Beyazperdem
Kapalı Devre
Kapalı Devre
Vizyon tarihi 30 Ağustos 2013 (1s 36dk)
Yönetmen John Crowley
Oyuncular: Eric Bana, Rebecca Hall, Ciarán Hinds devamı
Tür Gerilim
Ülke İngiltere, ABD
FRAGMANI İZLE
Basın
3,5 1 Eleştiri
Üyeler
3,0 11 Puanlama ve 2 Eleştiri
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Uluslararası çapta terorist olmakla suçlanan tehlikeli bir grup, bir sabah Londra'ya saldırıda bulunur. Bu patlama sonrasında terörist gruptan sadece bir kişi hayatta kalmıştır. Farroukh Erdogan isimli bu terörist patlamanın ardından tutulanır ve hapse gönderilir. Ülkenin gündemindeki en önemli olay haline gelen bu saldırı, son derece titiz bir dava sürecine tabi tutulacaktır. Hükümetin elinde hiç kimsenin bilmediği gizli bir kanıt vardır ve başsavcı dava için Claudia Simmons isimli başarılı bir avukatı atar. Dava gününden bir gün önce Farroukh Erdogan'ın avukatı öldürülür ve yerine hükümetin atadığı Martin Rose getirilir. İşin ilginç yanı ise Martin ve Claudia'nın eskiden sevgili olmalarıdır. İki eski sevgilinin iki karşıt tarafı savunmak için atandığı bu davada, birbirleriyle herhangi bir bilgi paylaşması kesinlikle yasaktır. İkili, ilişkilerine ve mesleklerine duydukları sadakati sınayacakları oldukça zorlu bir göreve atılmıştır.
Filmin yönetmenliğini John Crowley üstlenirken, senaryosu Hummingbird ve Eastern Promises filmlerinin senaryolarında imzası bulunan  Steven Knight tarafından yazılıyor. Başrollerde ise Rebecca Hall, Eric Bana ve Jim Broadbent'i izleyeceğiz.

Orijinal adı

Closed Circuit

Dağıtımcı UIP Türkiye
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe -
Dil İngilizce
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Kapalı Devre

Adaletin bu mu dünya?!

Banu Bozdemir
John Crowley imzalı Kapalı Devre/Closed Circuit politik olarak pek çalkantılı bir dönemden geçtiğimiz için benzerlik kurarak, filmde bombalama davasıyla tutuklanan Faruk Erdogan (olay onun savunması etrafında dönüyor biraz da) adlı Türkiye vatandaşından bile bir başbakan Erdoğan benzetmesi çıkartacak kadar diken üstünde olduğumuzu gösteriyor. Tabii filmde işleyen kameraların Haziran 2013’ü işaret etmesi bizim üstümüze alınmamız gereken başka bir süreci, ‘Gezi’ sürecini işaret edebilir ama sadece tesadüf olması gerektiğini düşündürtüyor tabii! İrlandalı yönetmen John Crowley (önceki filmleri Yanlış Hesap/Intermission ve A Boy bir hayli iyiydi) ekranı 6 kamera görüntüsüyle bölerek başlıyor filmine. Kameranın birine giren türbanlı kadın ve yanlış yere park ettiği tekrarlanan kamyonet birazdan büyük bir patlamanın olacağı sinyallerini veriyor. Etkili bir açılış olduğunu söyleyebiliriz. Filmd...
Eleştirinin tamamı

Fragmanlar

Kapalı Devre Orijinal Fragman 2:23
Kapalı Devre Orijinal Fragman
5 407 gösterim
Öneriler

Oyuncular

Eric Bana
Rolü : Martin Rose
Rebecca Hall
Rolü : Claudia Simmons-Howe
Ciarán Hinds
Rolü : Devlin
Denis Moschitto
Rolü : Farroukh Erdogan
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Basın Eleştirileri

  • Radikal

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

1 basın eleştirisi

Üye eleştirisi

TC Ömer A.
En popüler olumlu eleştiri

Yazar: TC Ömer A., Tarih: 02/09/2013

4,0Çok İyi

Kapalı Devre, her şeyiyle çok iyi işlenmiş bir gerilim filmi. Öncelikle film etkili bir açılış filmiyle başlıyor. Bir Türk'ün... Devamını oku

Demirtas
Yapılan son negatif yorum

Yazar: Demirtas, Tarih: 25/04/2014

2,0Yetersiz

Benmi beklentimi yüksek tuttum nedir çok tutmadım maalesef. Kendine özgü bir havası var filmin evet ama bir şeyler eksik... Devamını oku

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
50% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
50% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Kapalı Devre hakkında görüşlerin ?
2 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

18 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Detaylar

Filmin senaristi Steve Knight son yıllarda sinemada da sıkça işlenen adalet ve terörizm temaları üzerine kurduğu bu film için İngiltere'de meydana gelen benzer ve önemli davaları incelemiş. İngiltere hukuk sisteminin önemli bir parçası olan 'Special Advocate' kuralı gereğince atanan avukatlar, suçluları savunuyor ve müvekkilleri hakkında bildikleri hiçbir bilgiyi paylaşmıyorlar. Film de bu önemli hukuk kuralı üzerinden ilerliyor.

Yönetmen Hakkında

Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre projenin başlangıç aşamasından bu yana yönetmenlik koltuğu için akıllarında olan ilk ve tek isim John Crowley idi. Bu isteklerini elde eden yapımcılardan Tim Bevan’a göre yönetmen Crowley, filmlerindeki anlık gerilim sahnelerini ustalıkla perdeye aktarıyor.

Oyuncular ve Rolleri Hakkında

Ünlü oyuncu Pınar Öğün'ün de rol aldığı filmde, başarılı aktrisi terörist Farroukh Erdogan'ın eşi rolünde izliyoruz.

Son Haberler

Vizyonda Korku ve Gerilim Var!
HABERLER - Gündemdeki Filmler
29 Ağustos 2013 Perşembe
Closed Circuit'den İlk Fotoğraflar Beyazperde'de!
HABERLER - Fotoğraf & Videolar
27 Haziran 2013 Perşembe
Eric Bana'lı gerilimden ilk fotoğrafları Beyazperde'de görebilirsiniz.

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top