Beyazperdem
Gökdelen
Ortalama puan
3,8
61 Puanlama ve 16 Eleştiri
25% (4 Eleştiri)
13% (2 Eleştiri)
44% (7 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
13% (2 Eleştiri)
6% (1 Eleştiri)
Gökdelen hakkında görüşlerin ?

16 kullanıcı eleştirisi

Sertug T.
Sertug T.

Takip Et! 10 Takipçi 160 Eleştirisini Oku

3,5
3.08.2018 tarihinde eklendi
Skyscraper,Son dönem aksiyon sinemasının en bilindik isimlerinden Dwayne Johnson Skyscraper filmiyle bu sefer yüksekliğe ve fizik kurallarına karşı koyuyor.Will Sawyer (Dwayne Johnson) FBI Rehine Kurtarma Birimi Lideridir bir görev sırasında yaşanan patlama dolayısıyla bacağını kaybeden Will Sawyer ,Hong Kongta dünyanın en büyük binası olarak tasarlanan Pearl adlı binanın güvenliğini denetlenmek için işe alınır. Fakat Pearl,bir grup kötü adam tarafından ele geçirilir ve binanın içinde Will Sawyerın ailesi de vardır. Belki de unutulmaz aksiyon filmlerinden biri olan Die Hard filminden yaptığı esintiler göze kaçmıyor özellikle konu olarak ona çok benziyor Skyscraper.Die Harddan ayrıldığı noktalar ise Dwayne Johnsonun artık klişe haline gelmiş kurşun geçirmez ve yara almaz bir bedene sahip olması.Bunun dışında senaryosunun sadece arka arkaya birleştirilen bir aksiyon silsilesinden öteye geçmeyip herhangi bir şaka ve senaryonun motivasyonunu etkileyecek yan karakterler bulundurmaması. Özellikle Die Hard filmindeki Alan Rickman filme çok iyi bir motivasyon katarken buradaki kötü adam grubu gayet sıradan ve unutulabilir bir motivasyona sahip. Film başından itibaren bir aksiyon silsilesi ve bu aksiyon silsilesini yaşatırken yükseklik gerilimi,müzikler gibi handikaplarını ortaya serip en azından katlanılabilir bir alan sunuyor. Senaryoda yapmaya çalıştığı ters köşeler veya merak ettirmeye çalıştığı karakterler ne yazık ki işlevini göremiyorlar. Senaryo kendini o kadar zayıf bir konuma getiriyor ki filmin içinde sadece espri olsun diye koyulduğu sanılan bir şey düzelmiyorsa onu yeniden başlatmalısın, bir işi çözemediysen yeterince koli bandın yoktur gibi mottolar cidden senaryoyu daha da basitleştiriyor. Görsellik ve sinematografi anlamında cidden bir şölen yaratıyor film özellikle binanın tepesindeki kürenin içinde geçen aksiyon sahnesi ve Willin karısını ve çocuğunu kurtarmaya çalıştığı sahneler aksiyon bazından hem görsel olarak hem gerilim olarak iyi iş görüyorlar. Yükseklik gerilimi seyirciye iyi bir biçim de yansıtılıyor tabiki bunda müziklerin de etkisi öngörülemez. Kısacası Skyscraper, basit ve motivasyonu çok düşük bir senaryoya sahip olmasına karşın görsellik,müzik gibi kısımlara kendini vererek yükseklik gerilimi yaşatan ,izle-geç kategorisindeki yapımlardan biri oluyor.
Sinededikodu
Sinededikodu

Takip Et! 3 Takipçi 33 Eleştirisini Oku

5,0
25.06.2018 tarihinde eklendi
SADECE SİNEMA KONUŞULAN, YORUMLAR YAPILAN, TAVSİYELER ALINIP VERİLEN BİR SİNEMA WHATSAPP GURUBU DÜŞÜNÜN. 2. YILIMIZI KUTLUYORUZ. 05522477170
Murat A
Murat A

Takip Et! 16 Eleştirisini Oku

3,5
12.02.2019 tarihinde eklendi
Ben keyif alarak izledim. Sonuçta bir Amerikan kahramanlık filmi. Abartılı yanları olsa da konusu güzel. Heyecanlı sahneleri de var. Vakit ayrılıp izlenebilecek filmlerden.
Alperen K
Alperen K

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

1,5
12.12.2018 tarihinde eklendi
Saçmalıktan ve mantık hatasından ibaret bir film.Tamam bilimkurgu veya fantastik bir film olsa "mantık aramayalım" diyeceğimde KATEGORİ AKSİYON birader! Senaryosunu evire çevire tokatladığım bir film.Dakika 10'dan beri tahmin ede ede üstelik bile bile izleyip kriz geçirdim. Ne zorlama bir senaryodur arkadaş ya?Oldu olacak git dünyanın çekirdeğine mangal yap onuda izleyelim Dwaynecim. Baktılar senaryo bir halet etmez dediler "Paramız var,Dwayneyi oynatalım bari yoksa izlenmez". Filmin hakettiği puan 10/3'tür daha da fazla etmez. Dwaynenin oynadığı en kötü filmlerden bir tanesi.Yönetmenlerin bu aralar yaptığı tek şey Dwaynenin popülerliğini kullanıp,üstüne ne kadar para istiyorsa vermeleri.Yeterki film izlensin o kadar.
Haziret A
Haziret A

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
28.11.2018 tarihinde eklendi
Film kendi içinde mantık olarak aldığı şeylerin dışında çok fazla mantık hatası var ve bu çok can sıkıcı. Aşırı derecede aşırıya kaçılmış felaketler var. Durmadan bambaşka yerlerden saçma sapan aşırı cenabet şeyler oluyor. ben filmin kendi belirlediği mantık çerçevesinin dışına çıktığını düşünüyorum. çok fazla açık ve hata var. şu olması çok saçma keşke böyle yapsalardı dediğim çok şey oldu.
Levent K
Levent K

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,0
5.11.2018 tarihinde eklendi
Ben gokdelen filmini sinemada izledim ve gerçekten çok beğendim. Ve herkese tavsiye ederim.filmin sonu çok güzeldi.
Müjdat T
Müjdat T

Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

3,5
15.09.2018 tarihinde eklendi
Filmin sonu tahmin edilebilir filmlerden ancak bir gerilim filmi diye tanımladığım bu film güzel gerilim sahnelerine sahip. Bir kez izlemek yeterli gelecektir.
Guru50
Guru50

Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

3,0
9.09.2018 tarihinde eklendi
Vakit geçirmek için ideal bir film, ama çokta mantık aramamak lazım bu tarz filmlerde yinede sıkılmadan kendini izlettiriyor.
Nadir'in F
Nadir'in F

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

3,0
26.08.2018 tarihinde eklendi
Film bazı anlarda sıksa da kendini izlettiriyor. Dwayne Johnson bu filmde de vücudunun iriliğini çok iyi kullanmış. Bazı aksiyon sahneleri sadece bu adama özel. İzlerken "Onun yerinde şu aktör olsaydı daha çok yakışırdı diyemiyorsunuz." Konu itibariyle de idare eder diyebiliriz ne de olsa çok daha iyilerini gördük. Kısacası boş zamanınız olduğunda izleyebileceğiniz güzel diyebileceğimiz bir film olmuş
Emre K
Emre K

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

0,5
10.08.2018 tarihinde eklendi
Berbat ötesi berbat... Hayatımda seyrettiğim en saçma filimlerden biri... Zamanınızı bu filim için harcamayın, gerçekten yazık olur.
Hasan Emre Deniz
Hasan Emre Deniz

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

3,0
8.08.2018 tarihinde eklendi
film fena değil de aksiyon sahneleri biraz abartı olmuş onun dışında izlenilebilecek bir film. Klasik Dwayne Johnson
Ankarali0606
Ankarali0606

Takip Et! 5 Takipçi 59 Eleştirisini Oku

4,5
25.07.2018 tarihinde eklendi
Rampage filminde ki hayal kırıklığından sonra bana çok iyi geldi Dwayne Johnson muhteşem bir oyuncu ve görsel efektleri mükemmeldi baştan sona aksiyon heyecan doluydu film, filmi çok ustaca bir iş olmuş lakin bazı sahneler cidden abartılı olmuş o abartılı sahneler heyecan vericiydi ama çok abartıya kaçmışlar ama yinede 5/5 puanı hak ediyor
Hatice V.
Hatice V.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

5,0
22.07.2018 tarihinde eklendi
Baştan sona her dakikası heyecanlıydı. Görsel efektler ve başrol oyuncusunun performansı süperdi. Tavsiye ederim.
Serkan M
Serkan M

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

3,0
22.07.2018 tarihinde eklendi
Güzeldi. Tek sıkıntı aksiyon sahnelerindeki abartı. Tek bacakla 800 metrelik vinçe tırmanılır mı? 800 metre yüksekte, sırtında çocuğuyla bir anne, dengesini kaybediyor düşüyor, ama son anda durumu toparlıyor kalasa geri tırmanıyor? İnanmak istiyorsun tabi ama biraz zorlama
Kaan T
Kaan T

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
22.07.2018 tarihinde eklendi
EFSANEYDİ KESİNLİKLE GİTMELSİNİZ,BEN ŞOK OLDUM VE ARTIK EN SEVDİĞİM FİLM OLDU... SÜPERDİ GİDİN HADİ NE BEKLİYORSUN HALA
Emre G
Emre G

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
20.07.2018 tarihinde eklendi
klasik dwayne johnson filmi her zaman ki gibi süper ancak diğer fillmlerinden ziyade konunun işlenişi daha iyi olmuş
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top