Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
The Patience Stone
"The Patience Stone" filmine benzer 20 film var.
 • Kızkardeşim

  Kızkardeşim

  23 Kasım 2001 / 1s 33dk / Dram
  Yönetmen Catherine Breillat
  Oyuncular: Anaïs Reboux, Roxane Mesquida, Libero De Rienzo
  Anais, on iki yaşında, artık yavaş yavaş büyümeye başlayan bir genç kızdır. Değişen kimyasalları nedeniyle, tüm dünyanın omuzları üzerine binen bir yük olduğunu düşünmeye başlamıştır. Bu nedenle hayata karşı oldukça melankolik bir tavır takınmıştır. Henüz kendinin bile tanımadığı vücudu, onu dış dünyaya karşı hem koruyan hem de onu savuran gel-gitli bir sığınak gibidir. Anais artık en yakınlarının yanında bile kendisini tek başına hissetmektedir. İlk aşkı, onu bu buhranın içerisinden kurtaracaktır.
  Üyeler
  3,0
 • Uyuyan Güzel

  Uyuyan Güzel

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 50dk / Dram
  Yönetmen Marco Bellocchio
  Oyuncular: Toni Servillo, Isabelle Huppert, Alba Rohrwacher
  "La Bella Addormentata"nın öyküsü, senaryo yazarı ve kamera arkasındaki aynı: Marco Bellocchio... Başrollerini Toni Servillo, Isabelle Huppert ve Alba Rohrwacher'ın paylaştığı "La Bella Addormentata" hayatın anlamı üzerine kurgulanmış bir dram niteliği taşımakta. Birbirine iç içe geçmiş bir dizi hikayenin harmanlandığı bu film aşk, umut gibi olguların yanı sıra Eluana Englaro'nun yaşama veda etmeden önceki son altı gününü mercek altına alıyor. Genç kadın tam 17 senesini bitkisel yaşam altında geçirmiştir ve hayata gözlerini yummaya sadece 6 gün kalmıştır.
  Üyeler
  3,0
 • Özgürlük Rüzgarı

  Özgürlük Rüzgarı

  20 Ekim 2006 / 2s 4dk / Dram, Tarihi, Savaş filmi
  Yönetmen Ken Loach
  Oyuncular: Cillian Murphy, Padraic Delaney, Liam Cunningham
  1920'li yılların ortaları... İrlanda, halen İngiltere'nin bir parçası ve koloni olarak varlığını sürdürmektedir. İngiliz askerlerin İrlanda halkına yaptığı eziyetler de halan dinmemiştir. Damien bu vahşete şahitlik eden binlerce insandan biridir. Bir süre sonra kendisini bu şiddete karşı bir şeyler yapmak zorunda hisseder. Bunun üzerine İrlandalı cumhuriyetçilerin yanına gider. Ancak barış ve barışın getireceği yeni acılar yakındır.Ken Loach'un son dönemde çektiği en önemli filmlerden biri olan Özgürlük Rüzgarı, 2006 yılında Cannes'da Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu.
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Ülke ve Özgürlük

  Ülke ve Özgürlük

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 49dk / Savaş filmi, Dram
  Yönetmen Ken Loach
  Oyuncular: Ian Hart, Rosana Pastor, Frédéric Pierrot
  'Land and Fredoom' bizleri İspanya Sivil Savaşı'na götürüp güzel bir aşk hikayesine tanık ediyor. Genç ve işsiz bir komünist parti üyesi olan David nişanlısını da terk edip savaş mağduru İspanya'ya gönüllü olarak gitmeye karar verir. Ordunun gözde elemanlarından biri olur ve Blanca isimli bir anarşiste aşık olur. Birlikte eşitlik ve özgürlük için savaşırlar. Ta ki bir gün asıl düşmanın karşı tarafta değil, yakınlarında bir yerde olduğunu anlayana dek... İngiliz ve İspanyol ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Ken Loach bulunuyor.
  Üyeler
  3,7
 • Kuduz Köpek Johnny

  Kuduz Köpek Johnny

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 36dk / Dram, Savaş filmi
  Yönetmen Jean-Stéphane Sauvaire
  Oyuncular: Christopher Minie, Daisy Victoria Vandy
  Johnny, henüz çok küçükken, 15'indeyken asker olmak zorunda kalmıştır. Büyük bir iç savaşın hüküm sürdüğü, kardeşin kardeşi öldürdüğü Liberya da kendi içindeki şeytanı dışarıya salmaya kararlıdır. 'Ölüm satanlar' isimli bir örgütün başında olan Johnny Mad Dog, etrafındaki arkadaşlarıyla beraber karanlık sokaklara vahşet saçmaktadır. Lokole ise 13 yaşındadır. Tek dileği sakat babasını bu korkunç şehirden kaçırmaktır. İki çocuk, korkunç bir kavgaya tutuşmak üzeredirler.
  Üyeler
  3,3
  FRAGMANI İZLE
 • Çıplak

  Çıplak

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 6dk / Dram
  Yönetmen Mike Leigh
  Oyuncular: David Thewlis, Lesley Sharp, Claire Skinner
  Bir nev'i "the man who wasn't there" tribi diyebileceğimiz bir karakterdedir Johnny (David Thewlis)... Oradadır ama sanki orada değildir de... Kafasına göre takılır, kayıtsız, umarsız ve avaredir. Çalıntı bir arabayla Londra’da ilk önce eski sevgilisi Louise’in (Lesley Sharp) evine bir uğrar. Daha sonra sıkılacağı bu evde bir müddet kalsa da, hiçbir yere ait olmayan bu adamı bağlayan hiçbir şey yoktur. Johnny bavulunu alır ve Londra sokaklarında dolaşmaya başlar. Canının istediği yerde canının istediği gibi davranmakta, köşe başlarında kitap okumakta ve yeni insanlarla tanışmaktadır. İpiyle kuşağı, kitabıyla kayıtsızlığı durumunu doya doya yaşar.
  Üyeler
  3,7
 • Tiranozor

  Tiranozor

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Dram
  Yönetmen Paddy Considine
  Oyuncular: Peter Mullan, Olivia Colman, Eddie Marsan
  Joseph çok sevdiği eşini kaybedince yaşadığı yoğun acıyla depresyona girer, dahası şiddet ve öfke nöbetleriyle psikolojisi alt-üst olur. Yaşadığı bu soğuk ve karanlık dünyadan kurtulmak isteyen Joseph, aradığı umudu dini bir yardım kuruluşunda görevli olan Hannah'da bulan Joseph yüreğini rahat bırakmayan pişmanlıkları bu kadın sayesinde dile getirir. Öte yandan Hannah'nın da şiddet gördüğü kocasıyla sorunları vardır. Joseph ve Hannah birbirlerine yakınlaşacak ama beklendiğinin aksine bu yakınlık ikisine de iyi gelemeyecektir... Hollywood'da Cinderella Man, The Bourne Ultimatum, Red Riding gibi gişe filmlerinde rol alanİskoç oyuncu Paddy Considine'nin hem senaristliği hem de yönetmenliğini üstlendiği bu ilk filmi, 2011 Sundance Film Festivali'nin Dünya Sineması bölümünde drama dalında En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Avrupa'nın Karlovy Vary, Helsinki, Toronto gibi en önemli festivallerinde gösterilen yapım yurt dışındaki eleştirmenlerden de oldukça yüksek not aldı...
  Üyeler
  3,3
  FRAGMANI İZLE
 • Tenin Gizemi

  Tenin Gizemi

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 39dk / Dram
  Yönetmen Gregg Araki
  Oyuncular: Brady Corbet, Joseph Gordon-Levitt, Elisabeth Shue
  Küçük yaşta kısa süreli bir hastalık yaşayan Brian, bu hastalık sırasında hayatından beş saati kaybetmiştir. Bu beş saatte ne yaşadığını hatırlayamayan Brian, bu süreçte uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia etmekte ve onlar tarafından yürütülen kimi deneylere maruz kaldığını söylemektedir. Eski bir arkadaşı ve zamanında beysbol takımında birlikte oynadığı Neil ise, bu dönemde takımın koçunun tacizine uğramış ve hayatı boyunca bu olayın izlerini üzerinden atamamıştır. Şimdilerde ise ara sıra fahişelik yaparak hayatını sürdürmektedir. Çocukluklarında yaşadıkları bu trajik olaylardan sonra yolları ayrılan ikili, yıllar sonra tekrar bir araya gelir. Gregg Araki imzalı film, Scott Heim'ın otobiyografik özellikler taşıyan romanından uyarlandı. Pedofili ve eşcinsellik gibi temalara odaklanan film bu temaları son derece çarpıcı bir şekilde işliyor.
  Üyeler
  3,2
  FRAGMANI İZLE
 • Muhteşem Yemek

  Muhteşem Yemek

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 55dk / Dram, Korku
  Yönetmen David Cronenberg
  Oyuncular: Peter Weller, Ian Holm, Judy Davis
  Film, aslen olası görünmeyen bir yarı otobiyografik roman uyarlamasıdır. Bill sıradan bir yaşam sürmektedir. Ailesini geçindirmek için böcek ilaçlayıcısı oalrak çalışmaktadır. Bir gün karısı Joan’ın evdeki böcek ilaçlarıyla kafayı bulduğunu ve bağımlı olduğunu öğrenir. Bill de ona ayak uydurur ve gözünün önünde başka bir dünyanın kapıları açılır.Artık etrafta dolaşan ve konuşan dev böcekler, karısının onu en yakın arkadaşları Hank ve Martin ile aldattığını kulağına fısıldayan ayaklı daktilo makineleri bu yeni gerçekliğin standartlarıdır. Bill, kafasına koyduğu bir içki şişesini vurmak isterken karısını öldürür.İçine daldığı bu hayal dünyası ona çok şeye mal olur.
  Üyeler
  3,4
 • Bad Lieutenant

  Bad Lieutenant

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Polisiye, Dram
  Yönetmen Abel Ferrara
  Oyuncular: Harvey Keitel, Victor Argo, Paul Calderon
  Kendini kaybetmiş ve uyuşturucu bağımlısı olan bir polis, borç batağında sürüklenmektedir. Bir kadın, kilisede iki kişi tarafından tecavüze uğrayınca, kadın bu iki suçlunun bulunması için başlarına ödül koyar. Borç batağında sürüklenen polis ise hayatını tehlikeye sokan bu durumdan kurtulmak için suçluların peşine düşer. Cehennemdeki serüveninin artık bir sonu yoktur. Filmin yönetmenliğini  Abel Ferrara üstlenirken, başrol Harvey Keitel.  
  Üyeler
  3,0
 • Flandres

  Flandres

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Dram, Savaş filmi
  Yönetmen Bruno Dumont
  Oyuncular: Samuel Boidin, Adélaïde Leroux, Henri Cretel
  Demester ve Barber birbirlerinin çocukluk aşığıdırlar. Küçüklüklerinden beri asla ayrılmamış ve birbirlerini sevmeye devam etmişlerdir. Ancak yıllar artık bu birlikteliğin karşısına çıkmak üzeredir. Savaş, ikisini birbirinden uzaklara savuracaklardır. Cepheye giden Demester, tüm yaşadığı hayattan çok daha farklı bir atmosferle karşılaşır. Artık korku ve acı içerisindedir. Barbe ise beklerken en az onun kadar acı çekmektedir. Çünkü bekleyenin yaşadığı huzursuzluk daha diptendir.Film 2006 yılında Cannes Film Festivali'nden Jüri Büyük Ödülü ile dönmüştü.
  Üyeler
  2,9
 • Uçurtma Avcısı

  Uçurtma Avcısı

  21 Mart 2008 / 2s 2dk / Dram
  Yönetmen Marc Forster
  Oyuncular: Khalid Abdalla, Atossa Leoni, Shaun Toub
  Afganistan’da 1970’li yıllarda Amir ve Hassan, Amir’in babasının evinde birlikte büyümüş iki arkadaştırlar. Amir, zeki ve iyi kalpli babasının, annesinin ölümünden ötürü kendisini suçladığına inanmaktadır. Bu vesile ile de Hassan’ı daha çok sevdiğini ve onu tercih ettiğini düşünür. Buna karşılık Amir, babasının en iyi arkadaşı olan Rahim Khan’a fazlasıyla saygı duyar. Rahim, ona yazar olabilmesi için hep destek vermektedir. Amir’in bir uçurtma uçurma yarışmasını kazanmasının ardından, Hassan, ona bir uçurtma getirmek üzere koşarak gider. Ancak bu esnada dayak yer ve elindeki Amir’in uçurtmasını korumak isterken gasp edilir. Amir aslında saldırıya şahit olur ama korkaklığından Hassan’a yardım etmez. Dahası, Amir doğum günü partisinin ertesi sabahında yeni saatini Hassan’ın yatağına saklayarak onu hırsız ilan etmek ister. Çocuklukları böyle yaşanırken yıllar sonra bir gün Amir, Hassan ve karısının Taliban tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Şimdi eski dostunun oğlunu kurtarmak en büyük misyonudur. Film Afgan yazar Khaled Hosseini’nin romanından uyarlanmıştır.
  Üyeler
  4,0
  Beyazperde
  4,5
  FRAGMANI İZLE
 • Güneşin Gözyaşları

  Güneşin Gözyaşları

  14 Kasım 2003 / 1s 58dk / Savaş filmi, Aksiyon, Dram
  Yönetmen Antoine Fuqua
  Oyuncular: Bruce Willis, Monica Bellucci, Cole Hauser
  A.K Waters acil ve özel bir görev için Nijerya'ya gönderilmiştir. Bu görevin amacı, oradaki insanlara yardım etmek amacıyla orada bulunan idealist bir doktoru kurtarmaktır. Waters, kadını bulur; ancak kadın diğer insanları da kurtarmadan geri dönmeye pek de hevesli değildir. Water bir yandan asıl görevine bağlı kalmak istemektedir; diğer yandan ise vicdanının sesini dinleyip kadının söylediğinin peşinden gitmeyi beklemektedir. Acilen bir karar vermek durumunda kalacaktır.
  Üyeler
  3,5
 • Bulutların Üzerinde

  Bulutların Üzerinde

  19 Kasım 2004 / 2s 10dk / Dram, Savaş filmi, Romantik
  Yönetmen John Duigan
  Oyuncular: Charlize Theron, Penélope Cruz, Stuart Townsend
  Film, coşkulu ve nefes kesen bir romantik drama olarak geliyor karşımıza. 1930’ların İngiltere, Paris ve İspanyasında geçiyor. Gilda Besse, Paris’teki dairesini İrlandalı bir öğretmen olan Guy Malyon ve İspanyalı bir mülteci Mia ile paylaşmaktadır. Dünya savaşa doğru sürüklenirken Gilda, hazcılık üzerine kurulu yaşam tarzını ve yeni filizlenmekte olan fotoğrafçılık kariyerini sürdürmekte kararlıdır. Ancak Guy ve Mia, faşizme karşı savaşmak konusunda hareket geçmek zorunda hissederler kendilerini. Bu andan itibaren de bu üç arkadaşın yolları, görünüşe göre sonsuza dek tamamen ayrılır.
  Üyeler
  3,3
  Beyazperde
  2,5
 • The Sand Pebbles

  The Sand Pebbles

  Vizyon tarihi belirsiz / 3s 13dk / Dram, Savaş filmi
  Yönetmen Robert Wise
  Oyuncular: Steve McQueen, Candice Bergen, Richard Attenborough
  9 dalda Oscar’a aday olan 'Macera Adası'’nda uyuyan bir dev olan Çin ve onun kanlı uyanışı esnasında orada bulunan Amerikalılar’ın psikolojik durumlarını anlatan filmde hayatala bağları kopan, depresif denizci Jake Holman ve onun Çinli karısını bir açık arttırmadan kaçıran Amerikalı donanma görevlisi Frenchy'nin olağanüstü hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Robert Wise üstlenirken başrollerde Steve McQueen, Richard Attenborough ve Candice Bergen rol almaktadır.
  Üyeler
  3,1
 • Aşk Yemini

  Aşk Yemini

  13 Nisan 2012 / 1s 44dk / Dram, Romantik
  Yönetmen Michael Sucsy
  Oyuncular: Rachel McAdams, Channing Tatum, Jessica Lange
  Yeni evlenmiş birbirine aşık bir çift olan Paige ve Leo bir gece arabada evlerine dönerlerken, bir trafik kazası geçirirler. İkisi de sağ kurtulur fakat Paige 5 sene boyunca komada kalır. Her gün sevgili karısının uyanmasını bekleyen Leo, Paige komadan çıktığında ciddi bir şok yaşar. Zira Paige, ağır bir hafıza kaybına uğramıştır ve kazadan önceki hayatına dair çok az şey hatırlamaktadır. Leo şimdi her şeye yeniden başlayarak Paige'in sevgisini yeniden kazanmaya, bütün hatıralarını beraber yaşadıkları anları geri getirmeye çalışacaktır...Senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı televizyon filmi Grey Gardens ile Altın Küre ve Emmy ödüllerini kucaklayan yönetmen Michael Sucsy'nin ilk uzun metrajlı sinema filmi olan romantik yapımın başrollerini genç aktörler Channing Tatumve Rachel McAdams paylaşıyor...
  Basın
  2,3
  Üyeler
  3,8
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Nuit de Chien

  Nuit de Chien

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 0dk / Dram
  Yönetmen Werner Schroeter
  Oyuncular: Pascal Greggory, Bruno Todeschini, Amira Casar
  Bir grup insan diktatör hükümetinden kaçmaya çalışmaktadır. Osorio Vignale sevdiği kadın Clara’yı aramak için eskiden yaşadığı yere geri döner. Ama ne yazık ki Clara kayıptır ve eskiden yaşadığı yer korkutucu bir ordu tarafından alınmıştır. Ossorio herkesin potansiyel tehdit oluşturduğunu düşünür. Arkadaşının kızı Victoria ile birlikte sağ sağlam şehirden kaçmaya çalışmaktadır. Rainer Werner Fassbinder ile savaştan sonraki en önemli yönetmenler olarak gösterilen Werner Schroeter’in yeni filmi Nuit de Chien festivallerin önemli filmleri arasında yer alacak.
  Üyeler
  3,1
 • Kelebek ve Dalgıç

  Kelebek ve Dalgıç

  18 Ocak 2008 / 1s 52dk / Dram, Biyografik
  Yönetmen Julian Schnabel
  Oyuncular: Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Marie-Josée Croze
  43 yaşındaki Jean-Dominique Bauby, üç hafta süren koma halinden sonra gözlerini açmıştır. Bu mucizevi uyanış doktorlar tarafından şaşkınlıkla karşılanır çünkü Bauby fiziksel olarak hiçbir eylemi yerine getiremiyorken, beyin bölgesinde hiçbir sorun çıkmaz ve izleyici bu andan itibaren Bauby'nin iç sesiyle olaylara tanıklık etmeye başlar. Tek kontrol edebildiği organı sol göz kapağı olan adam bir mucizeye daha imza atarak insanlarla göz hareketiyle anlaşmaya, dahası hayat hikayesini anlatacağı kitabını yazmaya başlar. Ünlü Fransız magazin dergisi Elle'de yazarlık ve editörlük yapan Jean-Dominique Bauby'nin gerçek hayatını anlattığı otobiyografik kitabından uyarlanan film Akademi Ödülleri de dahil yılın önemli ödül törenlerinde hak ettiği yeri bulmuştur.
  Üyeler
  3,8
  FRAGMANI İZLE
 • Osama

  Osama

  24 Aralık 2004 / 1s 23dk / Dram
  Yönetmen Sedigh Barmak
  Oyuncular: Marina Golbahari, Arif Herati, Zubaida Sahar
  Afganistan’da Taliban rejimi hakimdir. Bu rejim dahilinde kadınlar, evden dışarı çıktıklarında yanlarında mutlaka bir erkek akrabalarının olması şart koşulmuştur. Öyle ki herhangi bir erkek akrabası olmayan kadınlar, gerekirse evde kalıp açlıktan ölmeye bile mahkumdurlar. 12 yaşında bir kızı olan bir anne, bir gün işsiz kalır. Kocası ile erkek kardeşini savaşta yitirmiştir.Hayatta kalabilmek için aklına gelen tek çare kızını erkek kılığına sokmak olur. En büyük risk ise Taliban askerleri tarafından yakalanma ve canlarından olma ihtimalidir. Osama, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film Ödülü’nü almıştır.
  Üyeler
  3,8
 • Kandahar’a Yolculuk

  Kandahar’a Yolculuk

  7 Aralık 2001 / 1s 25dk / Dram
  Yönetmen Mohsen Makhmalbaf
  Oyuncular: Niloufar Pazira, Hassan Tantai, Sadou Teymouri
  Taliban'ın sebebiyet verdiği iç savaş, Afganistan'ı kasıp kavurmaktadır. Nafas ise bu savaşın acıları sebebiyle ülkesinden kaçmak zorunda kalan bir kadın habercidir. Başvurduğu Kanada'da daha rahat ama üzgün bir yaşam sürmektedir. Bir gün ülkede kalan kız kardeşinden bir mektup alır. Mektupta, kızın kendini öldürme kararı aldığı yazmaktadır. Nafas'ın bir şekilde geriye dönmesi gerekmektedir. Tek şansı İran üzerinden Afganistan'a girmektir. Bu da pek kolay olmayacaktır.
  Üyeler
  3,5
Back to Top