Beyazperdem
Karlar Kraliçesi
facebookTweet
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
Karlar Kraliçesi
Vizyon tarihi 5 Nisan 2013 (1s 20dk)
Oyuncular: Wendee Lee, Kirk Thornton, Jessica Straus devamı...
Tür Animasyon , Fantastik
Ülke Rusya
Fragmanı izle
Basın? 0 Eleştiri
Üyeler 3,410 Puanlama ve 1 Eleştiri

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi
Kraliçe Kuzey Kutbu'nun tüm dondurucu soğuğunu insanoğlu üzerine üfleyerek, bütün sanatçıları ve onların arkasından gelenleri karanlığa gömmek ister. Kraliçenin sihirli aynasına göre, kendisine en son büyük tehdit ise Vegard ismindeki bir cam ustasından gelecektir. Çünkü Vegard'ın büyük bir ustalıkla işlediği aynalar insanların sadece görüntüsünü değil, ruhlarına dış dünyaya yansıtır. Masal bu ya günlerden bir gün soğuk kutup rüzgarları Vegard ustayı ve eşi Una’yı alır götürür; ama çocukları Kai ve Gerda son anda kurtulur. Ama Kai Kraliçe'nin tutsağı olmaktan kurtulamaz çünkü kötü kalpli kraliçe onun babasının yeteneğini taşıdığına inanmaktadır. Bu tehlikeli süreçte, Kai'yi, bulmak için yollara düşen kız kardeşi Gerda'yı, Kar Kraliçesi'nin kötü büyüsü ile lanetlenmiş ülkenin zorlu ve macera dolu yolları beklemektedir.
Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen'ın klasikleşmiş masalları arasına giren The Snow Queen'den uyarlanan çocuk filmi, 3 boyutlu olarak çocuk seyircileri büyülemeyi hedefliyor. Rus yapımı olan filmin yönetmenliği ise Vlad Barbe ve Maksim Sveshnikov ikilisine ait.
Orijinal adı Sneshnaya Koroleva
Dağıtımcı UIP Türkiye
Daha fazla
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe US$ 7 000 000
Dil Rusça
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -
<strong>Karlar Kraliçesi</strong> Orijinal Fragman 2:25
<strong>Karlar Kraliçesi</strong> Dublajlı Fragman 2:25
<strong>Karlar Kraliçesi</strong> Orijinal Teaser 0:38

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% 0 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 100% 1 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 0% 0 Eleştiri
1 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

14 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Yönetmen Hakkında

Maxim Sveshnikov’un, animasyon alanındaki ilk çalışması "Alyosha Popovich & Tugarin Zmey”adlı projeymiş. Yönetmen, bu projenin senaryo yazarlığını ve aynı zamanda yönetmenliğini yapmış.

Yapım Hakkında

Filmin yapımcılığını üstlenen Yuri Moskvin , bu projeyi neden seçtiğiyle ilgili şöyle diyor :"2008 yılında, beyaz perdeye aktarmak için dokunaklı bir masal arıyordum. İşte o günlerde, Maxim ve Vadim Sveshnikov ile karşılaştım. Onlardan Karlar Kraliçesi ile ilgili bir senaryo yazmalarını istedim. İlk taslak elime bir ay sonra ulaştı. Hemen, yapım aşamasına gerekli olan ekibi kurmaya giriştik. O anda, bu projeyi neden seçtiğim belli oldu: Elimde büyüleyici ve çok güzel yazılmış bir masal vardı,profesyonel ekibim hazırdı ve başka kimse Karlar Kraliçesi filmi çekmiyordu.
3 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster