyülü bir dünyaya yolculuk yapmak istiyorsanız tam size göre. İyi seyirler :)
  Gokhan O
  Gokhan O

  Takip Et! 2 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Haziran 2014 tarihinde eklendi
  Aşk, güven, iyilik, hirs, ihanet, kötülük, intikam, sevgi, dostluk. Gidecegim sinemada izlemedigim filmlerde daha iyisi yok diye gittim ama muhtesem bir fil izledim. Kimi sahneleri gozumu kirpmadan izledim. Verdigi mesajlar, senaryo, gorsel efektler gercekten de muhtesemdi. Orumcek adam 2 ve x men gecmis gunler gelecek filmlerinden almadigim tadi bu filmden aldim. Film cocuk filmi falan da degil. Yuzuklerin efendisi nasil fantastik bir filmse bu film de oyle. Ustelik insani degerlerin de sunuldugu fantastik bir film.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top