Beyazperdem
Telekinezi
Telekinezi
Vizyon tarihi 23 Mayıs 2014 (1s 30dk)
Yönetmen Marina De Van
Oyuncular: Missy Keating, Marcella Plunkett, Padraic Delaney devamı
Tür Korku
Ülke Fransa, İrlanda, İsveç
FRAGMANI İZLE
Basın
3,5 1 Eleştiri
Üyeler
2,8 10 Puanlama ve 2 Eleştiri
Beyazperde
2,5
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

İrlanda'nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık olur. Bu kanlı katliamdan geriye kalan tek kişi küçük Neve olur. Olayı soruşturmaya gelen polisler olayın sorumlusu olarak kanlı eylemler gerçekleştiren bir çeteden şüphelense de Neve'in tanık olduğu gerçekler bambaşkadır. Neve, bu katliamı evin içerisindeki nesnelerin gerçekleştirdiğine tanık olmuştur. Ne var ki başta polis olmak üzere kimseyi inandıramaz. Ağır bir travma geçiren kızı evlerine alan komşuları Nat ve Lucas iyileşmesi için yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak Neve'in tanık olduğu lanet burada da peşini bırakmaya niyetli değildir. 
Don't Look Back (2009) filminin yönetmeni Marina de Van'ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Padraic Delaney, Robert Donnelly ve Charlotte Flyvholm paylaşıyor.
Orijinal adı

Dark Touch

Dağıtımcı Bir Film
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Türkiye Gişe Rakamları 4 915 kişi izlemiş
Bütçe 2 729 542 €
Dil İngilizce
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,5
Geçer
Telekinezi

Çocuklar yine evin altını üstüne getiriyor ama durum bu kez ölümcül!

Murat Tolga Şen
Korku filmlerinin dünyasına daldığım vakit izlemekten en hoşlandığım tür, tekinsiz evlerde binbir çeşit paranormal dehşetin yaşandığı doğaüstü (supernatural) fenomenlerdir. Fransa-İsveç-İrlanda ortak yapımı Telekinezi de bu türden bir film... Küçük, iddiasız ama üslup sahibi hikayesini ilkokul çağında bir Carrie adayı olan Neve üzerinden aktarmayı deniyor. Final kısmını saymazsak bunu başardığını da düşünüyorum.Film Niamh adlı küçük, sevimli ama içine kapanık İrlandalı bir kızı odağına alıyor ama suskunluğunun sebebi, ailesinin korkunç ve açıklanamayan bir şekilde katledilmiş olmasından... Olayın ardından Niamh, aileyi yakından tanıyan başka bir ailenin zorunlu ve sorunlu konuğu oluyor ve dehşet devam ediyor. Aslında tipik bir Carrie macerası izliyoruz, ilgili rehber öğretmenden, düşman bakışlı öğrencilere, finale yakın bir doğumgünü sekansında kahramanın telekinetik güçlerinin coşmasına...
Eleştirinin tamamı

Fragmanlar

Telekinezi Orijinal Fragman 2:12
Telekinezi Orijinal Fragman
8 274 gösterim
Öneriler

Oyuncular

Missy Keating
Rolü : Niamh/ Eve
Marcella Plunkett
Rolü : Nat Gallin
Padraic Delaney
Rolü : Lucas Gallin
Susie Power
Rolü : Lucy Gallin
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

  • Hollywood Reporter

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

1 basın eleştirisi

Üye eleştirisi

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
50% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
50% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Telekinezi hakkında görüşlerin ?
2 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

Bunları Biliyor musunuz?

Film Hakkında

Filmin bütçesiyaklaşık 3 milyon Euro'yu bulmuş

Ödüller ve Adaylıklar

Yönetmen Marina de Van, bu filmiyle Neuchâtel Uluslararası Fantastik Film Festivali'nde içlerinde en iyi film dahil olmak üzere üç dalda ödül kazanmıştır. Telekinezi, ayrıca Catalonia Uluslararası Film Festivali'nde de en iyi film dalında aday gösterilmiştir.

Oyuncu Hakkında

Filmde Niamh rolünde gördüğümüz Missy Keating, ünlü pop yıldızı ve eski Boyzone üyesi Ronan Keating'in kızıdır.

Son Haberler

Vizyonda Bu Hafta!
HABERLER - Özel Dosyalar
22 Mayıs 2014 Perşembe

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

  • trust ?.
    aynen bende torrenten indirdim ;kötü ile orta arası desem saçma olmaz galibafilm de biraz da çocuklara yapılan şiddeti konu almış
  • Finans M.
    Arkadaşlar yazdıklarımızı iyi okuyun ben hayatımda böyle birşey görmedim. FAcbookta Molvin Paydin diye biri var ne tahmin yapmışsa hepsini kazandırmış. Binlerce takipçisi var yemn ederm bedavaya kazandryorr Profil resmnde paralar var ismi Molvin Paydin aratp blun gözlernze inanamayacaksnz
  • Furkan C.
    Arkadaşlar gitmeye düşünenlere asla düşünmeyin diyorum. Hayatımda İzlediğim en saçma filmlerinden biriydi. Konu bütünlüğü yoktu. Film bitti konusunu anlamadık. Asla gitmeyin. Paranıza yazık.
Yorumları göster
Back to Top